Serwis Polskiego Towarzystwa Genealogicznego

flag-pol flag-eng home login logout Forum Fotoalbum Geneszukacz Parafie Geneteka Metryki Deklaracja Legiony Straty
czwartek, 24 października 2019

longpixel


Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zobacz następny temat
Autor Wiadomość
joanna23Offline
Temat postu: Wykaz nazwisk w wojsku carskim -opracowanie  PostWysłany: 06-02-2010 - 15:23
Sympatyk


Dołączył: 08-11-2008
Posty: 1013
Skąd: Białystok
Status: Offline
Brzozowski:

- Aleksander s. Aleksandra, kapitan w 164-tym Zakatalskim pułku piechoty, m-sto Witbesk (Ros.Imp.Armia 1909) ;
- Aleksander s. Jana ur. 1867 r. , generał-major, naczelnik sztabu 10-go Arczenskiego korpusu (Ord. 1914-1918) ;
- Aleksander s. Onufrego - kapitan 1 batalionu 3 Grenadierskiej Artyleryjskiej Brygady (1877r.) ;
- Antoni s. Marcina, szeregowy, wyzn.rzym.-katol., Gubernia Chełmska, powiat bielski/bialski, zaginął 7/11/1914r. (Spis pol. 1914, str. 8776);
- Antoni s. Mikołaja, kapitan korpusu Feldbergerskiego 1807-1817; otrzymał order św. Grzegorza Nr 11889 (Feldbergerski korpus 1796-1896) ;
- August s. Mariana, szeregowy, wyzn.rzymsk.-katol., kawaler, Gub.Lubelska, powiat lubelski, zaginął 11/10/1914r. (Spis pol 1914, str. 8496);
- Eugeniusz s. Wasyla , ur. 05/03/1859 r. , generał-major 5 Kawalerii Piechoty , na liście figuruje z dn. 14/04/1913 r. (Spis gen.1914r.) ;
- Florian s. Franciszka (Franca) ur. 04/05/1861 r. , katolik, żonaty, 3 dzieci , lekarz weternarii 4 artylerysjkiej brygady - 1906 (spis cywil.służ.wojsk. 1909r.) ;
- Ignacy s. Michała, ur. 02/03/1859 r., katolik, żonaty, 1 syn, starszy lekarz przy 7 Husarskim Biełorusskim pułku (Spis cywil.wojsk.1909) ;
- Jan s. Ignacego, w latach 25/09/1839 - 1845 kadet Korpusu Grafa Arakczejewa, w roku 1847 przydzielony do Lejb Gwardii Wołyńskiego Pułku (Historia Kad.Korpusu Grafa Arakczejewa 1834-1884) ;
- Jan s. Michała , w latah 1859-1867 Niżegrodzkie Gimnazjum Wojenne , po jego ukończeniu przeznaczony do 12 Wielikolskiego pułku (Niż.Gimn.Woj. 1834-1884) ;
- Jan s. Szczepana, szeregowy, wyzn.rzymsk.-katol., Gub.Lubelska, powiat lubartowski, wieś Kamionka, zaginął 2/03/1915r. (Spis pol. 1915, str. 8499);
- Julian ur. ok. 1848 r., od 27 kwietnia 1869 r. był pod nadzorem policyjnym za udział w powstaniu; przebywał w Cariewkokszajskie, przybył z Enisiejska - lista policyjna uczestników powstania 1863-1864 ;
- Konstanty - kursant Mikołajowskiej Kawaleryjskiej Uczeln.Wojskowej - 1885 r., przeznaczony do 34-go Starodubskiego pułku dragońskiego (Historia Orłowsk.kadeck.korpusu 1843-1893) ;
- Michał s. Andrzeja, sztabs-kapitan w 8 Wschodnio-Syberyjskim pułku strzeleckim - Barabiasz (Ros.Imp.Armia 1909) ;
- Mikołaj s. Aleksandra, sztabs-kapitan , komendant 18 Roty (artyleria), m-sto Płock (K.P.Gub.Płocka 1889) ;
- Mikołaj s. Aleksandra, pułkownik, komendant artylerii, Gubernia Łomżyńska (Ros.Imp.Armia 1909) ;
- Mikołaj s. Mikołaja, podporucznik w 2-gim Grenadierskim Rostowskim Jego Wyskości Wielkiego Kniazia Michała Aleksandrowicza Pułku, m-sto Moskwa (Ros.Imp.Armia 1909) ;
- Piotr s. Stanisława, kapitan w 212-tym Bachczisarajskim pułku piechoty rezerwy, m-sto Cherson (Ros.Imp.Armia 1909) ;
- Rajmund s. Władysława, podporucznik w Lejb Gwardii Semeniowskim Pułku, m-sto Sankt Petersburg (Ros.Imp.Armia 1909) ;
- Sergiusz s. Eugeniusza, kapitan we Władywostockim batalionie saperskim , m-sto Władiwostok (Ros.Imp.Armia 1909) ;
- Stefan , w roku 1869 ukończenie kursu junkerów, przeznaczony do 105-go Orenburskiego pułku piechoty (Spis Uczeln.Wojsk. w Wilnie 1864-1899 );
- Stanisław Aleksander Julian s. Antoniego, kornet w Jamburgskim pułku od 18/08/1862 r.; w roku 1871 został sztabs-rotmistrzem w eskadronie rezerwy Jamburgskiego pułku (Jamburgski Pułk) ;
- Władysław s. Rajmunda, ur. 24/09/1846 r., żonaty, 4 dzieci, dowódca - 73 Krymski Jego Wysokości Wielkiego Kniazia Aleksandra Mikołajewicza Pułk - 1896 (Wykaz pł. 1902);
- Włodzimierz s. Antoniego, chorąży w Lejb Gwardii Pawłowskim Pułku od 17/08/1872 r.; z dniem 21/08/1886 r. jako kapitan zwolniony ze służby wojskowej z powodu choroby (Pawłowski Pułk 1890);
- Włodzimierz s. Jana - 1917 r. - ukończenie Wojennej Akademii Imperatorskiej Mikołaja ;

W miarę pozyskiwania informacji odnośnie tego nazwiska będę uaktualniać ten post.

