Serwis Polskiego Towarzystwa Genealogicznego

flag-pol flag-eng home login logout Forum Fotoalbum Geneszukacz Parafie Geneteka Metryki Deklaracja Legiony Straty
czwartek, 28 marca 2024

longpixel


Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zobacz następny temat
Autor Wiadomość
Kaczmarek_AnetaOffline
Temat postu: Re: Nekrologi Kuriera Warszawskiego po 1896 gdzie szukac?  PostWysłany: 29-03-2019 - 04:32
Zasłużony
Sympatyk


Dołączył: 09-02-2007
Posty: 6178
Skąd: Warszawa/Piaseczno
Status: Offline
poz_marecki napisał:
Bardzo dziekuje,tego wlasnie szukalem.Strony otwieraja sie w miare plynnie a rubryka po prawej stronie "wyszukaj na stronach" pozwala na przeszukanie calego numeru.
Teraz pozostaje miec nadzieje ze znajde nekrolog.Nastepnie kerunek poczekalnia i AA Warszawa.
Jezeli znajde akt to powinienem poznac jakis kolejny szczegol pomocny w poszukiwaniach.
pozdrawiam
poz_marecki


A kogo konkretnie szukasz, jeśli to nie tajemnica? Który rok, jakie nazwisko?
Może będzie można pomóc?
Pozdrawiam
Aneta

marcinguzek napisał:
Aneta, ja mam pytanie "z innej bajki" ... ale trochę podobne Wink czy wiesz gdzie znajdę taką gazetę, w wersji elektronicznej: "Kurierek Warszawski i Drukarski" ? (czasem w źródłach jako "Kurier ...") wychodził w latach 1902-1903 w Królestwie Polski, to był miesięcznik wyszło 7 numerów
http://bazhum.muzhp.pl/media//files/Roc ... 42-160.pdf

pozdrawiam
Marcin


Cześć Marcin,

mam problem z tym linkiem. Nie otwiera mi się, natomiast nie odnajduję w wyszukiwarkach cyfrowych bibliotek takiego tytułu.
Czy to był na pewno Kurierek czy może Kurjerek? To była wkładka do KW czy oddzielne czasopismo?

Pozdrawiam
Aneta
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Gosia253Offline
Temat postu: Re: Nekrologi Kuriera Warszawskiego po 1896 gdzie szukac?  PostWysłany: 29-03-2019 - 09:43
Zasłużony
Sympatyk


Dołączył: 24-06-2010
Posty: 92
Skąd: Kielce/Warszawa
Status: Offline
Witam,
a próbowałeś poszukać przez www.polona.pl ? Trzeba w wyszukiwarkę wpisać w cudzysłowie imię i nazwisko np. "Zenon Broda" i odznaczyć kwadracik po prawej stronie: przeszukuj treść. Doskonałe narzędzie! Ja tak znalazłam parę ciekawych artykułów, ogłoszeń i nekrologów z mojej rodziny.

Gosia Kisiel-Dorohinicka

_________________
Małgorzata Kisiel-Dorohinicka
-----------------------------------
Szukam informacji o rodzinach: Kisiel, Kisiel-Dorohinicki z Litwy, Chwała ze Szczurowej, Kot ze Skorczowa (parafia Kazimierza Wielka) i z Boronic (parafia Kościelec)
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
marcinguzekOffline
Temat postu: Re: Nekrologi Kuriera Warszawskiego po 1896 gdzie szukac?  PostWysłany: 29-03-2019 - 09:52
Zasłużony
Sympatyk


Dołączył: 03-11-2014
Posty: 511

Status: Offline
Kaczmarek_Aneta napisał:


Cześć Marcin,

mam problem z tym linkiem. Nie otwiera mi się, natomiast nie odnajduję w wyszukiwarkach cyfrowych bibliotek takiego tytułu.
Czy to był na pewno Kurierek czy może Kurjerek? To była wkładka do KW czy oddzielne czasopismo?

Pozdrawiam
Aneta

Hej Aneta, jak zwykle serdeczne dzięki za próbę pomocy Smile w związku z tym że temat nie związany z tym wątkiem odezwę się na priv" ?
pozdrawiam Marcin
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
poz_mareckiOffline
Temat postu: Re: Nekrologi Kuriera Warszawskiego po 1896 gdzie szukac?  PostWysłany: 01-04-2019 - 01:39
Sympatyk


