Serwis Polskiego Towarzystwa Genealogicznego

flag-pol flag-eng home login logout Forum Fotoalbum Geneszukacz Parafie Geneteka Metryki Deklaracja Legiony Straty
czwartek, 28 marca 2024

longpixel


Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zobacz następny temat
Autor Wiadomość
NizgorskiOffline
Temat postu: Nizgorski, Nizgorska Nizgorscy Niezgorscy  PostWysłany: 09-12-2018 - 22:41
Sympatyk


Dołączył: 09-12-2018
Posty: 34
Skąd: Chełm
Status: Offline
Szukam rodziny Nizgorskich, oraz informacji na ich temat. Z biegiem czasu uzupełnienie drzewo ponieważ owe posiadam, dodam także zdjęcia ze strony Nizgorskich. Chciałbym jeszcze dodać, iż nazwisko jest też często zmienione na Niezgorski.
Czekam na wieści.

Najbardziej poszukuję informacji na temat Antoniego Nizgorskiego oraz jego żony Annie Nizgorskiej z d. Rulka
Informacje o Leonie Nizgorskim synu Antoniego i Anny Nizgorskich będą bardzo cenne gdyż Leon jeszcze za swojego życia nie odezwał się do nikogo z rodziny.
Szukam także informacji o Stanisławie Nizgorskim o którym wiem niewiele. Dla mnie samego Nizgorskiego szukanie krewnych o tym samym nazwisku nie jest takie łatwe dlatego proszę o każdą informację na temat Nizgorskich.

Dodatkowo załączam w linku Drzewo Genealogiczne Nizgorskich

https://www.myheritage.pl/site-family-t ... lyTreeID=1

Szukam także wzmianki na temat rodziny Górajewskich, Żygadło, Rulka, Kapusta, Parus.
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Krzysztof_OrlowskiOffline
Temat postu: Nizgorski, Nizgorska Nizgorscy Niezgorscy  PostWysłany: 10-12-2018 - 08:06
Sympatyk


Dołączył: 20-01-2016
Posty: 15

Status: Offline
Witam,

Do dzisiaj żyją przedstawiciele rodziny Żygadło w Chełmie. Nazwisko Niezgorski kojarzy mi się z miejscowością Nizgórczyki koło Berdyczowa na Ukrainie. Może nazwisko to ma związek z miejscowością ? Obie rodziny, Żygadłów i Niezgorskich mogą pochodzić z Kresów. Wiele rodzin zamieszkałych w Chełmie, to rodziny z Kresów.

Pozdrawiam,
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość MSN Messenger  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Pobłocka_ElżbietaOffline
Temat postu:   PostWysłany: 10-12-2018 - 08:13
Sympatyk


Dołączył: 22-01-2009
Posty: 3299

Status: Offline
Akt Zgonu 155,Chełm
Alfred Niezgorski chłopiec,lat 6 zmarl 20.06.1944r. Chełmie w szpitalu PCK
,mieszkal w Kowlu,rodzice nieznani

https://www.familysearch.org/ark:/61903 ... cc=1867931

_________________
Pozdrawiam
Ela
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
NizgorskiOffline
Temat postu:   PostWysłany: 10-12-2018 - 08:46
Sympatyk


Dołączył: 09-12-2018
Posty: 34
Skąd: Chełm
Status: Offline
Jedną z tych osób a mowa o Żygadło Smile to moja ciocia Marianna tak naprawdę ostatnia z najstarszych żyjących z tej rodziny w moim kręgu. Co do Alfreda moja zmarła już babcia Genowefa Nizgorska z d. Żygadło opowiadała mi o dzieciach które po ucieczce z Kresów zmarły z powodu jakiejś choroby ....

_________________
Pozdrawiam
Radek Nizgorski
Szukam informacji na temat rodziny Nizgorskich, Żygadło, Górajewskich, Parus, Kapusta,Rulka
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
kryniaOffline
Temat postu:   PostWysłany: 10-12-2018 - 17:21
Sympatyk


Dołączył: 27-02-2008
Posty: 41

Status: Offline
Parus Mateusz - Kapusta Józefa ------małżeństwo
Na tym forum znajdziesz nazwisko Rulka i Żygadło

http://regestry.lubgens.eu/viewpage.php?page_id=766

Pozdrawiam Smile
Krynia
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
NizgorskiOffline
Temat postu:   PostWysłany: 10-12-2018 - 19:15
Sympatyk


Dołączył: 09-12-2018
Posty: 34
Skąd: Chełm
Status: Offline
Dziękuję za informację Smile Mateusz Parus a w szczególności Józefa Kapusta są mi znani. W Olchowcu w powiecie chełmskim jest grób Józefy na który zawsze w wolnej chwili jeździmy. Na tym samym cmentarzu pochowany jest także Bronisław Żygadło oraz jego żona Janina z d. Górajewska.
Dziękuję za kolejne wskazówki Smile



Pani Krystyno Smile strona jest mi znana ale na próżno szukać mi tutaj Anny, nazwisko jak najbardziej istnieje w wykazach na stronie ale nie mam jak w żaden sposób powiązać żadnej osoby z Anną. Albo istnieje jakaś Anna w województwie mazowieckim ale widnieje tam tylko akt urodzenia co ważne przybliżona data śmierci nie zgadza się i co istotne w akcie urodzenia są tylko rodzice nie ma jak dopasować danej osoby do męża i dzieci.



krynia napisał:
Parus Mateusz - Kapusta Józefa ------małżeństwo
Na tym forum znajdziesz nazwisko Rulka i Żygadło

http://regestry.lubgens.eu/viewpage.php?page_id=766

Pozdrawiam Smile
Krynia
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:     
Skocz do:  
Wszystkie czasy w strefie GMT - 12 Godzin
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zobacz następny temat
Powered by PNphpBB2 © 2003-2006 The PNphpBB Group
Credits
donate.jpg
Serwis Polskiego Towarzystwa Genealogicznego zawiera forum genealogiczne i bazy danych przydatne dla genealogów © 2006-2024 Polskie Towarzystwo Genealogiczne
kontakt:
Strona wygenerowana w czasie 1.097586 sekund(y)