Serwis Polskiego Towarzystwa Genealogicznego

flag-pol flag-eng home login logout Forum Fotoalbum Geneszukacz Parafie Geneteka Metryki Deklaracja Legiony Straty
piątek, 29 marca 2024

longpixel


Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zobacz następny temat
Autor Wiadomość
Piotr_PizońOffline
Temat postu: Re: Szówsko  PostWysłany: 04-10-2018 - 13:39
Sympatyk


Dołączył: 17-12-2007
Posty: 259

Status: Offline
Dziękuję za informację.

Piotr
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Krzysztof_GruszkaOffline
Temat postu: Re: Szówsko  PostWysłany: 04-10-2018 - 20:33
Zasłużony
Sympatyk


Dołączył: 09-01-2011
Posty: 273
Skąd: Mielec
Status: Offline
do aquila mam pewne informacje o nazwisku Podgórniak jeśli Cię interesują to proszę o wiadomość
Pozdrawiam Krzysztof
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
pauluska94Offline
Temat postu: Re: Szówsko  PostWysłany: 29-10-2018 - 16:49
Sympatyk


Dołączył: 01-12-2014
Posty: 80

Status: Offline
Dzień dobry,
poszukuję metryk z parafii rzymskokatolickiej w Krasiczynie, w szczególności interesują mnie lata 1828-1830. Mój przodek Antoni Kupiński urodził się w Krasiczynie w roku 1828 lub 1829.
Pozdrawiam,
Paulina

_________________
Pozdrawiam,
Paulina
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
mmaziarskiOffline
Temat postu: Re: Szówsko  PostWysłany: 29-10-2018 - 17:05
Zasłużony
Sympatyk


Dołączył: 30-03-2008
Posty: 1015
Skąd: Jasło
Status: Offline
Parafia Iwonicz ma już zindeksowane księgi chrztów od 1786-1941.
Jest około 500 nazwisk.Urodzonych w tym okresie 11 000.
Brakuje tylko księgi z okresu 1820-1827.
Zdjęcia i indeksy u proboszcza.
Opracowane jest drzewo rodowe ks.Kazimierza Trygara ur.w Iwoniczu a pochowanego
w Jaśle w 2010 roku.

_________________
MMaziarski
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
MateuszPOffline
Temat postu: Re: Szówsko  PostWysłany: 21-01-2019 - 19:42
Sympatyk


Dołączył: 07-04-2017
Posty: 24

Status: Offline
Witam. Szukam korzeni mojej rodziny (Kułaga, Kieliszek, Burdzy, Kucharczyk oraz Chruściel i Pikus) pochodzącej ze wsi Jamnica k/Grębowa, a także ze wsi Kopcie k/Dzikowca (nazwisko Kopeć). Czy ktoś wie gdzie mógłbym się skierować, żeby móc coś znaleźć? Byłem w Archiwum sandomierskim ale ze względu na małą ilość czasu nic nie znalazłem.

_________________
Mateusz
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Janeczko_MirekOffline
Temat postu: Re: Szówsko  PostWysłany: 21-01-2019 - 21:25
Sympatyk


Dołączył: 27-07-2014
Posty: 142
Skąd: woj. pomorskie
Status: Offline
MateuszP napisał:
Witam. Szukam korzeni mojej rodziny (Kułaga, Kieliszek, Burdzy, Kucharczyk oraz Chruściel i Pikus) pochodzącej ze wsi Jamnica k/Grębowa, a także ze wsi Kopcie k/Dzikowca (nazwisko Kopeć). Czy ktoś wie gdzie mógłbym się skierować, żeby móc coś znaleźć? Byłem w Archiwum sandomierskim ale ze względu na małą ilość czasu nic nie znalazłem.
Wysłałem Ci wiadomość na priv

_________________
Pozdrawiam
Mirek J.
---------------------
Parafie: Grębów, Opole Lub, Kazimierz D, Ryki, Karczmiska, Chodel. Kresy: Swojczów, Beremiany, Jazłowiec
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
SidorOffline
Temat postu: Re: Szówsko  PostWysłany: 21-01-2019 - 22:11
Zasłużony
Sympatyk


