Genealodzy.PL Podziel się na Facebooku

https://genealodzy.pl/

Polskie TG  
Użytkownik:         Rejestracja
Hasło: Zapamiętaj

flag-pol flag-eng     home login logout     Forum Fotoalbum Geneszukacz Parafie Geneteka Metryki Deklaracja Legiony Straty

03:30 niedziela, 16 grudnia 2018

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zobacz następny temat
Autor Wiadomość
Bea
Temat postu:   PostWysłany: 19-10-2018 - 19:47
Sympatyk

Krzynowłoga Wielka wg Inwentarza jest w AD dopiero od 1808 r. Lat wcześniejszych nie ma.

Wracając do Krzynowłogi Małej - nigdy nie było tych akt na FS ? Cała diecezja płocka jest dostępna, a tej akurat parafii nie ma ? Dziwne jakieś ..... nawet nie ma wylistowanych ksiąg łacińskich (np. ze szpulką bo się jeszcze robi). Nie spotkałam się wcześniej z takim przypadkiem (ale dopiero niedawno zawędrowałam na te tereny, w sensie: przasnyskie).

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
benyzetOffline
Temat postu:   PostWysłany: 24-10-2018 - 20:55
Sympatyk

Status: Offline
Witam serdecznie. Mam ogromną prośbę do koleżanek i kolegów,kto ma dostęp do mikrofilmów z ikonką rolki. Chodzi mi o mikrofilm 2039931. Parafia Stanisławów wioska Zagwoźdź/Zagwożdż . Osoba Zarzycki Jan ur.7.01.1941. Syn Mariana i Eugeni. Jego akt urodzenia. Proszę jeśli można o zdjęcie telefonem tego aktu.

Sobczyńska_KatarzynaOffline
Temat postu:   PostWysłany: 24-10-2018 - 21:19
Sympatyk

Witam Czy może wiadomo coś na temat CHR w Warszawie? Wiem, że był problem z dostępem do internetu i była mowa o tym, że może być zamknięte nawet przez kilka miesięcy. Nie mogę się tam dodzwonić Może ktoś się orientuje, co się tam teraz dzieje? Pozdrawiam
Kasia

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email  
Werner_TomaszOffline
Temat postu: CHR w Warszawie-jesien 2018  PostWysłany: 26-10-2018 - 13:55

Na stronie Familysearch
https://www.familysearch.org/locations/
Z powodu problemow technicznych Centrum jest nieczynne do końca 2018 r.
Pozdrawiam
T Werner

jurek.soleckiOffline
Temat postu: CHR w Warszawie-jesien 2018  PostWysłany: 19-11-2018 - 12:34
Sympatyk

Witam.
Mama pytanie do forumowiczów?
Czy FamilySearch działa poprawnie. Od jakiegoś czasu przeglądanie FS jest prawie nie możliwe. Źle się wczytuje: okienka ze zdjęciami skaczą po całym ekranie. dużo zdjęć w ogóle się nie otwiera , nie wyostrzają się zdjęcia.
I drugie pytanie:
po pobraniu zdjęcia zapisuje się pod taką nazwą. Czy po takiej nazwie wyszukiwarka na FS znajdzie to zdjęcie bez potrzeby przeglądania filmów
record-image_3Q9M-CS7X-V96X-F
Używam;
Mozilla Firefoks i Google Chrome oraz Bing ( tu w ogóle nie mogę się zalogować)

Pozdrawiam
Jerzy Solecki

Arek_BerezaOffline
Temat postu: CHR w Warszawie-jesien 2018  PostWysłany: 19-11-2018 - 13:23
Zasłużony
Sympatyk

U mnie wszystko działa. Przed chwilą sprawdzałem, na mozilli

kulik_agnieszkaOffline
Temat postu: CHR w Warszawie-jesien 2018  PostWysłany: 19-11-2018 - 14:25
Zasłużony
Sympatyk

Opera. Wszystko śmiga. agnieszka

stanley1980Offline
Temat postu:   PostWysłany: 19-11-2018 - 14:25

Bea napisał:
Krzynowłoga Wielka wg Inwentarza jest w AD dopiero od 1808 r. Lat wcześniejszych nie ma.

