Serwis Polskiego Towarzystwa Genealogicznego

flag-pol flag-eng home login logout Forum Fotoalbum Geneszukacz Parafie Geneteka Metryki Deklaracja Legiony Straty
czwartek, 28 marca 2024

longpixel


Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zobacz następny temat
Autor Wiadomość
jamiolkowski_jerzyOffline
Temat postu: Cmentarz bródnowski spisy pochówków  PostWysłany: 20-03-2019 - 12:57
Zasłużony
Sympatyk


Dołączył: 28-04-2010
Posty: 3129

Status: Offline
Podbijać starych wątków nie potrafię ale poprze google odszukałem https://genealodzy.pl/PNphpBB2-printvie ... -150.phtml
Z wpisu Anety Kaczmarek z 2012 roku wynika ,że
1/Na zasoby archiwalne cmentarz bródnowskiego składają się przede wszystkim Dzienniki Zmarłych, zachowane w 80% oraz Skorowidze. Jest to nawet wyliczone latami (tj jakich roczników nie ma)
2/Cmentarz dysponuje bazą elektroniczną osób pochowanych na cmentarzu, która została utworzona w oparciu o wyżej wymienioną dokumentację.
To że system informacji działa przekonałem się kilka lat temu. Szukając jednego konkretnego pochówku otrzymałem pozytywna informację. Natomiast na pytanie czy jest szansa pozyskania informacji dotyczących wszystkich Jamiołkowskich, którzy zostali pochowani na Bródnie (a baza ich odnotowuje) uzyskałem odpowiedź, że jest to niemożliwe (nawet gdybym przyjechał osobiście do Warszawy) .W kontekście mojego „ mormońskiego” pomysłu totalnego spisania wszystkich Jamiołkowskich, którzy chodzili po ziemi odpowiedź była bardzo zniechęcająca.
Dziś zadzwoniłem ponownie. Odpowiedź była identyczna,” wszystkich nikt nie będzie wypisywał” (przy okazji , mimochodem dowiedziałem się, że samych mężczyzn noszących to nazwisko było pochowanych 47). Natomiast na propozycję wykonania tej czynności przeze mnie usłyszałem ,że to niemożliwe. .Teoretycznie pozostaje mi zatem tylko droga korespondowania z kierownictwem cmentarza . Mogę użyć argumentu tworzenia pracy naukowej, tyle, że mam świadomość że opracowanie genealogiczne to słaby argument w powszechnej hierarchii naukowych wartości .
W związku z tym mam pytanie czy były czynione (przez PTG lub kogokolwiek) bądź są planowane jakieś próby zindeksowania i upublicznienia elektronicznej bazy cmentarza?
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Sroczyński_WłodzimierzOffline
Temat postu: Cmentarz bródnowski spisy pochówków  PostWysłany: 20-03-2019 - 13:04
Członek PTG


Dołączył: 09-10-2008
Posty: 31601
Skąd: Warszawa
Status: Offline
próby były, choć nie aż tak ambitne i niekoniecznie w tym kierunku (zindeksowanie bazy?)
to cmentarz diecezji Warszawsko-Praskiej
najbardziej aktualne informacje możesz uzyskać chyba w archiwum diecezjalnym

_________________
Bez PW. Korespondencja poprzez maila:
https://genealodzy.pl/index.php?module= ... 3odzimierz
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Karolina_DelczykOffline
Temat postu: Cmentarz bródnowski spisy pochówków  PostWysłany: 20-03-2019 - 13:13
Sympatyk


Dołączył: 05-06-2017
Posty: 131

Status: Offline
na szybko znalazłam w internecie cos takiego-może się komuś przyda Wink
nie ma tam niestety twoich Jamiołkowskich ..
http://cmentarium.sowa.website.pl/Cment ... dno.html#j

_________________
Pozdrawiam

Karolina Delczyk
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
jamiolkowski_jerzyOffline
Temat postu: Cmentarz bródnowski spisy pochówków  PostWysłany: 20-03-2019 - 13:32
Zasłużony
Sympatyk


