Serwis Polskiego Towarzystwa Genealogicznego

flag-pol flag-eng home login logout Forum Fotoalbum Geneszukacz Parafie Geneteka Metryki Deklaracja Legiony Straty
czwartek, 28 marca 2024

longpixel


Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zobacz następny temat
Autor Wiadomość
TycheOffline
Temat postu:   PostWysłany: 22-03-2019 - 21:03
Sympatyk


Dołączył: 18-03-2019
Posty: 12

Status: Offline
Witam
Owszem, już dotarliśmy do tego aktu ślubu. Niestety jest on nie do rozszyfrowania dla zwykłego śmiertelnika, jest napisany wyjątkowo niewyraźnie, żeby nie powiedzieć niechlujnie. Jego skan wysyłaliśmy nawet do znajomej Rosjanki, niestety poza danymi które już znaliśmy nic więcej nie dało się jej odczytać. Podobnie pani profesor rusycystyki, którą mamy w rodzinie nie była w stanie tego rozgryźć. tak więc stanęliśmy w martwym punkcie. Czekamy cierpliwie, może pojawią się nowe rekordy.
Pozdrawiam,
Michał Lembryk
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
zeleznyOffline
Temat postu:   PostWysłany: 22-03-2019 - 21:22
Sympatyk


Dołączył: 10-11-2013
Posty: 414

Status: Offline
Michale,

Dla zwykłego śmiertelnika genealoga zapis aktu jest zwyczajny i czytelny - miejsce urodzenia, wiek, imiona rodziców i nazwisko panieńskie matki Wojciecha są zapisane. Całe szczęście, że nie podałeś nazwiska Pani Profesor bo byłby wstyd.

Proponuję abyś załączył do działu tłumaczeń (język rosyjski) ten link do aktu ślubu nr 26 z prośbą o jego przetłumaczenie https://szukajwarchiwach.pl/88/619/0/-/ ... JtMmHTe6lA a sprawdzisz i dowiesz się ilu jest tam pomocnych osób z tytułem "profesorskim".

Powodzenia

Pozdrawiam

Janek
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
sbasiaczOffline
Temat postu:   PostWysłany: 23-03-2019 - 00:10
Zasłużony
Sympatyk


Dołączył: 11-02-2015
Posty: 2223
Skąd: Warszawa i okolice
Status: Offline
Hej Michał
Akt małżeństwa Wojciecha i Elżbiety trudno nazwać aktem niechlujnie napisanym, nieczytelnym, wierzyć się nie chce, że rusycystka nie mogła go rozgryźć.
Zindeksowałam sporą część parafii Łukowa, i nie narzekałam na czytelność.
Wojciech urodził się we wsi Mokrelipie w 1861r.jego ojciec Szymon był fornalem dworskim i miał 24 lata, matka Ewa zd.Oszczyn była szesnastolatką, fornalem jest w akcie chrztu, a włościanem w akcie ślubu Wojciecha.
W wyszukiwarkę lubgens, szukając aktu chrztu Wojciecha wpisz tylko Lem, Wojciech nie urodził się jako Lembrich
pozdrawiam
Basia Sikorska
edit: nie zauważyłam wpisu Janka, nie jestem profesorem, rosyjskiego uczyłam się w podstawówce w latach sześćdziesiątych ubiegłego wieku, od 2015 zajmuję się poszukiwaniami gene.i bardzo chciałam sama czytać te akty, 2 pierwsze mi przetłumaczono, później jak widać.Smile
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
TycheOffline
Temat postu:   PostWysłany: 23-03-2019 - 17:31
Sympatyk


Dołączył: 18-03-2019
Posty: 12

Status: Offline
zelezny napisał:
Michale,

Dla zwykłego śmiertelnika genealoga zapis aktu jest zwyczajny i czytelny - miejsce urodzenia, wiek, imiona rodziców i nazwisko panieńskie matki Wojciecha są zapisane. Całe szczęście, że nie podałeś nazwiska Pani Profesor bo byłby wstyd.

Proponuję abyś załączył do działu tłumaczeń (język rosyjski) ten link do aktu ślubu nr 26 z prośbą o jego przetłumaczenie https://szukajwarchiwach.pl/88/619/0/-/ ... JtMmHTe6lA a sprawdzisz i dowiesz się ilu jest tam pomocnych osób z tytułem "profesorskim".