Wracając do Krzynowłogi Małej - nigdy nie było tych akt na FS ? Cała diecezja płocka jest dostępna, a tej akurat parafii nie ma ? Dziwne jakieś ..... nawet nie ma wylistowanych ksiąg łacińskich (np. ze szpulką bo się jeszcze robi). Nie spotkałam się wcześniej z takim przypadkiem (ale dopiero niedawno zawędrowałam na te tereny, w sensie: przasnyskie).

Jest tutaj:
https://www.familysearch.org/search/cat ... 1434569-50

Bea
Temat postu:   PostWysłany: 19-11-2018 - 17:17
Sympatyk

stanley1980 napisał:
Bea napisał:

Jest tutaj:
https://www.familysearch.org/search/cat ... 1434569-50

nie, tu są od 1808 i późniejsze. A ja szukam lat wcześniejszych (czyli ksiąg łacińskich, kościelnych)

jad47Offline
Temat postu:   PostWysłany: 19-11-2018 - 17:42
Sympatyk

Witajcie czy może ktoś z was wie kiedy będą dostępne wszystkie księgi bo mi się wydaje ze sa niektóre zamykane Jadwiga.

Janiszewska_JankaOffline
Temat postu:   PostWysłany: 19-11-2018 - 19:46
Zasłużony
Sympatyk

jad47 napisał:
Witajcie czy może ktoś z was wie kiedy będą dostępne wszystkie księgi bo mi się wydaje ze sa niektóre zamykane Jadwiga.

O! Pytanie, na które chyba nikt nie może odpowiedzieć. Mormoni już dużo udostępnili ze skanów, gdy nagle weszło RODO, kler się wystraszył i kazali ograniczyć dostępy do metryk. Mormoni robili mikrofilmy łącząc lata podlegające ochronie danych z tymi z XVIII i XIX wieku i mamy teraz odwrót od publikacji on-line.
Mieli szczęście Ci, którzy znaleźli i ściągnęli sobie to co ich interesowało. ja także się cieszę, że to wcześniej zrobiłam, bo marne są teraz widoki.

Pozdrawiam
Janka

Marcin.RybickiOffline
Temat postu:   PostWysłany: 19-11-2018 - 20:59
Sympatyk

Najlepiej tak chlapnąć "kler się wystraszył i kazali ograniczyć dostępy do metryk". To dobrze, że Mormoni zmikrofilmowali bardzo dużo akt zarówno z zasobów kościelnych, jak i państwowych. Zaczęli to jeszcze w głębokiej komunie, bo Polaków zwyczajnie nie było stać. Ale prawo jest prawem i od właściciela metryk zależy czy Amerykanie będą mogli otworzyć, czy nie. Zależy to od decyzji autonomicznych poszczególnych diecezji i archiwów państwowych. Może ja też palnę, po co nam RODO, które wprowadziło ogromne zamieszanie w życiu codziennym.

elenrilOffline
Temat postu:   PostWysłany: 06-12-2018 - 23:26
Sympatyk

Także zauważyłem, że ostatnio zniknęła możliwość przeglądania bardzo wielu skanów, które były dostępne do podglądu w FHC. Kilka tygodni temu wybrałem się do jednej z placówek, kiedy jeszcze te księgi miały oznaczenie aparatu z kluczykiem. Niestety, na miejscu okazało się, ze obrazy nie chcą się wczytywać (komunikat "Image not available"). Obecnie wszystkie te archiwa (ponoć dotyczy to tych z numerem początkowym zaczynającym się od cyfry 9) są już dostępne jedynie na mikrofilmach (ikona rolki). Czy ktoś ma więcej informacji w tej sprawie? Czy jest szansa, że powrócą one do oglądania w placówkach FHC?