Dołączył: 05-02-2017
Posty: 245

Status: Offline
Witam, mam pewne pytanie. Może trochę naiwne, ale nie znam odpowiedzi, więc chętnie się dowiem.
W Archiwum Diecezjalnym w Przemyślu znajdują się księgi metrykalne z parafii Raniżów od 1826 roku. W genetece dostępny jest mały wycinek (ale świetnie zindeksowany) z lat 1890-1910.
Jakie są szanse, że wcześniejsze księgi zostaną zeskanowane? Czyja to musi być inicjatywa? Czy archiwum samo publikuje skany?
Dostępne księgi z 20 lat to dla mnie masa informacji. Ileż mogłabym znaleźć przeglądając wcześniejsze 60 lat!
Posiłkuję się wyszukiwaniem na zlecenie, ale to nie to samo, co przeglądanie skanów w zaciszu własnego domu Smile

A przy okazji podzielę się wrażeniami z komunikacji z Archiwum Państwowym w Rzeszowie, bo jakiś czas temu ktoś o to pytał. Poprzez szukajwarchiwach dowiedziałam się, że mają akta spadkowe po moim pradziadku (imię i nazwisko, rok śmierci, miejscowość - wszystko na to wskazywało).
Wysłałam do nich e-mail z prośbą o skany lub kserokopie i podałam relację rodzinną (wskazując na moją babcię). Nadmieniłam, że sprawy spadkowe nie mają dla mnie znaczenia, a jedynie interesują mnie dzieci pradziadka (niewiele wiem o nich, bo rodzili się mniej niż 100 lat temu i księgi z USC nie są jeszcze upublicznione). Po 4 dniach dostałam e-mailem odpowiedź (formalne pismo), że sprawa nie dotyczy mojego pradziadka, ponieważ wśród spadkobierców nie ma mojej babci. Nie bardzo miałam ochotę się poddać, bo nie twierdziłam przecież, że babcia była spadkobiercą. Podałam więc bardziej szczegółowe dane odnośnie pradziadka i poprosiłam o ponowne sprawdzenie. W ciągu następnych 3-4 dni otrzymałam e-mailem pismo, gdzie podano mi dane dotyczące osób z akt spadkowych udowadniając, że nie są to moi krewni (oczywiście pracownicy archiwum mieli rację). Wprawdzie moja akcja poszukiwawcza okazała się bezcelowa, ale przynajmniej nie straciłam czasu na jeżdżenie do AP, a zbierałam sie do tego od wiosny. Uważam, że kontakt był szybki i profesjonalny. Gdyby to były "te" akta, miałabym je po kilku dniach od złożenia pisma (za odpłatnościa oczywiście).

_________________
Pozdrawiam
Ula
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
liliana04Offline
Temat postu:   PostWysłany: 21-01-2019 - 22:29
Sympatyk


Dołączył: 15-03-2017
Posty: 11

Status: Offline
Czy ktos moge mi udzielic informacji gdzie znajduja sie metryki z Nienadowka z lat 1800-1874
Poszukuje danych Franciszki Ozog , ktora wyszka za maz za Kazimierz Buczek
Dziekuje z gory
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
JakubRutkowskiOffline
Temat postu:   PostWysłany: 22-01-2019 - 03:11
Zasłużony
Sympatyk


Dołączył: 08-04-2018
Posty: 113

Status: Offline
Witam, tez jestem zainteresowany ksiegami z Ranizowa, dlatego tez skontaktowalem sie z panem Maciejem ktory po 3 miesiacach przejzal dla mnie ksiegi, zrobil zdjecia i przeslal indeksy. Udalo mi sie dowiedziec bardzo duzo, wiedzialem ze moj pra-pra dziadek sie tam urodzil, znalem jego rodzicow, dzieki Panu Mackowi, udalo mi sie dowiedziec o kolejne pokolenie, daty smierci, rodzenstwo.. z przyjemnoscia przejzalbym te ksiegi sam, niestety nie mam takiej mozliwosci poniewaz nie mieszkam w kraju...
A wiec jesli ktos chcialby skorzystac z uslug, to plus jest taki ze dostanie profesjonalna odpowiedz, zdjecia na dowod.. wszystko super.
minus to koszta i czas. 3 miesiace i 350 zl.

