Serwis Polskiego Towarzystwa Genealogicznego

flag-pol flag-eng home login logout Forum Fotoalbum Geneszukacz Parafie Geneteka Metryki Deklaracja Legiony Straty
piątek, 29 marca 2024

longpixel


Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zobacz następny temat
Autor Wiadomość
nkzOffline
Temat postu: Małecka - Małkiewiczi Kosek - Kosecka  PostWysłany: 07-02-2019 - 00:05
Sympatyk


Dołączył: 05-08-2014
Posty: 28
Skąd: Warszawa
Status: Offline
Witam

No mam niesłychany problem:
Mam kilka metryk urodzeń, małżeństw i zgonów i kilku osób i nie mam pojęcia jak wybrnąć z sytuacji.

1. Pewien nestor rodziny Antoni Małkiewicz poślubił Teklę Kosek w 1862 w Czerwińsku.
2. Kilka lat później urodziły się Zofia i Gertruda Małeckie posiadające ojca Antoniego Małeckiego i Teklę Kosińską lub Kosecką (dwa niezależne akty urodzin z 1866 i 1872). Wiek Antoniego i Tekli są w miarę zbieżne z aktem nr1.
3. W kolejnych latach rodzą się dzieci Zofii Kopczyńskiej z domu Małkiewicz. (Franciszek Kopczyński 1896 Zakroczym)

Czy Zofia Kopczyńska z domu Małkiewicz to ta sama co Zofia Małecka? Czy tak duże przekłamanie nazwiska jest możliwe, na przestrzeni 4 lat?
W aktach nie znalazłem żadnych innych dzieci z nazwiskiem Malecki\a tak jak nie znalazłem aktu ślubu lub zgonu Antoniego Małeckiego lub Tekli Małeckiej.
No masakra. Poproszę Was doświadczeni genealodzy o opinię.
Dziękuję

_________________
____________________________________
Pozdrawiam
Marek Lisiecki

Poszukuję wszelkich informacji na temat
- bojarów Międzyrzeckich.
- wsi Łuniew (Międzyrzec Podlaski)
- innych genealogów tworzących drzewa z nazwiskami Domański, Lisiecki
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość MSN Messenger  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
SloniaszOffline
Temat postu:   PostWysłany: 07-02-2019 - 00:12
Zasłużony
Sympatyk


Dołączył: 13-09-2015
Posty: 137

Status: Offline
Możliwe. U mnie przypadek: Kołodziński, Przygodzinski, Przygoda na przestrzeni kilku lat. Więcej: Izydorczyk, Bernaciak, Sas (jako nazwiska panieńskie tej samej osoby). Tu dłuższe przerwy między aktami:)

Akt ślubu Zofii Małkiewicz? - da imiona rodziców i może przesądzić za tożsamością albo jej brakiem.
Ewentualnie akt jej zgonu.

Tomek
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
nkzOffline
Temat postu:   PostWysłany: 07-02-2019 - 09:11
Sympatyk


Dołączył: 05-08-2014
Posty: 28
Skąd: Warszawa
Status: Offline
Oj szukałem już ponad kilka tygodni i nic. Widocznie żyli w konkubinacie Smile.
W akcie zgonu jest nazwisko Małkiewicz, co nie zmienia faktu, że mowa o dwóch różnych osobach.

_________________
____________________________________
Pozdrawiam
Marek Lisiecki

Poszukuję wszelkich informacji na temat
- bojarów Międzyrzeckich.
- wsi Łuniew (Międzyrzec Podlaski)
- innych genealogów tworzących drzewa z nazwiskami Domański, Lisiecki
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość MSN Messenger  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Arek_BerezaOffline
Temat postu:   PostWysłany: 07-02-2019 - 12:51
Zasłużony
Sympatyk


Dołączył: 26-06-2015
Posty: 5780

Status: Offline
A masz akt zgonu Zofii Kopczyńskiej z domu Małkiewicz ?
To bardzo ciekawy case. Szukałem dalszych losów Antoniego Małkiewicza i Tekli Kosek i nic. Myślałem, że może ruszyli w drogę z jego bratem Ignacym (ostatecznie umarł w Cieksynie) ale to też zły trop
Niestety trzeba chyba na piechotę sprawdzać sąsiednie parafie między Czerwińskiem a Żukowem (z funkcji parafie sąsiadujące i patrzeć na zakres) a potem w metrykach, na genbazie lub fs. Mrówcza robota niestety
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
nkzOffline
Temat postu:   PostWysłany: 07-02-2019 - 17:11
Sympatyk