W tym wątku, nie udzielam odpowiedzi.
Zapytania o występowanie Nazwiska... proszę zamieszczać w
T: Prośba o pomoc- szukam pradziadka w Armii Carskiej
http://www.genealodzy.pl/PNphpBB2-viewt ... 7071.phtml


Lista alfabetyczna nazwisk zamieszczonych w tym wątku, dostępna w temacie : Indeks Nazwisk do ''Wykaz nazwisk w wojsku carskim- ...'' . Listę przygotował Pan Stefan ''Sianin_1948''

_________________
Joanna z d. Sawicka

Poszukuję : Abramowicz, Grygorczuk, Jaroccy, Sawiccy


Ostatnio zmieniony przez joanna23 dnia 26-02-2012 - 10:21, w całości zmieniany 20 razy
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer ICQ 
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
joanna23Offline
Temat postu:   PostWysłany: 06-02-2010 - 15:37
Sympatyk


Dołączył: 08-11-2008
Posty: 1013
Skąd: Białystok
Status: Offline
Jasiński :

- Albert s. Marcina , porucznik w 58-ym Pragskim pułku piechoty m-sto Mikolajew (Ros.Imp.Armia 1909) ;
- Aleksander , oficer floty, miczman od 25/03/1917 r. (Oficerzy floty 1917) ;
- Antoni, grenadier, wyzn.katolickie, kawaler, Gubernia Warszawska, m-sto Sochaczew, zaginął 4/03/1915r. (Spis pol. 1915, str. 10039);
- Antoni s. Wiktora, młodszy oficer w 13-tym Bielozierskim pułku piechoty - 01/01/1849 r. (13 Biełoziersk.Pułk Piech.) ;
- Edward s. Jana, podpułkownik w admiralicji od 30/07/1916 r. (Oficerzy floty 1917) ;
- Edward s. Michała - sztandarowy - spis z 1882 r. sztab pułku Imperatora Aleksandra III;
- Edmund s. Wincentego - podoficer Lejb Gwardii Pułku Preobrażeńskiego (1917r.) ;
- Franciszek s. Jana, szeregowy, wyzn.rzymsk.-katol.,żonaty, Gub.Grodzieśnska, powiat bielski, okręg J., zaginął 9/12/1914r. (Spis pol. 1914, l.529-0535);
- Grzegorz s. Jana , pułkownik w Moskiewskim Okręgu Wojennym (Ros.Imp.Armia 1909) ;
- Jan s. Jana, starszy podoficer, wyzn.prawosławne, żonaty, Gubernia Chełmska, gmina Rejowiec/Rajowiec, zaginął 5/11/1915r. (Spis pol. 1915,str. 8642);
- Józef s. Grzegorza,podpułkownik, dowódca 1-go batalionu sztab 2-giej brygady 7 Dwywizji Piechoty (siedziba Piotrków) (Księga Pamięci Gub.Radomskiej 1898r.) ;
- Konstanty s. Michała, ur. 1853, wyznanie - katolik, wdowiec, pracownik kancelarii Głównego Dowództwa Wojsk Kozaczych (Spis cywil.wojsk. 1909) ;
- Ludwik s. Mikołaja , kapitan w 166-stym Rownienskim pułku piechoty m- sto Kijów (Ros.Imp.Armia 1909) ;
- Mikołaj s. Nikifora, chorąży S.Petersburskiego Grenadierskiego Króla Fryderyka Wilhelma III Pułku od 08/11/1848 r. ; z dniem 21/07/1852 r. przeniesiony do Ułańskiego Jego Wysokości Cesarewicza Pułku (S.Petersburski Pułk 1880r.) ;
- Mikołaj s. Pawła , sztabs-kapitan w 35-tym Brianskim gen.-adiut. Gorczakowa Pułku m-sto Kremenczug (Ros.Imp.Armia 1909) ;
- Piotr ur. 21/12/1856 r., żonaty , 1 syn - doktor -starszy lekarz wojskowego Astrachańskiego szpitala (1909 r. spis cywil.powoł.do wojska);
- Stanisław s. Jana , rotmistrz w 17-tym Nowomirogrodskim pułku 3 Oddzielna Brygada Kawaleryjska , m-sto Włocławsk (Włocławek ?) (Ros.Imp.Armia 1909) ;
- Stanisław s. Stanisława , podpułkownik w 2 Lejb Husarskim Pawłodarskim Imperatora Aleksandra III Pułku m-sto Suwałki (Ros.Imp.Armia 1909) ;
- Wiktor s. Wiktora, młodszy oficer w 13-tym Bielozierskim pułku piechoty - 01/01/1849 r. (13 Biełozierski Pułk Piech.) ;
- Wincenty s. Michała, chorąży 146-go Caricynskiego pułku od 26/10/1878r., w latach późniejszych dowodzący 14-tą Rotą w tym samym pułku (Historia pułków 37-Dywizji Piechoty 1700-1880) ;
- Władysław s. Pawła, adiutant 2-go batalionu 131-go Tiraspolskiego pułku piechoty - 1882 r. (131 Tiraspolski Pułk Piechoty 1877r.) ;
- Włodzimierz otczestwo Jakowlewicz, inżynier-mechanik floty, lejtienant od 06/12/1914 r. (Oficerzy floty 1917) ;

W miarę pozyskiwania informacji odnośnie tego nazwiska będę uaktualniać ten post.

_________________
Joanna z d. Sawicka

Poszukuję : Abramowicz, Grygorczuk, Jaroccy, Sawiccy


Ostatnio zmieniony przez joanna23 dnia 09-04-2012 - 09:21, w całości zmieniany 14 razy
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer ICQ 
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
joanna23Offline
Temat postu:   PostWysłany: 06-02-2010 - 15:54
Sympatyk


Dołączył: 08-11-2008
Posty: 1013
Skąd: Białystok
Status: Offline
Dąbrowski :

