Serwis Polskiego Towarzystwa Genealogicznego

flag-pol flag-eng home login logout Forum Fotoalbum Geneszukacz Parafie Geneteka Metryki Deklaracja Legiony Straty
piątek, 29 marca 2024

longpixel


Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zobacz następny temat
Autor Wiadomość
bwrubelOffline
Temat postu:   PostWysłany: 02-02-2018 - 04:26
Zasłużony
Sympatyk


Dołączył: 02-02-2018
Posty: 44

Status: Offline
Dzień dobry wszystkim forumowiczom. Dopiero zaczynam swoją przygodę z genealogią, dlatego z góry przepraszam jeśli zapytam o coś oczywistego. Przed zadaniem pytania przeczytałem cały wątek, ale niestety nie do końca znalazłem odpowiedź na to o co, chciałem zapytać, dlatego też dodaję ten post.

Przy parafii która mnie interesuje (Bednarów, woj. stanisławowskie) znalazłem poniższą informację:

Note: Akta urodzeń 1801-1940 Akta urodzeń 1858-1913 Akta małżeństw 1862-1919 Akta zgonów 1861-1893

Location: Granite Mountain Record Vault

Collection/Shelf: International Film

Film: 2004864 Items 10-11

DGS: 8020645
This item is available on microfilm at this family history center.

Z tego co rozumiem, filmów nie można już dłużej zamawiać, ale część z zasobów które kiedyś zostały przysłane do danego CHR, są w nim dalej dostępne do wglądu. Z linku podanego powyżej (post z 23.10.2017) wynika, że interesującego mnie mikrofilmu w Warszawie nie ma, jednak jak ktoś skomentował, niekoniecznie może być to zgodne z prawdą. Czy dzwoniąc do CHR mogę dowiedzieć się czy dany mikrofilm się w Warszawie znajduje (i co za tym idzie = będę miał możliwość obejrzenia go)? Wg wyszukiwarki familysearch interesujący mnie film jest natomiast we Wrocławiu - czy w tym nadzieja że może być do Warszawy jednak jakoś przysłany?

Z góry dziękuję za pomoc!
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Roman_SzynkaOffline
Temat postu:   PostWysłany: 02-02-2018 - 09:19
Nieaktywny


Dołączył: 13-04-2008
Posty: 106

Status: Offline
Cytat:
Z linku podanego powyżej (post z 23.10.2017) wynika, że interesującego mnie mikrofilmu w Warszawie nie ma, jednak jak ktoś skomentował, niekoniecznie może być to zgodne z prawdą. Czy dzwoniąc do CHR mogę dowiedzieć się czy dany mikrofilm się w Warszawie znajduje (i co za tym idzie = będę miał możliwość obejrzenia go)? Wg wyszukiwarki familysearch interesujący mnie film jest natomiast we Wrocławiu - czy w tym nadzieja że może być do Warszawy jednak jakoś przysłany?


Witaj w gronie osób zainteresowanych genealogią!
Film który Ciebie interesuje faktycznie jest we Wrocławiu. Czy taki znajduje się w Warszawie - tego nie wiem. Jednak brak tego filmu w wykazie z Warszawy sugeruje że tam go rzeczywiście nie ma. Margines błędu w katalogu jest bardzo niewielki, dotyczy kilku pozycji. Najbardziej wiarygodny katalog mikrofilmów będących na stanie we Wrocławiu znajdziesz pod linkiem:

https://docs.google.com/spreadsheets/d/ ... edit#gid=0

Niestety nie ma podobnego opracowania dla zasobów w Warszawie.
Przesłanie czy też wypożyczenie filmu z Wrocławia do Warszawy nie jest możliwe. Tak stanowią wewnętrzne regulaminy dotyczące centrów. Możesz więc udać się do Wrocławia lub cierpliwe czekać aż mikrofilm zostanie udostępniony w sieci. Mormoni obiecują że akcję cyfryzacji zakończą do końca 2020 roku. Jednak i wówczas skany tego mikrofilmu zobaczysz wyłącznie na komputerach w centrach mormońskich.
P.S. Odpisałem Tobie bo to twój pierwszy post. Na forach genealogicznych przyjęte jest podpisywanie postów przynajmniej imieniem. Gdyby to był Twój czwarty lub dalszy post, to ode mnie byś odpowiedzi nie dostał.

