Serwis Polskiego Towarzystwa Genealogicznego

flag-pol flag-eng home login logout Forum Fotoalbum Geneszukacz Parafie Geneteka Metryki Deklaracja Legiony Straty
czwartek, 28 marca 2024

longpixel


Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zobacz następny temat
Autor Wiadomość
Węgrzyn_AniaOffline
Temat postu: Rejsy "Batorym" polskich sierot wojennych do Danii  PostWysłany: 18-03-2010 - 21:08
Sympatyk


Dołączył: 26-02-2009
Posty: 356
Skąd: Warszawa
Status: Offline
Moja mama jako sierota wojenna była w Danii przez 3 miesiące od maja 1947 roku. Interesuje mnie czy ktoś może wie, gdzie znależć więcej informacji na ten temat, listy pasażerów itd. Wiem, że z Warszawy wyjeżdżało 800 dzieci i mieszkali u rodzin duńskich.
Proszę o pomoc w tej sprawie.
Pozdrawiam Ania Smile
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Kaczmarek_AnetaOffline
Temat postu: Rejsy "Batorym" polskich sierot wojennych do Danii  PostWysłany: 19-03-2010 - 13:08
Zasłużony
Sympatyk


Dołączył: 09-02-2007
Posty: 6178
Skąd: Warszawa/Piaseczno
Status: Offline
Znalazłam tylko jedną listę pasażerów rejsu Batorego, ale z roku 1950. Statek płynął również przez Kopenhagę:
http://www.olivetreegenealogy.com/ships ... l2ny.shtml


Pozdrawiam,

Aneta
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
jotzetOffline
Temat postu: Rejsy "Batorym" polskich sierot wojennych do Danii  PostWysłany: 21-03-2010 - 00:34
Sympatyk


Dołączył: 06-09-2008
Posty: 170

Status: Offline
Witaj Aniu,
W sprawie listy pasażerów tego i innych rejsów zwróć się do Archiwum Państwowego w Gdańsku – Oddział w Gdyni. Wystąp o wgląd do „Księgi Ruchu Statków portu Gdynia”. Zawiera ona potrzebne Ci informacje. Także listy pasażerów.
Życzę powodzenia,
Janusz

Zajrzyj także tutaj:
http://forgen.pl/forum/viewtopic.php?f= ... ory#p15885
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Węgrzyn_AniaOffline
Temat postu: Rejsy "Batorym" polskich sierot wojennych do Danii  PostWysłany: 16-03-2012 - 22:13
Sympatyk


Dołączył: 26-02-2009
Posty: 356
Skąd: Warszawa
Status: Offline
Dzięki za podpowiedź, sprawdzę.


Pozdrawiam Ania

_________________
Pozdrawiam Ania

Skap Chawłowscy Kamińscy Zień Popowicz Przybylscy Jakubowscy Dworzyńscy Moch Sawicz Wrześniewscy Milczarek Łuczkowscy Moch Ciurapińscy Godlewscy Mączyńscy Okraszewscy Pampuch Malonek
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Myszor_OskarOffline
Temat postu: Re: Rejsy "Batorym" polskich sierot wojennych do D  PostWysłany: 22-11-2018 - 14:30
Sympatyk


Dołączył: 18-01-2017
Posty: 285

Status: Offline
jotzet napisał:
zwróć się do Archiwum Państwowego w Gdańsku – Oddział w Gdyni. Wystąp o wgląd do „Księgi Ruchu Statków portu Gdynia”. Zawiera ona potrzebne Ci informacje. Także listy pasażerów.

Księgi ruchu statków nie zawierają list pasażerów, tylko ich liczbę.

_________________
Oskar Myszor
Urzędnicy I. RP * Carska generalicja
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Węgrzyn_AniaOffline
Temat postu: Re: Rejsy "Batorym" polskich sierot wojennych do D  PostWysłany: 23-11-2018 - 19:52
Sympatyk


Dołączył: 26-02-2009
Posty: 356
Skąd: Warszawa
Status: Offline
Dziękuję za informację. Przyznam, że do tej pory nie ruszyłam tej sprawy, ale może przyszedł już czas na mój ruch.

_________________
Pozdrawiam Ania

Skap Chawłowscy Kamińscy Zień Popowicz Przybylscy Jakubowscy Dworzyńscy Moch Sawicz Wrześniewscy Milczarek Łuczkowscy Moch Ciurapińscy Godlewscy Mączyńscy Okraszewscy Pampuch Malonek
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
QuitOffline
Temat postu: Re: Rejsy "Batorym" polskich sierot wojennych do D  PostWysłany: 25-01-2019 - 13:46
Zasłużony
Sympatyk


Dołączył: 20-07-2011
Posty: 169

Status: Offline
Jakims cudem trafilam na twoj post Aniu.
Oto co znalazlam przez zwykle wyszukiwarki w Danii:
https://arkiv.dk/vis/3450559 - zdjecie i opis: w 1947r przybylo pociagiem do Glamsbjerg 65 polskich dzieci. Przebywaly tam od konca maja do 25. sieprnia 1947.
Nie wiem czy twoja mama jest wsrod nich, ale jesli sprawa jest aktualna po tylu latach, to napisz wiecej infomracji na priv, sprobuje czegos poszukac.
Tutaj z kolei: http://danskboernehjaelp1945-50.dk/yder ... paa-dansk/
Jest informacja, ze przybedzie 1.000 dzieci z Polski pod koniec kwietnina na Fyn i Langeland (wyspy), koejna grupa tez jest oczekiwana w wielkosci 1.000 dzieci.

_________________
----------------------
/Iwona
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:     
Skocz do:  
Wszystkie czasy w strefie GMT - 12 Godzin
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zobacz następny temat
Powered by PNphpBB2 © 2003-2006 The PNphpBB Group
Credits
donate.jpg
Serwis Polskiego Towarzystwa Genealogicznego zawiera forum genealogiczne i bazy danych przydatne dla genealogów © 2006-2024 Polskie Towarzystwo Genealogiczne
kontakt:
Strona wygenerowana w czasie 0.985058 sekund(y)