W tym wątku http://siliusradicum.pl/fora/temat/scany-w-familysearch-niedostepne/ przekazano informację, że "Archiwa w Polsce odwołały dostępność"...

Agnieszka_KluzekOffline
Temat postu:   PostWysłany: 07-12-2018 - 16:22

Potwierdzam problemy z FS. Korzystam z biblioteki FS poza Polską (konkretnie we Włoszech) i od kilkunastu dni jest nieczynna. "Problemy techniczne" taką otrzymałam odpowiedź.
Agnieszka

Janiszewska_JankaOffline
Temat postu:   PostWysłany: 07-12-2018 - 19:36
Zasłużony
Sympatyk

Marcin.Rybicki napisał:
Najlepiej tak chlapnąć "kler się wystraszył i kazali ograniczyć dostępy do metryk". To dobrze, że Mormoni zmikrofilmowali bardzo dużo akt zarówno z zasobów kościelnych, jak i państwowych. Zaczęli to jeszcze w głębokiej komunie, bo Polaków zwyczajnie nie było stać. Ale prawo jest prawem i od właściciela metryk zależy czy Amerykanie będą mogli otworzyć, czy nie. Zależy to od decyzji autonomicznych poszczególnych diecezji i archiwów państwowych. Może ja też palnę, po co nam RODO, które wprowadziło ogromne zamieszanie w życiu codziennym.

Panie Rybicki

Proszę zaniechać takich "eleganckich" komentarzy do moich wypowiedzi oraz nauczyć się czytać ze zrozumieniem.
Do wprowadzenia RODO w Polsce nikt nie był właściciwie przygotowany i kler jako dysponent ksiąg metrykalnych przez nich sporządzonych, który zezwolił mormonom na mikrofilmowanie, także musiał zająć stanowisko w trybie pilnym w sprawie publikacji zdjęć.
Mormoni dzięki Bogu dokonali akcji mikrofilmowania polskich ksiąg metrykalnych znacznie wcześniej niż stała się modna powszechna pasja genealogii i znacznie wcześniej niż archiwa państwowe cokolwiek zaczęły robić w tym zakresie więc jestem im wdzięczna za wykonaną ogromną pracę. Jednak nie przewidując obecnych problemów wykorzystywano do filmowania każdy centymetr wolnego filmu i powstało zamieszanie w latach sfilmowanych ksiąg. Sądzę, że AA nie wiedziały dokładnie jak to wygląda i w ubiegłym roku dość powszechnie zezwoliły na publikację on-line dużych ilości zasobów famylisearch. Mieliśmy zatem przez dość krótki czas dostęp do wielu filmów i skanów, a teraz to zostało wycofane na podstawie decyzji władz kościelnych, które wystraszyły się skalą problemu.
Mormoni nie mają takich możliwości by wszystko zeskanować, podzielić i udostępniać więc teraz nawet w ich centrach nie ma dostępu do tych zdjęć, które wcześniej mogliśmy oglądać.
To co Pan "palnął" ma swoje uzasadnienie w polskim bałaganiarstwie, które nie jest tylko spadkiem po "komunie", ale cechą narodową niestety.
Robimy wszystko w ostatniej chwili, bez zastanowienia, przepisy interpretowane są bez logiki i sensu, a potem mamy takie skutki.
Najgorsze jest to, że za PRL i w tym wspaniałym kapitalizmie jednakowo nie dba się o największą naszą narodową ( bo nas wszystkich, a nie tzw.elit) spuściznę w postaci ksiąg metrykalnych. Chronimy w luksusowych warunkach śmieci i brednie, a nasze księgi ulegają zniszczeniu. I to jest nas wszystkich największy problem.

Janka Janiszewska

Skocz do:  
Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zobacz następny temat