Genealodzy.PL Podziel się na Facebooku

https://genealodzy.pl/

Polskie TG  
Użytkownik:         Rejestracja
Hasło: Zapamiętaj

flag-pol flag-eng     home login logout     Forum Fotoalbum Geneszukacz Parafie Geneteka Metryki Deklaracja Legiony Straty

02:38 niedziela, 16 grudnia 2018

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zobacz następny temat
Autor Wiadomość
Podleski_AdamOffline
Temat postu: Zabójcze opłaty w archiwum we Lwowie?  PostWysłany: 11-11-2018 - 12:45

Status: Offline
Witam,

Ostatnio otrzymałem informację od znajomego że jego znajomy w sierpniu 2018 chciał fotografować dokumenty swoim sprzętem w archiwum, chyba bernardyńskim we Lwowie.

Dotychczas opłata za indywidualne fotografowanie danej jednostki była stała i wynosiła ok. 50 hrywien.

Ale podobno wszedł obecnie jakiś nowy przepis i można jedynie zlecać fotografowanie komuś z archiwum za kosmiczną cenę 50 hrywien za zdjęcie!
a własnym aparatem już fotografować nie można!

I tak ma być podobno we wszystkich archiwach na Ukrainie!

Czy ktoś od września był może we Lwowie i może potwierdzić że tak jest?
Bo to w zasadzie zamyka możliwość fotografowania, no chyba że kogoś stać na wydatki liczone w setkach a raczej tysiącach złotych, gdyby chcieć sprowadzić większą ilość archiwaliów żeby badać je spokojnie w domu a nie wertować i czytać tygodniami na Ukrainie

będę wdzięczny za wasze doświadczenia

Adam

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Marynicz_Marcin
Temat postu: Zabójcze opłaty w archiwum we Lwowie?  PostWysłany: 11-11-2018 - 21:45
Zasłużony
Sympatyk

W sierpniu raczej nikt nie mógł fotografować, bo archiwum było nieczynne Wink

Byłem osobiście w TSDIAL w dniach 10-11 września br. i pomimo wcześniejszych zapewnień mailowych (koniec sierpnia), w dniu wizyty otrzymałem informację, że akurat danego dnia wszedł zakaz fotografowania (w rzeczywistości stało się to znacznie wcześniej, jeszcze przed korespondencją mailową z archiwum) i miałem możliwość zamówienia kopii interesujących mnie dokumentów w cenie niespełna 50 hrywien / zdjęcie.

Z posiadanych przeze mnie informacji wynika, że nie jest to jednostkowy przypadek w skali całego kraju.

Zapraszam na mojego bloga genealogicznego :
http://przodkowieztamtychlat.blogspot.com/

Podleski_AdamOffline
Temat postu: Zabójcze opłaty w archiwum we Lwowie?  PostWysłany: 17-11-2018 - 20:12

Status: Offline
Jestem zdziwiony że tylko jedna osoba była w archiwum we Lwowie?
Będę wdzięczny za potwierdzenie informacji Marcina przez innych

pozdrawiam

Skocz do:  
Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zobacz następny temat