Serwis Polskiego Towarzystwa Genealogicznego

flag-pol flag-eng home login logout Forum Fotoalbum Geneszukacz Parafie Geneteka Metryki Deklaracja Legiony Straty
czwartek, 28 marca 2024

longpixel


Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zobacz następny temat
Autor Wiadomość
xtedek
Temat postu:   PostWysłany: 25-06-2018 - 16:29
Zasłużony
Sympatyk


Dołączył: 30-05-2016
Posty: 230

To już admini wiedzą jakie są najczęstsze błędy i pytania indeksujących.

_________________
Kamil Tetkowski

Zbieram informacje o wszystkich Tetkowskich!
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
jandenOffline
Temat postu:   PostWysłany: 25-06-2018 - 20:29
Zasłużony
Członek Honorowy


Dołączył: 23-10-2013
Posty: 393
Skąd: Łódź
Status: Offline
Sroczyński_Włodzimierz napisał:

Mam nadzieję, że zagadnienie jest dobrze sformułowane: "są indeksy indeksy w bazie z okresów chronionych, z zakresem chronionym / nie ma"


Już pisałem, kto wg mojej wiedzy może zrobić audyt, a kto podjąć decyzje. Kogo jak kogo, ale Ciebie Zarząd przecież nie zignoruje. Zadzwoń może do Marii albo do Prezesa, omów sprawę poza forum (szybciej, łatwiej i lepiej). Cokolwiek Zarząd zadecyduje, admini się dostosują. Z mojej strony tyle w tym temacie na forum.

Sroczyński_Włodzimierz napisał:

Tak, zgadzam się, że indeksujący winni być informowani szeroko. Nie wiem czy w "instrukcji indeksowania". Nawet rozbudowany FAQ nie wyjaśni wszystkiego.


Chyba jeszcze w 2014 roku Karolina opracowała "podręcznik" indeksacji oparty na, bardzo dobrym moim zdaniem, pomyśle "często spotykany przypadek - konkretny akt - jak wygląda prawidłowy indeks (w arkuszu)". Gdzieś w necie pewnie jeszcze krąży, ale nie było woli podpinania go pod stronę z instrukcją i nie był dalej rozwijany/szeroko kolportowany.
Instrukcja ma swoje wady (też nie ja pisałem), ale zazwyczaj wystarcza, żeby wystartować i nie robić błędów.

Jeżeli znajdzie się ktoś/parę osób do pomocy, zwłaszcza od strony czytelnego opracowania, to można odkurzyć pomysł. Na pewno dzięki temu udałoby się ograniczyć liczbę wątków "jak zindeksować" oraz bardziej ujednolicić interpretacje tego, co w instrukcji niejasne (lub nie ma w ogóle).

Bardzo daleki jestem od tego, żeby brać wszystkie indeksy jak leci, byle więcej (część osób zniechęca się koniecznością poprawiania swoich indeksów, ale trudno). Stąd też nie uciekam przed kwestią korygowania błędnych wpisów i walczę o zorganizowanie sprawnego sposobu ich zgłaszania i wprowadzania (póki co nie udało się).

_________________
pozdrawiam
Tomek Turniak
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Sroczyński_WłodzimierzOffline
Temat postu:   PostWysłany: 25-06-2018 - 20:50
Członek PTG


Dołączył: 09-10-2008
Posty: 31601
Skąd: Warszawa
Status: Offline
i po co te złośliwości? to nie mi cebulę będą dosyłać:)

samo to, że
*(jeśli faktycznie tak uważasz, a nie był to "ozdobnik") że ma decydujące znaczenie KTO naświetli nie CO jest problemem) - czyli nie problem a osoba ma znaczenie
* administratorom takie rzeczy trzeba mówić (to nie jest tak, że zarząd w stowarzyszeniu i każdy inny może nakazać działania na czy poza granicami, lub musi wykazywać "no nie tego nie wolno")
pokazuje problem
i nie jest to problem personalny

po odarciu z ozdobników typu "o ile mi wiadomo, to nie ma problemu" "przecież nie pisałem,że nie ma problemu, tylko, że nie pamiętam, żeby był - czytaj co pisałem" "po co pisać - zadzwoń"
"nie ma problemu, że admin nie patrzy czy stowarzyszenie nie ucierpi, członkiem wszak nie jest i nie chce być - z zarządem kontaktować się nie musi, poczeka na decyzję

zostało - "milcz, nie pisz na forum, załatw, ja bólu nie mam"