Dołączył: 28-04-2010
Posty: 3129

Status: Offline
Włodku, a skąd ocena że mój pomysł jest aż tak ambitny? Mnie chodzi o najprostsze rozwiązanie . Rok pochówku, imię i nazwisko , lokalizacja grobu (dla nieistniejących byłby to tylko dawny ślad, echo historycznego zapisu) Jakimś wzorcem może być opracowanie o białostockim cmentarzu farnym, w jakimś sensie to opracowanie komercyjne sprzedaje się po 40 zł. Nie znam takich co narzekają. Administracji cmentarza –tak sadze - tez by trochę problemów ubyło.
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Sroczyński_WłodzimierzOffline
Temat postu: Cmentarz bródnowski spisy pochówków  PostWysłany: 20-03-2019 - 14:54
Członek PTG


Dołączył: 09-10-2008
Posty: 31601
Skąd: Warszawa
Status: Offline
ambitne z uwagi na zakres danych / ilość rekordów / cel wykorzystania
nawet digitalizacja i indeksacja pochówków np 1914 i starsze to byłoby niemało

_________________
Bez PW. Korespondencja poprzez maila:
https://genealodzy.pl/index.php?module= ... 3odzimierz
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
LenkaWOffline
Temat postu: Cmentarz bródnowski spisy pochówków  PostWysłany: 20-03-2019 - 20:33
Sympatyk


Dołączył: 10-04-2008
Posty: 276

Status: Offline
Właśnie zerknęłam na informację o pochowanych na cmentarzu Łyczakowskim, umieszczoną też dzisiaj na forum. Chyba nie mniej było tam pochówków...
Helena
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Sroczyński_WłodzimierzOffline
Temat postu:   PostWysłany: 20-03-2019 - 21:34
Członek PTG


Dołączył: 09-10-2008
Posty: 31601
Skąd: Warszawa
Status: Offline
o serio?
trafiłaś na forum na bazę ponad miliona rekordów? podasz wątek?:)
czy link do znacznie mniejszej, która już istnieje (a powstała ze sporym wsparciem i dzięki pracy wielu osób), a dotyczy kilkukrotnie mniejszego miasta

_________________
Bez PW. Korespondencja poprzez maila:
https://genealodzy.pl/index.php?module= ... 3odzimierz
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
jamiolkowski_jerzyOffline
Temat postu:   PostWysłany: 20-03-2019 - 22:03
Zasłużony
Sympatyk


Dołączył: 28-04-2010
Posty: 3129

Status: Offline
Może czegoś nie rozumiem (na komputeryzacji i programowaniu się nie znam) ale jeśli jest elektroniczna baza to te – twoim zdaniem - milion rekordów już chyba w niej jest zapisane?
Dla jasnosci problem postawiłem jako ogólne pytanie. Ja - mam nadzieję - ze swoimi J jakos poradzę.
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Sroczyński_WłodzimierzOffline
Temat postu:   PostWysłany: 20-03-2019 - 22:07
Członek PTG


Dołączył: 09-10-2008
Posty: 31601
Skąd: Warszawa
Status: Offline
baza jest fragmentaryczna, nie dotyczy wszystkich pochówków
oparta jest "na grobach"
tak, nie ma sensu jest przepisywac - stąd moje zdziwienie co to znaczy indeksacja?
i już jest - więc co my możemy od siebie wnieść? jaką korzyść zarządca będzie miał z "współpracy"?

to co możemy zrobić coś wnosząc- uzupełnić o dane dot., pochówków , których nie ma w bazie "grobowej
na podstawie ksiąg
zdigitalizować, zindeksować
w ograniczonym wymiarze zapewne

i j.w. najbardziej aktualnych informacji (stan na luty tego roku) oczekiwałbym w ADWP

_________________
Bez PW. Korespondencja poprzez maila:
https://genealodzy.pl/index.php?module= ... 3odzimierz
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
jamiolkowski_jerzyOffline
Temat postu:   PostWysłany: 20-03-2019 - 22:17
Zasłużony
Sympatyk


Dołączył: 28-04-2010
Posty: 3129

Status: Offline
Tytułem wyjaśnienia się . Ja jestem minimaliata i mnie chodzi nie o to aby było idealnie, tzn napracować się aby było nieco lepiej ale aby było dostępne to co jest. Informacje z ADWP to dla mnie inna bajka.
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Sroczyński_WłodzimierzOffline
Temat postu:   PostWysłany: 20-03-2019 - 22:24
Członek PTG


