Serwis Polskiego Towarzystwa Genealogicznego

flag-pol flag-eng home login logout Forum Fotoalbum Geneszukacz Parafie Geneteka Metryki Deklaracja Legiony Straty
czwartek, 28 marca 2024

longpixel


Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zobacz następny temat
Autor Wiadomość
mpelczynskaOffline
Temat postu: Niemiecki żołnierz w polskim Litzmannstadt  PostWysłany: 13-03-2019 - 22:50
Sympatyk


Dołączył: 04-04-2018
Posty: 169

Status: Offline
(przepraszam, ze bez polskich znakow, ale nie mam polskiej klawiatury)

Dzien dobry,


Chcialabym wyjasnic najpier dlaczego to pisze.
Z przykroscia stwierdzam, ze malo wiem o historii i nadrabiam zaleglosci, ale nie tak efektywnie jakbym chciala. Wiec przepraszam jesli zadaje glupie pytania.

Moj pradziadek byl z pochodzenia Niemcem. Urodzil sie w Polsce, pod Lodzia. Tam tez spedzil kawal swojego zycia. Z ksiegi meldunkowej obywatelstwo jest niemieckie, stopien wojskowy kapral. Wiem ze w 1939 dolaczyl do wojsk niemieckich. Slyszalam ze trafil do niewoli i zmarl z glodu.

Nazywal sie Filip Hoffmann (pisownia np Philipp) urodzony 21.10.1908 w Budach Wolskich.

I moje pytanie... co moglo go spotkac?

Wiem, ze zmarl z glodu bo jego zona (moja prababka) podobno mowila ze mial zjedzona skore z dloni. Wynikaloby z tego, ze go widziala.

Czy mogl trafic do obozu dla Niemcow? Do wiezienia? Moze ktos ma pomysl co moglo sie wydarzyc?

Pozdrawiam,

Martyna

_________________
- Martyna
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:     
Skocz do:  
Wszystkie czasy w strefie GMT - 12 Godzin
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zobacz następny temat
Powered by PNphpBB2 © 2003-2006 The PNphpBB Group
Credits
donate.jpg
Serwis Polskiego Towarzystwa Genealogicznego zawiera forum genealogiczne i bazy danych przydatne dla genealogów © 2006-2024 Polskie Towarzystwo Genealogiczne
kontakt:
Strona wygenerowana w czasie 0.548837 sekund(y)