- Adam s. Jordana, sztabs-kapitan w 47-ym Ukraińskim pułku piechoty, w roku 1874 ukończył Wojenn.-Prawn.Akademię; w latach późniejszych pułkownik Okręgowego Wojennego Omskiego Sądu Okręgowego (Akadem.Wojenn.-Prawn.1891) ;
- Adolf , w roku 1877 ukończenie kursu junkerów, przeznaczony do 17-go batalionu strzeleckiego (Spis Uczeln.Wojsk. w Wilnie 1864-1899) ;
- Adolf s. Antoniego (Antona), porucznik w 119-tym Kołomienskim pułku piechoty, m-sto Mińsk (Ros.Imp.Armia 1909) ;
- Aleksander s. Aleksandra ur. 26/10/1883 r., potomek dworzanina, w roku 1914 w 29 Brygadzie Bakinskiej Korpusu Straży Granicznej ;
- Aleksander s. Fiedora, kapitan w Warszawskim Wojennym Okręgu - bataliony artyleryjskie 1-6, rejon Warszawa (Ros.Imp.Armia 1909) ;
- Aleksander s. Włodzimierza, ur. 1881 r.; w służbie wojsk. od 1899 r. ; 1900- oficer; podpułkownik budownictwa okrętowego (Oficerzy Morskiej Floty) ;
- Aleksy s. Włodzimierza, sztabs-oficer floty, kapitan I rangi od 28/07/1917r. (Oficerzy floty 1917) ;
- Alfons , miczman w 11 ekipażu floty ( wykaz floty 1904 ) ;
- Andrzej s. Józefa, podpułkownik, intendent 3-ej Dywizji Piechoty (K.P.Gub.Kałużska 1913 r.) ;
- Antoni , w roku 1884 ukończenie kursu junkerów, przeznaczony do 63-go Uglick. pułku piechoty (Spis Uczeln.Wojsk. w Wilnie 1864-1899) ;
- A. A. (tylko inicjały, gdzie pierwsza litera odnosi się do imienia żołnierza, druga do imienia ojca) - porucznik w wojnie ros.-jap. - pancernik " Navarin "
- A.W - naczelnik wachty - krążownik pancerny " Rossija " wojna ros.-jap.
- Bogdan s. Adolfa, kornet w 2 Lejb-Ułańskim Kurlandskim Imperatora Aleksandra III Pułku, Kalwaria (Ros.Imp.Armia 1909) ;
- Feliks s. Feliksa, podporucznik w 9-tym Turkestanskim batalionie strzeleckim, m-sto Skobeljew (Ros.Imp.Armia 1909) ;
- Grzegorz s. Sergiusza , kapitan II rangi floty od 06/12/1916 r. (Oficerzy floty 1917) ;
- Jakub s. Grzegorza (Georga), porucznik w 1 Wschodnio-Syberyjskim Jego Wysokości Pułku Strzeleckim, sioło: Razdolnoje (Ros.Imp.Armia 1909) ;
- Jan , oficer floty, miczman od 28/06/1917 r. (Oficerzy floty 1917) ;
- Jan s. Igora, kapitan Litinskoj Komendy (K.P.Gub.Podolska 1872r.) ;
- Józef, wyzn.rzymsk.-katol., żonaty, Gub.Grodnieńska, Powiat B-stocki, zaginął bez wieści 9/11/1914 (Spis pol. 1914);
- Józef s. Fiodora, ur. 17/02/1863 r., żonaty, 2 dzieci: córka + syn; dworzanin, starszy lekarz w Gorżdinskiej Brygadzie Straży Granicznej, 1906 (Spis lek.med.str.gr.1909) ;
- Józef s. Henryka, ur. 30/03/1846 r., żonaty 1 syn, pułkownik, naczelnik brygady Jekaterinodarsk. (Kal.Kaukazk.1908 r.) (Wykaz płk. 1902);
- Józef s. Michała , ur. 06/09/1858 r. Gub.Kowieńska, doktor medycyny; od 30/12/1897 r. przy wojennym szpitalu 5 sztabu Dywizji Piechoty - 17-sty Archangielski Jego Wysokości Wielkiego Kniazia Włodzimierza Aleksandrowicza Pułku (17 Archang.Pułk 1700-1900) ;
- Julian s. Juliana ur. 26/07/1856 r. - w 1902 r. rotmistrz w Rewelskim Korpusie Straży Granicznej, w roku 1914 kapral oddziału 21-ej Brygady Skulianskoj Korpusu Straży Granicznej ;
- Kazimierz s. Antoniego, adiutant 2-go batalionu 131-go Tiraspolskiego pułku piechoty 1877 r. (Historia 131-go Tiraspolskiego pułku piechoty) ;
- Kazimierz s. Władysława, sztabs-kapitan w 2 Ussurijskim Żeleznodorożnym batalionie, m-sto Nikolsk-Ussurijskij (Ros.Imp.Armia 1909) ;
- Konstanty, strzelec, wyzn. katolickie, żonaty, Gub. Chełmska, powiat zamojski, Skierbieszów, ranny 17/08/1914 (Spis pol. i rannych, 13824);
- Konstanty s. Jana , chorąży 148-go Kaspijskiego pułku piechoty (order św. Grzegorza 1914-1918);
- Konstanty Ignacy s. Józefa , porucznik 153-go Bakinskiego pułku piechoty 1878 r. (153 Bakinski pułk piechoty 1877-1878) ;
- Ksawery s. Józefa - w latach 1798-1799 - szef Polskiego Pułku Konnego ;
- Leon , ur. 11/07/1838 r., żonaty, 2 dzieci; generał-major w sztabie generalnym; naczelnik I Wojsk.Uczeln.Pawłowskiej (Spis gener. 1891r.) ;
- Leon s. Andrzeja ur. 08/02/1861 r. ; generał-lejtienant - Moskiewskieg.Okręg.Sądu Wojenn., na liście z dn. 25/03/1912 r.; (Spis gen.1914 r.) ;
- Lew s. Pawła, podporucznik w 2-gim strzeleckim pułku, m-sto Płock (Ros.Imp.Armia 1909) ;
- Maurycy Pantelejmon s. Antoniego/Antona , podpułkownik, dowódca 1-go batalionu w 138 Bołchowskim pułku piechoty (KP Gub.Wileńska 1912) ;
- Michał , w roku 1874 ukończenie kursu junkerów, przeznaczony do 17-go batalionu strzeleckiego (Spis Uczeln.Wojsk. w Wilnie 1864-1899) ;
- Michał s. Andrzeja, podpułkownik w Okręgowym Dowództwie Artyleryjskim , m-sto Wilno (Ros.Imp.Armia 1909) ;
- Michał s. Włodzimierza, ur. 1884 r.; 1905 - Morski Korpus; kapitan 2 rangi od 28/07/1917 r.; w siłach zbrojnych Południowego frontu Rosji (Oficerzy Morskiej Floty; Oficerzy floty 1917) ;
- Mikołaj , po ukończeniu w roku 1865 kadeckiego korpusu Aleksandrowskiej Uczeln.Wojsk. przeznaczony do Orłowskiego pułku (Orłowska Uczeln.1843-1893) ;
- Mikołaj s. Sergiusza, porucznik w Syberyjskim górnym artyleryjskim dywizjonie rezerwy, m-sto Barnaul (Ros.Imp.Armia 1909) ;
- Onufry, starszy podoficer, wyzn. prawosławne, żonaty, Gub. Chełmska, powiat hrubieszowski, Horodło, zaginął 21/11/1914r. (Spis pol. i rannych, 14056);
- Piotr s. Stanisława, sztabs-kapitan w 9-tym Ingermanlandzkim Imperatora Piotra I Pułku Piechoty, m-sto Kaługa (Ros.Imp.Armia 1909) ;
- Rafał s. Włodzimierza, ur. 12/10/1864 r., w stopniu pułkownika od 12/09/1908 r. - Oddzielny Korpus Żandarmerii (Wykaz płk. 1914 r.) ;
- Rudolf s. Kazimierza, kapitan w 18-tym Wschodnio-Syberyjskim pułku strzeleckim, sioło: Bieriezowka (Ros.Imp.Armia 1909) ;
- Sebastian s. Zacharego, chorąży 145-go Nowoczerkawskiego pułku 1878r.; z dniem 27/11/1880 r. przeniesiony do 148-go Kaspijskiego pułku (Historia pułków piechoty 37 Dywizji 1700-1880);
- Sergiusz s. Fiedora, podpułkownik w 1 Syberyjskim artyleryjskim dywizjonie rezerwy, m-sto Irkutsk (Ros.Imp.Armia 1909) ;
- Stanisław , w roku 1890 ukończenie kursu junkerów, przeznaczony do S.Petersburskiego Pułku Grenadierów (Spis Uczeln.Wojsk. w Wilnie 1864-1899 );
- Stanisław , w roku 1887 ukończenie kursu junkerów - przeznaczony do 117-go Jarosławskiego pułku piechoty ( Spis Uczeln.Wojsk. w Wilnie 1864-1899 ) ;
- Stanisław s. Aleksandra, kapitan w Petersburgskim Wojennym Okręgu, rejon Staro-Russkij (Ros.Imp.Armia 1909) ;
- Stanisław s. Franciszka, porucznik w 44-tym Kamczackim pułku piechoty, m-sto Łuck (Ros.Imp.Armia 1909) ;
- Wiktor , w roku 1881 ukończenie kursu junkerów, przeznaczony do 106-go Ufimsk. pułku piechoty (Spis Uczeln.Wojsk. w Wilnie 1864-1899) ;
- Wiktor s. Józefa, podpułkownik w Taszkientskim Cesarewicza Pułku, m-sto Władikawkaz (Władikaukaz) (Ros.Imp.Armia 1909) ;
- Witold s. Lwa, sztabs-kapitan w 15-tym Wschodnio-Syberyjskim pułku strzeleckim, m-sto Czita (Ros.Imp.Armia 1909) ;
- Wincenty, w roku 1875 ukończenie kursu junkerów, przeznaczony do 62-go Suzdalsk. pułku piechoty (Spis Uczeln.Wojsk. w Wilnie 1864-1899) ;
- Wincenty s. Gordana (może Jordana ), sztabs-kapitan 47-go Ukraińskiego pułku piechoty, w roku 1872 ukończył Akademię Wojenn.-Prawniczą; w latach późniejszych - pułkownik Wojennego Okręgowego Odesskiego Sądu (Akadem.Wojenn.-Prawn. 1891r.);
- Włodzimierz s. Mikołaja, chorąży w 1 Syberyjskim Kozaczym Jermaka Timofieja Pułku, m-sto Dżarkent (Ros.Imp.Armia 1909) ;


