Serwis Polskiego Towarzystwa Genealogicznego

flag-pol flag-eng home login logout Forum Fotoalbum Geneszukacz Parafie Geneteka Metryki Deklaracja Legiony Straty
piątek, 29 marca 2024

longpixel


Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zobacz następny temat
Autor Wiadomość
valdeqOffline
Temat postu: Nowy Dyrektor NDAP - co myślicie?  PostWysłany: 31-01-2019 - 19:11
Zasłużony
Sympatyk


Dołączył: 03-03-2013
Posty: 244
Skąd: śląskie
Status: Offline
http://www.mkidn.gov.pl/pages/posts/dr-pawel-pietrzyk-naczelnym-dyrektorem-archiwow-panstwowych-9261.php

Cześć, właśnie przeczytałem na stronie MKiDN o powołaniu nowego Naczelnego Dyrektora Archiwów Państwowych. Mieliście jakieś kontakty, doświadczenia z jego osobą? Czego możemy się spodziewać? Jaki ma stosunek do digitalizacji zasobów genealogicznych? Związany z Łodzią, więc "miejscowi" może znają?

Tak mi się zrodziło w głowie czy może wysłać list od PTG z powitaniem, gratulacjami i apelem o kontynuowanie i rozszerzenie procesu digitalizacji. Chyba nie zaszkodzi. Prawda?

Ciekaw jestem co o nim wiecie, jak oceniacie dotychczasowe doświadczenia.

pozdrawiam
Waldek

_________________
Poszukuję Pietrzaków (miejscowości Rybie, Czermno, Tytusin) Białowąsów (Fusów, Łuczyce) Smolarków (Wola Wiązowa, Wielgie, Słajszewo, Ciekocino) Orłów, Bukowców, Matrasów, Pajorów (Kamionka Mała) i Antoszów (Zaborów)
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Sroczyński_WłodzimierzOffline
Temat postu:   PostWysłany: 31-01-2019 - 19:52
Członek PTG


Dołączył: 09-10-2008
Posty: 31604
Skąd: Warszawa
Status: Offline
nie tylko kwestia digitalizacji - PUBLIKACJA: już wykonanych kopii, może nie tylko tych, które mają wersję zabezpieczającą, przyjrzenie się czy kryteria PUBLIKACJI już wprowadzonych do ZOSI inwentarzy nie są za ostre (sąSmile, i czas chyba na opracowanie zasobu. Na pewno archiwiści mają też nadzieję (jeśli jej nie stracili) na kwestie płacowe - co i na nas może mieć przełożenie, inwestycyjne (kilka nowych siedzib jest, ale naprawdę przydałoby się więcej), organizacyjne (nie tylko przejmowania zasobu np pracownicze, ZUS, ewidencja ludności, ale i nadzór archiwalny np nad samorządowymi jednostkami). Energii i przebojowości życzymy nowemu naczelnemu.
List nie zaszkodzi, pożegnalnego z podziękowaniami odwołanemu chyba nie było szansy wysłać.
Chyba jest ok

_________________
Bez PW. Korespondencja poprzez maila:
https://genealodzy.pl/index.php?module= ... 3odzimierz
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Sroczyński_WłodzimierzOffline
Temat postu:   PostWysłany: 28-03-2019 - 19:02
Członek PTG


Dołączył: 09-10-2008
Posty: 31604
Skąd: Warszawa
Status: Offline
https://www.archiwa.gov.pl/files/KONCEP ... IZACJI.pdf

_________________
Bez PW. Korespondencja poprzez maila:
https://genealodzy.pl/index.php?module= ... 3odzimierz
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
slawek_krakowOffline
Temat postu:   PostWysłany: 28-03-2019 - 20:58
Sympatyk


Dołączył: 19-11-2011
Posty: 650
Skąd: Kraków
Status: Offline
Dwa do przodu, trzy do tyłu.
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
BadylarzOffline
Temat postu:   PostWysłany: 28-03-2019 - 21:31
Sympatyk


Dołączył: 24-03-2017
Posty: 255

Status: Offline
Witam !
To zdanie mi się podoba:
Cytat:
[...]Nakreślone przeze mnie główne kierunki rozwoju sieci archiwalnej w Polsce, w wielu aspektach wymagają po prostu sprawnego przywództwa i wyznaczenia celów do realizacji.[...]

Nie wiem, ale tyle lat upłynęło od przekształceń ustrojowych, ale schemat działań, schemat myśli, schemat przekazu nadal ma korzenie od naszych braci ze wschodu. To wszystko już było. Pod nowym kierownictwem archiwa będą piękniejsze, a archiwistom będzie żyło dostatniej. a potem będzie:

Jam to, nie chwaląc się, uczynił

Mr. Green

_________________
Pozdrowienia
Michał (Badylarz)
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:     
Skocz do:  
Wszystkie czasy w strefie GMT - 12 Godzin
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zobacz następny temat
Powered by PNphpBB2 © 2003-2006 The PNphpBB Group
Credits
donate.jpg
Serwis Polskiego Towarzystwa Genealogicznego zawiera forum genealogiczne i bazy danych przydatne dla genealogów © 2006-2024 Polskie Towarzystwo Genealogiczne
kontakt:
Strona wygenerowana w czasie 0.741020 sekund(y)