Serwis Polskiego Towarzystwa Genealogicznego

flag-pol flag-eng home login logout Forum Fotoalbum Geneszukacz Parafie Geneteka Metryki Deklaracja Legiony Straty
piątek, 19 kwietnia 2024

longpixel


Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zobacz następny temat
Autor Wiadomość
NizgorskiOffline
Temat postu: Nizgorski, Brak osób z mojej rodziny w bazie: geneteka  PostWysłany: 13-12-2018 - 20:57
Sympatyk


Dołączył: 09-12-2018
Posty: 34
Skąd: Chełm
Status: Offline
"Brak osób z mojej rodziny w bazie: geneteka"

Witam,
W genebazie istnieje wielu ludzi którzy nosili nazwisko Nizgorski które z racji w większości niepiśmiennych chłopów było przekazywane ustnie. W księgach parafialnych nazwisko Nizgorski było wpisywane w różny sposób od Niezgórski, Nizgórski, Niegorski, Nizgorski, Nicgorski, Nidzgorski. Dzięki temu, iż ksiądz wpisując do księgi parafialnej nazwiska które pisał ze słuchu często zmieniając dane nazwisko w niewielkim stopniu spowodował z biegiem czasu małe zamieszanie. Moim kłopotem jest to iż szukam swojego prapradziadka o którym wiem tylko jak się nazywał i jaką miał żonę. Dziadek Antoni Nizgorski miał żonę Annę Rulke której też w żaden sposób nie mogę odszukać. Odnalazłem dwie Anny ale umarły zbyt młodo aby urodzić 6 dzieci. Pewnie jest to, iż nazwisko Nizgorski wywodzi się z jednego rejonu w większości z Parafii Krzynowłoga Wielka. Wiem też na pewno iż Antoni oraz Anna Nizgorscy przeprowadzili się do Obwodu wołyńskiego. Na dzień dzisiejszy odnalazłem Antoniego Nizgorskiego urodzonego w miejscowości Romany Zajki w 1847 roku. I tyle wiecej informacji nie ma ... Niby wpisani są rodzice czyli Mikołaj i Tekla z Jakubowskich co i tak nie pozwala ustalić czy to właśnie ten Antoni którego szukam. Nie mogę odszukać żadnej wzmianki na temat ślubu Antoniego oraz Anny jakby nigdy nie istnieli.
Może ktoś kto posiada wiedzę podpowie co można zrobić z takim bublem. Dotarłem do tak zwanej ślepej uliczki. W bazie jest mnóstwo ludzi tylko żeby było zabawnie nikogo z własnej rodziny nie odnalazłem.
Istnieją także metryki z Wołynia, odnalazłem tam rodzinę od strony mojej Babci Genowefy Nizgorskiej z domu Żygadło, zaś od strony mojego dziadka Zdzisława Nizgorskiego nikogo.
Najprościej jest zlecić komuś i zapłacić za ustalenie co się działo z moimi przodkami. Problem polega na tym, że samodzielne poszukiwania utrwalają wiedzę na temat własnej rodziny i korzeni. Dlatego proszę o pomoc przynajmniej jak można rozwiązać dany problem.


Ostatnio zmieniony przez Nizgorski dnia 14-12-2018 - 02:13, w całości zmieniany 2 razy
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
ajachOffline
Temat postu: Baza : Genetyka wyszukiwanie nazwiska.  PostWysłany: 13-12-2018 - 22:13
Sympatyk


Dołączył: 06-11-2013
Posty: 198

Status: Offline
Witam Panie Nizgorski
W Genetece jest ponad 26 mln indeksów i praca trwa. Współpraca mile widziana.
Metryki parafii Krzynowłoga Wielka sa także w Metryki.GenBaza.pl ==wymagane logowanie
otwierasz AP Warszawa, następnie AP Pułtusk, nastepnie Krzynowloga Wielka
tamze, w roku 1846 jest akt małżeństwa nr 1 w Romanach Ziajkach=oblubiency to Mikołaj Nizgorski i Tekla.
Teraz już łatwo pójdzie z tą linią wstecz.
Życzę sukcesów
------------------------------------------------------
Elżbieta
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
NizgorskiOffline
Temat postu: Baza : Genetyka wyszukiwanie nazwiska.  PostWysłany: 13-12-2018 - 22:36
Sympatyk