W miarę pozyskiwania informacji odnośnie tego nazwiska będę uaktualniać ten post.

_________________
Joanna z d. Sawicka

Poszukuję : Abramowicz, Grygorczuk, Jaroccy, Sawiccy


Ostatnio zmieniony przez joanna23 dnia 20-01-2013 - 08:12, w całości zmieniany 28 razy
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer ICQ 
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
joanna23Offline
Temat postu:   PostWysłany: 06-02-2010 - 15:59
Sympatyk


Dołączył: 08-11-2008
Posty: 1013
Skąd: Białystok
Status: Offline
Klimkowski:

- Mikołaj s. Narkiza ur. 01/05/1860 r., wyznanie prawosławne, żonaty, 1 syn - naczelnik oddziału wojsk kozackich ( 1909r. spis cywil.wojsk.);


W miarę pozyskiwania informacji odnośnie tego nazwiska będę uaktualniać ten post.

_________________
Joanna z d. Sawicka

Poszukuję : Abramowicz, Grygorczuk, Jaroccy, Sawiccy


Ostatnio zmieniony przez joanna23 dnia 06-09-2010 - 11:07, w całości zmieniany 4 razy
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer ICQ 
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
joanna23Offline
Temat postu:   PostWysłany: 06-02-2010 - 16:10
Sympatyk


Dołączył: 08-11-2008
Posty: 1013
Skąd: Białystok
Status: Offline
Jabłonowski :

- Feliks s. Jana , podporucznik 13 Roty 140 Zarajskij pułk piechoty 2 Brygada 35 Dywizja Piechoty (Ks.Pamięci Gub.Riazańskiej 1914 r.) ;
- Feliks s. Teofila, kanonier, wyzn.katolickie, kawaler, Gubernia Łomżyńska, powiat mazowiecki, gmina Kowalewszczyzna, zaginął 10-15/02/1915r. (Spis pol. 1915, str. 10074);
- Romuald s. Władysława, kanonier, wyzn.katolickie, kawaler, Gubernia Łomżyńska, powiat mazowiecki, gmina Kowalewszczyzna, zaginął 10-15/02/1915r. (Spis pol. 1915, str. 10074);




Jabłoński :

- Aleksander s. Antoniego , w latach 1878-1879 służył w Lejb Gwardii Siemieniowskim Jego Wysokości Imperatora Aleksandra Aleksandrowicza Pułku, nie podany stopień wojsk.; w roku 1879 zwolniony ze służby wojskowej; (Lejb Gw.Siemieniowski Pułk 1883r.) ;
- Aleksander s. Józefa, chorąży 146-go Carycinskiego pułku piechoty od 05/11/1869 r. ; z dniem 10/04/1872 r. przeniesiony do 138-go Bolchowskiego pułku (37 Dywizja Piechoty 1700-1880) ;
- Aleksander s. Pawła; ur. 1875 r.; działacz Morskiego Uniwersytetu (Oficerzy Morskiej Floty ) ;
- Alfred s. Aleksandra, od 21/06/1870 kornet w Grodzieńskim pułku husarów; 26/10/1882 w stopniu pułkownika przeszedł do rezerwy (Grodz.płk. 1897);
- Andrzej s. Mikołaja, pułkownik w Kazańskim Okręgu Wojennym, m-sto Kazań (Ros.Imp.Armia 1909) ;
- Andrzej s. Mikołaja, ur. 09/11/1869 r. w stopniu pułkownika od 06/12/1908 r. - eneralny Sztab 47 Dywizji Piechoty (Wykaz płk. 1914) ;
- Andrzej s. Mikołaja - pułkownik - 163 piechota , pułk Lenkokansko-Naszemburski (1914-1916) ; skończył w 1900 r. Wojenną Akademię Imperatorską - Mikołaja - K.P. Komni
- Antoni Tomasz Leonard s. Ludwika - 127 Put. pułk piechoty (Równo) - dowódca 2-go batalionu - podpułkownik (Gub.Woł. 1892 r.);
- Bronisław, wyzn.rzymsk.-katol., żonaty, Gub.Grodnieńska, Powiat B-stocki, zaginął bez wieści 25/12/1914r. (Spis pol. 1914);
- Edmund s. Jana - 11 Artyleryjska Brygada - starszy lekarz (Gub.Woł.1892 r.);
- Edmund s. Klemensa, kapitan w Dońskim Imperatora Aleksandra III Pułku, m-sto Odessa (Ros.Imp.Armia 1909) ;
- Eugeniusz - służba w Syberyjskim ekipażu floty ( wykaz floty 1904 ) ;
- Jan s. Włodzimierza ur 1860r.; pułkownik 75 piechota Sewastopolskiego pułku ;
- Jan s. Aleksego , podpułkownik, dowódca 5-ej baterii 13-ej Strzeleckiej Syberyjskiej Artyleryjskiej Brygady (order św. Grzegorza 1914-1918);
- Jan s. Władysława, podpułkownik w 47-ym Ukraińskim Jego Wysokości Wielkiego Kniazia Włodzimierza Aleksandrowicza Pułku, m-sto Winnica (Ros.Imp.Armia 1909) ;
- Józef s. Pawła, szeregowy, wyzn.rzymsk.-katol., żonaty, Gub.Lubelska, gmina Żyrzyń, zaginął 14/08/1914 lub 14/08/1915r. (Spis pol. 1915, str. 1788);
- Konstanty s. Konstantego - chorąży - Lejb Gwardii Pułku Pawłowskiego (1883 r.) ;
- Ksawery s. Ignacego , 1808 r. - feldberger, 1819 r. chorąży, 1834 kapitan ( Feldbergerski korpus 1796-1896);
- Mikołaj s. Mikołaja , porucznik 19-go Kostromskiego pułku piechoty (order św. Grzegorza 1914-1918);
- Mikołaj s. Włodzimierza, ur. 28/12/1858 r.; w stopniu pułkownika od 04/10/1907 r., w armii piechoty rejonu Żytomirskiego (Wykaz płk.1914) ;
- Paweł s. Wiktora ur. 1899 r. - oficer Armii Kołczaka ;
- Paweł August s. Józefa - od 22/12/1873 roku porucznik - Lejb Gwardii Pułku Pawłowskiego (1870 r.) ;
- Piotr s. Aleksandra, rotmistrz w 12-tym Starodubowskim pułku (Spis rotmistrzów Armeńskiej Kawal. 15/09/1916);
- Sergiusz s. Aleksandra, porucznik w 6-ej artyleryjskiej brygadzie rezerwy (sąd brygady) (K.P.Gub.Saratowska 1893) ;
- Sergiusz s. Mikołaja ur. 1874 r. - pułkownik - sztab 5 Armii ;
- Stanisław s. Aleksandra; służył na krążowniku " Orzeł " (Oficerzy Morskiej Floty ) ;
- Stanisław s. Antoniego, porucznik w Wileńskim Okręgu Wojennym - Wileński artyleryjski pułk (Dwinsk) (Ros.Imp.Armia 1909) ;
- Stanisław s. Józefa, porucznik 147-go Samarskiego pułku piechoty - 1863r. ( Historia pułków piechoty 37 Dywizji 1700-1880) ;
- Wiaczesław s. Sergiusza, sztabs-kapitan 2-ej pieszej baterii rezerwy, m-sto Kijów (Ros.Imp.Armia 1909) ;
- Wincenty , w roku 1876 ukończenie kursu junkerów, przeznaczony do 109-go Wołżsk. pułku piechoty (Spis Uczeln.Wojsk. w Wilnie 1864-1899 ) ;
- Włodzimierz s. Konstantego , podporucznik 185-go Baszkadyklarskiego pułku piechoty (order św. Grzegorza 1914-1918);
- Włodzimierz s. Mirona , podporucznik 196-go Iskarskiego pułku piechoty (order św. Grzegorza 1914-1918);