Dołączył: 28-06-2017
Posty: 329

Status: Offline
"A kogo konkretnie szukasz, jeśli to nie tajemnica? Który rok, jakie nazwisko?
Może będzie można pomóc?
Pozdrawiam
Aneta "
Coz,jest to tajemnica.Smile Internet nie zapomina.Cenie sobie prywatnosc i moglbym napisac dlaczego itd ale chyba nikt nie chce tutaj czytac opowiesci na dwie strony.
Zeby nie byc niewdziecznikiem podam pare faktow.(i jedno nazwisko rodzinne na priva -jak znajde chwile )Od dluzszego czasu ,a nie jestem pierwszy w rodzinie ,ktory to robil,proboje ustalic pochodzenie mojej rodziny (jak wielu z nas).Najstarszy slad to 1854 -slad prapradziadka -akt urodzin jego dziecka ,zawod , nazwisko zony,okreg warszawski.Potem dlugo ,dlugo nic ,Wilno ,smierc drugiej zony +losy dzieci ,ktore czesciowo odtworzylem.Dowiedzialem sie niedawno od dalekiego kuzyna z.. ze prapradziadek zmarl w Warszawie .Jako ze jest to przekaz ustny od jego niezyjacego ojca ,poprzez dziadka to sprawa byla niepewna.Przypadkowo podczas kolejnych internetowych poszukiwan
w plikach pdf indeksowanych przez google znalazlem prapra ...w gazecie z okolic Warszawy w jednej z rubryk.Wg obliczen mial w 1896 roku 77 lat.Opiekowala sie nim corka ,ktora nosila panienskie nazwisko i dlatego tylko szczesliwie i ja znalazlem.(nie wiem czemu ,ale zalozylem jakis czas temu ze byla panna i trafilem).Jest spora szansa ,ze bedac obecna przy spisywaniu aktu zgonu podala ksiedzu jakies szczegoly
na temat rodzicow ojca lub miejscowosci skad pochodzil.W przeciwnym wypadku trzeba bedzie poczekac kilka
lat az "wyplyna "nowe slady nazwiska w internecie.


"Witam,
a próbowałeś poszukać przez www.polona.pl ? Trzeba w wyszukiwarkę wpisać w cudzysłowie imię i nazwisko np. "Zenon Broda" i odznaczyć kwadracik po prawej stronie: przeszukuj treść. Doskonałe narzędzie! Ja tak znalazłam parę ciekawych artykułów, ogłoszeń i nekrologów z mojej rodziny.

Gosia Kisiel-Dorohinicka"

Witam Gosiu,mimo ze nie jestem zawodowym genealogiem to jednak pasjonatem poszukiwan rodziny .
Zrodla ogolnie znane polskich stron genealogicznych ,mormonow,archiwow ,szwa,bibliotek cyfrowych,rowniez
w Rosji,na Litwie -tych o ktorych wiem ,(poniewaz niszowych nie znam i znajduje czesto jakies ciekawostki na forum dzieki pomocy innych poszukiwaczy )mam juz przerobione i wracam do nich co jakis czas.
Korzystalem 2 razy z pomocy zawodowcow -z efektem pozytywnym , poza granicami kraju.
Spedzam czasami za duzo czasu na eksplorowanie nowych poszlak ,ale lubie to hobby.
pozdrawiam
poz_marecki
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Kaczmarek_AnetaOffline
Temat postu: Re: Nekrologi Kuriera Warszawskiego po 1896 gdzie szukac?  PostWysłany: 01-04-2019 - 04:51
Zasłużony
Sympatyk


Dołączył: 09-02-2007
Posty: 6178
Skąd: Warszawa/Piaseczno
Status: Offline
poz_marecki napisał:
"A kogo konkretnie szukasz, jeśli to nie tajemnica? Który rok, jakie nazwisko?
Może będzie można pomóc?
Pozdrawiam
Aneta "
Coz,jest to tajemnica.Smile Internet nie zapomina.Cenie sobie prywatnosc i moglbym napisac dlaczego itd ale chyba nikt nie chce tutaj czytac opowiesci na dwie strony.
Zeby nie byc niewdziecznikiem podam pare faktow.(i jedno nazwisko rodzinne na priva -jak znajde chwile )Od dluzszego czasu ,a nie jestem pierwszy w rodzinie ,ktory to robil,proboje ustalic pochodzenie mojej rodziny (jak wielu z nas).Najstarszy slad to 1854 -slad prapradziadka -akt urodzin jego dziecka ,zawod , nazwisko zony,okreg warszawski.Potem dlugo ,dlugo nic ,Wilno ,smierc drugiej zony +losy dzieci ,ktore czesciowo odtworzylem.Dowiedzialem sie niedawno od dalekiego kuzyna z.. ze prapradziadek zmarl w Warszawie .Jako ze jest to przekaz ustny od jego niezyjacego ojca ,poprzez dziadka to sprawa byla niepewna.Przypadkowo podczas kolejnych internetowych poszukiwan
w plikach pdf indeksowanych przez google znalazlem prapra ...w gazecie z okolic Warszawy w jednej z rubryk.Wg obliczen mial w 1896 roku 77 lat.Opiekowala sie nim corka ,ktora nosila panienskie nazwisko i dlatego tylko szczesliwie i ja znalazlem.(nie wiem czemu ,ale zalozylem jakis czas temu ze byla panna i trafilem).Jest spora szansa ,ze bedac obecna przy spisywaniu aktu zgonu podala ksiedzu jakies szczegoly
na temat rodzicow ojca lub miejscowosci skad pochodzil.W przeciwnym wypadku trzeba bedzie poczekac kilka
lat az "wyplyna "nowe slady nazwiska w internecie.
poz_marecki


