Serwis Polskiego Towarzystwa Genealogicznego

flag-pol flag-eng home login logout Forum Fotoalbum Geneszukacz Parafie Geneteka Metryki Deklaracja Legiony Straty
czwartek, 28 marca 2024

longpixel


Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zobacz następny temat
Autor Wiadomość
zeleznyOffline
Temat postu:   PostWysłany: 17-10-2018 - 20:59
Sympatyk


Dołączył: 10-11-2013
Posty: 414

Status: Offline
Pawle,

Przeszukiwałeś na pewno indeksy i akty z tej parafii, co więcej aktualnie poprawna nazwa tej miejscowości nie zawiera obecnie jednego znaku diakrytycznego - przeczytaj uważnie swój pierwszy post - tam jest odpowiedź.
Drugie imię Barbary to Cecylia, która miała prawie 20 lat gdy zmarł jej ojciec. Miejscowość jej urodzenia ma taką samą pierwszą literę jak parafia jej chrztu. Skan aktu chrztu Barbary znajdziesz na FS.

Pozdrawiam

Janek
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Gos_Paweł_POffline
Temat postu:   PostWysłany: 17-10-2018 - 22:05
Sympatyk


Dołączył: 09-07-2011
Posty: 134

Status: Offline
Czyli, jednak Parafia Miłobądz.



zelezny napisał:
Pawle,

Przeszukiwałeś na pewno indeksy i akty z tej parafii, co więcej aktualnie poprawna nazwa tej miejscowości nie zawiera obecnie jednego znaku diakrytycznego - przeczytaj uważnie swój pierwszy post - tam jest odpowiedź.
Drugie imię Barbary to Cecylia, która miała prawie 20 lat gdy zmarł jej ojciec. Miejscowość jej urodzenia ma taką samą pierwszą literę jak parafia jej chrztu. Skan aktu chrztu Barbary znajdziesz na FS.

Pozdrawiam

Janek
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Gos_Paweł_POffline
Temat postu:   PostWysłany: 18-10-2018 - 20:57
Sympatyk


Dołączył: 09-07-2011
Posty: 134

Status: Offline
https://www.familysearch.org/ark:/61903 ... cat=102909

Czyli Barbara Cecylia, ur. 06.12.1775 r. w m. Mieszczyn. Córka Michała Żoromskiego i Marianny.

A gdzie mogę znaleźć akt dot. śmierci Jej Ojca ? Smile



zelezny napisał:
Pawle,

Przeszukiwałeś na pewno indeksy i akty z tej parafii, co więcej aktualnie poprawna nazwa tej miejscowości nie zawiera obecnie jednego znaku diakrytycznego - przeczytaj uważnie swój pierwszy post - tam jest odpowiedź.
Drugie imię Barbary to Cecylia, która miała prawie 20 lat gdy zmarł jej ojciec. Miejscowość jej urodzenia ma taką samą pierwszą literę jak parafia jej chrztu. Skan aktu chrztu Barbary znajdziesz na FS.

Pozdrawiam

Janek
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
zeleznyOffline
Temat postu:   PostWysłany: 18-10-2018 - 21:32
Sympatyk


Dołączył: 10-11-2013
Posty: 414

Status: Offline
Pawle,

Odpowiedź na zadane pytanie znajdziesz w swoim drugim od końca poście.

Pozdrawiam

Janek

Ps: Zrób sobie wycieczkę do AP Gdańsk lub najbliższego CHR-u - warto, co potwierdzam, sprawdzić chrzty z lat 1785-1801 z wiadomej dla Ciebie parafii (bo indeksów nie ma). Jak zauważyłeś małżeństwa dostępne są dopiero od roku 1821, choć przed wojną dostępne księgi dla UM-ów zaczynały się od roku 1710 i mimo że podają na WePr-ze, że najstarsze księgi zaginęły w czasie IIWŚ to różnie bywa (Archiwum w Lipsku jest wysoce podejrzane jako te, w którym byc może coś jeszcze się skrywać z wywiezionych z katolickich ksiąg metrykalnych z terenów Pomorza, prócz tych już znanych).
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Witold_SOffline
Temat postu:   PostWysłany: 18-10-2018 - 21:49
Sympatyk


Dołączył: 05-04-2016
Posty: 144

Status: Offline
Gwoli uściślenia,

Michał Żeromski zm 25.3.1795 r. Mieszczyn par. Miłobądz. Pawle, akt zgonu tak jak poprzedni do ściągnięcia z FS.
Odnośnie niektórych zapisów metrykalnych w tym m.in. dla parafii Miłobądz, w przypadku gdy akta zagineły podczas wojny materiałem pomocniczym mogą być zapisy z Geheimes staatsarchiv lub tzw. Zeszytów ks. Mańkowskiego.