Dołączył: 05-08-2014
Posty: 28
Skąd: Warszawa
Status: Offline
Mam akt zgonu Zofii Kopczyńskiej i akty urodzenia jej kilkorga dzieci, za każdym razem widnieje nazwisko panieńskie Małkiewicz jej jak i jej ojca Antoniego.
Niestety nie mam aktu jej ślubu z Janem Kopczyńskim, który mógłby być bardzo pomocny. Generalnie to Zofia Małkiewicz po dłuższym czasie pojawia się jako 29letnia matka w 1896 roku w Strubinach parafii Zakroczymskiej. Dosyć daleko od Czerwińska i dosyć późno jak na pierwsze dziecko a zaledwie kilka lat później przenosi się do Warszawy na ulicę Karolkową. Wnioskuję że przenosiła się często i być może na większe odległości stąd nie znajduję aktu ślubu ktory być może jest zupełnie gdzie indziej niż się spodziewam. Umiera na Karolkowej i w akcie podano Antoniego Małczyńskiego

Za to Gertruda Małecka do końca życia posługiwała się nazwiskiem Malecka choć jej aktu ślubu także nie mam, ale istnieje duże prawdopodobieństwo że wyszła za mąż na emigracji ponieważ jej pierwsze dziecko urodziło się jak miała 17-18 lat w Brazylii a mąż Kozłow podobno urodził się w Witebsku. Z innych dokumentów można wyczytać że ojciec Gertrudy to Antoni Małecki,nie Małczyński Sad

Co ciekawe może to nadzwyczajny zbieg okoliczności ale w latach 20tych Gertruda Małecka (z domu) zamieszka razem z Janem Kopczyńskim w Stanach Zjednoczonych.

Niezłe zamieszanie. Gdyby chodziło o przekłamanie w jednym akcie to bym nie wnikał, ale ze w dwóch. Dziwne i strasznie irytujące.

Pozdrawiam serdecznie

_________________
____________________________________
Pozdrawiam
Marek Lisiecki

Poszukuję wszelkich informacji na temat
- bojarów Międzyrzeckich.
- wsi Łuniew (Międzyrzec Podlaski)
- innych genealogów tworzących drzewa z nazwiskami Domański, Lisiecki
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość MSN Messenger  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Arek_BerezaOffline
Temat postu:   PostWysłany: 07-02-2019 - 22:27
Zasłużony
Sympatyk


Dołączył: 26-06-2015
Posty: 5780

Status: Offline
Rzeczywiście w Warszawie rodzi się ich córka Wanda. Czy dobrze myślę, że Zofia zmarła w par. Św. Stanisława ?
W metrykach są śluby z tej parafii. Może warto przejrzeć w poszukiwaniach dzieci tej pary i ich miejsc urodzenia
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
nkzOffline
Temat postu:   PostWysłany: 07-02-2019 - 22:48
Sympatyk


Dołączył: 05-08-2014
Posty: 28
Skąd: Warszawa
Status: Offline
Tak, W tym poście myślałem o doświadczeniach innych genealogów z tak znaczącymi zmianami nazwisk w krótkim czasie. Aby coś w tym kierunku jeszcze poznać i uznać swoją być może błędną ocenę musiałbym odnaleźć akty małżeństw Zofii lub Gertrudy a to wydaje mi się nieosiągalne.

_________________
____________________________________
Pozdrawiam
Marek Lisiecki

Poszukuję wszelkich informacji na temat
- bojarów Międzyrzeckich.
- wsi Łuniew (Międzyrzec Podlaski)
- innych genealogów tworzących drzewa z nazwiskami Domański, Lisiecki
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość MSN Messenger  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:     
Skocz do:  
Wszystkie czasy w strefie GMT - 12 Godzin
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zobacz następny temat
Powered by PNphpBB2 © 2003-2006 The PNphpBB Group
Credits
donate.jpg
Serwis Polskiego Towarzystwa Genealogicznego zawiera forum genealogiczne i bazy danych przydatne dla genealogów © 2006-2024 Polskie Towarzystwo Genealogiczne
kontakt:
Strona wygenerowana w czasie 0.625135 sekund(y)