Dołączył: 09-12-2018
Posty: 34
Skąd: Chełm
Status: Offline
Dziękuję za odpowiedź, to co udało mi się ustalić to właśnie domniemani rodzice Antoniego Nizgorskiego czyli Mikołaj Nizgorski i Tekla z domu Jakubowska. Wszystko byłoby idealnie gdyby nie było wzmianki z tej samej parafii Krzynowłoga Wielka w której widnieje ten sam Antoni pod lekko zmienionym nazwiskiem Nicgorski, który ma tych samych rodziców, czyli Mikołaja i Tekle ale odnalazłem akt małżeństwa Antoniego i widnieje tam zupełnie inna żona czyli Tekla Kawiecka. Innej wzmianki pod nazwiskiem Nizgorski nie odnalazłem. Chętnie pomógłby przy wpisywaniu indeksów, ale nie chcę wprowadzać w błąd ludzi którzy poszukują swoich korzeni.
Udało mi się ustalić też dzięki tej samej bazie informacje na temat rodziny ze strony mojej babci zaś w przypadku rodziny Nizgorskich nie udało się ustalić nic.
Moim jedynym punktem zaczepienia jest Antoni Nizgorski który miał 6 dzieci i tulko na tej podstawie mogę to zweryfikować mowa o Franciszku, Walery, Antoni, Stanisław, Leon i Janina.
Jestem bardzo zdeterminowany dlatego szukam dalej....

_________________
Pozdrawiam
Radek Nizgorski
Szukam informacji na temat rodziny Nizgorskich, Żygadło, Górajewskich, Parus, Kapusta,Rulka
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Sroczyński_WłodzimierzOffline
Temat postu:   PostWysłany: 13-12-2018 - 22:39
Członek PTG


Dołączył: 09-10-2008
Posty: 31716
Skąd: Warszawa
Status: Offline
Elżbieto, a napisz: dlaczego odsyłasz do zewnętrznego, wymagającego rejestracji i logowania seriwsu, gdy
a. akty są w metryki..genealodzy.pl czyli w serwisie, w którym piszesz
b. kopie z AP Warszawa są w genbazie bez logowania (i taki - z tego co wiem) jest warunek, który był i jest przestrzegany?

@a
http://metryki.genealodzy.pl/metryki.ph ... 6&zs=0102d
http://metryki.genealodzy.pl/ar6-zs0248d

@b
http://metryki.genbaza.pl/genbaza,list,196775,1

to zaraźliwe...szczególnie nieleczone:)

_________________
Bez PW. Korespondencja poprzez maila:
https://genealodzy.pl/index.php?module= ... 3odzimierz
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
NizgorskiOffline
Temat postu:   PostWysłany: 13-12-2018 - 22:46
Sympatyk


Dołączył: 09-12-2018
Posty: 34
Skąd: Chełm
Status: Offline
Wszystkie materiały udostępnione dzięki genealodzy.pl sprawdzam cały czas, utwierdzam się tylko w przekonaniu, iż szukanie Antoniego Nizgorskiego oraz Anny Rulki we wszystkich możliwych zapisach nazwiska jest bardzo dołujące Sad że względu na mnogość występujących w bazie ludzi. Nie mogę odszukać nikogo z mojej rodziny Nizgorskich.
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Sroczyński_WłodzimierzOffline
Temat postu:   PostWysłany: 13-12-2018 - 22:50
Członek PTG


Dołączył: 09-10-2008
Posty: 31716
Skąd: Warszawa
Status: Offline
ale szukasz we "wszystkich udostępnionych materiałach" czy w bazie indeksów?

