Serwis Polskiego Towarzystwa Genealogicznego

flag-pol flag-eng home login logout Forum Fotoalbum Geneszukacz Parafie Geneteka Metryki Deklaracja Legiony Straty
wtorek, 16 kwietnia 2024

longpixel


Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zobacz następny temat
Autor Wiadomość
GałczyńskiOffline
Temat postu: Akt ślubu Honorata Gałczyńska i Ludwik Kołakowski  PostWysłany: 20-03-2019 - 09:00
Sympatyk


Dołączył: 28-02-2019
Posty: 89
Skąd: Warszawa
Status: Offline
Cześć.

Poszukuję aktu ślubu Honoraty Gałczyńskiej i Ludwika Kołkakowskiego

https://www.myheritage.pl/site-family-t ... 00027-info

Honorata zmarła w 1891 w Moszynie par. Pułtusk, napisane jest że miała 80 lat, więc mogła się urodzić w 1811, choć mam pewne przypuszczenia, że mógł to być rok 1807, aby to potwierdzić potrzebuje aktu ślubu, którego niestety nie jestem w stanie namierzyć internetowo.

Przekołowałem dostępne internetowo księgi dotyczące Bielska (przypuszczalne miejsce urodzenia) jak i Pułtuska, niestety nie udało mi się znaleźć.

Chyba że jakaś informacja w temacie jej rodziców znajdzie się w akcie zgonu (66) ja niestety nie jestem w stanie z niego wiele się dowiedzieć.

http://metryki.genealodzy.pl/metryka.ph ... 1451&y=369

Domyślam się, że teraz to albo archiwa osobiście, albo parafie, jednak nie mam zielonego pojęcia gdzie mogli brać ślub, nie wiem skąd pochodził Ludwik.

Może Wy poratujecie wskazówkami.

_________________
Pozdrawiam
Andrzej
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Gadu-Gadu Numer ICQ 
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Arek_BerezaOffline
Temat postu: Akt ślubu Honorata Gałczyńska i Ludwik Kołakowski  PostWysłany: 20-03-2019 - 09:40
Zasłużony
Sympatyk


Dołączył: 26-06-2015
Posty: 5780

Status: Offline
a co Cię tak trzyma w tym Pułtusku ? Smile
jedyna konkretna informacja na Twoim mh to info o akcie ślubu Florentyny z Janem Romanem. I cóż tam napisano o urodzeniu Florentyny, bo taką informacje miałeś chyba ? gdzie się urodziła ?
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Marynicz_Marcin
Temat postu: Akt ślubu Honorata Gałczyńska i Ludwik Kołakowski  PostWysłany: 20-03-2019 - 10:10
Zasłużony
Sympatyk


Dołączył: 20-06-2009
Posty: 2308
Skąd: Międzyrzecz
Andrzeju,

w akcie ślubu panna młoda określona została jako urodzona w Bilsku. Jej ojciec był kontrolerem, natomiast teść byłym burmistrzem miasta, w którym ślub wzięli Ludwika i Honorata. Kieruj się w stronę miejscowości, w której urodziła się Florentyna (i inne dzieci) Wink

_________________
Pozdrawiam,
Marcin Marynicz

Zapraszam na mojego bloga genealogicznego :
http://przodkowieztamtychlat.blogspot.com/
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Arek_BerezaOffline
Temat postu: Akt ślubu Honorata Gałczyńska i Ludwik Kołakowski  PostWysłany: 20-03-2019 - 10:17
Zasłużony
Sympatyk


Dołączył: 26-06-2015
Posty: 5780

Status: Offline
Chyba Marcinie nie mówisz o ślubie Florentyny Gałczyńskiej i Jana Romana ?
Florentyna i kilkoro innych dzieci nie rodziły się w Bielsku.
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Marynicz_Marcin
Temat postu: Akt ślubu Honorata Gałczyńska i Ludwik Kołakowski  PostWysłany: 20-03-2019 - 10:23
Zasłużony
Sympatyk


Dołączył: 20-06-2009
Posty: 2308
Skąd: Międzyrzecz
Arku,

Andrzej poszukuje ślubu Ludwika i Honoraty, więc odniosłem się do jego poszukiwań. Ich dzieci (nie wiem, czy wszystkie, ale na pewno część) urodziła się w miejscowości, w której pobrali się rodzice. Tam też Ludwika ojciec był burmistrzem.

