Genealodzy.PL Podziel się na Facebooku

Genealodzy.PL

Użytkownik: Rejestracja
Hasło: Pamiętaj

Serwis Polskiego Towarzystwa Genealogicznego

flag-pol flag-eng home login logout Forum Fotoalbum Geneszukacz Parafie Geneteka Metryki Deklaracja Legiony Straty 01:25 wtorek, 16 lipca 2019

longpixel

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zobacz następny temat
Autor Wiadomość
Machnowski_RobertOffline
Temat postu:   PostWysłany: 22-11-2018 - 17:56
Zasłużony
Sympatyk

Status: Offline
Oczywiście, ze można zamówić, w poprzednich postach zostało to dokładnie opisane. Niemniej wątek dotyczy przecież pomocy w archiwum.
Pozdrawiam Smile

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
jartOffline
Temat postu:   PostWysłany: 22-11-2018 - 18:29
Zasłużony
Sympatyk

No i wg. mnie i jako taka została już udzielona - skuteczniej i przede wszystkim dużo szybciej będzie napisać maila i wydać piąteczkę niż czekać na inną jej formę. Tym bardziej że forma prośby nie zdradza o co chodzić może (prośba o sprawdzenie... - ok, byłem, sprawdziłem, faktycznie jest taki, i ... co dalej?).

Poszukuję rodzin: Jastrzębski, Olbryś, Pskiet – par. Jasienica; Sitko/Sitek lub Młynarczyk, Pych – par. Długosiodło; Łaszcz, Świercz, Szczęsny, Ciach, Kapel – par. Wyszków; te nazwiska także w par. Jelonki

Machnowski_RobertOffline
Temat postu:   PostWysłany: 22-11-2018 - 21:55
Zasłużony
Sympatyk

jart napisał:
No i wg. mnie i jako taka została już udzielona - skuteczniej i przede wszystkim dużo szybciej będzie napisać maila i wydać piąteczkę niż czekać na inną jej formę. Tym bardziej że forma prośby nie zdradza o co chodzić może (prośba o sprawdzenie... - ok, byłem, sprawdziłem, faktycznie jest taki, i ... co dalej?).

Co dalej? Oczywiście jak Pan dobrze wywnioskował, chodziło tylko o sprawdzenie, czy ten akt jest tam w ogóle. 😂
A tak poważnie to zadalem na forum tylko pytanie z ewentualna prośba a pańska uwaga z łapaniem za słówka nic nie wnosi.
Sprawdzenie aktu-idac śladem geneteki, w przypadku aktu zgonu wypisujemy rodziców, żonę, czasem miejscowość, ot całe sprawdzenie. Ale być może każdy z nas ma jego inna definicje.

Pozdrawiam serdecznie. 😀

jartOffline
Temat postu:   PostWysłany: 22-11-2018 - 22:24
Zasłużony
Sympatyk

Machnowski_Robert napisał:

Sprawdzenie aktu-idac śladem geneteki, w przypadku aktu zgonu wypisujemy rodziców, żonę, czasem miejscowość, ot całe sprawdzenie. Ale być może każdy z nas ma jego inna definicje.

Są przypadki kiedy chcemy sprawdzić coś jeszcze innego. Ja chciałbym mieć cyfrową reprodukcję - choćby na poczet pomysłów na które wpadnę w przyszłości, a do których będzie mi potrzebna. Tym bardziej że dostęp łatwy, tani a i oczekiwanie niezbyt długie.
Ale oczywiście szanuję odmienne zdanie na ten temat tak jak i inne metody pracy.
Owocnych poszukiwań!

Poszukuję rodzin: Jastrzębski, Olbryś, Pskiet – par. Jasienica; Sitko/Sitek lub Młynarczyk, Pych – par. Długosiodło; Łaszcz, Świercz, Szczęsny, Ciach, Kapel – par. Wyszków; te nazwiska także w par. Jelonki

myckekazimierzOffline
Temat postu:   PostWysłany: 23-11-2018 - 08:15
Sympatyk

kamilara84 napisał:
Jestem na bieżąco w temacie mailowego zamawiania skanów - około tygodnia trwa wszystko i cena za 1 str to 5 zł.

Pozdrawiam

Kamila

Witam
Czy ten adres mailowy , podawany powyżej , jest aktualny?
Pisałem na wiosnę i nie dostałem żadnej odpowiedzi .
k mycke

Skocz do:  
Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zobacz następny temat