Serwis Polskiego Towarzystwa Genealogicznego

flag-pol flag-eng home login logout Forum Fotoalbum Geneszukacz Parafie Geneteka Metryki Deklaracja Legiony Straty
piątek, 29 marca 2024

longpixel


Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zobacz następny temat
Autor Wiadomość
radicalmanOffline
Temat postu:   PostWysłany: 03-02-2019 - 16:34
Sympatyk


Dołączył: 09-10-2007
Posty: 353
Skąd: Legnica
Status: Offline
Dostępu raczej nie ma radzej nigdzie.
Ze względu na przepisy prawa - 100 lat urodzenia, 80 lat małżeństwa.

Radek
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
aqkisOffline
Temat postu: FalimySearch  PostWysłany: 15-02-2019 - 18:15
Zasłużony
Sympatyk


Dołączył: 16-10-2014
Posty: 23

Status: Offline
Witam. Mam pytanie czemu nie można zobaczyć tych akt na stronie link poniżej.

https://www.familysearch.org/search/cat ... %20Library

Czy trzeba za to zapłacić coś udostępnić coś zindeksować jeśli ktoś coś wie to proszę o wskazówkę pozdrawiam Kuba.
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
mlszwOffline
Temat postu:   PostWysłany: 15-02-2019 - 18:28
Sympatyk


Dołączył: 01-10-2014
Posty: 819
Skąd: Gdańsk
Status: Offline
Nie można ich zobaczyć, ponieważ tego filmu jeszcze nie zdygitalizowali. Jedyne, co można zrobić, to czekać. Kiedyś można było zamówić taki film do lokalnego CHR – od pewnego czasu to już niemożliwe.

_________________
Pozdrawiam

Marek

PS: W wiadomościach poprzez PW proszę zaznaczać opcję "Powiadom e-mailem".
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
aqkisOffline
Temat postu:   PostWysłany: 15-02-2019 - 19:05
Zasłużony
Sympatyk


Dołączył: 16-10-2014
Posty: 23

Status: Offline
Dziękuje za odpowiedź aczkolwiek kiedyś ktoś mi przesłał jeden skan z konkretną datą i wiem że jest dostępne albo może tak jak mówisz było chodzi mi o parafię Ropczyce UZM 1821 - 1848 Pozdrawiam Kuba.
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
ArturroOffline
Temat postu:   PostWysłany: 15-02-2019 - 19:24
Zasłużony
Sympatyk


Dołączył: 18-04-2018
Posty: 138

Status: Offline
Janina_Tomczyk napisał:
Litwos napisał:
Swoja droga, to troche komiczne, ze polskie metryki nie sa dostepne w Polsce a w USA... Smile Dziwi, ze zadna polska instytucja naukowa nie wpadla na pomysl by zrobic to samo co mormoni...


Korespondowałam z Mormonami w sprawie indeksacji i publikacji polskich metryk i bardzo wyraźnie podkreślili, że ograniczenia publikacji wynikają z braku zgody polskich archiwów i ...genealogów.
To co jest w archiwach polskich w postaci mikrofilmów to dzieło mormonów, a właśnie tzw. naukowcy blokują nam dostęp do tych zdjęć.



Dobry wieczór,

Czy ja dobrze przeczytałem? Czyli kopie mikrofilmów z FS, które są w AP, także są już zablokowane? Chciałem się wybrać do AP przejrzeć interesujące mnie metryki, które są niedostępne online, a po przeczytaniu tego serce mi stanęło.
Czytam dyskusję i niewiele z tego rozumiem.

Pozdrawiam,
Artur
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Roman_SzynkaOffline
Temat postu:   PostWysłany: 16-02-2019 - 20:15
Nieaktywny


Dołączył: 13-04-2008
Posty: 106

Status: Offline
Cytat:
Witam. Mam pytanie czemu nie można zobaczyć tych akt na stronie link poniżej.

https://www.familysearch.org/search/cat ... %20Library

Czy trzeba za to zapłacić coś udostępnić coś zindeksować jeśli ktoś coś wie to proszę o wskazówkę pozdrawiam Kuba.