_________________
Pozdrawiam,
Marcin Marynicz

Zapraszam na mojego bloga genealogicznego :
http://przodkowieztamtychlat.blogspot.com/
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Arek_BerezaOffline
Temat postu: Akt ślubu Honorata Gałczyńska i Ludwik Kołakowski  PostWysłany: 20-03-2019 - 10:31
Zasłużony
Sympatyk


Dołączył: 26-06-2015
Posty: 5780

Status: Offline
Marcinie,
ok. ja zacząłem od poszukiwań dzieci Ludwika i Honoraty i te odnalezione jakoś nie w Bielsku się rodziły Smile ale oczywiście one są tropem.
W ogóle dość ruchliwi ci Gałczyńscy Smile
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
GałczyńskiOffline
Temat postu: Re: Akt ślubu Honorata Gałczyńska i Ludwik Kołakowski  PostWysłany: 20-03-2019 - 11:09
Sympatyk


Dołączył: 28-02-2019
Posty: 89
Skąd: Warszawa
Status: Offline
Arek_Bereza napisał:

W ogóle dość ruchliwi ci Gałczyńscy Smile


Jak się zerknie na mapę, to niespecjalnie Smile

Co do Pułtuska, to się tak trzymam ze względu na ślub Florentyny i zgon Honoraty. Do aktu ślubu Florentyny nie dotarłem, w szukajwarchiwach i pradziadzie, jest dziura na tym roku i nie bardzo wiem gdzie jeszcze szukać bez wychodzenia z domu. Aktów urodzeń innych dzieci tez nie znalazłem.

Pytanie zatem, czego znowu nie wiem, albo co robię źle, że tego nie znajduję? Wink

_________________
Pozdrawiam
Andrzej
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Gadu-Gadu Numer ICQ 
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Marynicz_Marcin
Temat postu: Re: Akt ślubu Honorata Gałczyńska i Ludwik Kołakowski  PostWysłany: 20-03-2019 - 11:20
Zasłużony
Sympatyk


Dołączył: 20-06-2009
Posty: 2308
Skąd: Międzyrzecz
Oba małżeństwa (Florentyny z Janem i Honoraty z Ludwikiem) znajdziesz wśród skanów na FamilySearch

_________________
Pozdrawiam,
Marcin Marynicz

Zapraszam na mojego bloga genealogicznego :
http://przodkowieztamtychlat.blogspot.com/
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Arek_BerezaOffline
Temat postu: Re: Akt ślubu Honorata Gałczyńska i Ludwik Kołakowski  PostWysłany: 20-03-2019 - 11:24
Zasłużony
Sympatyk


Dołączył: 26-06-2015
Posty: 5780

Status: Offline
Pytałem czy przeczytałeś akt ślubu Jana Romana i Florentyny i jakieś wnioski się pojawiły ?
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
GałczyńskiOffline
Temat postu: Re: Akt ślubu Honorata Gałczyńska i Ludwik Kołakowski  PostWysłany: 20-03-2019 - 11:41
Sympatyk


Dołączył: 28-02-2019
Posty: 89
Skąd: Warszawa
Status: Offline
Marcinie, a możesz mi podpowiedzieć jak szukasz tych skanów, bo jedyne co mi się udaje znaleźć to wpisy z własnego drzewa.

Arku, nie, ponieważ znalazłem jedynie wpis, że taki akt istnieje w Gnetece, do samego aktu nie dotarłem.

