Serwis Polskiego Towarzystwa Genealogicznego

flag-pol flag-eng home login logout Forum Fotoalbum Geneszukacz Parafie Geneteka Metryki Deklaracja Legiony Straty
czwartek, 18 kwietnia 2024

longpixel


Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zobacz następny temat
Autor Wiadomość
lucjankaOffline
Temat postu: par. Długosiodło, Poręba ...  PostWysłany: 27-08-2017 - 01:05
Sympatyk


Dołączył: 27-08-2017
Posty: 20
Skąd: Złocieniec
Status: Offline
Witam, bardzo proszę o przetłumaczenie aktu ślubu mojego pradziadka Franciszka Ponichtery, syna Łukasza i Marianny Detuła, zawartego z Teofilą Wieczorek córką Jana i Marianny Chrostowskiej, w roku 1872 w parafii Poręba-Kocęby.
Dziekuję i pozdrawiam, Lucyna Kołodziej.

https://metryki.genealodzy.pl/metryka.php?ar=6&zs=0267d&sy=1872&kt=2&plik=008-009.jpg#zoom=2.25&x=1154&y=216


Ostatnio zmieniony przez lucjanka dnia 19-01-2020 - 19:51, w całości zmieniany 1 raz
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Sroczyński_Krzysztof
Temat postu: Akt ślubu Franciszka Ponichtery z Teofilą Wieczorek  PostWysłany: 27-08-2017 - 06:50
Sympatyk


Dołączył: 23-06-2017
Posty: 370
Skąd:
Białebłoto 9.
Działo się w Porębię 23.01/4.02.1872 roku o 3-ciej po południu.
Oświadczamy że w obecności świadków Tomasza Kowalczyka 40 l. i Wawrzyńca Ponichtery 40 l. włośćian rolników w Białymbłocie zamieszkałych , zawarto w dniu dzisiejszym religijny związek małżeński między Franciszkiem Ponichterą kawalerem 19 l. synem Łukasza i Marianny z Deptułów małżonków Ponichterów , włościan rolników w Białymbłocie urodzonym - a Teofilą Wieczorkowną panną 19 l. córką Jana i Marianny z Chrostowskich małżonków Wieczorków włościan , rolników w Białymbłocie urodzoną i tamże przy rodzicach zamieszkałą. - Małżeństwo to poprzedziły ogłoszone w tutejszym kościele parafialnym trzy zapowiedzi a mianowicie: 2/14.01 , 9/21.01 i 16/23.01 bieżącego roku. Nowożeńcy oświadczyli że nie zawarli umowy przedślubnej. Pozwolenie rodziców obecnych przy akcie nastąpiło słowne. Obrzęd religijny dopełniony księdzem Michałem Jabłonowskim wikarym Porębskiej parafii. Akt ten stawającym i świadkom niepiśmiennym przeczytany zatem Nami tylko podpisany. Ks. Józef Sieczkowski proboszcz Porębski utrzymujący akta stanu cywilnego



Zrobiłem to z przyjemnością - moja mama jest z domu Ponichtera a jej przodkowie pochadzą właśnie z Białegobłota (od Jana i Łucji) a wymienione w tym akcie nazwiska doskonale znam , nawet wikary dwa lata później został proboszczem. pozdrawiam Smile w razie pytań proszę śmało pytać.
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
lucjankaOffline
Temat postu:   PostWysłany: 27-08-2017 - 19:10
Sympatyk


Dołączył: 27-08-2017
Posty: 20
Skąd: Złocieniec
Status: Offline
Chyba większej radości nie mógł mi Pan sprawić. Bardzo, bardzo dziękuję.
Czy to znaczy, że jesteśmy spokrewnieni???
Czy również Pańska mama miała przodka Franciszka?
Nie umiem się połapać w tych koligacjach, bo Ponichterów jest tylu, że nie wiem od kogo zaczynać.
Z moich "odkryć" wynika, że przodkiem był Feliks Ponichtera urodzony około roku 1800. Czy tak własnie było???
Pytań mama w głowie miliony!!!
Czy mógłby mi Pan przetłumaczyć jeszcze jeden akt ślubu mojego pradziadka Franciszka Ponichtery ale z drugą żona Rozalią ze Zdunków, gdyż własnie moja babcia Wiktoria Dzik, z domu Ponichtera, była córką własnie z drugiego małżeństwa.
Akt ślubu nr 54 Franciszek Ponichtera, syn Franciszka i Marianny, i Rozalia Zdunek, córka Jakuba i Marianny Zając, ślub zawarty w roku 1893 w parafii Długosiodło.


