Serwis Polskiego Towarzystwa Genealogicznego

flag-pol flag-eng home login logout Forum Fotoalbum Geneszukacz Parafie Geneteka Metryki Deklaracja Legiony Straty
piątek, 29 marca 2024

longpixel


Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zobacz następny temat
Autor Wiadomość
SanwojOffline
Temat postu:   PostWysłany: 24-01-2019 - 11:06
Sympatyk


Dołączył: 04-01-2019
Posty: 90

Status: Offline
benyzet napisał:
Witam wszystkich.
Agnieszko,niestety nie znajduję w indeksie nazwiska Własak,czy istnieje jakaś jego oboczność? Np. w mojej rodzinie występowało nazwisko Stępień a okazało się,że pleban pisał Wstępień. Ups.
Sandro,Twojej Michaliny i Genowefy nie znalazłem, ale widnieje w indeksie nazwisko Sługocki m.in Sługocki Władysław ur.1910 roku syn Karola.
Teraz nasz Mistrz Włodzimierz, Nazwisko Sembrich nie występuje,natomiast nazwisko Kochański -tak. M.in. Kochański Józef syn Jana ur.1875 wioska Siółko, Kochańska Katarzyna córka Jana ur. 1877( Siółko) Tego Pana Kazimierza Kochańskiego ( jego ślub),to w jakich latach bym miał szukać?
Elu,przejrzałem literę G w indeksie,niestety nazwisko Gawron nie występuje.
Robercie,( Panie) a skąd wiesz ile mam lat,to zdjęcie może być sprzed wojny Smile
Sprawdzę w wolnej chwili w indeksie Kosteckich Smile


Dzień dobry Grzegorzu, a czy mógłbys sprawdzić ślub Michaliny Wójtowicz i mężczyzny o Nazwisku Sługocki? Ona urodziła się w 1919r. Wiec ślub mógł odbyć się w 1939r. Dziwne Grzegorzu że nie odnalazłes Genowefy. Moi pradziadkowie mieli w Stadnicy gospodarstwo i tam mieszkali aż do momentu zsylki. Siostra Genowefy, Emilia jest z roku 1928 i urodziła się w Justynowce, a brat Roman z roku 1922 jest urodzony w Telacze.
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Robert_KosteckiOffline
Temat postu:   PostWysłany: 24-01-2019 - 19:36
Sympatyk


Dołączył: 14-09-2015
Posty: 1557

Status: Offline
Robercie, ( Panie) a skąd wiesz ile mam lat, to zdjęcie może być sprzed wojny. Smile
------------------------------------------------------------------------------------------------
Grzegorzu, faktycznie to zdjęcie, jak się tak dobrze mu przyjrzeć, to może być nawet sprzed wojny rosyjsko-japońskiej, w której walczył dziadek Poszepszyński. Wink
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
benyzetOffline
Temat postu:   PostWysłany: 25-01-2019 - 00:01
Sympatyk


Dołączył: 23-08-2013
Posty: 418
Skąd: Kościan
Status: Offline
Witam Was. Marcinie - Michał Olszewski syn Sebastiana i Marty ur. 21.01.1902. Nie znalazłem niestety Katarzyny. Jest nat.Eufemia ur.1901,Anna ( córka Grzegorza) ur.1908,Irena ( córka Antoniego) ur.1908. Jest Katarzyna Patra,ale dopiero w 1927 roku,córka Antoniego.
Sandro,przykro mi,ale nie ma Genowefy ani Emilii. Niestety raczej nie sprawdzę Ci ślubu Michaliny,ponieważ moje archiwum tak daleko ze ślubami nie sięga. Moi Zarzyccy wybyli z Podhajec już w połowie XIX wieku.
Kochani,jeśli kogoś nie ma w indeksie,to nie znaczy,że go w metrykach nie było. Indeksy sporządzał pleban i jeden się do tego przykładał inny nie.Mogły się kartki pobrudzić lub zniszczyć i nie miał z czego spisać. Różnie w parafiach bywało. Sam mam przykład,gdzie u mojego przodka pierwsze dziecko rodzi się w Podhajcach,drugie w miejscowości Roszniów par.Tyśmienica ( 66 km na południe od Podhajec ) a trzecie dziecko rodzi się znowu w Podhajcach. Teraz nas to dziwi,ale wtedy nie wiemy jakie pobudki nimi kierowały,ucieczka przed "morowym powietrzem,konflikt zbrojny, czy jeszcze coś innego.
W miarę mojej skromnej wiedzy nadal służę pomocą Smile
Mocniejszy jestem w metrykach z przed 1900 roku Sad
Marcinie,teraz spojrzałem w same metryki. Brakuje na mikrofilmie rocznika 1902 z wioski Gniłowody. Prawdopodobnie pleban dlatego nie uwzględnił go w indeksie.

