Serwis Polskiego Towarzystwa Genealogicznego

flag-pol flag-eng home login logout Forum Fotoalbum Geneszukacz Parafie Geneteka Metryki Deklaracja Legiony Straty
czwartek, 28 marca 2024

longpixel


Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zobacz następny temat
Autor Wiadomość
Ł.A.RynkowskiOffline
Temat postu:   PostWysłany: 18-02-2019 - 14:26
Członek PTG


Dołączył: 05-06-2008
Posty: 190
Skąd: Saitama, Japonia
Status: Offline
T0masz_0 napisał:

Ubytek przodków pokazany jest moim zdaniem OK, wiele programów wyświetla podwójnie takie osoby.


Oczywiście, ubytek przodków jest jak najbardziej standardowo pokazywany.
Najlepszy sposób pokazywania ubytku przodków moim zdaniem ma narzędzie "Exploring Family Trees" (https://learnforeverlearn.com/ancestors/), ale ono jest od dawna wiecznie w fazie beta i nic nie wskazuje na to, aby kiedykolwiek to narzędzie mogło nam wygenerować zadowalającą wizualizację rodowodu z minimum powszechnie oczekiwanych danych.

Łukasz
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
ozankaOffline
Temat postu:   PostWysłany: 18-02-2019 - 17:06
Zasłużony
Sympatyk


Dołączył: 21-05-2008
Posty: 160

Status: Offline
Jestem zachwycona. Program jest prosty i piękny. Gratulacje.

Nawet gdyby nie został rozwinięty, jest cudnie piękny:) DziękujęSmile

Mam pytanie, czy macie Państwo po wygenerowamiu pliku, zdjęcia? Ja po eksporcie GEDCOM do Ahnenblatt, niestety nie mam zdjęć.
DG II generuje mi 2 foldery do Ahenenblatt (czy chcę czy nie): multimedia i GEDCOM. Z tego co widzę, program nie widzi folderu ze zdjęciami (Multimedia). Czy coś robię źle? W programie "Topola Genealogy Viwer" nie widzi zdjęć.

pozdrawiam
Bożenna
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
MasiaOffline
Temat postu: Re: Wizualizacja drzewa genealogicznego online  PostWysłany: 18-02-2019 - 20:45
Zasłużony
Sympatyk


Dołączył: 28-05-2014
Posty: 130

Status: Offline
pevvu napisał:
Witam,

Zapraszam do wypróbowania narzędzia, które w wolnym czasie buduję. Jest to interaktywna wizualizacja drzewa genealogicznego. Aplikacja wyświetla przodków i potomków wybranej osoby. Klikając można zmieniać wybraną osobę.
Można otworzyć swój plik GEDCOM, aby oglądać własne dane. Dobra wiadomość dla tych, którzy dbają o prywatność – dane ładowane z komputera nie są nigdzie wysyłane i pozostają jedynie w przeglądarce użytkownika.

Adres narzędzia: https://pewu.github.io/topola-viewer

Kod źródłowy na GitHubie: https://github.com/PeWu/topola-viewer

Przykładowe dane:
- Karol Wojtyła
- Shakespeare
- Harry Potter

Będę wdzięczny za komentarze, co mogłoby się jeszcze przydać.

Pozdrawiam,
Przemek


Bardzo fajny program. Gratulacje. Very Happy
Moim zdaniem przydałaby się funkcja generowania do pliku graficznego, lub pdf, dodatkowo na przykład jeśli daty urodzenia brak to byłoby fajnie aby aplikacja pobierała dane z pola chrzest (Ahnenblattt przy generowaniu wyróżnia tą datę kursywą). Pozdrawiam

Masia
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
pevvu
Temat postu: Re: Wizualizacja drzewa genealogicznego online  PostWysłany: 19-02-2019 - 00:30
Sympatyk


Dołączył: 26-06-2017
Posty: 32

Dziękuję za miłe słowa.

Odpowiadając na Wasze komentarze...

Zdjęcia nie są całkiem rozwiązanym problemem, ponieważ plik GEDCOM zawiera jedynie ścieżki do zdjęć znajdujących się gdzieś na dysku. I teraz jak to razem wgrać do aplikacji webowej? Kilka pomysłów mam, zobaczymy co się da zrobić.

Jako że “ubytek przodków” występuje w moich własnych danych, to musiałem to rozwiązać. Duplikując dane było najprościej. Może uda się to jakoś sprytniej zrobić.

Edycja zdecydowanie nie jest czymś, co planowałem dodawać w najbliższym czasie. Raczej nastawiałem się na wizualizację.

Planuję dodać panel otwierający się z boku ekranu z danymi wybranej osoby. Kliknięcie na osobę by otwierało ten panel nie ruszając wizualizacji. Natomiast dwukrotne kliknięcie zmieniałoby wizualizację. W panelu z danymi mogłyby też się znaleźć odnośniki do innych stron, np. TNG, webtrees, Geni, blog, itp.

