Serwis Polskiego Towarzystwa Genealogicznego

flag-pol flag-eng home login logout Forum Fotoalbum Geneszukacz Parafie Geneteka Metryki Deklaracja Legiony Straty
czwartek, 28 marca 2024

longpixel


Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zobacz następny temat
Autor Wiadomość
Pachliński_PawełOffline
Temat postu:   PostWysłany: 11-12-2016 - 21:15
Zasłużony
Sympatyk


Dołączył: 10-03-2011
Posty: 76

Status: Offline
Wielka szkoda, że odnalezione księgi Parafii Mazew nie są oólnodostępne.Wspaniale byłoby tę Bazę rozszerzyć w oparciu o wymienionych tam świadków i chrzestnych.Z całą pewnością jest wiele takich osób, które występują w tych księgach w takiej właśnie roli i nigdzie więcej nie znajdziemy śladu po nich...
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
moyra777
Temat postu:   PostWysłany: 11-12-2016 - 21:20
Zasłużony
Sympatyk


Dołączył: 18-02-2008
Posty: 754
Skąd: Montreal
Pachliński_Paweł napisał:
Wielka szkoda, że odnalezione księgi Parafii Mazew nie są oólnodostępne.Wspaniale byłoby tę Bazę rozszerzyć w oparciu o wymienionych tam świadków i chrzestnych.Z całą pewnością jest wiele takich osób, które występują w tych księgach w takiej właśnie roli i nigdzie więcej nie znajdziemy śladu po nich...


Pawle, masz racje, ale z drugiej strony wiele z indeksow ktore sa na genetece posiadaja te dodatkowe informacje i jak widac w bazie gdzie info byla dopisywalam dodatkowe osoby robiac powiazanie miedzy nimi... ale narazie mi czasu brakuje by wszystko wstawic... dlatego jakakolwiek pomoc jest mile widziana... Smile)

_________________
Pozdrawiam Agnieszka
Szukam:
Zynówka, Ostrowska- Podlasie
Józef Koziołkiewicz ok 1813 - 1893 + Julianna Rudnicka ok 1817 -? mogielnickie
Katarzyna Zdrojewska ok 1809 -1868 Wielkopolska
Urban Karski - Sokołów (łódzkie) i okolice
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość MSN Messenger  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Pachliński_PawełOffline
Temat postu:   PostWysłany: 11-12-2016 - 21:31
Zasłużony
Sympatyk


Dołączył: 10-03-2011
Posty: 76

Status: Offline
Mi w tym przypadku, chodzi mi o osoby wymieniane w aktach tej właśnie Parafii Mazew. I póki (raczej na kolejny cud nie należy liczyć) nie będzie do nich szerszego dostępu, nie poznamy wspomnianych przeze mnie Osób a i w naszych drzewach nie zamięscimy np. takiej informacji: żył w roku 1869 (wymieniony jako chrzestny(a)/świadek....
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
moyra777
Temat postu:   PostWysłany: 11-12-2016 - 21:43
Zasłużony
Sympatyk


Dołączył: 18-02-2008
Posty: 754
Skąd: Montreal
Pawle masz racje, ale ja wlasnie o tym tez mowie, zobacz...

http://geneteka.genealodzy.pl/index.php ... t&lang=pol

tutaj masz wymienionych chrzestnych Smile

Zgadza sie nie wszystkie idenksy sa pelne ale lepsze to niz nic Smile

_________________
Pozdrawiam Agnieszka
Szukam:
Zynówka, Ostrowska- Podlasie
Józef Koziołkiewicz ok 1813 - 1893 + Julianna Rudnicka ok 1817 -? mogielnickie
Katarzyna Zdrojewska ok 1809 -1868 Wielkopolska
Urban Karski - Sokołów (łódzkie) i okolice
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość MSN Messenger  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
hikoraOffline
Temat postu:   PostWysłany: 06-01-2019 - 11:56


Dołączył: 06-01-2019
Posty: 1

Status: Offline
Dzień dobry, trafiłam na ten watek wczoraj. Kilkukrotnie w czasie poszukiwań trafiałam na kogoś, kto w tej parafii się urodził, a zmarł gdzie indziej, może mogłabym dołożyć malutką cegiełkę Smile Podpowiedzcie mi tylko jak to zrobić, bo jestem tu po raz pierwszy. Pozdrawiam, Barbara
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
moyra777
Temat postu:   PostWysłany: 06-01-2019 - 23:09
Zasłużony
Sympatyk