http://metryki.genealodzy.pl/metryka.php?ar=6&zs=0089d&sy=1893&kt=2&plik=054-055.jpg#zoom=2.25&x=107&y=260

Very Happy Very Happy Very Happy Dziękuję i pozdrawiam serdecznie, Lucyna Kołodziej
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Sroczyński_Krzysztof
Temat postu:   PostWysłany: 27-08-2017 - 20:13
Sympatyk


Dołączył: 23-06-2017
Posty: 370
Skąd:
54. Dozin
Działo się we wsi Długosiodło dnia 12/24.07.1893 roku o 12-tej w południe.
Oświadczamy że w obecnośći świadków Józefa Małeckiego 38 l. i Andrzeja Lawendowskiego 68 l. obydwóch rolników zamieszkałych we wsi Dozin , zawarto w dniu dzisiejszym religijny związek małżeński między: Franciszkiem Ponichterą wdowcem po zmarłej Teofili z Wieczorków , urodzonym we wsi Białebłoto i tamże zamieszkałym rolnikiem 40 l. synem zmarłych Łuksza i Marianny z Deptów (prawdopodnie błąd piszącego na tym terenia było nazwisko Deptuła) - i Rozalią Zdunek panną urodzoną we wsi Bosewo , zamieszkałą przy rodzicach rolnikach we wsi Dozin 26 l. córką zmarłego Jakuba Zdunek i żyjącej Marianny z Zająców - Małżeństwo to poprzedziły trzykrotne zapowiedzi ogłoszone w kościołach parafialnych w Długosiodle i Porębie w dniach a mianowice: 27.06/9.07 , 4/16.07 i 11/23.07 bieżącego roku. Nowożeńcy oświadczyli że nie zawarli umowy przedślubnej. Religijny obrzęd ślubny dopełniopny księdzem Antonim Domerowskim proboszczem parafii Długosiodło. Akt ten po przeczytaniu stawającym niepiśmiennym Nami podpisany. Ks. Domerowski zwierzchnik parafii Długosiodło utrzymujący akta stanu cywilnego.
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
lucjankaOffline
Temat postu:   PostWysłany: 27-08-2017 - 23:35
Sympatyk


Dołączył: 27-08-2017
Posty: 20
Skąd: Złocieniec
Status: Offline
Bardzo dziękuję za przetłumaczenie aktu ślubu Smile
Dokument ten jest dla mnie bardzo ważny.
Niewiele wiem o Ponichterach ponieważ babcia Wiktoria nie opowiadała o rodzinie. W dzieciństwie odumarli jej rodzice, po ślubie mieszkała w Jaszczułtach a po wojnie wyjechała na "zachód", gdzie już urodziło się moje pokolenie.
Dziękuję raz jeszcze i pozdrawiam,
Lucyna Kołodziej Smile
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
wiesławkaOffline
Temat postu:   PostWysłany: 28-08-2017 - 11:26


Dołączył: 21-08-2017
Posty: 5

Status: Offline
Kibicuję mojej Siostrze, mam nadzieję, że jeszcze jakieś informacje Smile, ja poszłam w rodzinę taty, dochodzę do informacji inaczej ponieważ na tym portalu nie ma jeszcze parafii Tropie, Rożnów. Dla odwiedzających - pozdro Smile, Wiesława Kołodziej
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
lucjankaOffline
Temat postu:   PostWysłany: 28-08-2017 - 14:31
Sympatyk


Dołączył: 27-08-2017
Posty: 20
Skąd: Złocieniec
Status: Offline
Trochę się pogubiłam ale już idę w dobrą stronę Very Happy
Mój pradziadek był synem Łukasza i Marianny z Deptułów.
Jest akt zgonu Łukasza ale niestety po rosyjsku więc nie wiem czy to "mój" Łukasz. Stąd moja prośba o przetłumaczenie z rosyjskiego owego aktu zgonu.