PS z mojej perspektywy "już/jeszcze w 2014" brzmi niepoważnie. Chwała, że zrobiła. Ale na takie rzeczy jak (wiele lat wcześniejsze niż 2014, parę godzin pracy)
https://sites.google.com/site/indexwawa ... opracowane
https://sites.google.com/site/indexwawa ... akt-chrztu
i sąsiednie
też trzeba czekać aż "Zarząd zdecyduje"?
ww nie polecam - to było jak wstępne i jedno z wielu - na potrzeby konkretnej indeksacji, z weryfikacją i z kontaktem z liderami i baza do dyskusji /wyjaśnienie decyzji weryfiukujących i parę lat temu

_________________
Bez PW. Korespondencja poprzez maila:
https://genealodzy.pl/index.php?module= ... 3odzimierz
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
jandenOffline
Temat postu:   PostWysłany: 25-06-2018 - 21:38
Zasłużony
Członek Honorowy


Dołączył: 23-10-2013
Posty: 393
Skąd: Łódź
Status: Offline
Sroczyński_Włodzimierz napisał:
nie ma problemu, że admin nie patrzy czy stowarzyszenie nie ucierpi, członkiem wszak nie jest i nie chce być - z zarządem kontaktować się nie musi, poczeka na decyzję


Dzisiaj rozmawiałem przez telefon z Marią, także w kwestiach, które poruszasz. Co wyniknęło z tej rozmowy? Że nasze "pogawędki" nie służą Towarzystwu. Dlatego nie będę ich kontynuował.
Serio, porozmawiaj z Marią albo Prezesem, albo przenieś dyskusję na forum wewnętrzne. Mnie tam nie będzie, ale będzie Czarek, Dorota, Krystyna (admini jako i ja, tyle że Członkowie), może włączy się Michał albo i Maria.

_________________
pozdrawiam
Tomek Turniak
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Sroczyński_WłodzimierzOffline
Temat postu:   PostWysłany: 25-06-2018 - 22:02
Członek PTG


Dołączył: 09-10-2008
Posty: 31601
Skąd: Warszawa
Status: Offline
Opinia Marii, że utrzymywanie świadomości "PTG ma indeksy z okresu chronionego, przysyłajcie" (i tak jest wielu miesięcy) z jednoczesnym - nie rozmawiajmy o tym -przekazana przez pośrednika nieczłonka PTG...nie czuję się związany. Jeśli dobrze zrozumiałeś i ja dobrze zrozumiałem Twoje słowa oczywiście (a zdaje się - mamy z tym problemy)
Jeśli problem zostanie rozwiązany to dzięki naszej wymianie zdań (no i może kilku innym działaniom równoległym też;). Cieszę się, że zadzwoniłeś!

_________________
Bez PW. Korespondencja poprzez maila:
https://genealodzy.pl/index.php?module= ... 3odzimierz
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Czerkawska_EwaOffline
Temat postu:   PostWysłany: 25-11-2018 - 11:26
Zasłużony
Sympatyk


Dołączył: 25-07-2013
Posty: 488
Skąd: Warszawa
Status: Offline
Anna22 napisał:
Czerkawska_Ewa napisał:
Mam przypadek w rodzinie z początku XX wieku, żony sławnego lekarza z PSB, która w akcie urodzenia ma nazwisko jej ojca, a bierze ślub podając jako swoje nazwisko panieńskie nazwisko panieńskie swojej matki. Nie wiem z jakiego powodu tak się stało, ale długo trwało zanim ją znalazłam.


A ja wiem, z jakiego powodu.
Jej matka przestała kochać jej ojca.