Dołączył: 09-10-2008
Posty: 31601
Skąd: Warszawa
Status: Offline
co za interes ma zarząd by oddać swój majątek (bazę danych) w obce ręce dodatkowo ryzykując kłopot przy dwóch różnych kanałach dystrybucji z niezgodnością (wynikający z aktualizacją tylko u nich)?Smile
To już ew. rozumiem nalegania by sami publikowali lub w końcu zdecydowali się na pakiet jakiegoś grobonetu

co innego kwestia pochówków nie grobów - to jest poza obowiązkiem prowadzenia bieżącej dokumentacji przez zarząd, a dane (powiedzmy do 45 roku) nie przekładają się na prawo do grobu (przynajmniej bezpośrednio), budżet, wpływy etc

a przy okazji - znając datę pochówku (rok i miesiąc wystarczył, dzienna nie była potrzebna) nigdy nie odmówiono mi sprawdzenia (przy osobistej wizycie) w zachowanych księgach...a mieli kilkadziesiąt okazji do tej pory by odmówićSmile
bardziej samoograniczałem się z uwagi na niezużywanie ksiąg niż byłem ograniczany

_________________
Bez PW. Korespondencja poprzez maila:
https://genealodzy.pl/index.php?module= ... 3odzimierz
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Wiesław_FOffline
Temat postu:   PostWysłany: 20-03-2019 - 22:39
Zasłużony
Sympatyk


Dołączył: 05-11-2012
Posty: 296

Status: Offline
Firma ArtLook w ramach programu Grobonet porwała się na zebranie danych z Cmentarza Bródnowskiego (Bródzieńskiego). Jak obszerne dane się znajdą w wyszukiwarce zależy chyba tylko od współpracy z Zarządem cmentarza. Widać to po innych opracowanych cmentarzach.
https://polskie-cmentarze.com/mapa-wdro ... azowieckie
Pozdrawiam,
Wiesław_F
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
jamiolkowski_jerzyOffline
Temat postu:   PostWysłany: 21-03-2019 - 06:37
Zasłużony
Sympatyk


Dołączył: 28-04-2010
Posty: 3129

Status: Offline
Wiesławowi F dziękuje za Informację o znalezieniu się cmentarza bródnowskiego na liście wdrożeń. Mnie co prawda nie tyle interesuje inwentarz ze zdjęciami istniejących grobów co historyczne zapisy o pochówkach (zatem także osób których grobów już nie ma) ale gdyby projekt wdrożono tu byłoby już coś
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
madjekOffline
Temat postu:   PostWysłany: 01-03-2021 - 11:08
Sympatyk


Dołączył: 27-08-2015
Posty: 128

Status: Offline
Bródnowski zarząd raczej będzie niechętny oddaniu takiej bazy jeżeli systematycznie likwiduje czy raczej "przydziela" do pochowania kolejnym osobom stare groby.
Pozdrawiam
Maciek
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Kaczmarek_AnetaOffline
Temat postu:   PostWysłany: 02-03-2021 - 18:20
Zasłużony
Sympatyk


Dołączył: 09-02-2007
Posty: 6178
Skąd: Warszawa/Piaseczno
Status: Offline
Wiesław_F napisał:
Firma ArtLook w ramach programu Grobonet porwała się na zebranie danych z Cmentarza Bródnowskiego (Bródzieńskiego). Jak obszerne dane się znajdą w wyszukiwarce zależy chyba tylko od współpracy z Zarządem cmentarza. Widać to po innych opracowanych cmentarzach.
https://polskie-cmentarze.com/mapa-wdro ... azowieckie
Pozdrawiam,
Wiesław_F


Na ile ta informacja jest wiarygodna?
Jeszcze 6 lat temu nie było zgody administracji cmentarza na upublicznienie rekordów:
https://genealodzy.pl/PNphpBB2-viewtopi ... logi.phtml

Pozdrawiam
Aneta
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:     
Skocz do:  
Wszystkie czasy w strefie GMT - 12 Godzin
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zobacz następny temat
Powered by PNphpBB2 © 2003-2006 The PNphpBB Group
Credits
donate.jpg
Serwis Polskiego Towarzystwa Genealogicznego zawiera forum genealogiczne i bazy danych przydatne dla genealogów © 2006-2024 Polskie Towarzystwo Genealogiczne
kontakt:
Strona wygenerowana w czasie 0.582382 sekund(y)