Dołączył: 18-02-2008
Posty: 754
Skąd: Montreal
hikora napisał:
Dzień dobry, trafiłam na ten watek wczoraj. Kilkukrotnie w czasie poszukiwań trafiałam na kogoś, kto w tej parafii się urodził, a zmarł gdzie indziej, może mogłabym dołożyć malutką cegiełkę Smile Podpowiedzcie mi tylko jak to zrobić, bo jestem tu po raz pierwszy. Pozdrawiam, Barbara


Basiu, cegielki mile widziane, napisze do Ciebie na PW z moim emailem.
Pozdrawiam
Agnieszka

_________________
Pozdrawiam Agnieszka
Szukam:
Zynówka, Ostrowska- Podlasie
Józef Koziołkiewicz ok 1813 - 1893 + Julianna Rudnicka ok 1817 -? mogielnickie
Katarzyna Zdrojewska ok 1809 -1868 Wielkopolska
Urban Karski - Sokołów (łódzkie) i okolice
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość MSN Messenger  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Lubowiecka_LiwiaOffline
Temat postu:   PostWysłany: 29-11-2020 - 20:37


Dołączył: 29-11-2020
Posty: 1

Status: Offline
Dzień dobry,
Przeczytałam cały wątek dotyczący metryk z Mazewa. Tez jestem właśnie w trakcie rozpisywania swojego drzewa genealogicznego. Najwięcej mojej rodziny właśnie pochodzi z tej parafii i brakuje mi wielu informacji. Ale kiedyś w dokumentach moich dziadków znalazłam skrócony odpis aktu małżeństwa moich pradziadków wykonany 4 grudnia 1961 roku w USC w Mazewie.
Lubowiecki Edward urodzony 9 czerwca 1902 roku w Żelaznej Starej, syn Piotra i Józefy Lubowieckiej (dzięki tej stronie znalazłam informację, że babcia z domu była Łuczak)
Regina Koczaska, urodzona 21 września 1903 roku w Kajewie, córka Stanisława i Józefy Cichacz.
Ślub odbył się 12.4. 1926 roku.

Wynika z tego, że w latach 60 w USC w Mazewie mieli dokumenty, na podstawie których został sporządzony ten odpis. Ciekawe co stało się z tymi dokumentami.
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
bartosz_antczakOffline
Temat postu:   PostWysłany: 01-12-2020 - 09:11
Sympatyk


Dołączył: 11-06-2018
Posty: 41

Status: Offline
Dzień dobry,

Również mam rodzinę, która pochodzi z Mazewa. Czy ta inicjatywa jeszcze jest w mocy? Proszę o odpowiedź.

Pozdrawiam
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
moyra777
Temat postu:   PostWysłany: 29-12-2020 - 00:34
Zasłużony
Sympatyk


Dołączył: 18-02-2008
Posty: 754
Skąd: Montreal
Lubowiecka_Liwia napisał:
Dzień dobry,

Ślub odbył się 12.4. 1926 roku.

Wynika z tego, że w latach 60 w USC w Mazewie mieli dokumenty, na podstawie których został sporządzony ten odpis. Ciekawe co stało się z tymi dokumentami.


albo odtwarzano na podstawie innych dokumentów lub aktów znania.... Sad


bartosz_antczak napisał:
Dzień dobry,

Również mam rodzinę, która pochodzi z Mazewa. Czy ta inicjatywa jeszcze jest w mocy? Proszę o odpowiedź.

Pozdrawiam


Nadal w mocy tylko niestesty "ślimaczej" Wink napisalam na PW.

_________________
Pozdrawiam Agnieszka
Szukam:
Zynówka, Ostrowska- Podlasie
Józef Koziołkiewicz ok 1813 - 1893 + Julianna Rudnicka ok 1817 -? mogielnickie
Katarzyna Zdrojewska ok 1809 -1868 Wielkopolska
Urban Karski - Sokołów (łódzkie) i okolice
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość MSN Messenger  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
bartosz_antczakOffline
Temat postu:   PostWysłany: 30-12-2020 - 14:16
Sympatyk


Dołączył: 11-06-2018
Posty: 41

Status: Offline
Cytat:
Nadal w mocy tylko niestesty "ślimaczej" Wink napisalam na PW.


Dzień dobry,

Niestety nie mam żadnej wiadomości w skrzynce PW. Poproszę o konatkt na maila: imię.nazwisko at gmail.com

Pozdrawiam
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
moyra777
Temat postu:   PostWysłany: 02-01-2021 - 05:51
Zasłużony
Sympatyk


Dołączył: 18-02-2008
Posty: 754
Skąd: Montreal
Dzięki Bartoszowi wyszło szydło z worka, że strona lekko dyszała...uaktualnienie php i nowych wersji nic nie dało, padła całkowicie... stąd musiałam, ją na nowo tworzyć, (co wyszło bazie na dobre bo udało się dodać pare dodatkowych modułów, np. wyszukiwanie kuzynostwa). Link jest ten sam, dostęp publiczny też, mazew.mizgalska.com. Różni się niestety dostęp dla osób, chcących pomóc budować bazę, proszę o kontakt na pw.