W miarę pozyskiwania informacji odnośnie tego nazwiska będę uaktualniać ten post.[/list]

_________________
Joanna z d. Sawicka

Poszukuję : Abramowicz, Grygorczuk, Jaroccy, Sawiccy


Ostatnio zmieniony przez joanna23 dnia 09-04-2012 - 09:26, w całości zmieniany 21 razy
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer ICQ 
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
joanna23Offline
Temat postu:   PostWysłany: 06-02-2010 - 16:22
Sympatyk


Dołączył: 08-11-2008
Posty: 1013
Skąd: Białystok
Status: Offline
Kowalski :

- Aleksander s. Mikołaja , sztabs-kapitan , Kaukazka artyleryjska brygada rezerwy, m-sto Wladikawkaz (Ros.Imp.Armia 1909) ;
- Aleksy s. Adama , kapitan 18-go Wołogodowskiego pułku piechoty (order św. Grzegorza 1914-1918);
- Anatol , lejtienant w 88 ekipażu floty ( wykaz floty 1904 ) ;
- Andrzej s. Anatola, ober-oficer floty, starszy lejtienant od 14/01/1913 r. (Oficerzy floty 1917);
- Antoni s. Antoniego, sztabs-oficer, kapitan I rangi floty od 03/08/1915 r. (Oficerzy floty 1917) ;
- Borys s. Grzegorza , porucznik Czembarskiego pułku piechoty (order św. grzegprza 1914-1918) ;
- Fiodor Julian Marian s. Juliana, ur. 18/04/1865 r., wyznanie katolickie, żonaty, 2 dzieci, starszy lekarz przy 102 Wiatskim pułku piechoty (Spis cywil.wojsk.1909) ;
- Franciszek s. Jana, szeregowy, wyzn.katol., kawaler, Gub.Chełmska, Powiat Tomaszowski, gmina Krynicy, zaginął 19/11/1914r. (Spis pol. 1914, str.13512);
- Franc/Franciszek s. Kazimierza, szeregowy, wyzn. katolickie, kawaler, Gub. Kaliska, powiat sieradzki, Krokocice, ranny 5/11/1914 r. (Spis pol. i rannych, 14805);
- Jakub s. Ignacego, ur. 19/02/1845 r., wyznanie prawosławne, wdowiec, wykładowca w Pażewskim Korpusie (Spis cywil.wojsk.1909) ;
- Jan - feldfeber 2 Roty Strzeleckiej , otrzymał order wojenny 3-go stopnia Nr 2700 (Historia 2-go Rostowskiego grenadierskiego pułku 1889 r.) ;
- Jan s. Bartłomieja, szeregowy, wyzn.rzymsk.-katol., żonaty, Gub.Lubelska, gmina Zyrzyń, zaginął 10/08/1914 lub 10/08/1915r. (Spis pol. 1915,str. 1784);
- Julian s. Franciszka, szeregowy, wyzn.rzymsk.-katol., kawaler, Gub.Warszawska, Powiat Płoński, Madzele, ranny 5/07/1915r. (Spis pol.1915r,, str. 42900);
- Kuźma podoficer 131-go Tiraspolskiego pułku piechoty, wojenny order 4-go stopnia Nr 77232 (131 Tiraspolski Pułk Piechoty 1877r.) ;
- Marceli, szeregowy w 3 Ułańskim Smoleńskim Imperatora Aleksandra III Pułku, otrzymał odznaczenie wojenne Nr 21602 - 1863-1864 (Smoleński pułk 1708-1908) ;
- Michał, feldfebel I Rota w 12 Wielkołuckim pułku piechoty; odznaczony 3 i 4 stopniem Wojennego Orderu w wojnie ros.-jap. ( 12 Wielkołucki płk.piech. 1877-1904);
- Michał, szeregowy, wyzn.prawosławne, kawaler, Gub.Chełmska, Powiat Zamojski, okr.Suchowola, zaginął 9/10/1914r. (Spis pol. 1914,str. 13504);
- Michał s. Osipa, eger., wyzn.rz.-katol., kawaler, Gubernia Lubelska, powiat lubelski, gmina Jastków, ranny 16/07/1915r. (Spis pol. 1915, str. 9656);
- Mikołaj s. Mikołaja - podpułkownik 282-go Aleksandrowskiego pułku piechoty (ord.1914-1918) ;
- Mikołaj s. Mikołaja , od 06/12/1914 - Oddzielny Korpus Żandarmerii (Spis rotmistrz.Armeńskiej Kawaleii 1916) ;
- Mikołaj s. Mikołaja, kapitan w 134-tym Fiedosijskim pułku piechoty, m-sto Jekaterinosław (Ros.Imp.Armia 1909) ;
- Paweł s. Grzegorza , porucznik okr. Zaamuskiego Korpusu Straży Granicznej - 1902 r. ;
- Piotr s. Jana, szeregowy, wyzn.rz.-katol., kawaler, Gubernia Radomska, powiat kozienicki, zaginął 29/08/1915r., (Spis pol. 1915,str. 9714);
- Piotr s. Wiktora , sztabs-kapitan 253 Groznienski batalion rezerwy m-sto Groznyj (Ros.Imp.Armia 1909) ;
- Stanisław s. Alberta, porucznik w 165-tym Łuckim pułku piechoty, m-sto Kijów (Ros.Imp.Armia 1909) ;
- Stanisław s. Antoniego , kapitan w 20-tym Galickim pułku , m-sto Żytomir (Ros.Imp.Armia 1909) ;
- Stanisław s. Feliksa, szeregowy, wyzn.katolickie, kawaler, Gubernia Radomska, powiat koński, zaginął 29/08/1915r. (Spis pol.1915, str. 10107);
- Wacław s. Filipa, szeregowy, wyzn.rzymsk.-katol., żonaty, Gub.Lubelska, gmina Końskowola, ranny 10/08/1914 lub 10/08/1915r. (Spis pol. 1915,str. 1783);
- Walenty, szeregowy 3 Roty 12 Wielkołuckiego pułku piechoty; odznaczony 4 stopniem Wojennego Orderu za udział w wojnie ros.-jap. (12 Wielkołucki płk.piech. 1877-1904);
- Wiktor - 26 Strzelecki Syberyjski Pułk - spis 1916r. ;
- Witold s. Piotra, ur. 03/07/1861 r. , wyznanie katolickie, żonaty, 1 dziecko (syn) , starszy lekarz I Wschodnio-Syberyjskiego batalionu (1909r. spis cywil.powoł.do wojska);
- Włodzimierz, po ukończeniu w r. 1896 Uczel.Wojskowej w Wilnie powołany do 108-go Saratowskiego pułku piechoty (Uczeln.Wojsk.Wilno 1864-1899) ;


