Serwis Polskiego Towarzystwa Genealogicznego

flag-pol flag-eng home login logout Forum Fotoalbum Geneszukacz Parafie Geneteka Metryki Deklaracja Legiony Straty
piątek, 29 marca 2024

longpixel


Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zobacz następny temat
Autor Wiadomość
przemko20161Offline
Temat postu:   PostWysłany: 18-03-2019 - 21:14
Sympatyk


Dołączył: 21-07-2015
Posty: 620

Status: Offline
A Paweł był Synem Wojciecha i Reginy

skontaktuj się z Arturem

Przemek
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
chinskaOffline
Temat postu:   PostWysłany: 19-03-2019 - 10:21
Zasłużony
Sympatyk


Dołączył: 05-02-2019
Posty: 32

Status: Offline
To i ja dołączę do poszukiwań moich Wilków. Może ktoś rozpracowuje Wilków z parafii Chobrzany (świętokrzyskie), chętnie wymienię się informacjami.

_________________
Majka
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
przemko20161Offline
Temat postu:   PostWysłany: 19-03-2019 - 11:32
Sympatyk


Dołączył: 21-07-2015
Posty: 620

Status: Offline
Witaj

Maja prześlij proszę zaproszenie na myhrytage na mojego meila na pperucki84Wp.pl oraz na facebooka
https://www.facebook.com/profile.php?id=100004600295947

mój profil

Przemek
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
WilkuOffline
Temat postu:   PostWysłany: 19-03-2019 - 14:37
Sympatyk


Dołączył: 23-11-2018
Posty: 12

Status: Offline
Z chęcią udostępnię swoje drzewo wszystkim zainteresowanym w celu wymiany informacji. Kontakt wilk.artur @ wp.pl, tylko proszę o cierpliwość, ponieważ zaglądam do poczty raczej nieregularnie. Dodam jeszcze że właśnie znalazłem rodziców Pawła Wilka męża Marianny ?? o których pisałem w moim poprzednim poście.

Artur
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
slagraOffline
Temat postu:   PostWysłany: 20-03-2019 - 11:05
Sympatyk


Dołączył: 09-11-2009
Posty: 121

Status: Offline
Marianna Wilk zd. Mularczyk z miejscowości Pijanów, par.Mnin
Pijanów koło Radwanów.
żona Mikołaja


Ostatnio zmieniony przez slagra dnia 21-03-2019 - 10:45, w całości zmieniany 1 raz
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
michalmilewski
Temat postu:   PostWysłany: 20-03-2019 - 15:21
Sympatyk


Dołączył: 27-10-2009
Posty: 180
Skąd: Warszawa
Moim 6xpradziadkami byli Jan i Małgorzata Wilkowie, ur. przed 1715, zam. w Woli Makowskiej (koło Skierniewic). Jestem z nimi spokrewniony przez ich córkę (czyli moją 5xprababkę) Agnieszkę Wilk (po mężu Mańka) 1732-1802. Szukam współczesnych przedstawicieli tej właśnie rodziny Wilków z okolic Makowa i Skierniewic.

Pozdrawiam,
Michał

_________________
Szukam Milewskich z różnych linii, którzy chętni byliby poddać się badaniu Y-DNA
https://www.familytreedna.com/groups/milewski/about
https://www.google.com/maps/d/viewer?mi ... 53&z=6
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
przemko20161Offline
Temat postu:   PostWysłany: 20-03-2019 - 16:23
Sympatyk


Dołączył: 21-07-2015
Posty: 620

Status: Offline
Michał

Twoi z Skierniewic z XVIII w.ich przodkowie pochodzili kiedyś z Łęczycy a tam są odnotowani najstarsi Wilki bo z XVI w i ci z Łęczycy to są najstarsi przodkowie wszystkich Wilków jak na razie

Przemek
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
michalmilewski
Temat postu:   PostWysłany: 20-03-2019 - 21:43
Sympatyk


Dołączył: 27-10-2009
Posty: 180
Skąd: Warszawa
przemko20161 napisał:

Twoi z Skierniewic z XVIII w.ich przodkowie pochodzili kiedyś z Łęczycy a tam są odnotowani najstarsi Wilki bo z XVI w i ci z Łęczycy to są najstarsi przodkowie wszystkich Wilków jak na razie

Czy to tylko Twoje przypuszczenie, czy też wiedza oparta na konkretnych dokumentach, a jeśli to drugie, to jakie dokumenty miałyby to poświadczać? Czy potrafisz wykazać, że przodkowie mojego 6xpradziadka Jana Wilka z Woli Makowskiej wywodzą się rzeczywiście z Łęczycy?

Czy którakolwiek linia Wilków dysponuje wynikami badań Y-DNA? Jest niesłychanie mało prawdopodobne, że wszyscy Wilkowie w Polsce wywodzą się od jednego "protoplasty" noszącego to nazwisko, więc badania Y-DNA mogłyby rzucić nieco światła na sprawę ewentualnego pokrewieństwa między przynajmniej niektórymi liniami Wilków z różnych regionów.