_________________
Szukam Rodziny: Popek z Jarocina - Nisko, Tomczyk z Jarocina - Nisko, Szewczyk - Wara
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Kotka421Offline
Temat postu:   PostWysłany: 22-01-2019 - 04:25
Sympatyk


Dołączył: 18-01-2019
Posty: 47
Skąd: New York
Status: Offline
Czy ktos ma dostep do ksiegi z Wilcza Wola, Parafia Spie?
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Lukas1212Offline
Temat postu:   PostWysłany: 22-01-2019 - 10:55
Zasłużony
Sympatyk


Dołączył: 08-02-2010
Posty: 179

Status: Offline
Jeżeli ktokolwiek ma wiedzę, gdzie znajduje się (czy w ogóle się zachowała?) księga chrztów 1870-1890 z Obszarów Kielnarowskich parafia Chmielnik Rzeszowski. Nie ma tych chrztów w Borku Starym, Borku Nowym, parafii Tyczyn, Chmielniku, w tych księgach co są na swa, a w Chmielniku i Tyczynie podobno nie ma takiej księgi na parafii. Być może ma ktoś jeszcze inne księgi z Borku, których nie ma na szwa. Jeżelik ktokolwiek cokolwiek wie, proszę o info.

Pozdrawiam
Łukasz


Ostatnio zmieniony przez Lukas1212 dnia 07-07-2019 - 21:57, w całości zmieniany 1 raz
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Gadu-Gadu  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
sanrkonOffline
Temat postu:   PostWysłany: 22-01-2019 - 15:19
Sympatyk


Dołączył: 04-01-2018
Posty: 391

Status: Offline
@Lukas1212 Nie sprawdzałam czy jest tam dokładnie to o co pytasz, ale część ksiąg dla tych obszarów, które uzupełniają te ze szwa, jest na stronie Archiwum Państwowego w Przemyślu:
http://www.przemysl.ap.gov.pl/skany/
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Lukas1212Offline
Temat postu:   PostWysłany: 22-01-2019 - 15:25
Zasłużony
Sympatyk


Dołączył: 08-02-2010
Posty: 179

Status: Offline
Dzięki, nie wiedziałem! Zobaczę!

Niestety jest to co na szwa. Ja szukam urodzenia z przysiółka Obszary Kielnarowskie (parafia Chmielnik Rzeszowski) po 1869. Tak rodziły się dzieci pary Walenty Chuchla/Huchla/Rozalia Kościółek, m.in. Anna Chuchla ur. 1878, Monika Chuchla ur. 1884 i zapewne inne dzieci ur. 1870-1877, 1879-1883.

Pozdrawiam
Łukasz
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Gadu-Gadu  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Krzysztof_GruszkaOffline
Temat postu:   PostWysłany: 22-01-2019 - 16:05
Zasłużony
Sympatyk


Dołączył: 09-01-2011
Posty: 273
Skąd: Mielec
Status: Offline
Witam, czy ktoś z forumowiczów ma wiedzę na temat AP w Przemyślu,chodzi mi o to czy planowane są do dodania nowe skany ksiąg parafialnych znajdujących się w zasobie tegoż archiwum,te które są udostępnione to przecież tylko mała część zasobów.
Pozdrawiam Krzysztof
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
mmaziarskiOffline
Temat postu:   PostWysłany: 05-02-2019 - 17:30
Zasłużony
Sympatyk


Dołączył: 30-03-2008
Posty: 1015
Skąd: Jasło
Status: Offline
W parafii Lubla dekanat Frysztak
znalazłem w trakcie indeksacji w księdze ochrzczonych 1905-1970
na stronie 90 dopisek :
Cytat”Cesarz Austro-Węgier;Franciszek Józef I i cesarz Niemiec:
Wilhelm II,który 7 maja 1915 roku jadł obiad w Lubli na plebanii,
ogłosili manifestem 5.11.1916 r.Polskę niepodległą lecz nie całą.
Ut a.liquit videatur facisse.
Jest zrobiony indeks ochrzczonych z okresu 1804-1920 6566 osób,
oraz Indeks ślubów 1835-1910.Jest 986 ślubów.
Starszych ksiąg nie ma w kancelarii parafialnej.

_________________
MMaziarski
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:     
Skocz do:  
Wszystkie czasy w strefie GMT - 12 Godzin
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zobacz następny temat
Powered by PNphpBB2 © 2003-2006 The PNphpBB Group
Credits
donate.jpg
Serwis Polskiego Towarzystwa Genealogicznego zawiera forum genealogiczne i bazy danych przydatne dla genealogów © 2006-2024 Polskie Towarzystwo Genealogiczne
kontakt:
Strona wygenerowana w czasie 0.962322 sekund(y)