Film został już zeskanowany gdyż posiada nr DGS. Możliwe że skany były dostępne w sieci. Jednak jakiś czas temu dysponenci ksiąg zażądali całkowitej blokady sporej części mikrofilmów i w związku z tym nastąpiła zmiana statusu z aparatu na rolkę filmową. Tego konkretnego mikrofilmu nie ma ani w Warszawie ani we Wrocławiu.

Cytat:
Czy ja dobrze przeczytałem? Czyli kopie mikrofilmów z FS, które są w AP, także są już zablokowane? Chciałem się wybrać do AP przejrzeć interesujące mnie metryki, które są niedostępne online, a po przeczytaniu tego serce mi stanęło.
Czytam dyskusję i niewiele z tego rozumiem.

Arturze - to wszystko dotyczy udostępniania mikrofilmów w centrach mormońskich. Nie dotyczy to udostępniania w archiwach posiadające filmy wykonane przez mormonów. Wyjątek stanowią mikrofilmy z aktami podpadającymi pod RODO, czyli młodszymi niż 100 lat dotyczących urodzin/chrztu oraz 80 lat śluby/zgony. Ale tu mała uwaga - może być jeden item podlegający RODO i w związku z tym CAŁY mikrofilm nie jest dostępny, choć zawiera również akta nie podlegające restrykcji. Dowiedz się telefonicznie czy Tobie udostępnią mikrofilm.

Pozdrawiam,
Roman
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
jarymiOffline
Temat postu: Prośba o...rozszerzony dostęp do FamilySearch  PostWysłany: 28-04-2019 - 10:43
Sympatyk


Dołączył: 11-04-2010
Posty: 663
Skąd: z Łodzi w Ostrowie Wielkopolskim
Status: Offline
Poszukuję pomocy od osób mających rozszerzony dostęp do FamilySearch, szczególnie chodzi mi o filmy oznaczone "lupą"
Jak tutaj:
https://www.familysearch.org/search/cat ... %20Library

_________________
Pozdrawiam Ryszard Jankielewicz

W kręgu moich zainteresowań nazwiska: Biedrzycki , Sobolewski, (okolice Brzezin, Piotrkowa, Częstochowy) Mirosław (Lubelskie) , Stożek (Myślenice, Kraków), Jankielewicz, Stabeusz, Garbacz (Warszawa, Wilno, Kowno)
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Gadu-Gadu  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
zaleznyhOffline
Temat postu: Prośba o...rozszerzony dostęp do FamilySearch  PostWysłany: 29-04-2019 - 12:26
Zasłużony
Sympatyk


Dołączył: 10-01-2017
Posty: 145

Status: Offline
Lupa oznacza jedynie, że dany film został zindeksowany w serwisie familysearch. Nie ma chyba żadnego specjalnego dostępu.

Po kliknięciu lupy powinno przenieść na stronę wyszukiwarki z automatycznym wypełnieniem pola z numerem filmu. Tutaj przykład jak to powinno zadziałać: https://www.familysearch.org/search/rec ... %3A1922811
Powinna wyskoczyć wyszukiwarka z już zaznaczonym filmem 1922811. To jest po prostu takie ułatwienie.

Na stronie którą Ty zalinkowałeś nie ma nadanych numerów filmów. Są tylko numery kopii cyfrowych (DGS) i przez to serwis "głupieje" wyrzucając adres https://www.familysearch.org/search/rec ... _number%3A bez numeru filmu na końcu, co skutkuje wyświetleniem błędu "We are unable to display search results due to technical difficulties. Please try searching again in a few minutes." Myślę, że to tylko błąd techniczny na stronie. Ktoś projektując stronę nie przewidział braku numeru filmu.

