Serwis Polskiego Towarzystwa Genealogicznego

flag-pol flag-eng home login logout Forum Fotoalbum Geneszukacz Parafie Geneteka Metryki Deklaracja Legiony Straty
piątek, 19 kwietnia 2024

longpixel


Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zobacz następny temat
Autor Wiadomość
Katarzyna_NOffline
Temat postu: Powszechna Organizacja, Służba Polsce  PostWysłany: 21-03-2019 - 22:59


Dołączył: 05-08-2011
Posty: 8
Skąd: Sanok
Status: Offline
Witam,
Nie natrafiłam nigdzie na post o podobnej tematyce, ale jeżeli gdzieś mi umknęło to przepraszam że się powielam.
Interesują mnie nazwiska osób, które zostały wcielone do Junaków, czyli "Służby Polsce" w 1950 roku, szczególnie interesują mnie brygady, które pracowały (odbywały służbę) w dawnym województwie wrocławskim.
Może ktoś z Was mógłby mi podpowiedzieć gdzie takich danych mogę szukać? Może ktoś już takie dane posiada?
Z góry dziękuję za wszelką pomoc i pozdrawiam,
Katarzyna
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
tyburskiOffline
Temat postu: Powszechna Organizacja „Służba Polsce”  PostWysłany: 21-03-2019 - 23:11
Zasłużony
Członek PTG


Dołączył: 27-06-2006
Posty: 210
Skąd: Juszkowo
Status: Offline
SP to także przymusowa praca w kopalniach. Posiadam zdjęcia junaków pracujących w kopalni Wieczorek. Niestety nie znalazłem śladu archiwum tej formacji.
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
jamiolkowski_jerzyOffline
Temat postu: Powszechna Organizacja „Służba Polsce”  PostWysłany: 22-03-2019 - 06:35
Zasłużony
Sympatyk


Dołączył: 28-04-2010
Posty: 3137

Status: Offline
Największa szansa to archiwa państwowe. We wrocławskim jest tych dokumentów dużo.
https://szukajwarchiwach.pl/search?q=s% ... RCHro%3A82
Na ile są ogólne a na ile są wśród nich całościowe ewidencje personalne pytałbym w Archiwum.
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Katarzyna_NOffline
Temat postu: Powszechna Organizacja „Służba Polsce”  PostWysłany: 23-03-2019 - 09:29


Dołączył: 05-08-2011
Posty: 8
Skąd: Sanok
Status: Offline
Bardzo dziękuję za podpowiedzi, myślałam że może jest dostępnych więcej informacji na ten temat tylko ja nie mogę ich odnaleźć.
Dziękuję za pomoc i pozdrawiam,
Katarzyna
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:     
Skocz do:  
Wszystkie czasy w strefie GMT - 12 Godzin
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zobacz następny temat
Powered by PNphpBB2 © 2003-2006 The PNphpBB Group
Credits
donate.jpg
Serwis Polskiego Towarzystwa Genealogicznego zawiera forum genealogiczne i bazy danych przydatne dla genealogów © 2006-2024 Polskie Towarzystwo Genealogiczne
kontakt:
Strona wygenerowana w czasie 0.923963 sekund(y)