Serwis Polskiego Towarzystwa Genealogicznego

flag-pol flag-eng home login logout Forum Fotoalbum Geneszukacz Parafie Geneteka Metryki Deklaracja Legiony Straty
czwartek, 18 kwietnia 2024

longpixel


Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zobacz następny temat
Autor Wiadomość
Wiesław_FOffline
Temat postu: Kresy-parafie Sylwanowce, Sopoćkinie (Teolin), Kopciowo  PostWysłany: 15-08-2018 - 21:56
Zasłużony
Sympatyk


Dołączył: 05-11-2012
Posty: 296

Status: Offline
Witam,
Mam pytanie do znawców tematyki wschodniej. Interesują mnie księgi z parafii Sylwanowce, Sopoćkinie (Teolin), Kopciowo ewentualnie Wiejsieje za okres 1915 - 1928. W jakich archiwach mogę takie księgi znaleźć?
Dziękuję za podpowiedzi.
Pozdrawiam,
Wiesław_F
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Daniel_PaczkowskiOffline
Temat postu: Kresy-parafie Sylwanowce, Sopoćkinie (Teolin), Kopciowo  PostWysłany: 18-03-2019 - 22:38
Zasłużony
Sympatyk


Dołączył: 10-05-2008
Posty: 202
Skąd: Białystok
Status: Offline
Zgony z roku 1915 z Sylwanowiec i zgony z Teolina z lat 1920 i 1924 w formie szczątkowej zostały odnalezione i sfotografowane w Augustowie i w Lipsku nad Biebrzą przez Jamiński Zespół Indeksacyjny. To co zostało jest zindeksowane i dostępne w Genetece, a w formacie rozszerzonym (wszystkie możliwe informacje spisane) w wyszukiwarce Geneo na stronie jzi.org.pl Nie wiem, czy coś uda się z tych parafii i z tego okresu jeszcze znaleźć. To co ocalało, ocalało przypadkiem, jak wynika z usłyszanych przez nas historii.


Ostatnio zmieniony przez Daniel_Paczkowski dnia 19-03-2019 - 07:54, w całości zmieniany 1 raz
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Wiesław_FOffline
Temat postu: Kresy-parafie Sylwanowce, Sopoćkinie (Teolin), Kopciowo  PostWysłany: 18-03-2019 - 22:57
Zasłużony
Sympatyk


Dołączył: 05-11-2012
Posty: 296

Status: Offline
Bardzo dziękuję za informację.
Pozdrawiam,
Wiesław_F
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
MarikaOffline
Temat postu:   PostWysłany: 09-05-2021 - 09:07
Sympatyk


Dołączył: 16-03-2012
Posty: 264

Status: Offline
Wysłałam maila do Proboszcza Parafii Sylwanowce i otrzymałam odpowiedz, że ksiegi, o które pytam (a pytałam o podobno zachowane fragmenty księgi chrztu i zgonów od 1857 do 1859 ) zostały już przekazane do Kurii i z powodu złego stanu są w archiwum diecezji.

Niestety nie mam możliwości tego sprawdzić.
Może ktoś ma możliwość weryfikacji, czy te księgi są w jakiś sposób tam dostępne? Podobno były też księgi i z innych lat.

To byłaby rewelacja, bo wszędzie twierdzono ( a szukam od 10 lat), że księgi z Parafii Sylwanowce się nie zachowały.

Kasia
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:     
Skocz do:  
Wszystkie czasy w strefie GMT - 12 Godzin
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zobacz następny temat
Powered by PNphpBB2 © 2003-2006 The PNphpBB Group
Credits
donate.jpg
Serwis Polskiego Towarzystwa Genealogicznego zawiera forum genealogiczne i bazy danych przydatne dla genealogów © 2006-2024 Polskie Towarzystwo Genealogiczne
kontakt:
Strona wygenerowana w czasie 0.856712 sekund(y)