_________________
Bez PW. Korespondencja poprzez maila:
https://genealodzy.pl/index.php?module= ... 3odzimierz
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
NizgorskiOffline
Temat postu:   PostWysłany: 13-12-2018 - 22:55
Sympatyk


Dołączył: 09-12-2018
Posty: 34
Skąd: Chełm
Status: Offline
Przeglądam już nawet sam skany z ksiąg parafialnych Krzynowłoga Wielkiej, w sumie nie mając pewności gdzie się urodził mój prapradziadek Antoni. W sumie po weryfikacji jego żony i rodziców jestem w punkcie z którego zaczynałem szukanie Antoniego, czyli nie wiem nic oprócz tego jakie miał dzieci i jaką miał żonę a mowa o Annie Nizgorskiej z domu Rulka. Posiadam także zdjęcie Antoniego oraz zdjęcie Anny w jej ostatniej drodze. Na zdjęciu można zobaczyć najbliższą rodzinę Anny mowa o dzieciach.

_________________
Pozdrawiam
Radek Nizgorski
Szukam informacji na temat rodziny Nizgorskich, Żygadło, Górajewskich, Parus, Kapusta,Rulka
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Sroczyński_WłodzimierzOffline
Temat postu:   PostWysłany: 13-12-2018 - 22:56
Członek PTG


Dołączył: 09-10-2008
Posty: 31716
Skąd: Warszawa
Status: Offline
"już nawet"?Smile
ślub Antoniego z Anną masz?

_________________
Bez PW. Korespondencja poprzez maila:
https://genealodzy.pl/index.php?module= ... 3odzimierz
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
NizgorskiOffline
Temat postu:   PostWysłany: 13-12-2018 - 23:20
Sympatyk


Dołączył: 09-12-2018
Posty: 34
Skąd: Chełm
Status: Offline
Sroczyński_Włodzimierz napisał:
"już nawet"?Smile
ślub Antoniego z Anną masz?




O Annie Rulce wiem bezpośrednio od mojej nie żyjącej już Babci. Wtedy kiedy opowiadała mi o historii rodziny Nizgorskich nie było jeszcze takich możliwości poszukiwania przodków.
Na dzień dzisiejszy pozostaje mi chyba udanie się do Parafii Olchowiec gdzie spoczywa Franciszek Nizgorski syn Antoniego i sprawdzenie (oby ks. Proboszcz pozwolił) czy przy wypisywaniu do księgi parafialnej zgonu widnieją rodzice Franciszka ..
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Sroczyński_WłodzimierzOffline
Temat postu:   PostWysłany: 13-12-2018 - 23:24
Członek PTG


Dołączył: 09-10-2008
Posty: 31716
Skąd: Warszawa
Status: Offline
nie
pozostaje Ci iść krok za krokiem
znaleźć ślub, a przynajmniej zacząć szukać

_________________
Bez PW. Korespondencja poprzez maila:
https://genealodzy.pl/index.php?module= ... 3odzimierz
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
NizgorskiOffline
Temat postu:   PostWysłany: 13-12-2018 - 23:33
Sympatyk


Dołączył: 09-12-2018
Posty: 34
Skąd: Chełm
Status: Offline
Jakby nie było może w końcu uda mi się odszukać potrzebne mi informacje. Irytujące jest tylko to że znajduję każdego tylko nikogo z rodziny Nizgorskich Smile

Oby powiedzenie, "szukajcie, a znajdziecie" okazało się prawdą.

_________________
Pozdrawiam
Radek Nizgorski
Szukam informacji na temat rodziny Nizgorskich, Żygadło, Górajewskich, Parus, Kapusta,Rulka
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
elgra
Temat postu:   PostWysłany: 14-12-2018 - 01:45
Zasłużony
Członek Honorowy


Dołączył: 01-05-2008
Posty: 4545

@Nizgorski

Bardzo proszę o edytowanie tytułu (pierwszy post, ikonka zmień).