Roman
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
bwrubelOffline
Temat postu:   PostWysłany: 05-02-2018 - 01:23
Zasłużony
Sympatyk


Dołączył: 02-02-2018
Posty: 44

Status: Offline
OK. Bardzo dziękuję za odpowiedź. Nie podpisałem się bo nie wiedziałem, że panuje tu taka zasada. Postaram się o tym pamiętać.

Bartek
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
KucharroOffline
Temat postu:   PostWysłany: 03-04-2018 - 10:50
Zasłużony
Sympatyk


Dołączył: 22-02-2010
Posty: 88

Status: Offline
Witam

Czy ktoś może wybiera się do Centrum w najbliższym czasie i mógłby poświęcić chwilę na zrobienie dwóch zdjęć? Chodzi mi o parafię Puchały w Podlaskiem i akty ślubów Stanisława Cieślika:
58/1832 - z Małgorzatą Frankowską
12/1840 - z Marianną Kwiatkowską.

Pozdrawiam

Cezary
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Gadu-Gadu  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Kazmierczak_SlawomirOffline
Temat postu:   PostWysłany: 03-04-2018 - 13:22
Sympatyk


Dołączył: 18-03-2014
Posty: 237

Status: Offline
Dzień dobry,
akty wysłałem pocztą na adres podany w profilu.
Pozdrawiam
Sławomir
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
przemko20161Offline
Temat postu:   PostWysłany: 03-04-2018 - 17:53
Sympatyk


Dołączył: 21-07-2015
Posty: 620

Status: Offline
Witam
Bardzo proszę osobę która będzie w Centrum Historii Rodziny Mormonów czy zrobi zdjęcia aktów
684/1725 Akt ur Marianny Stachurskiejcótka Andreasa i Jadwigii Warszawa MB Loretańskiej Gołędzinowo
840/1727 Akt ur Franciszki Stachurskiej córka Andreasa i Jadwigii Warszawa MB Loretańskiej Gołędzinowo
299/1740 Akt małżeństwa A dreasa astachurskiego z Magdaleną Banachówną Klembów

Bardzo proszę o pomoc
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
KK1990Offline
Temat postu:   PostWysłany: 10-06-2018 - 17:53
Sympatyk


Dołączył: 17-12-2014
Posty: 57

Status: Offline
Wie ktoś może, czy Centrum w Warszawie jest czynne?
Ostatnio chciałem je odwiedzić w godzinach pracy, lecz nikt nie otwierał, próba kontaktu telefonicznego też niemożliwa. Nie było jednak żadnej tabliczki, że nieczynne. Coś więcej wiadomo?
Kamil
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
bwrubelOffline
Temat postu:   PostWysłany: 08-07-2018 - 23:48
Zasłużony
Sympatyk


Dołączył: 02-02-2018
Posty: 44

Status: Offline
Czy mógłbym prosić o kontakt panią (o ile się nie mylę Jolantę), która pisała do mnie parę miesięcy temu w sprawie mikrofilmów z miejscowości Bednarów? Z jakiegoś powodu usunęły mi się wiadomości prywatne. Chyba, że stało się tak, bo rzeczona pani usunęła konto...

Pozdrawiam,
Bartek
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Mar_Herr
Temat postu:   PostWysłany: 01-02-2019 - 11:53
Sympatyk


Dołączył: 10-08-2016
Posty: 229

Czy ktoś był w Centrum w Warszawie w tym roku? Na stronie widnieje informacja, że miało być zamknięte do końca 2018 roku. Czy coś zmieniło się w czytelni w związku ze zmianą dostępu do zasobów (np. więcej stanowisk komputerowych)?