Witaj,
oczywiście, nic na siłę.
Osobiście jestem jednak zdania, że to forum to odpowiednie miejsce do wzajemnej pomocy odnośnie odszukania śladów po naszych przodkach. Doświadczenia innych osób, różne zbiegi okoliczności potrafią czasem mile zaskoczyć - myślę, że byłoby Ci po prostu łatwiej odnaleźć przodka ujawniając jego dane, a przynajmniej podzielenie się z innymi co już przeszukałeś, a czego nie, ale oczywiście to Twoja decyzja Smile
Pozdrawiam
Aneta
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Marzena64Offline
Temat postu: Nekrolog z Kuriera Warszawskiego  PostWysłany: 25-01-2023 - 23:31
Sympatyk


Dołączył: 21-10-2007
Posty: 315

Status: Offline
Dzień dobry
Dawno temu ogłaszała się osoba, ktňra posiadała nekrologi z Kuriera Warszawskiego. Niestety nie potrafię odnaleźć tego ogłoszenia. Chodzi mi o nekrolog z 1926 r.
Jak to odnaleźć?
Dziękuję z gňry za pomoc.
Marzena
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
wlodarekOffline
Temat postu: Nekrolog z Kuriera Warszawskiego  PostWysłany: 25-01-2023 - 23:50
Zasłużony
Sympatyk


Dołączył: 23-03-2020
Posty: 100

Status: Offline
Tu ma Pani przykładowe wydanie z 1 marca 1926. Inne numery z tego roku też może Pani tu znaleźć.

https://polona.pl/item/kurjer-warszawsk ... DA/0/#item
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Marzena64Offline
Temat postu: Nekrolog z Kuriera Warszawskiego  PostWysłany: 26-01-2023 - 14:29
Sympatyk


Dołączył: 21-10-2007
Posty: 315

Status: Offline
Bardzo dziękuję za podany powyźej link. Był bardzo pomocny.
Pozdrawiam Marzena
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Tomasz_LenczewskiOffline
Temat postu: Nekrolog z Kuriera Warszawskiego  PostWysłany: 26-01-2023 - 15:19
Sympatyk


Dołączył: 26-09-2010
Posty: 1805
Skąd: Warszawa
Status: Offline
Lepiej się szuka w ebuw https://crispa.uw.edu.pl/object/files/9275/display/JPEG
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
elgra
Temat postu: Re: Nekrolog z Kuriera Warszawskiego  PostWysłany: 26-01-2023 - 18:33
Zasłużony
Członek Honorowy


Dołączył: 01-05-2008
Posty: 4534

Nekrologi Kuriera Warszawskiego 1821-1852
https://genealodzy.pl/index.php?name=PN ... szawskiego

Marzena64 napisał:
Dzień dobry
Dawno temu ogłaszała się osoba, ktňra posiadała nekrologi z Kuriera Warszawskiego. Niestety nie potrafię odnaleźć tego ogłoszenia. Chodzi mi o nekrolog z 1926 r.
Jak to odnaleźć?
Dziękuję z gňry za pomoc.
Marzena

_________________
Pozdrawiam, Elżbieta z d. Cibińska
moje parafie:Cierno Oksa Węgleszyn Nagłowice (świętokrzyskie)
i Wysocice Sieciechowice (małopolskie) okolice
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
pstrzelOffline
Temat postu: Re: Nekrolog z Kuriera Warszawskiego  PostWysłany: 26-01-2023 - 19:01
Zasłużony
Sympatyk


Dołączył: 10-02-2020
Posty: 190
Skąd: Utah, USA
Status: Offline
Tomasz_Lenczewski napisał:


Niestety wyszukiwarki tego typu są dość zawodne i zależne od jakości skanu i zachowania gazety. Przeglądałem cały rocznik 1919 i wiem, że wiele nazwisk/słów nie jest wyłapywanych - a przynajmniej są bardzo niedokładne.

_________________
Pozdrawiam,

Piotr S.
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:     
Skocz do:  
Wszystkie czasy w strefie GMT - 12 Godzin
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zobacz następny temat
Powered by PNphpBB2 © 2003-2006 The PNphpBB Group
Credits
donate.jpg
Serwis Polskiego Towarzystwa Genealogicznego zawiera forum genealogiczne i bazy danych przydatne dla genealogów © 2006-2024 Polskie Towarzystwo Genealogiczne
kontakt:
Strona wygenerowana w czasie 0.688455 sekund(y)