Pozdrawiam,
Michał
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
WilkuOffline
Temat postu:   PostWysłany: 20-03-2019 - 23:53
Sympatyk


Dołączył: 23-11-2018
Posty: 12

Status: Offline
Myślę że prędzej czy później zbierze się kilku chętnych do badań DNA, ja jestem gotów.

Artur
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
michalmilewski
Temat postu:   PostWysłany: 21-03-2019 - 11:09
Sympatyk


Dołączył: 27-10-2009
Posty: 180
Skąd: Warszawa
Obawiam się tylko, że wielu z nas nie doczeka tych wyników... (jeśli ludzie zainteresowani genealogią "tradycyjną" będą się badać w takim tempie, jak obecnie) Sad

Pozdrawiam,
Michał

_________________
Szukam Milewskich z różnych linii, którzy chętni byliby poddać się badaniu Y-DNA
https://www.familytreedna.com/groups/milewski/about
https://www.google.com/maps/d/viewer?mi ... 53&z=6
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
WilkuOffline
Temat postu:   PostWysłany: 27-03-2019 - 16:18
Sympatyk


Dołączył: 23-11-2018
Posty: 12

Status: Offline
slagra napisał:
Marianna Wilk zd. Mularczyk z miejscowości Pijanów, par.Mnin
Pijanów koło Radwanów.
żona Mikołaja


Sławku, czy znalazłeś jakieś fakty potwierdzające Twoją hipotezę dot. Marianny?
Sprawa jest dość pokręcona. Marianna (zm. 16.08.1852) to druga żona Mikołaja (zm. 20.12.1843). Pierwsza to Franciszka Matuszczyk.

Do roku 1807 rodzą się kolejno: Bartłomiej, Magdalena, Katarzyna, Zofia, Ignacy z pierwszej żony Franciszki Matuszczyk.

Dalej w 1812 rodzi się Marianna z Marianny Pijar

Od roku 1814 do 1821 rodzą się kolejno: Ignacy, Jakub, Sebastian, Franciszka, Franciszek z Marianny Mularczyk

Od roku 1824 do 1833 rodzą się kolejno: Stanisław, Jan, Franciszka z Marianny Pijar.

We wszystkich przypadkach ojcem jest Mikołaj Wilk, wszystkie dzieci (poza ostatnią trójką; brak numeru budynku w metryce) rodzą się w Wilkach, w domu numer 3.
W przypadku Stanisława brak jest metryki urodzenia, ale jest Akt Znania spisany na wniosek Marianny Pijar, gdzie świadkami są Ignacy Wilk (brat przyrodni- z Franciszki Matuszczyk) i Tomasz Wilk (kuzyn- syn Pawła Wilka). Poświadczyli że Stanisław jest synem Marianny Pijar i Mikołaja.

To w zasadzie wszystko co wiadomo o Mariannie, na tej podstawie trudno przypuszczać że pochodziła ona z Pijanowa. Dodam że trafiłem gdzieś na Marcina Pijar, ale teraz nie mogę odnaleźć tego dokumentu, pamiętam że występował gdzieś jako świadek, być może była tam wskazówka dot. miejsca jego zamieszkania.
Powyższe rozważania dotyczą Wilków z Piskorzeńca (Wilki) parafia Pilczyca.

Artur
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
WilkuOffline
Temat postu:   PostWysłany: 03-04-2019 - 16:23
Sympatyk


Dołączył: 23-11-2018
Posty: 12

Status: Offline
kawka napisał:
Witam, moja babcia Jadwiga Wilk pochodziła z Gór Mokrych. Jej rodzice to Jakub Wilk i Łucja Susło.
W tych okolicach było dużo rodzin Wilków. Pozdrawiam. Elżbieta


Jakub Wilk (01.06.1866)+Łucja Susło (07.11.1864), właśnie pracuję nad tą gałęzią, ponieważ to także moi przodkowie. Cała linia Wilków z par. Przedbórz wywodzi się od Tomasza Wilka (18.12.1724)+Franciszka ??.
Co ciekawe Łucja Susło była daleką krewną Jakuba. Łucja była w czwartym pokoleniu potomkiem Tomasza Wilka i Franciszki, a Jakub był w czwartym pokoleniu potomkiem Pawła Wilka i Marianny ??. Paweł Wilk i Tomasz Wilk byli braćmi !!! Ich rodzicami byli Wojciech Wilk i Regina Grześkowa.
To moje odkrycie z dzisiejszego dnia.