_________________
Pozdrawiam Agnieszka
Szukam:
Zynówka, Ostrowska- Podlasie
Józef Koziołkiewicz ok 1813 - 1893 + Julianna Rudnicka ok 1817 -? mogielnickie
Katarzyna Zdrojewska ok 1809 -1868 Wielkopolska
Urban Karski - Sokołów (łódzkie) i okolice
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość MSN Messenger  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
JureczkoOffline
Temat postu:   PostWysłany: 05-02-2021 - 17:08
Sympatyk


Dołączył: 26-03-2007
Posty: 154

Status: Offline
Witam.
Kilka dni temu trafiłem na trop jednej z moich linii tzn. Rodziny Woyszycki (Wolszycki). Prowadził do miejscowości Pilichy. Ze słownika geograficznego Królestwa Polskiego dowiedziałem się ,że dworki szlacheckie tej miejscowości podlegały pod parafię Słaboszewo (dziś Sławoszew). Wątek dotyczy Mazewa, ale z tego co widzę Sławoszew potem podlegał pod Mazew. Interesuje mnie okres związany z XVIII wiekiem. Po zapoznaniu się z tym wątkiem widzę, że będę musiał zdecydowanie szukać innych źródeł bo ksiąg metrykalnych nie ma z tego okresu. Jest to dla mnie niesamowicie przykre ponieważ Woyszyccy byli związani także z parafiami Bedlno i Oszkowice i tutaj choć stare są to parafie ksiąg metrykalnych brak ;( Gdyby jednak ktoś trafił gdzieś kiedyś na Woyszyckich/Wolszyckich to polecam się pamięci . Damian Jureczko
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
moyra777
Temat postu:   PostWysłany: 05-02-2021 - 17:12
Zasłużony
Sympatyk


Dołączył: 18-02-2008
Posty: 754
Skąd: Montreal
Jureczko napisał:
Witam.
Kilka dni temu trafiłem na trop jednej z moich linii tzn. Rodziny Woyszycki (Wolszycki). Prowadził do miejscowości Pilichy. Ze słownika geograficznego Królestwa Polskiego dowiedziałem się ,że dworki szlacheckie tej miejscowości podlegały pod parafię Słaboszewo (dziś Sławoszew). Wątek dotyczy Mazewa, ale z tego co widzę Sławoszew potem podlegał pod Mazew. Interesuje mnie okres związany z XVIII wiekiem. Po zapoznaniu się z tym wątkiem widzę, że będę musiał zdecydowanie szukać innych źródeł bo ksiąg metrykalnych nie ma z tego okresu. Jest to dla mnie niesamowicie przykre ponieważ Woyszyccy byli związani także z parafiami Bedlno i Oszkowice i tutaj choć stare są to parafie ksiąg metrykalnych brak ;( Gdyby jednak ktoś trafił gdzieś kiedyś na Woyszyckich/Wolszyckich to polecam się pamięci . Damian Jureczko


Damian, niestety malo jest, co jest jest na genetece jak rowniez w projekcie ktory prowadze... slimacze tempo ale ...

http://mazew.mizgalska.com/index.php?ro ... %2Fparafia

_________________
Pozdrawiam Agnieszka
Szukam:
Zynówka, Ostrowska- Podlasie
Józef Koziołkiewicz ok 1813 - 1893 + Julianna Rudnicka ok 1817 -? mogielnickie
Katarzyna Zdrojewska ok 1809 -1868 Wielkopolska
Urban Karski - Sokołów (łódzkie) i okolice
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość MSN Messenger  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
JureczkoOffline
Temat postu:   PostWysłany: 05-02-2021 - 17:17
Sympatyk


Dołączył: 26-03-2007
Posty: 154

Status: Offline
Dzięki za link. Woyszyccy to szlachta, więc liczę, że z czasem znajdę coś poza metrykami Wink. Zgromadziłem już co się dało wyciągnąć z netu na temat tej rodziny. Archiwum musi zaczekać. Pozdrawiam
Damian
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:     
Skocz do:  
Wszystkie czasy w strefie GMT - 12 Godzin
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zobacz następny temat
Powered by PNphpBB2 © 2003-2006 The PNphpBB Group
Credits
donate.jpg
Serwis Polskiego Towarzystwa Genealogicznego zawiera forum genealogiczne i bazy danych przydatne dla genealogów © 2006-2024 Polskie Towarzystwo Genealogiczne
kontakt:
Strona wygenerowana w czasie 2.245276 sekund(y)