Serwis Polskiego Towarzystwa Genealogicznego

flag-pol flag-eng home login logout Forum Fotoalbum Geneszukacz Parafie Geneteka Metryki Deklaracja Legiony Straty
piątek, 29 marca 2024

longpixel


Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zobacz następny temat
Autor Wiadomość
Dorota_MazurekOffline
Temat postu:   PostWysłany: 14-10-2018 - 20:52
Sympatyk


Dołączył: 30-07-2015
Posty: 341

Status: Offline
Są, ja otrzymałam metryczkę siostry mojej mamy.
Dorota
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
jakub336Offline
Temat postu:   PostWysłany: 14-10-2018 - 21:04
Sympatyk


Dołączył: 15-03-2015
Posty: 241

Status: Offline
Witam,
Ponawiam pytanie z przed trzech lat. Czy jest szansa n ametryczki (głównie chodzi mi o zdjęcie) osób zmarłych przed 1990 i jakie to ewentualnie koszty ?
Pozdrawiam,
Sylwek
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Marynicz_Marcin
Temat postu:   PostWysłany: 14-10-2018 - 22:10
Zasłużony
Sympatyk


Dołączył: 20-06-2009
Posty: 2308
Skąd: Międzyrzecz
Witaj,

zachowała się metryczka brata mojego pradziadka zm. 1960 r., a nie zachowała się pradziadka zm. 1964 r. (ta sama miejscowość), więc generalnie nie ma żadnych reguł co do zachowania się tych dokumentów, ale jak widać, szansa istnieje na odnalezienie starszych. Koszt jednego skanu to kilka zł/szt. (dokładna cena w cenniku na stronie archiwum).

_________________
Pozdrawiam,
Marcin Marynicz

Zapraszam na mojego bloga genealogicznego :
http://przodkowieztamtychlat.blogspot.com/
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
jakub336Offline
Temat postu:   PostWysłany: 15-10-2018 - 00:24
Sympatyk


Dołączył: 15-03-2015
Posty: 241

Status: Offline
Dzięki za info, nie wyobrażam sobie moich emocji jeśli udało by mi sie odnależc zdjęcie któegoś z moich przodków. W małych wioskach, zdjęcia do dowodów były jedynymi jakie mieli ludzieurodzeni na przełomie XXI i XX w.
Pozdrawiam,
Sylwester
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
jakub336Offline
Temat postu:   PostWysłany: 01-11-2018 - 12:54
Sympatyk


Dołączył: 15-03-2015
Posty: 241

Status: Offline
Witam,
22.10.18 wysłałem meila z zapytaniem o "metryczki" dziewięciu osób, zmarłych w latach 1955 - 1988 do AP w Milanóku. Już 26.10, dostałęm odpowiedż, że przeprowadzono kwerendę z podaniem osoby za nią odpowiedzialnej. Poimformowano mnie, że zespól, który się tym zajmował z przykrościa informuje, że nie odnaleziono , żadnej z poszukiwanych. A już na nowo rozbudziłem w sobie nadzieje, że spojrże w oczy przodką po których nie zachowało się żadno zdjęcie.
Pozdrawiam,
Sylwester
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
mszatiloOffline
Temat postu:   PostWysłany: 02-11-2018 - 18:07
Zasłużony
Sympatyk


Dołączył: 20-11-2016
Posty: 268

Status: Offline
jakub336 napisał:
Witam,
22.10.18 wysłałem meila z zapytaniem o "metryczki" dziewięciu osób, zmarłych w latach 1955 - 1988 do AP w Milanóku. Już 26.10, dostałęm odpowiedż, że przeprowadzono kwerendę z podaniem osoby za nią odpowiedzialnej. Poimformowano mnie, że zespól, który się tym zajmował z przykrościa informuje, że nie odnaleziono , żadnej z poszukiwanych. A już na nowo rozbudziłem w sobie nadzieje, że spojrże w oczy przodką po których nie zachowało się żadno zdjęcie.
Pozdrawiam,
Sylwester


Nie zrobiłeś pomyłki w dacie? Bo po tym co piszą inni byłaby to błyskawiczna kwerenda. W innych postach padają daty 12 miesięcy i więcej czasu oczekiwania...

