Serwis Polskiego Towarzystwa Genealogicznego

flag-pol flag-eng home login logout Forum Fotoalbum Geneszukacz Parafie Geneteka Metryki Deklaracja Legiony Straty
piątek, 29 marca 2024

longpixel


Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zobacz następny temat
Autor Wiadomość
NizgorskiOffline
Temat postu: Nizgórce Wielkie, Nizgórce Małe, powiat berdyczowski.  PostWysłany: 01-03-2019 - 14:31
Sympatyk


Dołączył: 09-12-2018
Posty: 34
Skąd: Chełm
Status: Offline
Dzień dobry,
Poszukuję jak najbardziej każdej informacji na temat miejscowości Nizgórce Wielkie pisane także Nizgorce, Nizgurce. Taka sama ewentualność zapisu istnieje w przypadku "Małe".
Poszukuję informacji historycznych, o źródła jest bardzo ciężko. Gdyż obie miejscowości nie są okazałe, są to niemal, że małe osady. Badam pochodzenie własnego nazwiska jakim jest Nizgorski. Bardzo ciekawi mnie każda wzmianka o zamieszkałych tam ludziach . I jak to się stało że owe miejscowości były genezą powstania może mojego nazwiska.
Badając nazwisko, wiem że rodzina Nizgorskich nie jest bardzo liczną familią. Wiem że istnieje możliwość deformacji zmiany nazwiska z różnych względów prosty przykład tak aby posiadać kontrolę nad dalekim pokrewieństwem aby uniknąć bliskiego spokrewnienia, nazwisko to mogło być zapisane z Nizgorski np. Nisgorski.
Będę bardzo wdzięczny za pomoc w zdobyciu każdej ważnej informacji na temat Nizgorców Wielkich i Malych.

_________________
Pozdrawiam
Radek Nizgorski
Szukam informacji na temat rodziny Nizgorskich, Żygadło, Górajewskich, Parus, Kapusta,Rulka
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Grazyna_GabiOffline
Temat postu: Nizgórce Wielkie, Nizgórce Małe, powiat berdyczowski.  PostWysłany: 01-03-2019 - 19:10
Sympatyk


Dołączył: 02-01-2010
Posty: 3266
Skąd: Hamburg
Status: Offline
Troche informacji z sieci:
Słownik geograficzny Królestwa Polskiego i innych krajów słowiańskich
http://dir.icm.edu.pl/Slownik_geograficzny/Tom_VII/165
http://genealogyindexer.org/frame/h20/385
Publikacje
https://books.google.de/books?id=qcoRAQ ... gQ6AEILDAB

http://rcin.org.pl/Content/63786/WA303_ ... sztein.pdf

https://ru.wikipedia.org/wiki/%D0%92%D0 ... 1%86%D1%8B
https://ru.wikipedia.org/wiki/%D0%9C%D0 ... 1%86%D1%8B

Pozdrawiam
Grazyna
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
NizgorskiOffline
Temat postu: Nizgórce Wielkie, Nizgórce Małe, powiat berdyczowski.  PostWysłany: 01-03-2019 - 19:15
Sympatyk


Dołączył: 09-12-2018
Posty: 34
Skąd: Chełm
Status: Offline
Dziękuję za wskazówki, że Słownikiem zderzyłem się zapoznać Smile teraz czytam resztę Smile

Źródła są mi już wcześniej znane. Mogłem w poście zaznaczyć, iż może liczę na cud ale to się zdarza Wink może ktoś badając źródła natrafi na jakieś ważne informację. Może to będzie możliwe aby poznać jednych z pierwszych osadników tych osad, gdyż nie są to wielkie osady po dziś dzień. Jeżeli nazwisko Nizgorski powstało jako nazwisko odmiejscowe to może uda się to jakoś potwierdzić. Łącznie z teza iż różne odnogi tej samej rodziny dostawały między inni zmieniane przedrostki aby np. kiedy rozrastała się rodzina i następstwem było rozróżnienie linii przykład właśnie Nizgorski Niezgórski Nieskurski, Nieskórski, Nicgorski, Niskurski.