Ręczne wpisywanie numeru DGS zdaje się działać i wyświetla indeksy: https://www.familysearch.org/search/rec ... %3A4429578

Co do braku aparatu, to trzeba raczej czekać aż się pojawi.

_________________
Pozdrawiam
Hubert
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
jarymiOffline
Temat postu: Prośba o...rozszerzony dostęp do FamilySearch  PostWysłany: 29-04-2019 - 12:49
Sympatyk


Dołączył: 11-04-2010
Posty: 663
Skąd: z Łodzi w Ostrowie Wielkopolskim
Status: Offline
Dzięki - indeksy widać - będę grzebał zobaczymy. Ale wyświetlanie indeksów w/g jakiegoś dziwnego porządku

_________________
Pozdrawiam Ryszard Jankielewicz

W kręgu moich zainteresowań nazwiska: Biedrzycki , Sobolewski, (okolice Brzezin, Piotrkowa, Częstochowy) Mirosław (Lubelskie) , Stożek (Myślenice, Kraków), Jankielewicz, Stabeusz, Garbacz (Warszawa, Wilno, Kowno)
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Gadu-Gadu  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Greg40
Temat postu: Re: Prośba o...rozszerzony dostęp do FamilySearch  PostWysłany: 29-04-2019 - 14:13
Sympatyk


Dołączył: 03-06-2008
Posty: 172

zaleznyh napisał:
Lupa oznacza jedynie, że dany film został zindeksowany w serwisie familysearch. Nie ma chyba żadnego specjalnego dostępu.

Owszem został zindeksowany w ramach projektu lubelskiego, ale widoczność indeksów została zablokowana dla roczników "podpadających" pod polskie przepisy w momencie upubliczniania wyników projektu. Są one widoczne dla członków kościoła. Teoretycznie urodzenia 1912-1917 mogą już być dostępne, ale nie sądzę by blokady rocznikowe zostały w najbliższym czasie przesunięte

_________________
Grzegorz
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
jarymiOffline
Temat postu: Re: Prośba o...rozszerzony dostęp do FamilySearch  PostWysłany: 29-04-2019 - 18:30
Sympatyk


Dołączył: 11-04-2010
Posty: 663
Skąd: z Łodzi w Ostrowie Wielkopolskim
Status: Offline
Dzięki za pomoc. Czyli muszę czekać do 2024 aby coś uzyskać z USC Sad

_________________
Pozdrawiam Ryszard Jankielewicz

W kręgu moich zainteresowań nazwiska: Biedrzycki , Sobolewski, (okolice Brzezin, Piotrkowa, Częstochowy) Mirosław (Lubelskie) , Stożek (Myślenice, Kraków), Jankielewicz, Stabeusz, Garbacz (Warszawa, Wilno, Kowno)
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Gadu-Gadu  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Paweł.KOffline
Temat postu: Re: Prośba o...rozszerzony dostęp do FamilySearch  PostWysłany: 30-04-2019 - 13:37
Sympatyk


Dołączył: 07-12-2009
Posty: 90

Status: Offline
Witam. Przeglądałem ostatnio zasoby FamilySearch, i w katalogu zmikrofilmowanych/zdigitalizowanych zasobów metrykalnych, przy interesujących mnie miejscowościach są trzy rodzaje ikonek: aparat (czyli mogę sobie pooglądać skany w domu, bo jest pełny dostęp - to ogromna rzadkość), jest ikonka mikrofilmu (czyli wiadomo), i jest ikonka aparatu z kluczem (czyli dostęp dla członków kościoła). Czy mógłby mi ktoś obeznany w temacie podpowiedzieć, czy w Centrum Historii Rodziny we Wrocławiu, po umówieniu terminu itd. oczywiście, będę miał możliwość na ich komputerze przeglądania materiałów oznaczonych ikonką aparatu z kluczem, czy są one dostępne tylko w Salt Lake City? Jest to o tyle niejasne, że po wejściu w galerię ze skanami, których oczywiście nie widać, w przypadku niektórych miejscowości pojawia się komunikat, że skany nie są obecnie dostępne, a w przypadku innych miejscowości pojawia się komunikat, że skany nie są obecnie dostępne, ale można uzyskać dostęp w Centrum Historii Rodziny. Naciskając na odnośnik czasem pojawia się mapa, na której zaznaczone jest Salt Lake City, a czasem mapa z zaznaczonymi CHR na całym świecie. I nie wiem, czy wszystkie CHR mają dostęp do zastrzeżonych skanów, i można je przeglądać na miejscu, czy są takie, które można, i takie, których nie można, albo można, ale w wybranych miejscach...