Powodzenia

Pozdrawiam

Janek


Witaj Janku
Dzięki serdeczne za odpowiedź.
Jeśli możesz, to proszę podaj mi te dane, które udało Ci się odszyfrować z cyrylicy. Będę bardzo wdzięczny.
Pozdrawiam,
Michał

sbasiacz napisał:

Hej Michał
Akt małżeństwa Wojciecha i Elżbiety trudno nazwać aktem niechlujnie napisanym, nieczytelnym, wierzyć się nie chce, że rusycystka nie mogła go rozgryźć.
Zindeksowałam sporą część parafii Łukowa, i nie narzekałam na czytelność.
Wojciech urodził się we wsi Mokrelipie w 1861r.jego ojciec Szymon był fornalem dworskim i miał 24 lata, matka Ewa zd.Oszczyn była szesnastolatką, fornalem jest w akcie chrztu, a włościanem w akcie ślubu Wojciecha.
W wyszukiwarkę lubgens, szukając aktu chrztu Wojciecha wpisz tylko Lem, Wojciech nie urodził się jako Lembrich
pozdrawiam
Basia Sikorska
edit: nie zauważyłam wpisu Janka, nie jestem profesorem, rosyjskiego uczyłam się w podstawówce w latach sześćdziesiątych ubiegłego wieku, od 2015 zajmuję się poszukiwaniami gene.i bardzo chciałam sama czytać te akty, 2 pierwsze mi przetłumaczono, później jak widać.Smile


Witaj sbasiacz:
Bardzo proszę prześlij mi te dane, które udało Ci się odszyfrować z cyrylicy z aktu ślubu Wojciecha i Elżbiety.
Pozdrawiam i dziękuję.
Michał
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Krystyna.wawOffline
Temat postu:   PostWysłany: 23-03-2019 - 18:12
Zasłużony
Sympatyk


Dołączył: 28-04-2016
Posty: 4175

Status: Offline
Michał, przecież Basia podała ci dane z aktu ślubu.
Czego jeszcze nie rozumiesz?

_________________
Krystyna
*** Szarlip, Zakępscy, Kowszewicz, Broczkowscy - tych nazwisk szukam.
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
TycheOffline
Temat postu:   PostWysłany: 23-03-2019 - 19:16
Sympatyk


Dołączył: 18-03-2019
Posty: 12

Status: Offline
Krystyna.waw napisał:
Michał, przecież Basia podała ci dane z aktu ślubu.
Czego jeszcze nie rozumiesz?

Witaj.
Basia podała dane nie z aktu ślubu Wojciecha i Elżbiety (po rosyjsku) lecz z aktu chrztu Wojciecha (po polsku):
https://szukajwarchiwach.pl/35/1881/0/2 ... RoC0YyPhSQ
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
sbasiaczOffline
Temat postu:   PostWysłany: 23-03-2019 - 19:19
Zasłużony
Sympatyk


Dołączył: 11-02-2015
Posty: 2223
Skąd: Warszawa i okolice
Status: Offline
nie, podałam dane ze ślubu i z aktu chrztu icon_smile
ze ślubu dane rodziców i miejsce ur Wojciecha, w akcie chrztu zawód ojca
Po odczytaniu miejsca urodzenia Wojciecha (ponieważ po wpisaniu nazwiska nie pojawił się chrzest Wojciecha, zajrzałam do zakładki (na lubgens ) nawigacja, wybrałam parafię Mokrelipie, tam zajrzałam do zakładki "nazwiska występujące w parafii" wpisałam tylko człon Lem i pojawił się Wojciech i nie tylko on Smile
Basia S
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
TycheOffline
Temat postu:   PostWysłany: 23-03-2019 - 19:33
Sympatyk


Dołączył: 18-03-2019
Posty: 12

Status: Offline
sbasiacz napisał:
nie, podałam dane ze ślubu i z aktu chrztu icon_smile
ze ślubu dane rodziców i miejsce ur Wojciecha, w akcie chrztu zawód ojca
Basia S


Dzięki.
Zależy nam tylko na tym, by sprawdzić, czy dane rodziców z aktu chrztu Wojciecha pokrywają się z danymi z aktu ślubu Wojciecha. Niepokoi nas to, że w akcie ślubu napisane jest nazwisko Lembrich (wstawka po polsku w nawiasach):
https://szukajwarchiwach.pl/88/619/0/-/ ... JtMmHTe6lA

, zaś w akcie chrztu Wojciecha nazwisko rodziców jest podobnie aczkolwiek inaczej brzmiące : Lemrek:
https://szukajwarchiwach.pl/35/1881/0/2 ... RoC0YyPhSQ

Chcielibyśmy uzyskać jak najwięcej danych z obu aktów, by mieć pewność, że chodzi o te same osoby i nie trafić w błędną uliczkę.
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
sbasiaczOffline
Temat postu:   PostWysłany: 23-03-2019 - 19:37
Zasłużony
Sympatyk


Dołączył: 11-02-2015
Posty: 2223
Skąd: Warszawa i okolice
Status: Offline
Matką w obu aktach jest Ewa zd.Oszczyn (też rzadkie nazwisko) więc na 99,99% są to te same osoby.
Basia S

_________________
pozdrawiam
BasiaS
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
TycheOffline
Temat postu:   PostWysłany: 23-03-2019 - 19:40
Sympatyk


Dołączył: 18-03-2019
Posty: 12

Status: Offline
sbasiacz napisał:
Matką w obu aktach jest Ewa zd.Oszczyn (też rzadkie nazwisko) więc na 99,99% są to te same osoby.
Basia S


A jak z ojcem?