W miarę pozyskiwania informacji odnośnie tego nazwiska będę uaktualniać post.

_________________
Joanna z d. Sawicka

Poszukuję : Abramowicz, Grygorczuk, Jaroccy, Sawiccy


Ostatnio zmieniony przez joanna23 dnia 20-01-2013 - 07:54, w całości zmieniany 24 razy
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer ICQ 
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
joanna23Offline
Temat postu:   PostWysłany: 06-02-2010 - 16:27
Sympatyk


Dołączył: 08-11-2008
Posty: 1013
Skąd: Białystok
Status: Offline
Głębocki :

- Grzegorz syn E. , ur. 15/02/1879 r. - kornet Straży Granicznej w Łomży - ok.1902 r. a w 1914 r. w 14 Brygadzie Częstochowskiej Korpusu Straży Granicznej ;
- Jan s. Józefa , ur. 1889 r.; 1916 - Morska Uczeln.Inżynieryjna; inżynier-mechanik; 'miczman' (Oficerzy morskiej floty) ;
- Julian s. Stanisława, kornet w Lejb Gwardii Ułańskim Jej Wysokości Aleksandry Fiodorowny Pułku od 1857 r. ; w roku 1858 w stopniu porucznika przeszedł do rezerwy (L.Gw.Ułański Pułk 1896r.) ;
- Mikołaj s. Józefa ur. 1859 r. - Odessa, mieszkaniec m. Kazań, ukończył Szkołę Wojenną, aresztowany 1920 r. - K.P Tamarstan ;
- Mikołaj s. Józefa , kapitan w 27-ym Witebskim pułku (m-sto Końsk) (Ros.Imp.Armia 1909) ;
- Wasyli, oficer floty, miczman od 05/10/1912 r. (Oficerzy floty 1917) ;
- Wincenty s. D. , porucznik w 4-ym Kaukazkim batalionie strzeleckim (Ros.Imp.Armia 1909) ;

W miarę pozyskiwania informacji odnośnie tego nazwiska będę uaktualniać post

_________________
Joanna z d. Sawicka

Poszukuję : Abramowicz, Grygorczuk, Jaroccy, Sawiccy


Ostatnio zmieniony przez joanna23 dnia 12-04-2010 - 14:15, w całości zmieniany 6 razy
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer ICQ 
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
joanna23Offline
Temat postu:   PostWysłany: 06-02-2010 - 16:30
Sympatyk


Dołączył: 08-11-2008
Posty: 1013
Skąd: Białystok
Status: Offline
Dębowski :

- August s. Władysława, kapitan w 55-tym Podolskim pułku piechoty, m-sto Bendery (Ros.Imp.Armia 1909) ;
- Erazm s. Ludwika, porucznik w 15-tym Dragunskim Pierieslawskim Imperatora Aleksandra III Pułku, m-sto Płock (Ros.Imp.Armia 1909) ;
- Franciszek s. Kazimierza, szeregowy, wyzn.rz.-katol., żonaty, Gubernia Warszawska, powiat nowomiński, zaginął między 28/01 a 8/02/1915 (Spis pol. 1915,str. 9877);
- Jan - ukończenie w 1869 r. Wojskowej Uczelni Aleksandrowskiej;
- Kazimierz-Stanisław , sztandarowy 431 Tichwińskiego pułku piechoty; poległ w Małowody (order św. Grzegorza 1914-1918);
- Konstanty s. Filipa, kornet w Lejb Gwardii Ułańskiego Jej Wysokości Aleksandry Fiodorowny Pułku od 1804 r. ; w roku 1807 przeniesiony do Wołyńskiego Garnizonowego pułku (J.Gw.Ułański Pułk 1896r.) ;
- Leon s. Macieja, naczelnik sztabu 37 Dywizji, data wstąpienia 20/01/1883 r. (Historia pułków piechoty 37 Dywizji 1700-1880) ;
- Ludwik s. Piotra, szeregowy, wyzn.rzymsk.-katol., żonaty, Gub.Lubelska, gmina Żyrzyń, zaginął 14/08/1914 lub 14/08/1915r. (Spis pol. 1915, str. 1789);
- Michał s. Grzegorza, sztabs-kapitan w 210-tym Pieriekopskim pułku piechoty rezerwy, m-sto Jekatierinoslaw (Ros.Imp.Armia 1909) ;


W miarę pozyskiwania informacji odnośnie tego nazwiska będę uaktualniać post.

_________________
Joanna z d. Sawicka

Poszukuję : Abramowicz, Grygorczuk, Jaroccy, Sawiccy


Ostatnio zmieniony przez joanna23 dnia 04-03-2012 - 11:06, w całości zmieniany 8 razy
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer ICQ 
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
joanna23Offline
Temat postu:   PostWysłany: 06-02-2010 - 16:34
Sympatyk


Dołączył: 08-11-2008
Posty: 1013
Skąd: Białystok
Status: Offline
Dzwonkowski :

- Antoni s. Kazimierza, ur. Gub. Płocka (rejon Pułtuski m.Chriszczań) za udział w powstaniu zesłany do Archanielska na 4 lata a potem na Sybir - 23/12/1866 r.
- Ludwik s. Osipa, ur. 1856 rok; wyznanie katolickie, podpułkownik w 150 Tamańskim pułku piechoty ( Spis podpł. 1898 r. )
- Piotr s. Stanisława, efr., wyzn.katol., żonaty, Gub.Warszawska, Powiat Radzymiński, Radzymin, wieś Marki, zaginął 10/07/1915r. (Spis pol. 1915r., str. 42900);

W miarę pozyskiwania informacji odnośnie tego nazwiska będę uaktualniać post.

