Serwis Polskiego Towarzystwa Genealogicznego

flag-pol flag-eng home login logout Forum Fotoalbum Geneszukacz Parafie Geneteka Metryki Deklaracja Legiony Straty
czwartek, 28 marca 2024

longpixel


Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zobacz następny temat
Autor Wiadomość
Kasia_MarchlińskaOffline
Temat postu: Ojciec Chopina zgłasza zgon służącego  PostWysłany: 28-10-2018 - 20:25
Zasłużony
Sympatyk


Dołączył: 13-06-2015
Posty: 565

Status: Offline
Z frontu indeksacji taka ciekawostka, akt 103 Cyrkuł VII 1814:

http://metryki.genealodzy.pl/metryka.ph ... 268&y=1236

Kaśka

_________________
Kasia Marchlińska
Poszukuję informacji o nazwiskach: Papi, Geysmer, Kimens, Perks, Szwarcenburg-Czerny, Sosnowski, Czerny, Moszczyński-Pętkowski, Rychtarski, de Rozprza Faygel, Lippoman, Sonne, Gotti, Gałęzowski.
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
SofeiczOffline
Temat postu: Ojciec Chopina zgłasza zgon służącego  PostWysłany: 29-10-2018 - 13:35
Sympatyk


Dołączył: 18-01-2012
Posty: 369

Status: Offline
Super trafienie, no i ten własnoręczny podpis.

Pozdrawiam
Tomasz
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Janiszewska_JankaOffline
Temat postu: Re: Ojciec Chopina zgłasza zgon służącego  PostWysłany: 29-10-2018 - 16:16
Zasłużony
Sympatyk


Dołączył: 28-07-2018
Posty: 993

Status: Offline
Przepraszam, już milczę


Ostatnio zmieniony przez Janiszewska_Janka dnia 20-02-2022 - 21:43, w całości zmieniany 1 raz
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
radicalmanOffline
Temat postu: Re: Ojciec Chopina zgłasza zgon służącego  PostWysłany: 29-10-2018 - 19:04
Sympatyk


Dołączył: 09-10-2007
Posty: 352
Skąd: Legnica
Status: Offline
Janiszewska_Janka napisał:

Tylko indeksujący mogą to zobaczyć !
Reszta robi statystyczne i chronologiczne zapisy w drzewie, ale o ich życiu wie niewiele.


Pozwolę stanowczo nie zgodzić z tym stwierdzeniem!
Że niby indeksujący to jakaś lepsza kasta, o większej wiedzy, a reszta to tylko poławiacze statystyk?
Bardzo nieobietywne i segregujące!

Radek Zań
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
AlicjaSurmackaOffline
Temat postu: Re: Ojciec Chopina zgłasza zgon służącego  PostWysłany: 29-10-2018 - 20:03
Sympatyk


Dołączył: 12-07-2007
Posty: 1011
Skąd: Radomsko
Status: Offline
Witam,
Ja też nie indeksuję choć w dużej mierze poświęcam czas na popularyzowanie genealogii. A tutaj pochwalić się mogę też swoistym odkryciem. Wiele lat temu gdy wpisałam w wyszukiwarkę przodka mojego małżonka Jakuba Benika i ukazał się artykuł " W kręgu Chopina" lub podobnie brzmiący tytuł to tak emocjonalnie zareagowałam, że mimo, że to była druga w nocy obudziłam małżonka aby się pochwalić odkryciem. Otóż wedle tego artykułu Mikołaj Chopin mieszkał razem z Jakubem Benikiem. Potwierdzenie przyjaźni miałam w akcie ślubu córki Benika Seweryny z Marcinem Glińskim -sekretarzem w Radzie Administracyjnej Królestwa Polskiego akt 62 z 1818 roku Cyrkuł II.(jest w genetece) Na tym akcie również jest podpis Mikołaja Chopina. Żona Chopina Justyna była z kolei matką chrzestną siostry pradziadka a córki Marcina Glińskiego -Klementyny Glińskiej.

https://szukajwarchiwach.pl/72/184/0/-/ ... pHi6ovsg_Q

Alicja
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
radicalmanOffline
Temat postu: Re: Ojciec Chopina zgłasza zgon służącego  PostWysłany: 29-10-2018 - 20:33
Sympatyk


Dołączył: 09-10-2007
Posty: 352
Skąd: Legnica
Status: Offline
Są to niewątpliwie ciekawostki, których w genealogii miliony.

Ale myślę też, że niejeden nieindeksujący genealog zagłębił się w życie swoich przodków. Nie tylko w daty i miejsca, ale np. sprawdzając co to znaczy, że przodek był sitarzem z Biłgoraja, czym zajmował się pradzidek - ustawiacz wagonów na kolei warszawsko-wiedeńskiej albo dlaczego przodek grekokatolik, po ukaze tolerancyjnym z 1905 ochrzcił wszystkie swoje dzieci tego samego dnia...
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:     
Skocz do:  
Wszystkie czasy w strefie GMT - 12 Godzin
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zobacz następny temat
Powered by PNphpBB2 © 2003-2006 The PNphpBB Group
Credits
donate.jpg
Serwis Polskiego Towarzystwa Genealogicznego zawiera forum genealogiczne i bazy danych przydatne dla genealogów © 2006-2024 Polskie Towarzystwo Genealogiczne
kontakt:
Strona wygenerowana w czasie 0.536476 sekund(y)