Michał L.
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
sbasiaczOffline
Temat postu:   PostWysłany: 23-03-2019 - 19:43
Zasłużony
Sympatyk


Dołączył: 11-02-2015
Posty: 2223
Skąd: Warszawa i okolice
Status: Offline
no co z ojcem, Lembrich, Lembrych, Lemryk, Lemrek, Lembryk, jak usłyszał tak zapisał, albo zapisał "na brudno" niewyraźnie i wpisując do księgi, wpisał Lemrek
to na pewno ten sam Szymon i Ewa
a tu https://szukajwarchiwach.pl/35/1930/0/1 ... 7IihjwXzfw
akt nr.45/1824 ślub Szymona Lembrycha 18 lat kawaler z Korchowa z Barbarą
więc być może jakiś krewny
Basia S


Ostatnio zmieniony przez sbasiacz dnia 23-03-2019 - 19:52, w całości zmieniany 1 raz
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
TycheOffline
Temat postu:   PostWysłany: 23-03-2019 - 19:50
Sympatyk


Dołączył: 18-03-2019
Posty: 12

Status: Offline
sbasiacz napisał:
no co z ojcem, Lembrich, Lembrych, Lemryk, Lemrek, Lembryk, jak usłyszał tak zapisał, albo zapisał "na brudno" niewyraźnie i wpisując do księgi, wpisał Lemrek
to na pewno ten sam Szymon i Ewa
Basia S


O.k. Dzięki serdecznie.
Michał
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
sbasiaczOffline
Temat postu:   PostWysłany: 23-03-2019 - 19:55
Zasłużony
Sympatyk


Dołączył: 11-02-2015
Posty: 2223
Skąd: Warszawa i okolice
Status: Offline
sprawdź ten akt nr.45/1824 Szczebrzeszyn
https://szukajwarchiwach.pl/35/1930/0/1 ... 7IihjwXzfw
Basia S

_________________
pozdrawiam
BasiaS
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
zeleznyOffline
Temat postu:   PostWysłany: 23-03-2019 - 21:44
Sympatyk


Dołączył: 10-11-2013
Posty: 414

Status: Offline
Michale,

Ponieważ nick Tyche to nie "przypadek" podam Tobie jeszcze następujące wskazówki:

Akt ślubu rodziców Wojciecha L. - Szymona L. i Ewy O. się nie zachował natomiast jest dostępny on-line akt urodzenia Ewy O.

Ewa O., młodsza od swojego przyszłego męża, urodziła się dokładnie dnia 6 marca o godzinie 11 rano i była dzieckiem panieńskim 25 letniej kobiety o pięknie brzmiącym, jak się przekonasz, imieniu.

Aby odnaleźć parafię urodzenia Ewy O. i jej ślubu z Szymonem L. należy równocześnie "napić się piwa" i "pokochać Greków".

I na zakończenie zanotuj sobie podaną kolejność imion i potraktuj ją jako genealogiczny aksjomat: Wojciech - Szymon - Kazimierz - Wawrzyniec

Powodzenia

Pozdrawiam

Janek
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
TycheOffline
Temat postu:   PostWysłany: 23-03-2019 - 22:13
Sympatyk


Dołączył: 18-03-2019
Posty: 12

Status: Offline
zelezny napisał:
Michale,

Ponieważ nick Tyche to nie "przypadek" podam Tobie jeszcze następujące wskazówki:

Akt ślubu rodziców Wojciecha L. - Szymona L. i Ewy O. się nie zachował natomiast jest dostępny on-line akt urodzenia Ewy O.

Ewa O., młodsza od swojego przyszłego męża, urodziła się dokładnie dnia 6 marca o godzinie 11 rano i była dzieckiem panieńskim 25 letniej kobiety o pięknie brzmiącym, jak się przekonasz, imieniu.

Aby odnaleźć parafię urodzenia Ewy O. i jej ślubu z Szymonem L. należy równocześnie "napić się piwa" i "pokochać Greków".

I na zakończenie zanotuj sobie podaną kolejność imion i potraktuj ją jako genealogiczny aksjomat: Wojciech - Szymon - Kazimierz - Wawrzyniec

Powodzenia

Pozdrawiam

Janek


Dzięki za podpowiedź. Jednak powoli brak mi pomysłów na dalsze poszukiwania. Widzę, że chyba nie dam rady.
Dzięki raz jeszcze.
Pozdrawiam.
Michał
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:     
Skocz do:  
Wszystkie czasy w strefie GMT - 12 Godzin
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zobacz następny temat
Powered by PNphpBB2 © 2003-2006 The PNphpBB Group
Credits
donate.jpg
Serwis Polskiego Towarzystwa Genealogicznego zawiera forum genealogiczne i bazy danych przydatne dla genealogów © 2006-2024 Polskie Towarzystwo Genealogiczne
kontakt:
Strona wygenerowana w czasie 0.730538 sekund(y)