_________________
Joanna z d. Sawicka

Poszukuję : Abramowicz, Grygorczuk, Jaroccy, Sawiccy


Ostatnio zmieniony przez joanna23 dnia 20-02-2012 - 19:39, w całości zmieniany 3 razy
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer ICQ 
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
joanna23Offline
Temat postu:   PostWysłany: 06-02-2010 - 16:37
Sympatyk


Dołączył: 08-11-2008
Posty: 1013
Skąd: Białystok
Status: Offline
Staniszewski :

- Andrzej s. Baltazara ur. 18/05/1866 r. młodszy lekarz Kiracirsk.szpitala (1909 r. spis cywil.powoł.do wojska) ;
- Andrzej s. Konstantego, kapitan, pomocnik starszego adiutanta w Władiwostockim Priamurskim Okręgu Wojennym (Ros.Imp.Armia 1909) ;
- Ignacy s. Jana - podoficer piechoty gwardii (1917) ;
- Lew s. Aleksandra, kapitan w 51 Litewskim Jego Wysokości Cesarewicza pułku piechoty, m-sto Simfieropol (Ros.Imp.Armia 1909) ;
- Michał s. S., szeregowy, wyznanie katolickie, kawaler, Gub.Grodzieńska, Powiat Wołkowyski, m-sto Roś, ranny 23/12/1914r. (Spis pol. 1914, str.11541);
- Władysław s. Jana, pułkownik, sztab-oficer Własikaukazkiej brygady (Kal.Kaukaz.1908 r.) ;
- Włodzimierz s. Jana, pułkownik, naczelnik w Jekaterinodarskim Oddziale dowództwa Władykaukazkiego (Ros.Imp.Armia 1909) ;

W miarę pozyskiwania informacji odnośnie tego nazwiska będę uaktualniać post.

_________________
Joanna z d. Sawicka

Poszukuję : Abramowicz, Grygorczuk, Jaroccy, Sawiccy


Ostatnio zmieniony przez joanna23 dnia 18-02-2012 - 11:06, w całości zmieniany 5 razy
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer ICQ 
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
joanna23Offline
Temat postu:   PostWysłany: 06-02-2010 - 16:41
Sympatyk


Dołączył: 08-11-2008
Posty: 1013
Skąd: Białystok
Status: Offline
Kubiak :

- Marceli s. Jakuba - 202 piechota górska

W miarę pozyskiwania informacji odnośnie tego nazwiska będę uaktualniać post.

_________________
Joanna z d. Sawicka

Poszukuję : Abramowicz, Grygorczuk, Jaroccy, Sawiccy


Ostatnio zmieniony przez joanna23 dnia 21-03-2010 - 08:56, w całości zmieniany 1 raz
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer ICQ 
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
joanna23Offline
Temat postu:   PostWysłany: 06-02-2010 - 16:43
Sympatyk


Dołączył: 08-11-2008
Posty: 1013
Skąd: Białystok
Status: Offline
Mikucki :

- Antoni - 161 piechota pułku Aleksandropolskiego ;
- Antoni s. Zygmunta, kapitan w 112-tym Uralskim pułku piechoty, m-sto Kalwaria (Ros.Imp.Armia 1909);
- Franc, w roku 1876 ukończenie kursu junkerów, przeznaczony do 110-go Kamsk. pułku piechoty (Spis Uczel.Wojsk. w Wilnie 1864-1899) ;
- Stanisław s. Konstantego - dowódca pułku kawalerii 11 Strzeleckiej Dywizji - PBCP Nr 41 1921 ;
- Wincenty , ur. 09/04/1854 r. , wyznanie katolickie, żonaty, starszy lekarz 217-go Kromskiego pułku piechoty (1909 r. spis cywil.powoł.do wojska) ;

W miarę pozyskiwania informacji odnośnie tego nazwiska będę uaktualniać post.

_________________
Joanna z d. Sawicka

Poszukuję : Abramowicz, Grygorczuk, Jaroccy, Sawiccy


Ostatnio zmieniony przez joanna23 dnia 06-09-2010 - 11:09, w całości zmieniany 6 razy
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer ICQ 
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
joanna23Offline
Temat postu:   PostWysłany: 06-02-2010 - 16:47
Sympatyk


Dołączył: 08-11-2008
Posty: 1013
Skąd: Białystok
Status: Offline
Kalinowski :