Czekam na każdą informację 😉

_________________
Pozdrawiam
Radek Nizgorski
Szukam informacji na temat rodziny Nizgorskich, Żygadło, Górajewskich, Parus, Kapusta,Rulka


Ostatnio zmieniony przez Nizgorski dnia 01-03-2019 - 19:36, w całości zmieniany 1 raz
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Katarzyna_TesOffline
Temat postu: Nizgórce Wielkie, Nizgórce Małe, powiat berdyczowski.  PostWysłany: 01-03-2019 - 19:31
Sympatyk


Dołączył: 10-09-2018
Posty: 69

Status: Offline
Witam
Ja mam w drzewie nazwisko Jakub Nidzgorski, który był wikariuszem. Był wymieniony jako świadek na ślubie Franciszka Zabiegalskiego i Agnieszki Waszczak rok 1823/13, mojego przodka.
Wszystko działo się w parafii Rościszewo (mazowieckie).
Może panu się przyda ta wiadomość.
Pozdrawiam, Katarzyna.
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
NizgorskiOffline
Temat postu: Re: Nizgórce Wielkie, Nizgórce Małe, powiat berdyczowski.  PostWysłany: 01-03-2019 - 19:38
Sympatyk


Dołączył: 09-12-2018
Posty: 34
Skąd: Chełm
Status: Offline
Katarzyna_Tes napisał:
Witam
Ja mam w drzewie nazwisko Jakub Nidzgorski, który był wikariuszem. Był wymieniony jako świadek na ślubie Franciszka Zabiegalskiego i Agnieszki Waszczak rok 1823/13, mojego przodka.
Wszystko działo się w parafii Rościszewo (mazowieckie).
Może panu się przyda ta wiadomość.
Pozdrawiam, Katarzyna.


Jak najbardziej, każdy trop po pewnym czasie da się połączyć Smile.
Jak wspominałem we wcześniejszej wypowiedzi chciałbym ustalić takie małe marzenie przodka wspólnego Nizgorskich, Nidzgorski, Niskurski, Nieskórski etc.

_________________
Pozdrawiam
Radek Nizgorski
Szukam informacji na temat rodziny Nizgorskich, Żygadło, Górajewskich, Parus, Kapusta,Rulka
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
RonBlahaOffline
Temat postu: RE: Re: Nizgórce Wielkie, Nizgórce Małe, powiat berdyczowski  PostWysłany: 22-12-2020 - 01:49


Dołączył: 22-12-2020
Posty: 1

Status: Offline
Nizgorski napisał:
Katarzyna_Tes napisał:
Witam
Ja mam w drzewie nazwisko Jakub Nidzgorski, który był wikariuszem. Był wymieniony jako świadek na ślubie Franciszka Zabiegalskiego i Agnieszki Waszczak rok 1823/13, mojego przodka.
Wszystko działo się w parafii Rościszewo (mazowieckie).
Może panu się przyda ta wiadomość.
Pozdrawiam, Katarzyna.


Jak najbardziej, każdy trop po pewnym czasie da się połączyć Smile.
Jak wspominałem we wcześniejszej wypowiedzi chciałbym ustalić takie małe marzenie przodka wspólnego Nizgorskich, Nidzgorski, Niskurski, Nieskórski etc.
I just registered on Geneolodzy.PL (12/21/2020). I live in Texas in the USA. Am researching the Niezgorski or Nicgorski lineage for my wife. Her great GPs were Wladislaus Nicgorski (born approx 1861) and wife Philomena (nee Rykaczewski, born approx 1864). They married in Europe in 1883 to 1885 and came to the USA about 1903 and moved to Philadelphia Pennsylvania. In all, this couple had nine children some of which were born in Poland (maybe Strzegowo Mazowieckie Poland but not sure of that. Wladislaus's parents were Antoni Nicgorski (1832 - 1907) and Louise (nee Kuczynski). Antoni and his wife Louise did not immigrate to the USA. ronblaha@yahoo.com
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:     
Skocz do:  
Wszystkie czasy w strefie GMT - 12 Godzin
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zobacz następny temat
Powered by PNphpBB2 © 2003-2006 The PNphpBB Group
Credits
donate.jpg
Serwis Polskiego Towarzystwa Genealogicznego zawiera forum genealogiczne i bazy danych przydatne dla genealogów © 2006-2024 Polskie Towarzystwo Genealogiczne
kontakt:
Strona wygenerowana w czasie 0.581468 sekund(y)