Pozdrawiam,

Witold

W uzupełnieniu:

Link do aktu zgonu https://www.familysearch.org/ark:/61903 ... cat=102909

tak więc nie zawsze jest potrzebna wycieczka do AP czy CHR_U

Pozdrawiam,

Witold

a, następnym razem być może Pan Jan będzie bardziej pomocny, i od razu poda link do metryki albo choć daty i miejsca wydarzenia.
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
zeleznyOffline
Temat postu:   PostWysłany: 18-10-2018 - 22:45
Sympatyk


Dołączył: 10-11-2013
Posty: 414

Status: Offline
Witoldzie,

Primo - przecież moja pomoc pozwoliła Tobie również odnaleźć akt chrztu Barbary - sam zadałeś mi przecież 2 dni temu pytanie "Czy wiadomo w jakiej parafii została Barbara ochrzczona?" - co oznacza , że nie znałeś tego aktu wcześniej - ale jednak skorzystałeś z pomocy
Secundo - odnalezienie aktu chrztu Barbary jak i zgonu Michała było przecież dziecinnie proste - wystarczyło jedynie we właściwy sposób sprawdzić indeksy PomGenbazy by potem odnaleźć akty na FS i np. gwoli uściślenia jeszcze dodać, że Michał Ż. został pochowany 28.03.1795 przy ołtarzu w Kościele w Miłobądzu.
Tertio - jak przeczytasz ze zrozumieniem jeszcze raz poprzedni mój post to kwestia wycieczki do AP Gdańsk lub CHR-u dotyczy tylko księgi urodzeń z lat 1785-1801, która fizycznie znajduje się w AP Gdańsk a skany są na FS "zakluczykowane"
Quarto - o pomoc prosił Paweł stąd do niego (a nie do Ciebie) kierowałem podpowiedzi, które jak widzisz rozszyfrował i dotarł sam do celu
Quinto - kwestia formuły, jakości jak i typu pomocy na forum - gotowiec czy podpowiedź jest moją prywatną niczym nie ograniczoną sprawą


Pozdrawiam

Janek
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Witold_SOffline
Temat postu:   PostWysłany: 19-10-2018 - 10:05
Sympatyk


Dołączył: 05-04-2016
Posty: 144

Status: Offline
Janku,

To nie była żadna uszczypliwość, tylko wyjście na przeciw innym genealogom. Oczywiście Twoja sprawa o niechęci udostępnienia tzw. Gotowca.
Skany na FS są zakluczykowane, Niemniej dla informacji istnieje takie źródło jak Genbaza gdzie skany metryk z AP Gdańsk są dostępne bez robienia wycieczek.

Oczywiście, podpowiedzi nie kierowałeś do mnie, Jednakże pozwoliłem sobie na "dobro" "rodziny" genealogicznej zwrócić Uwagę na taki FAKT.
Tak na marginesie, pomoc Pawła pozwoliła mi na dotarcie do Aktu urodzenia Barbary), załączył link. Niestety mnie zmylił wiek panny młodej w chwili ślubu (22 lata), a wiadomo, iż ślub odbył się w 1799 r. Tak więc zgodnie z tym Barbara powinna się urodzić w 1777 r.
Secundo zrewanżowałem się i podałem link do zgonu Michała.
To tak w temacie.

Pozdrawiam,

Witold
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
zeleznyOffline
Temat postu:   PostWysłany: 19-10-2018 - 10:53
Sympatyk


Dołączył: 10-11-2013
Posty: 414

Status: Offline
Witoldzie,

Informacja o występowaniu takiego źródła jak Genbaza w środowisku genealogicznym jest wiedzą powszechną, natomiast w przypadku zamiaru przeglądnięcia zespołu nr 1254/13 Kościół katolicki w Miłobądzu, pow. Tczew (U 1785-1801) wycieczka do AP Gdańsk niestety jest konieczna lub jak pisałem wycieczka do CHR-u.
Tak na marginesie pomoc Pawła, która pozwoliła na dotarcie Tobie do aktu chrztu Barbary - w postaci linku do skanu, zrodziła się stety lub niestety ale z mojej pomocy.
Dodam jeszcze. że warto czasem korzystać z pięknego polskiego słowa "dziękuję".
To tak w temacie.


Pozdrawiam

Janek
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Witold_SOffline
Temat postu:   PostWysłany: 19-10-2018 - 16:01
Sympatyk


Dołączył: 05-04-2016
Posty: 144

Status: Offline
"Dziękuję" za nieocenioną pomoc.