Jestem na prawdę poruszona tą historią,

Anna


To nie musi być tragiczna historia. Karolina Wolska (właściwie Przemyska) przejęła nazwisko matki, a nie ojca, prawdopodobnie dlatego, bo matka była siostrą znanego w Warszawie artysty dramatycznego, a ojciec nie pochodził z Warszawy. Męża pochowała w grobie rodziny ojca, więc nie byli skłóceni.
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Jarosław_MłynikOffline
Temat postu:   PostWysłany: 24-01-2019 - 08:41
Zarząd PTG


Dołączył: 01-09-2015
Posty: 160

Status: Offline
Dzień dobry.

Dzisiaj uruchomiłem dla szerszej publiczności nową instancję geneteki:

https://geneteka1.genealodzy.pl

Jest to stan "naszej" geneteki z dzisiejszej nocy - wszystkie zmiany wgrane do wczoraj (włącznie) powinny być dostępne. Prosiłbym o klikanie i tym samym testowanie nowej instancji - jest to ostatni krok przed przeniesieniem geneteki (a w przyszłości innych serwisów) na nowe serwery. Wielka prośba o zgłaszanie niedziałających rzeczy. Ale tylko takich, które działają na "starej" a nie działają na nowej - wszelkie zmiany, poprawki itp. chciałbym wykonywać już po migracji. Łączenie tych dwóch rzeczy nie jest zasadne.

--
Pozdrawiam
Jarosław Młynik
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Wojciechowska_EwkaOffline
Temat postu:   PostWysłany: 24-01-2019 - 08:46
Zasłużony
Sympatyk


Dołączył: 16-04-2013
Posty: 474

Status: Offline
Witam,
Nie działa aktualizacja "Nowości serwisie" pokazuje stan na 18.09.2018
pozdrawiam
ewa
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Jarosław_MłynikOffline
Temat postu:   PostWysłany: 24-01-2019 - 08:54
Zarząd PTG


Dołączył: 01-09-2015
Posty: 160

Status: Offline
Już działa - to statyczny plik.

jm.
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Romanowski_PiotrOffline
Temat postu:   PostWysłany: 10-12-2019 - 19:32
Zasłużony
Sympatyk


Dołączył: 30-09-2007
Posty: 153
Skąd: ziemia dobrzyńska
Status: Offline
30 mln robi wrażenie, podziękowania dla administratorów i opiekunów przeszłych i obecnych Dobra Wspólnego. Dziękuję Wam:)

PR
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Ludwik_OlczykOffline
Temat postu:   PostWysłany: 10-12-2019 - 20:16
Zasłużony
Sympatyk


Dołączył: 10-03-2011
Posty: 634
Skąd: Łódź, Warszawa
Status: Offline
Szanowni Państwo.

Z tą Białorusią zaczyna być problem (podobnie z Ukrainą). Trzeba to podzielić na jakieś powiaty, bądź dekanaty. Inaczej będzie to coraz mniej czytelne dla zwykłych ludzi. Co więcej niektóre parafie funkcjonują zarówno jako białoruskie jak i podlaskie czy inne. Np. Odelsk, który był zarówno w Grodzieńskiem jak i Białostockiem. Jak Państwo wiecie zajmuję się Grodzieńszczyzną, teraz kończę śluby z 1868 w par. Wielkie Ejsymonty (skanów nie będzie, gdyż korzystam ze zdjęć z parafii, a AAB, nie upublicznia aktów). Jak dojdę do roku 1870, prześlę. Jestem na etapie tłumaczeń, tabelki później. Bywają metryki, nad którymi pracuję wiele dni, ale tak już jest.

Pozdrawiam Wszystkich serdecznie.

PS. Jestem prostym genealogiem i biednym człowiekiem, stąd nie stać mnie na członkostwo w PTG. Samo życie.

_________________
http://forum.rodygrodzienskie.pl
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Gadu-Gadu  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
T0masz_0Offline
Temat postu:   PostWysłany: 10-12-2019 - 22:22
Sympatyk


Dołączył: 07-07-2011
Posty: 196

Status: Offline
Jarosław_Młynik napisał:
Dzień dobry.