Akt zgonu nr 60 Franciszek Ponichtera zmarły w roku 1884 parafia Poręba-Kocęby rodzice nie wypisani

http://metryki.genealodzy.pl/metryka.ph ... 885&y=1052


Dziękuję i pozdrawiam,
Lucyna Kołodziej
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
lucjankaOffline
Temat postu: Łukasz Ponichtera akt zgonu  PostWysłany: 28-08-2017 - 20:26
Sympatyk


Dołączył: 27-08-2017
Posty: 20
Skąd: Złocieniec
Status: Offline
Znalazłam akt zgonu Łukasza Ponichtery ale nie są w nim podane imiona rodziców więc nie chcę się nakręcać bo może to nie "mój" Łukasz.
Stąd wielka prośba o przetłumaczenie owego aktu na język polski.

Akt zgonu nr 60 z roku 1884 Łukasz Ponichtera imiona rodziców nie podane parafia Poręba-Kocęby

http://metryki.genealodzy.pl/metryka.php?ar=6&zs=0267d&sy=1884&kt=3&plik=056-061.jpg#zoom=1.5&x=1801&y=1030

Dziękuję i pozdrawiam,
Lucyna Kołodziej
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Sroczyński_Krzysztof
Temat postu: Łukasz Ponichtera akt zgonu  PostWysłany: 28-08-2017 - 21:42
Sympatyk


Dołączył: 23-06-2017
Posty: 370
Skąd:
Białebłoto 60.
Działo się w Porębie 7/19.04.1884 roku o 9-tej rano. Stawił się Wawrzyniec Ponichtera 50 l. i Tomasz Kowalczyk 62 l. włościanie , rolnicy w Białymbłocie zamieszkali i oświadczyli Nam że przedwczoraj o 5-tej rano umarł w Białymbłocie Łukasz Ponichtera 84 l. syn nieznanych rodziców , pozostawił żonę Mariannę z Pędzichów. Po naocznym przekonaniu o zejściu Łukasza Ponichtery , Akt ten po przeczytaniu świadkom niepiśmiennym Nami tylko podpisany. Ks. M. Jabłonowski proboszcz Porębskiej parafii utrzymujący Akta stanu cywilnego
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
lucjankaOffline
Temat postu: Łukasz Ponichtera akt zgonu  PostWysłany: 28-08-2017 - 22:22
Sympatyk


Dołączył: 27-08-2017
Posty: 20
Skąd: Złocieniec
Status: Offline
Dziękuję bardzo, Panie Krzysztofie.
Niestety! Ślepa uliczka Sad
To nie "mój "Łukasz, jego matka była z domu Ejdys.
Mam jeszcze do Pana pytanie, jeśli mogę Smile
Chciałabym dowiedzieć się gdzie i kiedy moja babcia Wiktoria zawarła związek małżeński. Tu niestety tego dokumentu go nie znajduję. Czy tylko wizyta w parafii wchodzi w rachubę?
Pozdrawiam,
Lucyna Kołodziej
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Sroczyński_Krzysztof
Temat postu: Łukasz Ponichtera akt zgonu  PostWysłany: 29-08-2017 - 06:39
Sympatyk


Dołączył: 23-06-2017
Posty: 370
Skąd:
Wszystko jest tutaj lub na "familysearch"
Jeżeli był urodzony około 1800 - powinno byś na "family":
https://www.familysearch.org/ark:/61903 ... cat=437837

Natomiast wszystkie nowsze tutaj:
http://metryki.genealodzy.pl/metryki.ph ... 6&zs=0267d
i tutaj:
http://metryki.genealodzy.pl/ar6-zs0266d