_________________
Z pozdrowieniami Grzegorz
--------------------------------------------------
Szukam metryk/informacji o Zarzyckich,którzy z zawodu byli szewcami- dawne Stanisławowskie, Tarnopolskie, Lwowskie. Dziękuję.
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Ruminski_MarcinOffline
Temat postu:   PostWysłany: 27-01-2019 - 10:32
Sympatyk


Dołączył: 26-06-2015
Posty: 74

Status: Offline
Dziękuję Grzegorzu! To dla mnie bardzo ważne sprawy! Czy ten indeks jest gdzieś dostępny? Jeśli tylko u Ciebie, to proszę, sprawdź dla mnie jeszcze te same nazwiska we wsi Michałówka:)
Bardzo zobowiązany:
Marcin
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
algaaOffline
Temat postu:   PostWysłany: 10-02-2019 - 18:56
Sympatyk


Dołączył: 13-11-2010
Posty: 957

Status: Offline
Grzegorz

Dzieuję za informacje. Niestety nic mnie nie wiadomo o pobocznośći Sad

Pozdr Agnieszka.
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
benyzetOffline
Temat postu:   PostWysłany: 23-03-2019 - 00:34
Sympatyk


Dołączył: 23-08-2013
Posty: 418
Skąd: Kościan
Status: Offline
Info dla Sandry. Sandro przeczytaj wiadomość na PW lub prześlij mi swojego e-maila. Chyba coś dla Ciebie znalazłem.

_________________
Z pozdrowieniami Grzegorz
--------------------------------------------------
Szukam metryk/informacji o Zarzyckich,którzy z zawodu byli szewcami- dawne Stanisławowskie, Tarnopolskie, Lwowskie. Dziękuję.
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
mdzialowyOffline
Temat postu:   PostWysłany: 09-06-2020 - 15:23


Dołączył: 09-06-2020
Posty: 7

Status: Offline
Cześć Grzegorzu,
Szukam metryk z Wierzbowa. Jestem w posiadaniu mikrofilmu, który potwierdza ze w tomie XLIa znajdę info nt. mojej rodziny (konkretnie w indeksie urodzeń taka informacja). Czy wiesz coś o takich metrykach urodzeń?
Interesuje mnie nazwisko Wójcik oraz Siekierka
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
benyzetOffline
Temat postu:   PostWysłany: 09-06-2020 - 16:41
Sympatyk


Dołączył: 23-08-2013
Posty: 418
Skąd: Kościan
Status: Offline
Witaj ??? Prośba, podpisuj posty, bo nie wiem jak się zwracać do Ciebie. Napisz przedział lat jaki Cię interesuje. Łatwiej będzie szukać. Nazwisko Wójcik wpadło mi w oczy, chyba lata 20te i 30te XX wieku. Tylko nie pamiętam,czy w indeksie, czy w metrykach.

_________________
Z pozdrowieniami Grzegorz
--------------------------------------------------
Szukam metryk/informacji o Zarzyckich,którzy z zawodu byli szewcami- dawne Stanisławowskie, Tarnopolskie, Lwowskie. Dziękuję.
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
mdzialowyOffline
Temat postu:   PostWysłany: 09-06-2020 - 16:45


Dołączył: 09-06-2020
Posty: 7

Status: Offline
Przepraszam bardzo, pisałem w pośpiechu.
Lata 1919 - 1935. Odnalezieni właśnie w indeksie urodzonych.
Pozdrawiam,
Mateusz
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
benyzetOffline
Temat postu:   PostWysłany: 11-06-2020 - 16:19
Sympatyk


Dołączył: 23-08-2013
Posty: 418
Skąd: Kościan
Status: Offline
Witaj Mateuszu. Niestety, za dużo Ci nie pomogę jeśli chodzi o Wierzbów. Mam pojedyncze metryki,ale Twoich Wójcików nie ma. Tak w sumie, to w indeksie masz dużo danych( np.imiona rodziców), także sama metryka niewiele Ci dostarczy dodatkowych informacji. W Archiwum w Tarnopolu ( taką dostałem od nich informację jakiś czas temu)mają metryki narodzin z parafii Podhajce z lat 1892-1924. Nie wiem jak to się pokrywa z tymi u Mormonów i w AGAD. Nie drążyłem osobiście tematu, ponieważ "moich" nie było już w Podhajcach od połowy XIX wieku.
Odnośnie nazwiska Siekierka, występuje ono w pobliskiej wiosce Uhrynów np.
Jan Siekierka ur.01.09.1922 syn Mikołaja i Anny
-Stanisław ur.19.04.1915 s.Kazimierza i Tekli
-Agnieszka ur.20.06.1906 c.Jana i Anny
-Angela ur.16.04.1902 c.Jana i Anny
-Tekla ur.12.09.1902 c.Stefana i Anny
-Jan ur.10.05.1901 s.Stefana i Anny
To na tyle. Możesz sprawdzić jeszcze parafię Unicką w Wierzbowie. Często z braku w danej wiosce kościoła rzym.kat. ludzie chrzcili dzieci tam gdzie mieli bliżej.