Wtyczka do webtrees jest ciekawym pomysłem i zdecydowanie możliwym do zrobienia.

Zapraszam do pobrania kodu i eksperymentowania. Służę pomocą.

Do listy przydatnych rzeczy dopisuję jeszcze:
- Konfiguracja wyglądu, w tym wybór sposobu wyświetlania adresu
- Wyświetlanie daty chrztu, jeśli nie ma daty urodzenia

Pozdrawiam,
Przemek
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Greg40
Temat postu: Re: Wizualizacja drzewa genealogicznego online  PostWysłany: 19-02-2019 - 08:30
Sympatyk


Dołączył: 03-06-2008
Posty: 172

pevvu napisał:

Wtyczka do webtrees jest ciekawym pomysłem i zdecydowanie możliwym do zrobienia.

Wzmacniam propozycję dodając swój głos za wtyczką do webtrees.

_________________
Grzegorz
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
pevvu
Temat postu: Re: Wizualizacja drzewa genealogicznego online  PostWysłany: 28-02-2019 - 23:30
Sympatyk


Dołączył: 26-06-2017
Posty: 32

Dodałem funkcję drukowania i pobierania pliku graficznego.

Zapraszam do przetestowania.
https://pewu.github.io/topola-viewer

Pozdrawiam,
Przemek
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
ScalakOffline
Temat postu: Re: Wizualizacja drzewa genealogicznego online  PostWysłany: 01-03-2019 - 10:19
Zasłużony
Sympatyk


Dołączył: 15-07-2010
Posty: 143

Status: Offline
Witam serdecznie,
Firefox 65.0.1
nie pobiera plików graficznych, drukowanie do PDF zapisało tylko stronę widoczną (możliwe, że mam coś źle skonfigurowane). Widoczną tzn. tę co widać aktualnie - drzewo na tyle duże, że trzeba przewijać paskiem.

Czy da się dodać jakiś progress bar / inne ? Ładując spore drzewo muszę co najmniej 30 razy "Poczekać" nim się wczyta. Z informacją o postępie zdecydowanie milej by się klikało Smile "Poczekaj" pojawia się w przypadku pozornego zawieszenia skryptu - gdy "się liczy".

Pozdrawiam
Maciej

PS: świetna inicjatywa
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Wiesław_FOffline
Temat postu: Re: Wizualizacja drzewa genealogicznego online  PostWysłany: 01-03-2019 - 16:15
Zasłużony
Sympatyk


Dołączył: 05-11-2012
Posty: 296

Status: Offline
pevvu napisał:
Dodałem funkcję drukowania i pobierania pliku graficznego.

Zapraszam do przetestowania.
https://pewu.github.io/topola-viewer

Pozdrawiam,
Przemek


Witam. Udało się zapisać w SVG, w PNG niestety nie. Używam Microsoft Edge.
A może można by dołożyć zapis w PDF?
Generalnie świetna sprawa. Drzewo bardzo ładnie wizualnie się prezentuję.
Pozdrawiam,
Wiesław_F
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
ZofiaOffline
Temat postu: Re: Wizualizacja drzewa genealogicznego online  PostWysłany: 02-03-2019 - 12:17
Sympatyk


Dołączył: 18-06-2008
Posty: 123

Status: Offline
Witam!
Ponawiam prośbę czy mogłabym prosić o instrukcję co i jak tak bardziej po kolei i łopatologicznie? zupełnie nie potrafię zacząć nie wiem od czego? myślę, że nie jestem sama w swojej indolencji komputerowej?
Pozdrawiam
Zofia
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość MSN Messenger  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
ofskiOffline
Temat postu:   PostWysłany: 02-03-2019 - 12:49
Sympatyk


Dołączył: 15-02-2011
Posty: 651

Status: Offline
Witam
Bardzo fajna i przedstawiona w ciekawej formie, możliwość udostępnienia zgromadzonych informacji. Dziękuję - skorzystam.

Dotychczas zapisywałem drzewo rodziny, w pliku PDF lub JPG, teraz zapisałem je w pliku ahn* a następnie (po ponownym otwarciu Ahnenblatt skorzystałem z tego zapisanego pliku ahn*, otworzyłem go, a następnie zmieniłem i zapisałem jako plik gedcom.
Otworzyłem tenże plik gedcom w zaproponowanej wizualizacji https://pewu.github.io/topola-viewer i niestety występuje problem z polskimi literami "ł, ż, ą" - zamiast tego są znaki zapytania w rombach.
W Ahnenblatt imiona, nazwiska i miejscowości zapisane są i widoczne są oraz zapisują się w plikach PDF lub JPG poprawnie.
Co i gdzie musiałbym zrobić, aby odczyt wizualizacji był poprawny ?

Zapytam także, co oznaczają liczby znajdujące się w każdej tablicy danej osoby, w jej lewym dolnym rogu ?