Artur
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
WilkuOffline
Temat postu:   PostWysłany: 04-02-2021 - 01:27
Sympatyk


Dołączył: 23-11-2018
Posty: 12

Status: Offline
slagra napisał:
Marianna Wilk zd. Mularczyk z miejscowości Pijanów, par.Mnin
Pijanów koło Radwanów.
żona Mikołaja


Cóż, odnalazłem akt urodzenia Marianny. Urodziła się w Brzozówce (folwark w parafii Pilczyca) 09.03.1787. Była córką Jana i Urszuli zd. Kaczmarczyk. Jej ojciec Jan przybył mniej więcej w tym samym czasie do Brzozówki, spoza parafii Pilczyca. Nie ustaliłem skąd. Natomiast Urszula była córką Antoniego i Barbary zd. Więckowicz, obydwoje pochodzili z Pilczycy. Odnalazłem ich przodków. Jak dotąd nie ustaliłem skąd pochodził przydomek Pijar.
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
WieliczankaOffline
Temat postu:   PostWysłany: 04-02-2021 - 16:47
Sympatyk


Dołączył: 25-12-2019
Posty: 121
Skąd: Kraków
Status: Offline
Dzień dobry
Nazwisko Wilk występuje
Wieliczka (małopolskie) w najstarszym rejestrze metrykalnym ślubów:
Wilk Maciej syn Stanislawa i Łucji z z Węchadłowa i Jadwiga Adamowa z Wieliczki ślub 9 czerwca 1615 Wieliczka
Wilk Agnieszka córka Macieja i Katarzyny z Gruszowa i Czarnota Tomasz ślub 9 lutego 1612 Wieliczka
Wilk Urszula wdowa po Grzegorzu Wilk i Liszowicz Piotr ślub 18 stycznia 1598 Wieliczka
Wilk Agnieszka wdowa po Stanisławie Wilk i Radwański Stanisław ślub 19 stycznia 1603 Wieliczka
Wilk Agnieszka córka Szymona i Zofii z Wieliczki i Jan Radwański ślub 8 lipca 1601 Wieliczka
Wilk Katarzyna córka Szymona Wilk i Zofii i Ziarno Wojciech ślub 21 stycznia Wieliczka
Wilkówna Ewa z Koźmic w parafii Wieliczka i Wojciech z Łyczanki ślub 2 września 1642 Wieliczka
Wilkówna Katarzyna i Miska Wawrzyniec ślub 1 października 1651 Wieliczka
licznie w Wieliczce oraz w parafii Wieliczka w miejscowościach Zabawa, Rożnowa, Pawlikowice, Gorzków, Raciborsko, Lednica Dolna

W parafii Łazany (małopolskie) licznie zarówno nazwisko panny młodej jak i pana młodego m.in.:
Wilkowna Agata ze Sławkowic i Jezierski Walenty ślub 17 listopada 1754 Łazany
Wilkowna Agnieszka i Florczyk Wojciech ślub 17 lipca 1719 Łazany
Wilkowna Agnieszka i Palonek Jan ślub 12 listopada 1775 Łazany
Wilkowna Anna i Kraus Stefan ślub 25 stycznia 1728 Łazany
Wilkowna Franciszka z Łazan i Kompa Grzegorz z Dobranowic ślub 30 stycznia 1763 Łazany
Wilkowna Justyna i Paydacek Maciej ślub 10 października 1728 Łazany
Wilkowna Katarzyna ze Sławkowic i Kiero Paweł ślub 20 listopada 1700 Łazany
Wilkowna Regina i Nowak Walenty wdowiec ślub 29 stycznia 1769 Łazany
Wilkowna Regina ze Sławkowic i Ładyga Marcin z miejscowości Sosnówki ślub 21 lutego 1740 Łazany
Wilkowna Rozalia i Palonek Walenty wdowiec ślub 17 stycznia 1766 Łazany
Wilkowna Zofia i Woycik Marcin ślub 19 lutego 1712 Łazany
Wilkowna Zofia ze Sławkowice i Palonek Kacper ze Sławkowic ślub 16 lipca 1747 Łazany

W parafii Dziekanowice(małopolskie) m.in.
Wilk Jakub syn Franciszka i Marianny Dulik z Jankówki i Jarek Maria
Informacje w indeksach na www.windaki.pl
Anna
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Kaleta.AlicjaOffline
Temat postu:   PostWysłany: 11-08-2021 - 21:21
Zasłużony
Sympatyk


Dołączył: 28-07-2021
Posty: 54

Status: Offline
Wilk Jan ur.1880 ok jego syn Jan Wilk ur.1906 okolice Leżajska
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:     
Skocz do:  
Wszystkie czasy w strefie GMT - 12 Godzin
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zobacz następny temat
Powered by PNphpBB2 © 2003-2006 The PNphpBB Group
Credits
donate.jpg
Serwis Polskiego Towarzystwa Genealogicznego zawiera forum genealogiczne i bazy danych przydatne dla genealogów © 2006-2024 Polskie Towarzystwo Genealogiczne
kontakt:
Strona wygenerowana w czasie 0.569314 sekund(y)