_________________
Pozdrawiam
Andrzej
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Gadu-Gadu Numer ICQ 
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Marynicz_Marcin
Temat postu: Re: Akt ślubu Honorata Gałczyńska i Ludwik Kołakowski  PostWysłany: 20-03-2019 - 11:47
Zasłużony
Sympatyk


Dołączył: 20-06-2009
Posty: 2308
Skąd: Międzyrzecz
https://www.familysearch.org/search/catalog/search/

Tutaj w polu "Place" wpisujesz nazwę interesującej Cię parafii, w tym przypadku Pułtusk. Bo wybraniu odpowiedniej pozycji pojawia się lista wszystkich powiązanych archiwaliów z tą miejscowością. Ciebie w tym momencie interesują "church records". Szukasz interesującego Cię wyznania i zakresu lat, który Tobie odpowiada - wówczas klikasz na interesującą Cię pozycję i otwiera się nowa strona z listą pozycji - jeżeli na końcu jest ikona aparatu (bez kluczyka), to śmiało możesz przeglądać skany.

_________________
Pozdrawiam,
Marcin Marynicz

Zapraszam na mojego bloga genealogicznego :
http://przodkowieztamtychlat.blogspot.com/
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
GałczyńskiOffline
Temat postu: Re: Akt ślubu Honorata Gałczyńska i Ludwik Kołakowski  PostWysłany: 20-03-2019 - 11:50
Sympatyk


Dołączył: 28-02-2019
Posty: 89
Skąd: Warszawa
Status: Offline
Ok, dzięki, to wiele wyjaśnia, szukałem po personaliach Smile

Akt urodzenia Florentyny znalazłem, ale za diabła nie wiem czy to za miejsce urodzenia. Pierwsze litery wyglądają jak "Ry" potem w środku miękki znak "to" i końcówka znowu wieloznaczna

https://www.familysearch.org/ark:/61903 ... cat=437844

Szukam aktu Honoraty, ale nie będzie to łatwe w tym bałaganie. Smile

_________________
Pozdrawiam
Andrzej
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Gadu-Gadu Numer ICQ 
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
el_zaOffline
Temat postu: Re: Akt ślubu Honorata Gałczyńska i Ludwik Kołakowski  PostWysłany: 20-03-2019 - 12:36
Zasłużony
Sympatyk


Dołączył: 11-12-2011
Posty: 5865

Status: Offline
Florentyna urodziła się w Rypinie

Ela
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
GałczyńskiOffline
Temat postu: Re: Akt ślubu Honorata Gałczyńska i Ludwik Kołakowski  PostWysłany: 20-03-2019 - 12:43
Sympatyk


Dołączył: 28-02-2019
Posty: 89
Skąd: Warszawa
Status: Offline
No teraz jak na to patrzę, to rzeczywiście, ale czy dobrze widzę że tam jest napisane "Rypintomskie" czy po miękkim znaku zaczyna się kolejny wyraz.

_________________
Pozdrawiam
Andrzej
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Gadu-Gadu Numer ICQ 
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Arek_BerezaOffline
Temat postu: Re: Akt ślubu Honorata Gałczyńska i Ludwik Kołakowski  PostWysłany: 20-03-2019 - 12:48
Zasłużony
Sympatyk


Dołączył: 26-06-2015
Posty: 5780

Status: Offline
Rypinie tomże ujezda - W Rypinie, powiat Rypin
zanim sprawdzisz dalej metryki sprawdź indeksy M z Rypina
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:     
Skocz do:  
Wszystkie czasy w strefie GMT - 12 Godzin
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zobacz następny temat
Powered by PNphpBB2 © 2003-2006 The PNphpBB Group
Credits
donate.jpg
Serwis Polskiego Towarzystwa Genealogicznego zawiera forum genealogiczne i bazy danych przydatne dla genealogów © 2006-2024 Polskie Towarzystwo Genealogiczne
kontakt:
Strona wygenerowana w czasie 0.635942 sekund(y)