Na jaki adres e-mail pisałeś?

Michał
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
jakub336Offline
Temat postu:   PostWysłany: 06-11-2018 - 17:47
Sympatyk


Dołączył: 15-03-2015
Posty: 241

Status: Offline
Nie zrobiłeś pomyłki w dacie? Bo po tym co piszą inni byłaby to błyskawiczna kwerenda. W innych postach padają daty 12 miesięcy i więcej czasu oczekiwania...

Na jaki adres e-mail pisałeś?

Michał[/quote]\
Sprawdziłem i faktycznie zrobiłęm drobną pomyłkę bo pismo z odpowiedzią dostałęm 31.10.18 czyli dziewięć dni po wysłaniu. Wysłąłem na adres
apw.milanowek@warszawa.ap.gov.pl
a odpowiedż dostałem z :
kancelaria@warszawa.ap.gov.pl
Ja rónież się zdziwiłem szybkością odpowiedzi, niestety nie satysfakcjonującej mnie Sad
Pozdr.
Sylwester
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
mszatiloOffline
Temat postu:   PostWysłany: 07-11-2018 - 08:52
Zasłużony
Sympatyk


Dołączył: 20-11-2016
Posty: 268

Status: Offline
To prawda - wielka szkoda, że nie odnaleźli interesujących Cię metryczek.

Dziękuję za odpowiedź.

Michał
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Paulina_WOffline
Temat postu:   PostWysłany: 21-11-2018 - 16:48
Sympatyk


Dołączył: 29-09-2014
Posty: 593

Status: Offline
Witam,
ja złożyłam wniosek (wraz z skanami potwierdzającymi pokrewieństwo) mailem 8.11.2018 i dzisiaj dostałam odp. że znaleziono 5 z 13 osób, o których metryczki wnioskowałam. Łącznie 18 skanów. Nie znaleziono metryczek osób zm. w latach 60 i 70.

_________________
Pozdrawiam, Paulina

https://genztarnowa.blogspot.com
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
jakub336Offline
Temat postu:   PostWysłany: 21-11-2018 - 17:10
Sympatyk


Dołączył: 15-03-2015
Posty: 241

Status: Offline
Paulina_W napisał:
Witam,
ja złożyłam wniosek (wraz z skanami potwierdzającymi pokrewieństwo) mailem 8.11.2018 i dzisiaj dostałam odp. że znaleziono 5 z 13 osób, o których metryczki wnioskowałam. Łącznie 18 skanów. Nie znaleziono metryczek osób zm. w latach 60 i 70.


Hej,
A odnieśli się jakoś czy udowodnienie pokrewieństwa jest konieczne ?
Pozdr.
Sylwek
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Paulina_WOffline
Temat postu:   PostWysłany: 21-11-2018 - 19:11
Sympatyk


Dołączył: 29-09-2014
Posty: 593

Status: Offline
Witam,
jakub336 napisał:

A odnieśli się jakoś czy udowodnienie pokrewieństwa jest konieczne ?
Pozdr. Sylwek

Nie, dlaczego mieliby się do tego "odnieść"?
Dostałam raczej standardową odpowiedź:
Cytat:

Szanowna Pani,
W odpowiedzi na pismo dotyczące przeprowadzenia kwerendy w tutejszym zasobie archiwalnym w celu odszukania i wykonania skanów metryczek dowodowych pp.:
....

Wieloosobowe Stanowisko ds. Działalności Archiwalnej Archiwum Państwowego w Warszawie informuje, że w zespole archiwalnym nr 72/3728/0 Centralny Rejestr Metryczek Wydanych Dokumentów Tożsamości, znaleziono metryczki wydane dla następujących osób:
....

