Serwis Polskiego Towarzystwa Genealogicznego

flag-pol flag-eng home login logout Forum Fotoalbum Geneszukacz Parafie Geneteka Metryki Deklaracja Legiony Straty
piątek, 29 marca 2024

longpixel


Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zobacz następny temat
Autor Wiadomość
EwaMollyOffline
Temat postu: Rodzina Piwko - świętokrzyskie, Masłów  PostWysłany: 04-04-2019 - 12:47
Zasłużony
Sympatyk


Dołączył: 12-07-2018
Posty: 175
Skąd: Kielce/Poznań
Status: Offline
Dzień dobry,

Badając rodzinę od strony swojej babci, natknęłam się na pewien problem. Nie mogę odnaleźć aktu chrztu mojego prapra Michała Piwko.
Posiadam jego akt zgonu i ślubu:
Ślub z Marianną Białek w 1885 roku, Kielce, Katedra, akt 47. Oboje pochodzą z Masłowa. Wiek Michała jest na nim określony na 28 lat. Alegat brak. https://www.fotosik.pl/zdjecie/9b7fbfb383b4c13f
Zgon Michała Piwko, męża Marianny Białek, syna Jana i Katarzyna z Janystów z 1890, również Katedra w Kielcach. https://www.fotosik.pl/zdjecie/4eee28b1a0eb861b
Ze ślubu wnioskować można, że Michał urodził się koło 1857 roku w Masłowie. I co prawda rodzi się dwóch Michałów w 1858 roku, niestety nie z Jana i Katarzyny.
- akt 460, Katedra - https://www.fotosik.pl/zdjecie/fecd3c02b5f399ae z Franciszka i Łucji
- akt 504. Katedra - https://www.fotosik.pl/zdjecie/5d07e779284d60cf z Walentego i Franciszki

Nigdzie niestety Michała z Jana i Katarzyny znaleźć nie mogę. Czy któryś z powyższych Michałów może być tym "moim"? Jak to sprawdzić? A może nie zauważam czegoś oczywistego?
Dodam również, że Katarzyna Janyst, żona Jana umiera w 1862 roku w Masłowie. Ich inne dzieci również rodziły się tylko w Masłowie.

_________________
Ewa

Poszukuje nazwisk: Sudwoj, Rębosz. Wszelkie informacje o Chromińskich z okolic Warszawy również mile widziane.
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
BozennaOffline
Temat postu: Rodzina Piwko - świętokrzyskie, Masłów  PostWysłany: 04-04-2019 - 12:57
Sympatyk


Dołączył: 07-08-2006
Posty: 2372
Skąd: Francja
Status: Offline
Ewo,

Para Jan Piwko i Katarzyna Janyst istniala.
Slub w katedrze w Kielcach nr 48 / 1844 rok.
Trzeba odnalesc wszystkie dzieci tej pary.
Piszesz, ze rodzily sie w Maslowie. Czy juz je masz?
Sprawdz roczniki. Jakie dziecko urodzilo sie okolo 1858 roku?
Moze to tylko problem imienia?
Sprawa sie wyjasni.

Pozdrawiam,
Bozenna
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
EwaMollyOffline
Temat postu: Rodzina Piwko - świętokrzyskie, Masłów  PostWysłany: 04-04-2019 - 13:14
Zasłużony
Sympatyk


Dołączył: 12-07-2018
Posty: 175
Skąd: Kielce/Poznań
Status: Offline
Dzieci tej pary rodziły się w:
1) Franciszka - 1846 rok, Masłów, akt 376
2) Marianna - 1849 rok, Masłów, akt 407
3) Andrzej - 1850 rok, Masłów, akt 489
4) Marianna - 1853 rok, Masłów, akt 456
5) Katarzyna - 1859 rok, Masłów, akt 332 - umiera w 1859 roku również, akt 262, Masłów
6) Marianna - 1861 rok, Masłów, akt 577

02.06.1858 roku umiera Katarzyna Piwko, córeczka Jana i Katarzyny Janyst. Wg treści miała 5 tygodni. Nie widzę jednak żadnej Katarzyny urodzonej z tej pary w 1858 roku. https://www.fotosik.pl/zdjecie/3629c6a2f985e07d

_________________
Ewa

Poszukuje nazwisk: Sudwoj, Rębosz. Wszelkie informacje o Chromińskich z okolic Warszawy również mile widziane.
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
BozennaOffline
Temat postu: Rodzina Piwko - świętokrzyskie, Masłów  PostWysłany: 04-04-2019 - 13:58
Sympatyk


Dołączył: 07-08-2006
Posty: 2372
Skąd: Francja
Status: Offline
Sprawdz roczniki chrztow 1854-1857 z punktu widzenia nazwisk.
Nazwisko Piwko moglo byc zle spisane.
Pozdrawiam,
Bozenna
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Tazbir_MarcinOffline
Temat postu: Re: Rodzina Langkammer  PostWysłany: 04-04-2019 - 14:37
Sympatyk


Dołączył: 10-02-2019
Posty: 291
Skąd: Bytom
Status: Offline
Arek_Bereza napisał:
Geneteka, łodzkie, wpisz w małżeństwach Agata Myślińska, ogranicz lata.