Genetyka, to całkiem inna para kaloszy.

Zindeksowane metryki znajdują się w GenetEce (od teki).

W genealogii precyzja jest podstawą.

_________________
Pozdrawiam, Elżbieta z d. Cibińska
moje parafie:Cierno Oksa Węgleszyn Nagłowice (świętokrzyskie)
i Wysocice Sieciechowice (małopolskie) okolice
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
NizgorskiOffline
Temat postu:   PostWysłany: 14-12-2018 - 02:13
Sympatyk


Dołączył: 09-12-2018
Posty: 34
Skąd: Chełm
Status: Offline
Zmieniłem temat posta, co nie zmienia faktu że w Genetece ... Nie występuje nikt z mojej rodziny, istnieje oczywiście w tej bazie nazwisko Nizgorski z różnymi modyfikacjami, ale żadna z tych osób nie pokrywa się z ludźmi z mojego drzewa.
Jeżeli uda mi się coś odszukać chętnie pomogę poszerzyć bazę osób pod nazwiskiem Nizgorski.
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
NizgorskiOffline
Temat postu:   PostWysłany: 14-12-2018 - 06:41
Sympatyk


Dołączył: 09-12-2018
Posty: 34
Skąd: Chełm
Status: Offline
Z PRZYKROŚCIĄ MUSZĘ STWIERDZIĆ, IŻ NAZWISKO NIZGORSKI NIE POKRYWA SIĘ W ŻADNYM STOPNIU POD WZGLĘDEM NAZW RODZICÓW, RODZEŃSTWA ORAZ MAŁŻONKÓW. MNOGOŚĆ ODMIAN NAZWISKA NIZGORSKI TO TASOWANIE MIEDZY I TAK NIE DUŻYM GRONEM LUDZI O TYM SAMYM NAZWISKU... MOJ PROBLEM POLEGA NA USTALENIU ANTONIEGO NIZGORSKIEGO JAKO MĘŻA ANNY RULKI I OJCA FRANCISZKA, STANISŁAWA, WALEREGO, ANTONIEGO, LEONA ORAZ JANINY NIZGORAKICH.

SZUKANIE I USTALENIE TEGO, IŻ W ŻADNEJ BAZIE NIE MA NAJNORMALNIEJ W ŚWIECIE ANTONIEGO NIZGORSKIEGO ZAJĘŁO MI CAŁĄ NOC.... BYĆ MOŻE NIE JESTEM DOŚWIADCZONYM POSZUKIWACZEM LUDZI ŻYJĄCYCH XIX W. WIEM TYLKO, ŻE NIKT ŻADEN SPOSÓB NIE BĘDZIE MÓGŁ ODNALEŹĆ KAŻDEGO Z DZIECI ANTONIEGO I ANNY..... JAK I ICH SAMYCH....
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
xtedek
Temat postu:   PostWysłany: 14-12-2018 - 08:29
Zasłużony
Sympatyk


Dołączył: 30-05-2016
Posty: 230

Czy mógłbyś podać jakieś konkretne daty i miejscowości których jesteś pewny i które są już potwierdzone dokumentami?

Np. gdzie i kiedy rodziły się dzieci Antoniego i Anny, gdzie zmarli oni sami itd.

_________________
Kamil Tetkowski

Zbieram informacje o wszystkich Tetkowskich!
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:     
Skocz do:  
Wszystkie czasy w strefie GMT - 12 Godzin
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zobacz następny temat
Powered by PNphpBB2 © 2003-2006 The PNphpBB Group
Credits
donate.jpg
Serwis Polskiego Towarzystwa Genealogicznego zawiera forum genealogiczne i bazy danych przydatne dla genealogów © 2006-2024 Polskie Towarzystwo Genealogiczne
kontakt:
Strona wygenerowana w czasie 0.858970 sekund(y)