_________________
Z pozdrowieniami Grzegorz
--------------------------------------------------
Szukam metryk/informacji o Zarzyckich,którzy z zawodu byli szewcami- dawne Stanisławowskie, Tarnopolskie, Lwowskie. Dziękuję.
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
mdzialowyOffline
Temat postu:   PostWysłany: 11-06-2020 - 20:51


Dołączył: 09-06-2020
Posty: 7

Status: Offline
Cześć Grzegorzu,
dziękuję bardzo za sprawdzenie. W międzyczasie udało mi się znaleźć 2 metryki, z których odczytałem datę ślubu rodziców tychże dzieci, tj. 1923. Jan Wójcik i Rozalia Siekierka. Możliwe że ślub odbył się gdzieś w okolicy lub w samych Brzeżanach (podobno Rozalia stamtąd pochodziła).
Czy masz dostęp do tego typu danych? Pozwolę sobie jeszcze ma wysłanie PW.

Pozdrawiam,
Mateusz
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
bartlomiejszOffline
Temat postu:   PostWysłany: 05-01-2021 - 23:32


Dołączył: 04-01-2021
Posty: 7

Status: Offline
Ruminski_Marcin napisał:
Dzień dobry Grzegorzu,
byłbym bardzo wdzięczny za sprawdzenie, czy figurują w spisie Michał Olszewski, ur ok. 1902r i Katarzyna Olszewska, z domu Patra, ur. ok 1902r ze wsi Gniłowody, parafii podhajeckiej?
Pozdrawiam serdecznie!
Marcin


Dzień dobry,

coś mi tu przychodzi na myśl moja rodzina Lasków z Gniłowod jak czytam Twój post Very Happy
Pozdrawiam
Bartek
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Musial_KatarzynaOffline
Temat postu: Re: Akt urodzenia, Podhajce, Ukraina  PostWysłany: 03-08-2023 - 12:52
Zasłużony


Dołączył: 01-03-2023
Posty: 7

Status: Offline
kawka napisał:
Dzień dobry.
Panie Grzegorzu mam pytanie, czy ma pan informacje o metrykach w Toustobabach. Interesują mnie metryki urodzin z 1919, 1921, 1923, 1925 nazwisko Gawron. Jeszcze jedno pytanie zdjęcie kościoła w Toustobabach z 1971 Tadeusza Zarzyckiego to zbieżność nazwisk ? Pozdrawiam. Elżbieta


Wiem, że jest to stary post, ale chcę odpisać, bo być może ktoś właśnie szuka czegoś na ten temat - indeksuję parafię Toustobaby za lata 1867-1914 i mimo że zrobiłam już kilka tysięcy indeksów za te lata (UMZ), to nie natrafiłam ani razu na nazwisko Gawron. Czy możliwe, że ktoś o tym nazwisku wżenił się w jakąś rodzinę z Toustobab po 1914? Czy na pewno ta rodzina była wyznania rzymskokatolickiego? Pytam, ponieważ jest to rodzinna parafia mojej babci, a wiem na 100%, że w księgach nie ma podanych wszystkich ludzi z danej wsi - powszechne były małżeństwa mieszane, na zasadzie - w małżeństwie Ukraińca i Polki synowie byli chrzczeni jako grekokatolicy, a córki były wyznania rzymskokatolickiego. Samo nazwisko Zarzycki powtarza się bardzo często.

Natomiast same księgi metrykalne za lata, o których Pani pisze, to zadanie chyba niewykonalne, wielokrotnie sama szukałam informacji na temat ksiąg z późniejszych lat niż 1914 i niestety wygląda tak, jakby były one kompletnie niedostępne, a w USC w Warszawie mają tylko księgi za lata 1923 i 1933.

Pozdrawiam, Katarzyna.
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:     
Skocz do:  
Wszystkie czasy w strefie GMT - 12 Godzin
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zobacz następny temat
Powered by PNphpBB2 © 2003-2006 The PNphpBB Group
Credits
donate.jpg
Serwis Polskiego Towarzystwa Genealogicznego zawiera forum genealogiczne i bazy danych przydatne dla genealogów © 2006-2024 Polskie Towarzystwo Genealogiczne
kontakt:
Strona wygenerowana w czasie 0.727239 sekund(y)