- Aleksander s. Kazimierza, porucznik w 47 Ukraińskim Jego Wysokości Wielkiego Kniazia Włodzimierza Aleksandrowicza Pułku Piechoty, m-sto Winnica (Ros.Imp.Armia 1909) ;
- Aleksander s. Maksyma - chorąży - sztab pułku Imperatora Aleksandra (1864 r.);
- Aleksander s. Stefana, grenadier, wyzn.katolickie, kawaler, powiat sokołowski, ranny 4/03/1915r. (Spis pol.1915, str. 10076);
- Aleksander , w roku 1863 przeniesony do 2-go Moskiewskiego Gimnazjum Wojennego (Uczeln.Wojsk.Aleksandrowska 1901 r.) ;
- Anatol s. Apoloniusza - pułkownik, dowódca 267-go Duchowszczyńskiego pułku piechoty (ord.1914-1918) ;
- Andrzej s. Telesfora, porucznik we Władiwostockim batalionie saperskim, kwatera Władywostok (Ros.Imp.Armia 1909) ;
- Bronisław s. Lwa, porucznik w 32-gim Wschodnio-Syberyjskim pułku strzeleckim, m-sto Krasnojarsk (Ros.Imp.Armia 1909) ;
- Dmitrij s. Grzegorza, kornet w Lejb Gwardii Kozaczego Jego Wysokości Pułku od 08/08/1834 r. ; z dniem 03/02/1842 r. w stopniu porucznika zwolniony ze służ.wojskowej (L.Gw.Kozaczy Pułk 1876 r.) ;
- Ignacy s. Pawła , porucznik 149-go Czarnomorskiego pułku piechoty (order św. Grzegorza 1914-1918);
- Jakub , w roku 1863 ukończył Uczeln.Wojsk.Michałowsko-Woroneżską - kadecki korpus jako chorąży (Uczeln.Wojsk.Michałowsko-Woroneżska 1845-1865) ;
- Jan , chorąży 2-go Finlandzkiego pułku strzeleckiego, poległ w 1915 r. - Pachtalicha (ord.1914-1918) ;
- Konstanty s. Bronisława - dowódca wozu pancernego Nr 8 - 1920 r. PBCP;
- Michał s. Osipa, szeregowy, wyzn. prawosławne, kawaler, Gubernia Grodzieńska, m-sto Kobryń, zaginął 9/11/1914r. (Spis pol. 1914, str. 8687);
- Mikołaj, podpułkownik w 13 Lejb Grenadiersk.Erewanskim Jego Wysokości Pułku , spis na 14/11/1850 r. (13 Lejb Grenad.Erewan.J.W.Pułk 1875) ;
- Mikołaj , szeregowy 15 Roty 73-go Krymskiego Jego Wysokości Wielkiego Kniazia Aleksandra Michajłowicza Pułku , 1887 (73 Krymski Pułk 1887) ;
- Mikołaj s. Aleksandra, sztabs-kapitan w 23 artyleryjskiej brygadzie, m-sto Gatczina (Ros.Imp.Armia 1909);
- Mikołaj s. Aleksandra, podporucznik w 36-stej artyleryjskiej brygadzie, m-sto Karaczew (Ros.Imp.Armia 1909);
- Mikołaj s. Piotra, kapitan w 153 Bakinskim Jego Wysokości Wielkiego Kniazia Sergia Michałowicza Pułku Piechoty, m-sto Aleksandropol (Ros.Imp.Armia 1909) ;
- Modest , 1866 r. - podporucznik w 17-tym Archangielskim Jego Wysokości Wielkiego Kniazia Włodzimierza Aleksandrowicza Pułku (17 Archang.Pułk 1700-1900) ;
- Piotr s. Stefana - rotmistrz 11 Aleksandrowska Brygada Straży Granicznej (pow. Pławski) 1889 r, ;
- Piotr s. Telesfora, sztabs-kapitan w 13-tym batalionie saperskim, m-sto Moskwa (Ros.Imp.Armia 1909) ;
- Sergiusz s. Aleksandra, porucznik w 38 Tobolskim pułku piechoty, m-sto Skierniewice (Ros.Imp.Armia 1909) ;
- Sergiusz s. Jana , sztabs-kapitan w 5-tym Wschodnio-Syberyjskim mort.artyleryjskim dywizjonie, sioło: Spasskoje (Ros.Imp.Armia.1909) ;
- Stanisław s. Andrzeja, szeregowy, wyzn.rzymsk.-katol., kawaler, Gub.Warszawska, Jeziorna, ranny 4/07/1915r. (Spis pol. 1915r.str. 42900);
- Stanisław s. Jana, strzelec, Gubernia Łomżyńska, m-sto Ostrowa, zaginął 30/08/1915r. (Spis pol. 1915,str. 9654);
- Stefan/Stiepan s. Stefana , kapitan w 31 rezerwowym (kadrowym) batalionie piechoty, m-sto Płock (K.P.Gub.Płocka 1889) ;
- Telesfor s. Ignacego, ur. 15/01/1846 r., żonaty, 6 dzieci, dowódca - 100 Ostrowski pułk piechoty (Wykaz płk.1902 r.) ;

W miarę pozyskiwania informacji odnośnie tego nazwiska będę uaktualniać post.

_________________
Joanna z d. Sawicka

Poszukuję : Abramowicz, Grygorczuk, Jaroccy, Sawiccy


Ostatnio zmieniony przez joanna23 dnia 09-04-2012 - 09:33, w całości zmieniany 18 razy
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer ICQ 
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
joanna23Offline
Temat postu:   PostWysłany: 07-02-2010 - 08:10
Sympatyk


Dołączył: 08-11-2008
Posty: 1013
Skąd: Białystok
Status: Offline
Ponczkowski / Penczkowski :

- Fadiej s. Juliana - sztabs kapitan 14 Roty ; 110 Piechota Kamska generała adiutanta Grafa Tolia , sioło: Szancy k/Kowna - (spis z 1913 r + Ros.Imp.Armia 1909) ;



Peczkowski :

- Aleksy, junker Wileńskiej Uczelni Wojennej, po jej ukończeniu w roku 1867 przydzielony do 113-go Starorusskiego pułku piechoty (Wileń.Uczeln.Junkerów 1864-1899) ;
- Fiedor/Teodor s. Justyna, od 6/10/1863 r. podporucznik w 146 Carycyńskim pułku piechoty, sztab generalny (37 Dywizja Piechoty 1700-1880,str.65);
- Jan, po ukończeniu w roku 1870 Wileńskiej Junkierskiej Uczelni Piechoty przeznaczony do 110 Kamskiego pułku piechoty (Wil.Junk.Ucz.Piech. 1864-1899) ;
- Ludwik, junker Wileńskiej Uczelni Wojennej, po jej ukończeniu w roku 1866 przydzielony do 10-go Wiatskiego pułku piechoty (Wileń.Uczeln.Junkerów 1864-1899)) ;
- Michał s. Antoniego, pułkownik, dowódca 1-go Ussurijskiego żeleznodorożnego batalionu , m-sto Nikolsk - Ussurijskij (Ros.Imp.Armia 1909) ;
- Mikołaj s. Nikifora, sztabs-kapitan w 8 Krasnowodskim batalionie rezerwy, m-sto Krasnowodsk (Ros.Imp.Armia 1909) ;
- Wincenty s. Justyna, od 28/03/1867 r. porucznik w 146 Carycyńskim pułku piechoty, sztab generalny (37 Dywizja Piechoty 1700-1880,str.79);



W miarę pozyskiwania informacji odnośnie tego nazwiska będę uaktualniać post.

_________________
Joanna z d. Sawicka

Poszukuję : Abramowicz, Grygorczuk, Jaroccy, Sawiccy


Ostatnio zmieniony przez joanna23 dnia 12-02-2013 - 18:13, w całości zmieniany 7 razy
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer ICQ 
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
joanna23Offline
Temat postu:   PostWysłany: 09-02-2010 - 14:31
Sympatyk


Dołączył: 08-11-2008
Posty: 1013
Skąd: Białystok
Status: Offline
Wichrowski / Wichiriew :

- Aleksander s. Aleksandra, pułkownik, wykładowca nauk wojennych w Aleksiejewskiej Uczelni Wojennej, m-sto Moskwa (Ros.Imp.Armia 1909) ;
- Ignacy s. Józefa ur. ok. 1839 r. Gub. Płocka - czasowy szeregowy 58 piechoty batalionu rezerwy; za udział w powstaniu powołany do służby wojennej - spis uczestników powstania zesłanych do Jarańska (Gub. Wiatska) ;
- Mikołaj s. Aleksandra, ur. 01/12/1849 r.; pułkownik, dowódca w 200 Iżorskim pułku rezerwy (Wykaz płk. 1902);

W miarę pozyskiwania informacji odnośnie tego nazwiska będę uaktualniać post.

_________________
Joanna z d. Sawicka

Poszukuję : Abramowicz, Grygorczuk, Jaroccy, Sawiccy


Ostatnio zmieniony przez joanna23 dnia 22-04-2010 - 09:09, w całości zmieniany 4 razy
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer ICQ 
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:     
Skocz do:  
Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zobacz następny temat
Powered by PNphpBB2 © 2003-2006 The PNphpBB Group
Credits
donate.jpg
Serwis Polskiego Towarzystwa Genealogicznego zawiera forum genealogiczne i bazy danych przydatne dla genealogów © 2006-2019 Polskie Towarzystwo Genealogiczne
kontakt:
Strona wygenerowana w czasie 0.116337 sekund(y)