Arek_Bereza napisał:
Geneteka, łodzkie, wpisz w małżeństwach Agata Myślińska, ogranicz lata.


Panie Arku, odnalazłem oba dokumenty.
Mam pytanie i może będzie mi Pan w stanie pomóc i tym razem.
Franciszek urodził się w 1813 roku (tak wynika z aktu małżeństwa).
Jego ojciec Franciszek poślubił Johannę Rykut (to chyba polskie nazwisko)
zapewne krótko przed 1813 rokiem.
Nie mogę dostać się do aktów z tego roku.
340 Akta stanu cywilnego gminy miejskiej w Piotrkowie Trybunalskim 1808-1825 - Te dokumenty są dostępne tylko w archiwum?

Miejscowość w której urodzili się moi przodkowie to Nickelsdorf/Niklasdorf? (Austria).
Chciałbym odszukać akty urodzeń z tamtej miejscowości ale w tym celu utworzę chyba osobny wątek.
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Gliwiński_JanOffline
Temat postu: Wolbrom ,Kowalik Franciszek ,ur 1884.  PostWysłany: 09-07-2020 - 21:15
Sympatyk


Dołączył: 07-05-2020
Posty: 12

Status: Offline
Wolbrom,Kowalik Franciszek ur w 1884r szukam aktu ur i inf o rodzicach i dziadkach.
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Ted_BOffline
Temat postu:   PostWysłany: 09-07-2020 - 22:22
Sympatyk


Dołączył: 18-02-2016
Posty: 1194

Status: Offline
Witam!
W AP Katowice dostępne skany cyfrowe ASC na komputerze.
W AD Będzin powinny być dostępne księgi.
Pozdrawiam!
Tadek
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
zbigstarOffline
Temat postu: Re: Proszę mi pomóc znaleźć metrykę  PostWysłany: 25-09-2020 - 11:23


Dołączył: 10-04-2010
Posty: 2
Skąd: Starogard Gdański
Status: Offline
Potomkowie Podwierbnych żyją w Moskwie, ale jest też i linia polska. Od potomka Konstantego, naczelnika stacji Gąsocin, otrzymałem fotografię Olgi Podwierbnej. Jego babka, Konstancja z Butkiewiczów, wyszła za mąż za Rosjanina w roku 1830, stąd nazwisko, ale ich dzieci były wychowane w tradycji polskiej. Także żona naczelnika Olga była Polką i pochodziła z rodziny zesłanej na Syberię. Tam też wyszła za mąż za bogatego kupca, Rosjanina i przeszła z tego powodu na prawosławie. Małżeństwo to nie było udane i Olga uciekła do Polski, gdzie wyszła za mąż po raz drugi za Konstantego. Mieli dwóch synów, jeden z nich w okresie zawirowań historycznych wybrał Rosję, a drugi wolał zostać Polakiem.
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora MSN Messenger  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
felitixOffline
Temat postu: Szukam aktu urodzenia Tomasza Madrego i Joanny z Kameckich  PostWysłany: 15-10-2020 - 06:44
Sympatyk


Dołączył: 07-11-2016
Posty: 22

Status: Offline
Witam,

Poszukuje aktu urodzenia i malzenstwa Tomasza Madrego i jego zony Joanny z Kameckich. Tomasz urodzil sie okolo roku 1835, a Joanna okolo roku 1842.
Mieli syna Stanislawa urodzonego w Lukowie w roku 1872.
Znalazlam na Lubgensie akt urodzenia Tomasza Madrego w 1835 ale ten Tomasz ozenil sie z Joanna Osiak w 1854 roku.
Tak wiec jezeli jest to ten Tomasz to zona sie nie zgadza.
Tomasz i Joanna z Osiakow mieli syna Franciszka urodzonego 1877 i corke Karoline urodzona 1879 - nie koniecznie jest to wiec ten Tomasz ktory byl mezem Kameckiej i ojcem Stanislawa.

Za wszelka pomoc bardzo dziekuje,
Ania

Moderacja (elgra)
Temat przeniesiony, bo napisałaś go w ť Poszukiwania ť Cmentarze
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Adres AIM  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Klaus_MarcinOffline
Temat postu: Szukam aktu urodzenia Tomasza Madrego i Joanny z Kameckich  PostWysłany: 15-10-2020 - 07:21
Zasłużony
Sympatyk


Dołączył: 02-01-2019
Posty: 45

Status: Offline
Cześć,
sprawdź, czy Joanna Osiak była jego pierwszą czy drugą żoną. W akcie ślubu zwykle jest informacja o wdowieństwie. A w aneksach ślubnych dołączają często akt zgonu pierwszej małżonki.
Rozumiem, że miejscowość Łuków, a nie Luków?
pozdrawiam
Marcin

_________________
Pozdrawiam
Marcin
PS. XIX-wieczne i wcześniejsze dane parafii katolickich Jazgarzew, Sobików i Prażmów oraz parafii i cyrkułów warszawskich
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Krzysztof_WasylukOffline
Temat postu: Szukam aktu urodzenia Tomasza Madrego i Joanny z Kameckich  PostWysłany: 15-10-2020 - 08:16
Sympatyk


Dołączył: 02-04-2008
Posty: 706

Status: Offline
To nie w Tomaszu, czy Joannie problem lecz w jej rodzicach. Poanalizuj trochę ich akt małżeństwa, a wszystko się Tobie rozjaśni.

