Genealodzy.PL Podziel się na Facebooku

Genealodzy.PL

Użytkownik:         Rejestracja
Hasło: Zapamiętaj

Serwis Polskiego Towarzystwa Genealogicznego

flag-pol flag-eng     home login logout     Forum Fotoalbum Geneszukacz Parafie Geneteka Metryki Deklaracja Legiony Straty

23:55 środa, 23 stycznia 2019

longpixel

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zobacz następny temat
Autor Wiadomość
Pawłowski_HenrykOffline
Temat postu: publikacja Gospodarka Galicji 1772-1867 Inwentarz materiałów  PostWysłany: 11-01-2019 - 18:16
Sympatyk

Status: Offline
Witam,

być może o tym było już na forum ale nie znalazłem, więc pozwolę sobie polecić wszystkim badającym przodków na terenie dawnej Galicji publikację na którą ostatnio ktoś zwrócił moją uwagę:

"Gospodarka Galicji 1772-1867 Inwentarz materiałów historycznych z archiwów i bibliotek Polski, Austrii i Ukrainy"

Dla mnie rewelacja i szacun dla tytanicznej pracy dużego zespołu. Opisany jest każdy dokument z sygnaturą. Oprócz dokładnych namiarów na metryki józefińskie i franciszkańskie ( chociaż jest przecież ich ukraiński inwentarz) opisane są również bardzo cenne fasje podatkowe z lat 70 i 80 XVIII wieku.

Ponadto tysiące innych dokumentów. Ważne że w przypadku instnienia w jakimś dokumentcie spisów mieszkańców jakiejś miejscowości- autorzy zwracają na to uwagę czyli dla genealogów bomba Smile

5 tomów można kupić w wydawnictwie Historia Jagellonica za 207 zł z przesyłką.

dla mnie super Smile

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Skocz do:  
Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zobacz następny temat