Pozdrawiam,
Witold
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Gos_Paweł_POffline
Temat postu:   PostWysłany: 20-10-2018 - 22:25
Sympatyk


Dołączył: 09-07-2011
Posty: 134

Status: Offline
Panowie-bardzo Panom dziękuję. Naprawdę.
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Gos_Paweł_POffline
Temat postu:   PostWysłany: 21-10-2018 - 22:46
Sympatyk


Dołączył: 09-07-2011
Posty: 134

Status: Offline
A skąd wiadomo, że Michał Żoromski został pochowany przy Ołtarzu w Miłobądziu?



zelezny napisał:
Witoldzie,

Primo - przecież moja pomoc pozwoliła Tobie również odnaleźć akt chrztu Barbary - sam zadałeś mi przecież 2 dni temu pytanie "Czy wiadomo w jakiej parafii została Barbara ochrzczona?" - co oznacza , że nie znałeś tego aktu wcześniej - ale jednak skorzystałeś z pomocy
Secundo - odnalezienie aktu chrztu Barbary jak i zgonu Michała było przecież dziecinnie proste - wystarczyło jedynie we właściwy sposób sprawdzić indeksy PomGenbazy by potem odnaleźć akty na FS i np. gwoli uściślenia jeszcze dodać, że Michał Ż. został pochowany 28.03.1795 przy ołtarzu w Kościele w Miłobądzu.
Tertio - jak przeczytasz ze zrozumieniem jeszcze raz poprzedni mój post to kwestia wycieczki do AP Gdańsk lub CHR-u dotyczy tylko księgi urodzeń z lat 1785-1801, która fizycznie znajduje się w AP Gdańsk a skany są na FS "zakluczykowane"
Quarto - o pomoc prosił Paweł stąd do niego (a nie do Ciebie) kierowałem podpowiedzi, które jak widzisz rozszyfrował i dotarł sam do celu
Quinto - kwestia formuły, jakości jak i typu pomocy na forum - gotowiec czy podpowiedź jest moją prywatną niczym nie ograniczoną sprawą


Pozdrawiam

Janek
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
zeleznyOffline
Temat postu:   PostWysłany: 22-10-2018 - 13:03
Sympatyk


Dołączył: 10-11-2013
Posty: 414

Status: Offline
Pawle,

Poszukiwana przez Ciebie informacja znajduje się w akcie zgonu Michała.
Przy tym barokowym ołtarzu (jak podejrzewam poświęconego NMP - Beatissima Virgine Maria), który został podobnie jak dwa inne zniszczony w czasie działań wojennych w roku 1945, pochowano dnia 4 sierpnia również młodszego brata Barbary - Piotra. Akt jego zgonu również znajdziesz na FS.
Aby dowiedzieć się więcej o żonie Michała - Mariannie (oraz potwierdzić jej nazwisko panieńskie) proponuję. kolejny raz, wycieczkę do CHR-u lub AP Gdańsk w poszukiwaniu aktów chrztu rodzeństwa Barbary (w tym w/w Piotra) - w zespole nr 1254/13 Kościół katolicki w Miłobądzu, pow. Tczew (U 1785-1801).


Pozdrawiam

Janek
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Gos_Paweł_POffline
Temat postu:   PostWysłany: 25-10-2018 - 21:56
Sympatyk


Dołączył: 09-07-2011
Posty: 134

Status: Offline
Jestem Panu wdzięczny... .

Tak, zdaję sobie dobrze sprawę,że muszę poszukać wskazane przez Pana akty."Z natury" Smile

Swoją drogą, zastanawia mnie, dlaczego i ojciec i syn zostali pochowani w kościele. Jakie mieli zasługi... .

Mam wśród może nie Przodków, ale podobną sytuację. Pierwsza żona jednego z moich Przodków została pochowana na pocz. XIX w. także w kościele, w Sobótce koło Łęczycy. Była chłopką... .


zelezny napisał:
Pawle,

Poszukiwana przez Ciebie informacja znajduje się w akcie zgonu Michała.
Przy tym barokowym ołtarzu (jak podejrzewam poświęconego NMP - Beatissima Virgine Maria), który został podobnie jak dwa inne zniszczony w czasie działań wojennych w roku 1945, pochowano dnia 4 sierpnia również młodszego brata Barbary - Piotra. Akt jego zgonu również znajdziesz na FS.
Aby dowiedzieć się więcej o żonie Michała - Mariannie (oraz potwierdzić jej nazwisko panieńskie) proponuję. kolejny raz, wycieczkę do CHR-u lub AP Gdańsk w poszukiwaniu aktów chrztu rodzeństwa Barbary (w tym w/w Piotra) - w zespole nr 1254/13 Kościół katolicki w Miłobądzu, pow. Tczew (U 1785-1801).


Pozdrawiam

Janek
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:     
Skocz do:  
Wszystkie czasy w strefie GMT - 12 Godzin
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zobacz następny temat
Powered by PNphpBB2 © 2003-2006 The PNphpBB Group
Credits
donate.jpg
Serwis Polskiego Towarzystwa Genealogicznego zawiera forum genealogiczne i bazy danych przydatne dla genealogów © 2006-2024 Polskie Towarzystwo Genealogiczne
kontakt:
Strona wygenerowana w czasie 0.545723 sekund(y)