_________________
Pozdrawiam

Marcin
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
radicalmanOffline
Temat postu:   PostWysłany: 01-02-2019 - 13:16
Sympatyk


Dołączył: 09-10-2007
Posty: 353
Skąd: Legnica
Status: Offline
Czy już działa - nie wiem. Raczej nowego sprzętu bym się nie spodziewał.
Wiem tylko, że wkrótce ma się poprawić połączenie internetowe (światłowód).

R.
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
jurekstefan
Temat postu:   PostWysłany: 16-02-2019 - 15:54
Zasłużony
Sympatyk


Dołączył: 08-06-2009
Posty: 153
Skąd: Warszawa
radicalman napisał:
Czy już działa - nie wiem. Raczej nowego sprzętu bym się nie spodziewał. Wiem tylko, że wkrótce ma się poprawić połączenie internetowe (światłowód).
R.

Wiadomość Walentynkowa (czyli z czwartku, 14go lutego 2019 Razz );
"Od października 2018r. działalność Centrum Historii Rodziny w Warszawie będzie zawieszona do momentu rozwiązania problemów technicznych. Bardzo przepraszamy za utrudnienia. E-mail kontaktowy: genealogia[at]mormoni.pl"

_________________
Pozdrawiam
Jurek
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
San.Min.Offline
Temat postu:   PostWysłany: 21-02-2019 - 20:34
Sympatyk


Dołączył: 11-11-2018
Posty: 216

Status: Offline
weszłam, przeczytałam cały wątek i takie zakończenie?? ;( Czy oni odpowiadają na maile?
Jak sprawdzić czy dany mikrofilm jest w Warszawie?

_________________
pozdrawiam

Sandra
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Roman_SzynkaOffline
Temat postu:   PostWysłany: 21-02-2019 - 23:02
Nieaktywny


Dołączył: 13-04-2008
Posty: 106

Status: Offline
Cytat:
Jak sprawdzić czy dany mikrofilm jest w Warszawie?


Skoro centrum jest nieczynne to po co Tobie taka wiedza?
I jeszcze jedno - centra nie wypożyczają tak jak archiwa swoich mikrofilmów do innych archiwów. Również nie jest praktykowane wypożyczanie do innych centrów mormońskich.
Istnieje sposób sprawdzenia czy konkretny mikrofilm jest dostępny w danym centrum. Opiszę go gdy centrum w Warszawie zacznie działać.

Pozdrawiam,
Roman
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
ewa_marciniakOffline
Temat postu:   PostWysłany: 21-02-2019 - 23:20
Zasłużony
Sympatyk


Dołączył: 20-01-2016
Posty: 333

Status: Offline
Czy mogę prosić o informację, które centrum mormońskie obecnie działa w Polsce? Wrocław? Tylko?

Pozdrawiam, ewa
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Roman_SzynkaOffline
Temat postu:   PostWysłany: 21-02-2019 - 23:32
Nieaktywny


Dołączył: 13-04-2008
Posty: 106

Status: Offline
Działa centrum we Wrocławiu. Tam też można przeglądać będące na stanie w tym centrum mikrofilmy. Nie do końca mam wiedzę ale działały i być może działają centra w Bydgoszczy i Łodzi. Tam są tylko stanowiska komputerowe. Spis mikrofilmów i niezbędne informacje o centrum wrocławskim można zobaczyć pod linkiem:

https://docs.google.com/spreadsheets/d/ ... edit#gid=0

Pozdrawiam,
Roman
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:     
Skocz do:  
Wszystkie czasy w strefie GMT - 12 Godzin
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zobacz następny temat
Powered by PNphpBB2 © 2003-2006 The PNphpBB Group
Credits
donate.jpg
Serwis Polskiego Towarzystwa Genealogicznego zawiera forum genealogiczne i bazy danych przydatne dla genealogów © 2006-2024 Polskie Towarzystwo Genealogiczne
kontakt:
Strona wygenerowana w czasie 0.526464 sekund(y)