Serwis Polskiego Towarzystwa Genealogicznego

flag-pol flag-eng home login logout Forum Fotoalbum Geneszukacz Parafie Geneteka Metryki Deklaracja Legiony Straty
czwartek, 28 marca 2024

longpixel


Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zobacz następny temat
Autor Wiadomość
Jolanta_SiniarskaOffline
Temat postu: Siniarski Szaniawski Nowe Miasto nad Pilicą Gostomia  PostWysłany: 23-10-2018 - 14:23
Sympatyk


Dołączył: 27-09-2011
Posty: 25

Status: Offline
Interesuje mnie par. NOWE MIASTO nad Pilicą.
W internecie są głównie akta miejskie w Nowym Mieście .
A ja poszukuję AKTA WIEJSKIE w Nowym Mieście - chodzi o wieś GOSTOMIA

Dzwoniłam dzisiaj ( 23.10.2018) do parafii odbyłam rozmowę z bardzo miłym i uprzejmym ks.wikariuszem. Próbował coś mi poszukać ale nie miałam sumienia go tak wykorzystywać.
Poinformował mnie, że wszystkie księgi są przygotowane do wysłania do kurii w Łowiczu.No ale jak sami wiemy ,to tam utoną.

Czy ktoś ma możliwość dostać się do - Parafii rzymskokatolickiej Opieki Matki Bożej Bolesnej. Ksiądz chętnie udostępni akta ,bo lada dzień mogą być wywiezione.

Mnie interesuje ślub KAZIMIERZA SZANIAWSKIEGO ( SINIARSKIEGO i podobnie )
z Małgorzatą STANISZEWSKĄ

W latach ok.1828 - 1838 - Ten akt musi tam być. Zapłacę za jego odnalezienie.Pozdrawiam .Jola jolagr@wp.pl
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
krzysztofjach1Offline
Temat postu: Siniarski Szaniawski Nowe Miasto nad Pilicą Gostomia  PostWysłany: 23-10-2018 - 16:19
Zasłużony
Sympatyk


Dołączył: 20-06-2011
Posty: 29

Status: Offline
Dzień Dobry!

Może nie trzeba odwiedzać parafii bo metryki z tego okresu są dostępnie (po zalogowaniu) w Genbazie w zasobach AP Łódź. Pozdrawiam Krzysiek
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Janiszewska_JankaOffline
Temat postu: Re: Siniarski Szaniawski Nowe Miasto nad Pilicą Gostomia  PostWysłany: 23-10-2018 - 16:55
Zasłużony
Sympatyk


Dołączył: 28-07-2018
Posty: 993

Status: Offline
Przepraszam, już milczę


Ostatnio zmieniony przez Janiszewska_Janka dnia 20-02-2022 - 21:52, w całości zmieniany 1 raz
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Jolanta_SiniarskaOffline
Temat postu:   PostWysłany: 23-10-2018 - 18:25
Sympatyk


Dołączył: 27-09-2011
Posty: 25

Status: Offline
witam !
Doceniam pracę jaką wykonują indeksujący.Pełen szacun.

Mam ogromne drzewo swojej rodziny i wiele gałęzi w różnych kierunkach ,które tworzyłam przesiadując setki godzin w archiwach nad księgami i mikrofilmami .
Dzięki temu ,że w internecie zaczęły ukazywać się strony archiwalne i genealogiczne wreszcie odnalazłam kawałek rodziny swojego KAZIMIERZA (SZANIAWSKIEGO ) SINIARSKIEGO .
Odnalazłam wszystkie jego dzieci (oprócz Marianny)
Znalazłam również dokładny akt jego zgonu, szkoda ,że jego rodzice tam byli nieznani.

Ale nie znalazłam AKTU ŚLUBU jego ,czyli KAZIMIERZA z Małgorzatą STANISZEWSKĄ (1829-1838)

Wg aktu zgonu tejże STANISZEWSKIEJ (1878 Opoczno) wynika ,że urodziła się w Nowym Mieście
(ok 1815), więc mniemam ,że tam też odbył się ich ślub. W tym akcie może być podane miejsce urodzenia KAZIMIERZA SZANIAWSKIEGO i dane jego rodziców.
Na tym mi głównie zależy.

Jeśli chodzi o akta w genbazie .Sprawdziłam dokładnie , że mimo ,że lata są po kolei ,jedne księgi dotyczą tylko NOWEGO MIASTA - czyli gminy miejskiej
a kolejne GMINY WIEJSKIEJ w Nowym Mieście (okoliczne wsie )
Te ostatnie mnie interesują ,bo tam oprócz innych wsi ,są akta ze wsi GOSTOMIA.

Jeśli się mylę proszę mnie wyprowadzić z błędu .A pisałam o rozmowie z ks.wikariuszem ,który zapewniał mnie ,że posiada akta GMINY WIEJSKIEJ ( z Gostomią )
Pozdrawiam serdecznie i proszę o jakąś podpowiedż.
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Janiszewska_JankaOffline
Temat postu:   PostWysłany: 23-10-2018 - 20:02
Zasłużony
Sympatyk


Dołączył: 28-07-2018
Posty: 993

Status: Offline
Przepraszam, już milczę


Ostatnio zmieniony przez Janiszewska_Janka dnia 20-02-2022 - 21:52, w całości zmieniany 1 raz
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Jolanta_SiniarskaOffline
Temat postu:   PostWysłany: 23-10-2018 - 20:30
Sympatyk


Dołączył: 27-09-2011
Posty: 25

Status: Offline
witaj !
krótko - Staniszewska najpierw urodziła się w Nowym Mieście,
a potem mogła brać ślub również w Nowym Mieście zgodnie ze zwyczajem
aż wreszcie zmarła w Opocznie (wg.aktu zgonu.)

Szukałam wszędzie jej ślubu z Kazimierzem i mogę tylko przypuszczać że ,mógł odbyć się w Nowym Mieście.
O ile uda mi się zdobyć akta Gminy Wiejskiej z Gostomią będę mogła i to miejsce sprawdzić.

Pozdrawiam , fajnie ,że są tacy ludzie ,którzy poświęcają kawał swojego życia na indeksowanie starych aktów ,z których my sobie tak łatwo korzystamy .Jeszcze raz pełen szacunek.
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:     
Skocz do:  
Wszystkie czasy w strefie GMT - 12 Godzin
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zobacz następny temat
Powered by PNphpBB2 © 2003-2006 The PNphpBB Group
Credits
donate.jpg
Serwis Polskiego Towarzystwa Genealogicznego zawiera forum genealogiczne i bazy danych przydatne dla genealogów © 2006-2024 Polskie Towarzystwo Genealogiczne
kontakt:
Strona wygenerowana w czasie 0.945196 sekund(y)