Serwis Polskiego Towarzystwa Genealogicznego

flag-pol flag-eng home login logout Forum Fotoalbum Geneszukacz Parafie Geneteka Metryki Deklaracja Legiony Straty
czwartek, 28 marca 2024

longpixel


Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zobacz następny temat
Autor Wiadomość
mgiersOffline
Temat postu:   PostWysłany: 30-01-2019 - 15:49
Sympatyk


Dołączył: 11-04-2009
Posty: 397

Status: Offline
Nie wiem, czy dobrze zrozumiałem twoje pytanie o to co chcesz osiągnąć. Robisz w PS rysunek (normalny jako .jpg na przykład) korzystając z warstw. Po skończeniu zapisujesz jako PDF (Plik-Zapisz jako-PhotoShop PDF) sprawdź tylko czy w oknie które się pojawia przed zapisaniem masz zaznaczoną opcję "Warstwy". Możesz zostawić kodowanie jpg jeśli PS się o to zapyta. Tak zapisany plik widoczny jest jako .pdf (z warstwami)
Po ponownym otwarciu tego pliku w PS są widoczne warstwy, które można włączać lub wyłączać, AdobeReader nie będzie widział tych wartw, nie wiem jak inne programy do odczytywania .pdf
Tutaj umieściłem przykładowy plik .pdf zrobiony właśnie w ten sposób, można go pobrać i przetestować Smile
https://drive.google.com/open?id=18zQm6TFWYvcnfkmTtaxOqYvPq0QFz9yJ

Przed chwilą sprawdziłem że warstwy w AdobeReader będą widoczne robiąc rysunek w AutoCad(tak jak twój rysunek) , Illustrator CS, InDesign CS, z PS raczej to się nie uda.

_________________
pozdrawiam Maciej
Retuszuję zdjęcia powyżej 300dpi !!!
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Bea
Temat postu:   PostWysłany: 30-01-2019 - 21:23
Sympatyk


Dołączył: 01-06-2009
Posty: 1558
Skąd: Mazowsze Północne (Ziemia Zawkrzeńska)
... czyli AutoCad najlepszym programem do genealogii Wink
Szkoda, liczyłam na większą kompatybilność photoshopa z pdf'em.
Bardzo dziękuję za odpowiedź.

_________________
Beata

mapki parafii warszawskich w latach 1826-1939: link
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Bea
Temat postu:   PostWysłany: 14-04-2020 - 14:30
Sympatyk


Dołączył: 01-06-2009
Posty: 1558
Skąd: Mazowsze Północne (Ziemia Zawkrzeńska)
Znalazłam (niechcący) promocję na "Kurs Photoshop CC dla początkujących":
https://strefakursow.pl/kursy/grafika/k ... acych.html
Obejrzałam jeden z "darmowych fragmentów" i wydaje mi się, że to dobry kurs.
Kurs teoretycznie kosztuje 79zł, ale.. jeżeli w koszyku wpiszemy kod promocyjny: WAKACYJNIPIRACI to cena zostaje zbita do zera (czyli jest za darmo) !

Promocja trwa tylko do 21 kwietnia.
Po odbyciu kursu dostaje się imienny certyfikat (choć nie wiem na co to komu, ale w sumie już mam certyfikat pszczelej bohaterki oraz certyfikat posadzenia drzewa...). Piszę o tym, bo część ludzi wpisuje nieprawdziwe dane (imię i nazwisko), żeby nie sprzedawać swoich danych osobowych (do przemyślenia - czy warto).

Ja jeszcze nie zakupiłam kursu, mam trochę dziś roboty ma komputerze. Ale planuję, bo myślę że warto.

_________________
Beata

mapki parafii warszawskich w latach 1826-1939: link
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:     
Skocz do:  
Wszystkie czasy w strefie GMT - 12 Godzin
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zobacz następny temat
Powered by PNphpBB2 © 2003-2006 The PNphpBB Group
Credits
donate.jpg
Serwis Polskiego Towarzystwa Genealogicznego zawiera forum genealogiczne i bazy danych przydatne dla genealogów © 2006-2024 Polskie Towarzystwo Genealogiczne
kontakt:
Strona wygenerowana w czasie 0.531346 sekund(y)