PS. Proszę się nie martwić "znajdzie się" , czasem musi to trochę potrwać - jednak przy odrobinie zaparcia wszyscy się znajdują - w przypadku Ponichterów - to Białebłoto i okolice. Czy zna już Pani "akt lokacyjny biskupa Płockiego" ? Mam nawet film z Białegobłota o "Białymbłocie" - polecam książkę profesor Marii Żywirskiej "Puszcza Biała jej dzieje i kultura" - wspomniane akta przeglądałem kilka razy żeby nic nie przeoczyć i swoich wyłapałem. A tak na marginesie to z pewnością płynie w nas ta sama mała kropelka krwi Ponichterów. Jedyne czego jeszcze nie znam to pochodzenie tego nazwiska. Wiem tylko że jest kurpiowskie.

Aha ... jeżeli chce Pani jakiejś pomocy to proszę napisać w innym dziale lub do mnie na PW , bo za te dyskudje tutaj , prędzej czy później dostanie nam się po głowie. Tutaj jest zasada - jeden temat , jedna metryka a po zakończeniu dopisek w temacie "OK".
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
lucjankaOffline
Temat postu: Akt zgonu Józef Dziczek ok  PostWysłany: 19-02-2019 - 13:41
Sympatyk


Dołączył: 27-08-2017
Posty: 20
Skąd: Złocieniec
Status: Offline
Bardzo serdecznie proszę o przetłumaczenie aktu zgonu
Józef Dziczek syn Jana i Marianny Subzda,
rok 1881 parafia Długosiodło
skan 180

http://metryki.genealodzy.pl/metryka.ph ... 283&y=1806

Dziękuję i pozdrawiam, Lucyna Kołodziej


Ostatnio zmieniony przez lucjanka dnia 20-02-2019 - 12:52, w całości zmieniany 1 raz
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
lucjankaOffline
Temat postu: Akt zgonu Piotr Dziczek ok  PostWysłany: 19-02-2019 - 14:57
Sympatyk


Dołączył: 27-08-2017
Posty: 20
Skąd: Złocieniec
Status: Offline
Proszę o przetłumaczenie

http://metryki.genealodzy.pl/metryka.ph ... 273&y=1863

Pozdrawiam, Lucyna Kołodziej


Ostatnio zmieniony przez lucjanka dnia 20-02-2019 - 12:46, w całości zmieniany 1 raz
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
JustynaPOffline
Temat postu: Akt zgonu Piotr Dziczek  PostWysłany: 19-02-2019 - 23:05
Zasłużony
Sympatyk


Dołączył: 02-02-2019
Posty: 61

Status: Offline
Jaszczułty/Długosidło 20 marca/1 kwietnia 1882
Wczorajszego dnia o 4 rano we wsi Jaszczułty zmarł Piotr Dziczek lat 4, syn Jana Dziczka lat 26, wyrobnika i Marianny z d. Subzda

pozdr. Justyna
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
el_zaOffline
Temat postu: Akt zgonu Józef Dziczek  PostWysłany: 20-02-2019 - 09:03
Zasłużony
Sympatyk


Dołączył: 11-12-2011
Posty: 5868

Status: Offline
Józef Dziczek, 1 rok, syn Jana i Marianny Subzda, ur. i zam. w Jaszczułtach, zmarł 14/ 28 (błąd w zapisie!).XII.1881 o 5 po południu.
Zgłosił 16/ 28.XII.1881 - ojciec oraz Ignacy Kot

Ela
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:     
Skocz do:  
Wszystkie czasy w strefie GMT - 12 Godzin
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zobacz następny temat
Powered by PNphpBB2 © 2003-2006 The PNphpBB Group
Credits
donate.jpg
Serwis Polskiego Towarzystwa Genealogicznego zawiera forum genealogiczne i bazy danych przydatne dla genealogów © 2006-2024 Polskie Towarzystwo Genealogiczne
kontakt:
Strona wygenerowana w czasie 0.773965 sekund(y)