Serwis Polskiego Towarzystwa Genealogicznego

flag-pol flag-eng home login logout Forum Fotoalbum Geneszukacz Parafie Geneteka Metryki Deklaracja Legiony Straty
piątek, 29 marca 2024

longpixel


Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zobacz następny temat
Autor Wiadomość
krollordOffline
Temat postu: Nazwiska Polaków wcielonych do Armi Carskiej 1905 ?  PostWysłany: 21-11-2018 - 21:00
Sympatyk


Dołączył: 23-10-2018
Posty: 19

Status: Offline
Witam Serdecznie gdzie mogę znalezc informacje na temat Polaków wcielonych do Armii Carskiej z rejonu Orszk , woj łódzkie, koło Pabianic kiedyś Gubernia Piotrkowska , ponoć zostali wysłani na wojne z Japonią , konkretnie chodzi mi o Floriana Forc, Filip Forc, Józef Morawiec , Filip Forc mój pradziadek ponoć był w kawalerii albo w pułku ułanów z wojny powrócił podobnie jak Józef Morawiec , a Florian wujek prawdopodobnie zginą ale na ten temat informacje w mojej rodzinie są nikłe.

Z Góry Dziękuje i Pozdrawiam
Marcin Forc
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Rebeliant
Temat postu: Nazwiska Polaków wcielonych do Armi Carskiej 1905 ?  PostWysłany: 11-02-2019 - 14:17
Sympatyk


Dołączył: 28-01-2019
Posty: 21

Dzień dobry,

także szukam informacji na temat moich przodków w wojnie 1905 oraz podczas IWS. Z tego, co się orientuję oraz znalazłem na forum, trzeba szukać w Aktach Powiatowego Urzędu do Spraw Powinności Wojskowej. Musi Pan zapytać najbliższe Archiwum, gdzie akta z pana okolic można znaleźć.

_________________
Z Góry Dziękuje i Pozdrawiam
Tomek

Strona internetowa: steamalmanac.pl
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:     
Skocz do:  
Wszystkie czasy w strefie GMT - 12 Godzin
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zobacz następny temat
Powered by PNphpBB2 © 2003-2006 The PNphpBB Group
Credits
donate.jpg
Serwis Polskiego Towarzystwa Genealogicznego zawiera forum genealogiczne i bazy danych przydatne dla genealogów © 2006-2024 Polskie Towarzystwo Genealogiczne
kontakt:
Strona wygenerowana w czasie 0.700138 sekund(y)