Jednocześnie WSDA Archiwum Państwowego w Warszawie informuje, iż w zespole archiwalnym nr 72/3728/0 Centralny Rejestr Metryczek Wydanych Dokumentów Tożsamości, w jednostkach archiwalnych o sygn. 2/2355, 2/16429, 2/16430, 2/19028, 2/19244, 2/21259, 2/21262, nie znaleziono metryczek dowodowych wydanych dla pozostałych poszukiwanych przez Panią osób.


do tego info o cenniku, nr konta i dane oraz kontakt do osoby zajmującej się sprawą.
Jak rozumiem 1 metryczka to 2 skany, więc dołączone do nich będą jakieś załączniki skoro jest 18 skanów dla 5 osób?

_________________
Pozdrawiam, Paulina

https://genztarnowa.blogspot.com
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Dorota_MazurekOffline
Temat postu:   PostWysłany: 21-11-2018 - 19:17
Sympatyk


Dołączył: 30-07-2015
Posty: 341

Status: Offline
Ja do każdej osoby miałam 3 skany. Dwie strony metryczek plus dodatkowo skan samego zdjęcia. A nadwyżką były zaś o zameldowaniu i zmianie miejsca zamieszkania, dołączone do jednej z metryczek.
Pozdrawiam
Dorota
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Sroczyński_WłodzimierzOffline
Temat postu:   PostWysłany: 21-11-2018 - 19:28
Członek PTG


Dołączył: 09-10-2008
Posty: 31604
Skąd: Warszawa
Status: Offline
Może prościej proponuję:
procedury i aktualne tempo - w wątku (tym bardziej, że się zmieniają), a
przykłady - to co można (bez danych osób żyjących - te przysłaniać), szczególnie mniej typowe - prześlecie to wstawię do poczekalni jako ilustrację tematu i na zachętę, że warto.
Może nawet warto byłoby (jeśli ktoś ma i zechce) do tej samej osoby - obok teczki, formularza paszportowego i innych powiązanych (jak karta meldunkowa etc), ale to opcja wypas, może zacznijmy od testowania przykładów (kilkanaście maks, jeśli różnorodna zawartość) metryczek?

_________________
Bez PW. Korespondencja poprzez maila:
https://genealodzy.pl/index.php?module= ... 3odzimierz
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
jakub336Offline
Temat postu:   PostWysłany: 21-11-2018 - 23:51
Sympatyk


Dołączył: 15-03-2015
Posty: 241

Status: Offline
Chciałęm tylko uściślić czy udowadnianie pokrewieństwa jest konieczne. Ja wysłąłem tylko dane osób których poszukuje bez jakiegokolwiek udawadniania pokrewieństwa i dostałę taką samą odpowiedź jak Ty. Tyle, że nikogo z moich tam nie było.
Pozdr.
Sylwek
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Orlik_Ala
Temat postu:   PostWysłany: 22-11-2018 - 14:47
Zasłużony
Sympatyk


Dołączył: 05-09-2016
Posty: 227

@jakub336,
wysyłając prośbę mailem nie dokumentowałam pokrewieństwa.
Uznałam, że jeśli to będzie konieczne, to zostanę o to poproszona Smile.
Metryczka mojej babci zmarłej w 1986 została odnaleziona, trwało to ok. miesiąca.
Otrzymałam 4 skany: obie strony metryczki dowodu wydanego w 1963 roku (jedna z nich ze zdjęciem)
+ 2 strony, chyba z biura ewidencji ludności, dokumentujące dwukrotną zmianę adresu.
Był to ostatni dowód osobisty mojej babci, metryczki poprzedniego dowodu nie ma; podany jest tylko jego numer i info, że stracił ważność.

_________________
Pozdrawiam, Ala
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:     
Skocz do:  
Wszystkie czasy w strefie GMT - 12 Godzin
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zobacz następny temat
Powered by PNphpBB2 © 2003-2006 The PNphpBB Group
Credits
donate.jpg
Serwis Polskiego Towarzystwa Genealogicznego zawiera forum genealogiczne i bazy danych przydatne dla genealogów © 2006-2024 Polskie Towarzystwo Genealogiczne
kontakt:
Strona wygenerowana w czasie 0.725054 sekund(y)