Serwis Polskiego Towarzystwa Genealogicznego

flag-pol flag-eng home login logout Forum Fotoalbum Geneszukacz Parafie Geneteka Metryki Deklaracja Legiony Straty
wtorek, 16 kwietnia 2024

longpixel


Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zobacz następny temat
Autor Wiadomość
Sroczyński_WłodzimierzOffline
Temat postu:   PostWysłany: 18-10-2018 - 13:25
Członek PTG


Dołączył: 09-10-2008
Posty: 31707
Skąd: Warszawa
Status: Offline
nie tożsame, czyli są zmarli pochowani na cmentarzu, których w ASC USC danej parafii nie ma (a szerzej w księgach zgonów) i są akty zgonu w ASC USC danej parafii osób niepochowanych na parafialnym cmentarzu
Czy na każdym cmentarzu tak jest? Może nie na każdym, ale z zasady są to różne zbiory. Nawet tam, gdzie księga zgonów to w pewnym okresie nie ASC, a to zdaje się że w tym przypadku ma miejsce, skoro są wpisy o miejscu pochówku w AZ.

_________________
Bez PW. Korespondencja poprzez maila:
https://genealodzy.pl/index.php?module= ... 3odzimierz
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
kasiakozłowskaOffline
Temat postu:   PostWysłany: 18-10-2018 - 14:15
Zasłużony
Sympatyk


Dołączył: 23-04-2017
Posty: 291

Status: Offline
Księgi zgonów mają braki w latach 1940-1942. W USC uzupełniłam braki. Rozumiem że chodzi Ci o różnicę w księgach urzędu i parafii. Rejonizacja parafii jest inna niż urzędu. To jest cmentarz parafialny w małej wsi na mazowszu. Jeśli parafialny to wydaje mi się że księgi parafialne mają tu największą wartość informacyjną. Porównując księgi urzędowe z parafialnymi różnic nie widziałam wiele. Dla mojej parafii taka wyszukiwarka to będzie wielkie wydarzenie. I nie tylko dla parafii ale również dla historyków i genealogów. Nawet jeśli nie jest 100% odzwierciedlenie stanu, to warto było poświęcić czas na ten projekt.

_________________
Pozdrawiam Kasia
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Sroczyński_WłodzimierzOffline
Temat postu:   PostWysłany: 18-10-2018 - 14:22
Członek PTG


Dołączył: 09-10-2008
Posty: 31707
Skąd: Warszawa
Status: Offline
do 1945 z ew. wyłączeniem okresu włączenia do rzeszy - to jest to samo urząd i parafia
i księga zgonów ta sama w zawarto§ci
duza, mała, średnia. bez znaczenia

_________________
Bez PW. Korespondencja poprzez maila:
https://genealodzy.pl/index.php?module= ... 3odzimierz
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
kasiakozłowskaOffline
Temat postu:   PostWysłany: 18-10-2018 - 14:31
Zasłużony
Sympatyk


Dołączył: 23-04-2017
Posty: 291

Status: Offline
Tak zgadzam się z powyższym. To samo. Więc o czym mowa? Jak już wspomniałam cmentarz parafialny czyli należący do parafii więc zapiski księdza są jak najbardziej miarodajne. A czy ma znaczenie to już przyszłe pokolenia osądzą. Off

_________________
Pozdrawiam Kasia
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Sroczyński_WłodzimierzOffline
Temat postu:   PostWysłany: 18-10-2018 - 19:51
Członek PTG


Dołączył: 09-10-2008
Posty: 31707
Skąd: Warszawa
Status: Offline
chyba nie wiem "o czym mowa"Sad

*"prowadzimy wszystkie zgony od 1904 a przy nazwisku osoby, której nagrobka nie odnalazłam pojawi się wpis "pochowany na cmentarzu, grobu nie odnaleziono"

*Adnotacje przy zapiskach "pochowany-a na cmentarzu miejscowym" musiała mi wystarczyć.