Łuków - 1832/M26 https://szukajwarchiwach.pl/35/1872/0/2 ... 4Usdflxgcg

_________________
Krzysztof Wasyluk
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
felitixOffline
Temat postu:   PostWysłany: 15-10-2020 - 16:18
Sympatyk


Dołączył: 07-11-2016
Posty: 22

Status: Offline
Nie wiem czy dobrze rozumiem akt malzenstwa miedzy Piotrem Osiakiem a Marianna Kamecka ale wynikaloby z niego ze dla obydwu bylo to drugie malzenstwo. Jezeli wiec Joanna Osiak jest dzieckiem z tego malzenstwa i urodzila sie okolo roku 1837 to by pasowalo. Natomiast kim jest Joanna Kamecka ktora wyszla za maz za Tomasza Madrego? Siostra przyrodnia Joanny Osiak, dzieckiem Marianny Kameckiej z pierwszego malzenstwa? A moze Joanna Osiak i Joanna Kamecka to te same osoby?
Bardzo dziekuje za pomoc w rozwiklaniu zagadki.
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Adres AIM  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
sbasiaczOffline
Temat postu:   PostWysłany: 15-10-2020 - 17:08
Zasłużony
Sympatyk


Dołączył: 11-02-2015
Posty: 2223
Skąd: Warszawa i okolice
Status: Offline
wg. mnie to jedna osoba, sprawdź dzieci Marianny z I małżeństwa

_________________
pozdrawiam
BasiaS
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
felitixOffline
Temat postu:   PostWysłany: 15-10-2020 - 17:27
Sympatyk


Dołączył: 07-11-2016
Posty: 22

Status: Offline
Znalazlam dwoje dzieci Marianny Kameckiej z pierwszego malzenstwa z Wawrzyncem - Marianna ur 1928 i Jozef ur 1831. Nie moge znalezc jej dzieci z drugim mezem Pawlem (nie Piotrem) Osiakiem. Nie ma tez scanu aktu slubu miedzy Joanna Osiak a Tomaszem Madrym.
Nie bardzo mi pasuje teoria ze Joanna Osiak ktora wyszla za masz za Tomasza Madrego to ta sama osoba co Joanna Kamecka. Jest kilka aktow urodzen dzieci Tomasza i Joanny gdzie rodzice sa wpisani jako Tomasz Madry i Joanna z Osiakow. Natomiast akt urodzenia Slanislawa Madrego ma wpisane za rodzicow Tomasza Madrego i Joanne Kamecka . Dlaczego wiec z tego samego malzenstwa jedne dzieci mialyby nazwisko matki Osiak a inne Kamecka?
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Adres AIM  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
sbasiaczOffline
Temat postu:   PostWysłany: 15-10-2020 - 17:43
Zasłużony
Sympatyk


Dołączył: 11-02-2015
Posty: 2223
Skąd: Warszawa i okolice
Status: Offline
bo jest to rok 1837, dowodów osobistych nie mieli, spotykałam podczas indeksacji, że wpisywano matce dziecka nazwisko panieńskie jej matki,
a ja znalazłam Ludwikę c.Wawrzyńca, z tego wniosek, że nie umiesz szukać na lubgensie, wybierz Łuków wpisz Kameck (bez końcówki) i lata 1820-1830, mnóstwo Kameckich, musisz po kolei sprawdzać ojca, ja znalazłam Ludwikę ur.w 1824r. akt nr.178
https://szukajwarchiwach.pl/35/1872/0/1 ... 9RylXPqjg, dalej nie szukałam, spróbuj
edit:
na lubgens jest tylko indeks ślubu Tomasza Mądrego z Joanną Osiak w 1854, czy masz skan?

_________________
pozdrawiam
BasiaS


Ostatnio zmieniony przez sbasiacz dnia 15-10-2020 - 18:07, w całości zmieniany 2 razy
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:     
Skocz do:  
Wszystkie czasy w strefie GMT - 12 Godzin
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zobacz następny temat
Powered by PNphpBB2 © 2003-2006 The PNphpBB Group
Credits
donate.jpg
Serwis Polskiego Towarzystwa Genealogicznego zawiera forum genealogiczne i bazy danych przydatne dla genealogów © 2006-2024 Polskie Towarzystwo Genealogiczne
kontakt:
Strona wygenerowana w czasie 0.598444 sekund(y)