Genealodzy.PL Podziel się na Facebooku

https://genealodzy.pl/

Polskie TG  
Użytkownik:         Rejestracja
Hasło: Zapamiętaj

flag-pol flag-eng     home login logout     Forum Fotoalbum Geneszukacz Parafie Geneteka Metryki Deklaracja Legiony Straty

14:42 poniedziałek, 19 listopada 2018

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zobacz następny temat
Autor Wiadomość
Sroczyński_WłodzimierzOffline
Temat postu:   PostWysłany: 08-11-2018 - 15:04
Zasłużony
Członek PTG

Status: Offline
nie ma usc w śródmieściu, jest USC Warszawa i baza jak w wielu innych USC - "technika" z info wprowadzanymi przy wydaniu kiedyś odpisem
o kryterium przechowywania już w wątku było - seria dowodu i częściowo numer nie miejsca zamieszkania, wydania vzy cokolwiek innego

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Orlik_Ala
Temat postu:   PostWysłany: 08-11-2018 - 15:28
Sympatyk

Arku, ustalenia z dnia dzisiejszego: babcia mieszkała wprawdzie na Pradze Północ (dawny Targówek), ale dowód osobisty miała wydany na Pradze Południe. Obdzwoniłam dzisiaj wszystkie WOMy na Pragach, koperta o znanym mi numerze SJ....- jeśli jest - to jest na Pradze Południe. Ale w tej chwili mają tam remont archiwum i żadnej informacji w tym zakresie nie udzielają. Może po nowym roku coś się dowiem... Dziękuję Ci za zainteresowanie i chęć pomocy Smile

Sroczyński_WłodzimierzOffline
Temat postu:   PostWysłany: 08-11-2018 - 16:27
Zasłużony
Członek PTG

SJ (kwestia też numerów) chyba i na Mokotowie się zdarzało przechowywać

[edit] był PS ale skasowałem - nic do tematu wątku nie wnosił

Ostatnio zmieniony przez Sroczyński_Włodzimierz dnia 08-11-2018 - 17:27, w całości zmieniany 2 razy

lukas_07Offline
Temat postu:   PostWysłany: 08-11-2018 - 16:28
Sympatyk

Orlik_Ala napisał:
Od roku bezskutecznie poszukuję aktu zgonu mojego dziadka. Znam prawdopodobną datę zgonu (1952), ale nie wiem, w jakiej miejscowości umarł ani gdzie i przez kogo został pochowany.

Przyszło mi do głowy, że być może kopia aktu została dołączona do koperty dowodowej mojej babci. Babcia zmarła w 1986 roku.
Problem w tym, że w zeszłym roku w urzędzie Warszawa Targówek odmówiono mi (ustnie) jakichkolwiek informacji na temat tej koperty, nawet tego, czy w ogóle zachowała się. Brak interesu prawnego - urzędniczka w ogóle nie chciała rozmawiać.
Szukałam wtedy metryk chrztu babci i jej ślubu z dziadkiem (oba zdarzenia w Rosji). Argumentowałam, że potrzebne mi są do postępowania spadkowego w Rosji. Powiedziano mi, że o dostęp do koperty może wystąpić sąd.
Próbowałam jeszcze w urzędzie W-wa Praga Północ (poprzednie miejsce zamieszkania). W odpowiedzi na wysłany w tej sprawie mail zadzwoniła do mnie urzędniczka i poinformowała mnie o numerze odtworzonego w 1952 aktu małżeństwa. Urzędniczka na jakiejś podstawie znała ten numer, więc mam nikłą nadzieję, że koperta jednak zachowała się. Zamierzam pisemnie wystąpić o udostępnienie mi zawartości tej koperty.
Czy mogę prosić osoby, które skutecznie występowały o dostęp do zawartości kopert dowodowych o pomoc, wskazówkę jak argumentować? Zależy mi nie tyle na całej zawartości koperty, ale najbardziej na tym akcie zgonu dziadka (lub choćby informacji o miejscu wystawienia i numerze tego aktu). Boję się napisać coś, co w przyszłości mogłoby przekreślić szansę na powodzenie sprawy, dlatego proszę o wasze sugestie.

Alu,
Zwróć się do USC o wydanie kserokopii albo samodzielne wykonanie fotokopii tego aktu małżeństwa dziadków z 1952 roku. W akcie może być przypisek z informacją o zgonie współmałżonka. W kopercie dowodowej nigdy odpisu aktu zgonu wspolmałżonka nie widziałem natomiast spotkałem się z adnotacjami dokonywanymi przez urząd na wnioskach o wydanie dowodu osobistego typu. „ stwierdza się zgodność podanych danych z aktem małżeństwa nr i USC, który akt sporządził”. W przypadku wdowy/ wdowca byl podany również nr aktu zgonu i USC, który go sporządził.
Pozdrawiam
Łukasz

Orlik_Ala
Temat postu:   PostWysłany: 08-11-2018 - 20:48
Sympatyk

Włodku, masz rację, urzędniczka pytała mnie o pełny numer dowodu i na podstawie pierwszych cyfr występujących po numerze serii skierowała mnie właśnie na Pragę Południe.

Łukaszu, mam kserokopię tego odtworzonego aktu, niestety nie ma tam żadnych dopisków.
Adnotacja, o jakiej wspominasz byłaby dla mnie bardzo satysfakcjonująca. Miałam nadzieję, że taka adnotacja będzie na metryczce, ale nie było. Metryczka jest z 1963 roku, dotyczy drugiego z kolei wydanego babci dowodu. Po pierwszym dowodzie ślad zaginął, zachował się tylko jego numer.
Tak więc w tej chwili sprawa utknęła na ustalaniu, czy koperta w ogóle jest.
Myślałam, że to będzie prostsze Wink

Dziękuję wszystkim za podpowiedzi Smile

Kasia_MarchlińskaOffline
Temat postu:   PostWysłany: 09-11-2018 - 12:30
Zasłużony
Sympatyk

Mi się udało określić miejsce i parafię zgonu w ZUS. ZUS zwykle wystawia jakąś zapomogę pogrzebową? Nie jestem pewna jak, ale udało mi się wydobyć dane zgonu właśnie z ZUS.

Kaśka

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email  
Katarzyna_TesOffline
Temat postu:   PostWysłany: 09-11-2018 - 20:43
Sympatyk

Witam
Mam pytanie czy istnieją koperty dowodowe z miasta Rypin od r. 1962 i 1964?

Katarzyna

Krzych.KOffline
Temat postu:   PostWysłany: 10-11-2018 - 16:31
Sympatyk

Witam
Proszę zapytać w USC Rypin albo napisać e-maila do Archiwum Państwowego we Włocławku.
Ja bym zaczął od USC - miłe panie, bezproblemowy kontakt telefoniczny czy też e-mailowy.

Zaznaczę, że nie wiem czy są ponieważ kontaktowałem się w sprawie aktów cywilnych.

Pozdrawiam
Krzychu

Katarzyna_TesOffline
Temat postu:   PostWysłany: 10-11-2018 - 17:54
Sympatyk

Dobry wieczór
Dziękuję za informację.
Katarzyna

Skocz do:  
Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zobacz następny temat