_________________
Krzysztof
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
pevvu
Temat postu:   PostWysłany: 03-03-2019 - 13:03
Sympatyk


Dołączył: 26-06-2017
Posty: 32

Liczby w lewym dolnym rogu to identyfikatory nadawane przez program genealogiczny. Dla mnie są przydatne, ale rozumiem, że nie dla każdego. Na pewno przydałaby się możliwość konfiguracji wyglądu, aby ustawić co się w jaki sposób wyświetla.

Dodałem funkcję pobierania pliku PDF - powinno to też ułatwić drukowanie. Funkcja "Drukuj" nie działa najlepiej, bo nie da się automatycznie dopasować wydruku do rozmiaru strony. W przeglądarkach Chrome i Edge można dostosować skalę, żeby wydruk się zmieścił.

Poprawiłem też pobieranie plików PNG w przeglądarkach innych niż Chrome, powinno już działać.

Sprawdziłem program Ahnenblatt i wybór z menu Pliki->Zapisz jako...->Plik GEDCOM zapisuje plik .GED, który potem prawidłowo wyświetla polskie literki. Nie wiem, dlaczego mogło stać się inaczej.

Było pytanie o wyjaśnienie jak tego używać. W ogólności są to 3 kroki:
1. Wyeksportować plik GEDCOM (*.ged) ze swojego programu genealogicznego.
2. Wejść na stronę https://pewu.github.io/topola-viewer/
3. Wcisnąć "Otwórz plik" i otworzyć wyeksportowany wcześniej plik.

Myślę, że kroki 2 i 3 powinny być jasne, natomiast programy genealogiczne w różny sposób obsługują funkcję eksportu do pliku GEDCOM. Na przykład w programie Ahnenblatt należy przejść przez menu Pliki->Zapisz jako...->Plik GEDCOM.
Myślę, że przydałoby się mieć gdzieś spisane w jednym miejscu instrukcje eksportu GEDCOM dla różnych programów.
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Krystyna.wawOffline
Temat postu:   PostWysłany: 03-03-2019 - 13:48
Zasłużony
Sympatyk


Dołączył: 28-04-2016
Posty: 4175

Status: Offline
ofski napisał:
występuje problem z polskimi literami "ł, ż, ą" - zamiast tego są znaki zapytania w rombach

Mam niestety to samo. Firefox i Ahnenblatt 2.97

_________________
Krystyna
*** Szarlip, Zakępscy, Kowszewicz, Broczkowscy - tych nazwisk szukam.
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
ofskiOffline
Temat postu:   PostWysłany: 03-03-2019 - 17:38
Sympatyk


Dołączył: 15-02-2011
Posty: 651

Status: Offline
Krystyna.waw napisał:
ofski napisał:
występuje problem z polskimi literami "ł, ż, ą" - zamiast tego są znaki zapytania w rombach

Mam niestety to samo. Firefox i Ahnenblatt 2.97

Mnie już udało się rozwiązać ten problem.
W zaawansowanych ustawieniach przeglądarki Google Chrome, zmieniłem język z angielskiego (Stany Zjednoczone) na język polski.
Dzień wcześniej zmieniłem wersję Anhenblatt na 2.99, ale zmiana wersji raczej nie miała wpływu na poprawność pisowni i zachowanie polskich liter w wizualizacji.

_________________
Krzysztof
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
moyra777
Temat postu:   PostWysłany: 05-03-2019 - 05:49
Zasłużony
Sympatyk


Dołączył: 18-02-2008
Posty: 754
Skąd: Montreal
Super Smile a czy da sie wprowadzic opcje w druga strone? by pokazac potomkow?

_________________
Pozdrawiam Agnieszka
Szukam:
Zynówka, Ostrowska- Podlasie
Józef Koziołkiewicz ok 1813 - 1893 + Julianna Rudnicka ok 1817 -? mogielnickie
Katarzyna Zdrojewska ok 1809 -1868 Wielkopolska
Urban Karski - Sokołów (łódzkie) i okolice
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość MSN Messenger  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Krzysztof_WasylukOffline
Temat postu:   PostWysłany: 05-03-2019 - 11:56
Sympatyk


Dołączył: 02-04-2008
Posty: 706

Status: Offline
Nad wybranym profilem pokazuje przodków, a poniżej potomków. Chyba, że czegoś nie zauważyłem lub nie zrozumiałem Twojego pytania.

Krzysztof

_________________
Krzysztof Wasyluk
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:     
Skocz do:  
Wszystkie czasy w strefie GMT - 12 Godzin
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zobacz następny temat
Powered by PNphpBB2 © 2003-2006 The PNphpBB Group
Credits
donate.jpg
Serwis Polskiego Towarzystwa Genealogicznego zawiera forum genealogiczne i bazy danych przydatne dla genealogów © 2006-2024 Polskie Towarzystwo Genealogiczne
kontakt:
Strona wygenerowana w czasie 0.915904 sekund(y)