*Porównując księgi urzędowe z parafialnymi różnic nie widziałam wiele

ASC zgony od 1904: przy każdym pierwopisie ASC Z 1904-1939, 1943-1945 jest dopisek "pochowany-a na cmentarzu miejscowym" ?
to chyba jednak wiele różnic widać przy porównaniu "ksiąg urzędowych" z "parafialnymi"? tak z parę tysięcy na parę tysięcy aktów?

jak zwykle pewnie sprowadza się do : bez linków do kopii dokumentów trudno odpowiedzieć na pytanie dotyczące tych dokumentów

_________________
Bez PW. Korespondencja poprzez maila:
https://genealodzy.pl/index.php?module= ... 3odzimierz
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
KrystianOffline
Temat postu:   PostWysłany: 22-10-2018 - 22:38
Sympatyk


Dołączył: 28-01-2007
Posty: 79

Status: Offline
Dziękuję za wszystkie podpowiedzi. O zgłoszeniu indeksacji nie pomyślałem. Szczerze mówiąc nie sądziłem, że jest na to wymagana zgoda.
Z tego co wyczytałem prawie nikt nie zajmował się prywatnie taką indeksacją, nie mówiąc już o jakimś programie, który obsłużyłby taką bazę (z wyjątkiem Excela).
Buduję stronę w oparciu o CMSa (Wordpress) i myślałem, żeby pod nią podpiąć taką bazę danych z wyszukiwarką.

_________________
Pozdrawiam Krystian
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
zibi50Offline
Temat postu:   PostWysłany: 23-10-2018 - 18:39
Sympatyk


Dołączył: 31-01-2013
Posty: 20
Skąd: Warszawa
Status: Offline
Krystianie!
Warto rozważyć powierzenie pełnej inwentaryzacji cmentarza profesjonalnej firmie np. BlowHD Technology z Iwierzyc: http://blowhd.pl/.
Firma ta zrealizowała z powodzeniem szereg tego typu prac na terenie całego kraju, w tym m.in. w Sandomierzu i Słupi Nadbrzeżnej - miejscach, gdzie spoczywają moi przodkowie.
Wszystko zależy od tego, co się chce osiągnąć i jakie można przeznaczyć na ten cel środki.
Życzę powodzenia i pozdrawiam
Zbigniew Jopek
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
KrystianOffline
Temat postu:   PostWysłany: 23-10-2018 - 18:52
Sympatyk


Dołączył: 28-01-2007
Posty: 79

Status: Offline
Dziękuję za poradę p. Zbigniewie. Problem w tym, że chcemy to zrobić społecznie w ramach Towarzystwa. Nie stać nas na profesjonalne działania jednej z firm zajmujących się takimi sprawami. Samo wykonanie zdjęć i stworzenie bazy nie sprawi nam problemu. Schody zaczynają się przy publikacji materiału. Miałem nadzieję, że jest jakiś darmowy program, do którego wprowadzimy te dane i wygenerujemy sobie stronę. Wygląda jednak na to, że trzeba będzie samemu ją (stronę www) stworzyć od podstaw.

_________________
Pozdrawiam Krystian
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
zibi50Offline
Temat postu:   PostWysłany: 23-10-2018 - 19:25
Sympatyk


Dołączył: 31-01-2013
Posty: 20
Skąd: Warszawa
Status: Offline
Krystianie!

Jeśli mogę, to chciałbym abyś zerknął, o ile to jeszcze możliwe, na efekty prac nad inwentaryzacją niewielkiego cmentarza parafialnego (ok. 900 grobów) w Słupi Nadbrzeżnej wykonanych profesjonalnie przez wspomnianą firmę: http://mogily.pl/slupianadbrzezna
Według nie tylko mojej oceny, stosunkowo niewielkie nakłady środków poniesione przez proboszcza parafii, będącego jednocześnie administratorem cmentarza były racjonalne, a rezultaty prac są łatwo dostępne na dotychczasowej stronie internetowej parafii (zakładka Cmentarz).

Serdecznie pozdrawiam

Zbigniew Jopek
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:     
Skocz do:  
Wszystkie czasy w strefie GMT - 12 Godzin
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zobacz następny temat
Powered by PNphpBB2 © 2003-2006 The PNphpBB Group
Credits
donate.jpg
Serwis Polskiego Towarzystwa Genealogicznego zawiera forum genealogiczne i bazy danych przydatne dla genealogów © 2006-2024 Polskie Towarzystwo Genealogiczne
kontakt:
Strona wygenerowana w czasie 0.907626 sekund(y)