_________________
Pozdrawiam
Paweł
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Roman_SzynkaOffline
Temat postu: Re: Prośba o...rozszerzony dostęp do FamilySearch  PostWysłany: 30-04-2019 - 19:24
Nieaktywny


Dołączył: 13-04-2008
Posty: 106

Status: Offline
Pawle - wszystkie zeskanowane mikrofilmy mające symbol aparatu fotograficznego z kluczykiem możesz przeglądać w każdym czynnym Centrum Historii Rodziny mającym dostęp do sieci komputerowej.
We Wrocławiu jest jeszcze dodatkowa możliwość przeglądania tych "zakluczonych" mikrofilmów na własnym sprzęcie.
Podłączasz się wówczas poprzez wi-fi z ich ruterem. Najpierw oczywiście rezerwujesz czy to miejsce przy ich komputerze czy też miejsce do przeglądania na własnym sprzęcie. Są tam przygotowane gniazdka żeby ewentualnie podłączyć zasilacz do laptopów.

Pozdrawiam,

Roman
[Nie odpowiadam na nie podpisane posty]
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Paweł.KOffline
Temat postu: Re: Prośba o...rozszerzony dostęp do FamilySearch  PostWysłany: 30-04-2019 - 21:18
Sympatyk


Dołączył: 07-12-2009
Posty: 90

Status: Offline
Bardzo dziękuję za odpowiedź. Rewelacyjne wieści. A że na własnym sprzęcie można przeglądać, to się nawet nie spodziewałem. Nawet mi przez myśl to nie przeszło. To znacznie bardziej komfortowe. Cały czas na wątrobie mi leżało, że kiedyś będę musiał gonić 300 km do AA Poznań i przeglądać oryginały z tymi wszystkimi obostrzeniami, a tu proszę - Wrocław mam niemal na wyciągnięcie ręki, i forma zdaje się wygodniejsza. Pozostaje rezerwować termin. Jeszcze raz bardzo dziękuję za odpowiedź.

Zastanawia mnie tylko, jak to jest z wykonywaniem zdjęć. Wyczytałem gdzieś, że 50 sztuk można zrobić. Ale jak to się odbywa? Fotografuje się ekran komputera? Czy jak na własnym sprzęcie, to zrzuty ekranu?

Jeśli ktoś miałby jeszcze jakieś uwagi w tej kwestii, to będę bardzo wdzięczny. Nigdy nie miałem styczności z CHR, więc każda sugestia będzie bardzo cenna.

_________________
Pozdrawiam
Paweł
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
TheofilosOffline
Temat postu:   PostWysłany: 30-04-2019 - 21:30
Sympatyk


Dołączył: 08-08-2015
Posty: 257

Status: Offline
Witam

Przypuszczam, że jest taka sama opcja "Download" - jak przy skanach z aparatem bez kluczyka.

_________________
Pozdrawiam
Theofilos
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:     
Skocz do:  
Wszystkie czasy w strefie GMT - 12 Godzin
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zobacz następny temat
Powered by PNphpBB2 © 2003-2006 The PNphpBB Group
Credits
donate.jpg
Serwis Polskiego Towarzystwa Genealogicznego zawiera forum genealogiczne i bazy danych przydatne dla genealogów © 2006-2024 Polskie Towarzystwo Genealogiczne
kontakt:
Strona wygenerowana w czasie 0.927127 sekund(y)