Dzisiaj uruchomiłem dla szerszej publiczności nową instancję geneteki:

https://geneteka1.genealodzy.pl
(...)
Wielka prośba o zgłaszanie niedziałających rzeczy. Ale tylko takich, które działają na "starej" a nie działają na nowej
(...)


Czy te instancje działają na tej samej bazie danych?

Jeżeli tak to znalazłem błąd, bo takie zapytanie na starej instancji:
https://geneteka.genealodzy.pl/index.php?op=gt&lang=pol&bdm=B&w=02kp&rid=772&search_lastname=Olejniczak&search_name=&search_lastname2=&search_name2=&from_date=&to_date=&near=1

zwraca jeden wynik więcej niż takie samo zapytanie na nowej instancji:
https://geneteka1.genealodzy.pl/index.php?op=gt&lang=pol&bdm=B&w=02kp&rid=772&search_lastname=Olejniczak&search_name=&search_lastname2=&search_name2=&from_date=&to_date=&near=1

Tomek
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
andrzej_baranOffline
Temat postu:   PostWysłany: 10-12-2019 - 23:41
Zasłużony
Sympatyk


Dołączył: 29-05-2019
Posty: 219
Skąd: Warszawa
Status: Offline
T0masz_0 napisał:
Jarosław_Młynik napisał:
Dzień dobry.

Dzisiaj uruchomiłem dla szerszej publiczności nową instancję geneteki:

https://geneteka1.genealodzy.pl
(...)
Wielka prośba o zgłaszanie niedziałających rzeczy. Ale tylko takich, które działają na "starej" a nie działają na nowej
(...)


Czy te instancje działają na tej samej bazie danych?

Jeżeli tak to znalazłem błąd, bo takie zapytanie na starej instancji:
https://geneteka.genealodzy.pl/index.php?op=gt&lang=pol&bdm=B&w=02kp&rid=772&search_lastname=Olejniczak&search_name=&search_lastname2=&search_name2=&from_date=&to_date=&near=1

zwraca jeden wynik więcej niż takie samo zapytanie na nowej instancji:
https://geneteka1.genealodzy.pl/index.php?op=gt&lang=pol&bdm=B&w=02kp&rid=772&search_lastname=Olejniczak&search_name=&search_lastname2=&search_name2=&from_date=&to_date=&near=1

Tomek


Do odpowiedzi wystarczy zobaczyć ile jest rekordów w obu bazach. Powinno wyjść - różna;)

_________________
Pozdrawiam
Andrzej Baran
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Tomek_BogielOffline
Temat postu:   PostWysłany: 11-12-2019 - 00:10
Zasłużony
Sympatyk


Dołączył: 27-02-2008
Posty: 88

Status: Offline
hmm. 30 baniek nie robi wrażenia? Gratulacje i podziękowania dla wszystkich mrówek dziubiących indeksy. I podziękowania dla adminów.
Pozdrawiam. Tomek
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
danishaOffline
Temat postu:   PostWysłany: 11-12-2019 - 07:12
Zasłużony
Nieaktywny


Dołączył: 01-05-2007
Posty: 1138

Status: Offline
Ja również pięknie dziękuję wszystkim,którzy przyczynili się do rozbudowania tej bazy.A pamiętam jeszcze, jak cieszyliśmy się z pierwszych milionów 2...4...
Brawo My!
Uścicki dla wszystkich i proszę.... o następne 30 Smile
Dana
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:     
Skocz do:  
Wszystkie czasy w strefie GMT - 12 Godzin
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zobacz następny temat
Powered by PNphpBB2 © 2003-2006 The PNphpBB Group
Credits
donate.jpg
Serwis Polskiego Towarzystwa Genealogicznego zawiera forum genealogiczne i bazy danych przydatne dla genealogów © 2006-2024 Polskie Towarzystwo Genealogiczne
kontakt:
Strona wygenerowana w czasie 0.678556 sekund(y)