Genealodzy.PL Podziel się na Facebooku

Genealodzy.PL

Użytkownik: Rejestracja
Hasło: Pamiętaj

Serwis Polskiego Towarzystwa Genealogicznego

flag-pol flag-eng home login logout Forum Fotoalbum Geneszukacz Parafie Geneteka Metryki Deklaracja Legiony Straty 03:49 wtorek, 19 marca 2019

longpixel

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zobacz następny temat
Autor Wiadomość
chodorekannaOffline
Temat postu: Wykaz Kolejarzy i Leśników w Galicji 1884 - 1940 r.  PostWysłany: 16-03-2018 - 21:06
Sympatyk

Status: Offline
Witam serdecznie .
Uprzejmie proszę o pomoc i ukierunkowanie mnie ,gdzie mogę odszukać wykaz Kolejarzy i Leśników w Galicji 1884 - 1940 r.
Mam na myśli województwo tarnopolskie i lwowskie .
Szanownie Państwo.
Od wielu lat poszukuję danych dotyczących moich Dziadków .
1/KOLEJARZ.
WĘGRZYNOWICZ MICHAŁ (kolejarz ,zwrotniczy).
Zamieszkały we Wsi Siworogi ,powiat:Przemyślany woj: Tarnopol
Zamarł na gruźlicę i jest pochowany na cmentarzu w Siworogach(grobu nie ma ).
Przed śmiercią wypisał się ze Związków Zawodowych Kolejarzy.
Miał żonę Michalinę Węgrzynowicz (zd. Zwarycz)i czworo dzieci.
2/LEŚNICZY - GAJOWY .
WORONKA MICHAŁ.
Zamieszkały we Wsi Siworogi ,powiat: Przemyślany woj: Tarnopol
Brał udział w I wojnie św. pewnie był ranny ,gdyż na zdjęciu jest w szpitalnym kitlu (na zdjęciu nad Jego głową jest zaznaczony zygzakiem -ołówkiem ).
Wkleję zdjęcie(mam nadzieje ,że się uda).
Z opowiadań rodzinnych wiem, że był gajowym w lesie (pewnie w okolicach Przemyślan?).
Miał żonę, Anna Woronka (zd. Nowogrodzka).
Mieli troje dzieci .
Niestety ,jestem bardzo zasmucona, że mam tak znikomą wiedzę na temat moich Dziadków .
Szanowni Państwo.
Bardzo proszę o pomoc .
Proszę również ukierunkować mnie ,gdzie mogę szukać .
Będę bardzo wdzięczna jak również zobowiązana.
Z satysfakcją i przyjemnością również pomagam i pomogę w poszukiwaniach ,jeśli tylko potrafię.
Serdecznie Państwa pozdrawiam.
Z wyrazami szacunku.
Ania Chodorek.

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Aneta_FiselOffline
Temat postu: Wykaz Kolejarzy i Leśników w Galicji 1884 - 1940 r.  PostWysłany: 17-03-2018 - 01:06
Sympatyk

Witaj, ja również pochodzę z kolejarskiej rodziny ze Stanislawowa. Sprawdzalas stronę www.kolejarze-online.pl? Znalazlam tam swojego pradziadka. Sprawdź też moze zespół 310 w AGAD c.k Ministerstwo Kolei Żelaznych.
Tyle mi przychodzi do głowy.
Pozdrowienia.

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
chodorekannaOffline
Temat postu: Wykaz Kolejarzy i Leśników w Galicji 1884 - 1940 r.  PostWysłany: 17-03-2018 - 14:27
Sympatyk

Witaj Aneta.
Serdecznie dziękuję za podpowiedź .
Jestem zdeterminowana,więc pewnie się uda odszukać.
Aneta,proszę napisz ,czy dobrze myślę (kumam ),a więc:
Inwentarz fond 248 opis 5"W" - Węgrzynowicz Michał (Вегжиновіч/ Венгжинович Міхал/ Михайло).
Myślę ,że powinnam szukać w trzeciej literze alfabetu "B" czyli nasze "W" ,tak ?. Nie mam zielonego pojęcia ,jak mam to sprawdzić .Sorry,wiek robi swoje.
Uprzejmie proszę o podpowiedź.
Z wyrazami szacunku .
Ania

Rafik0002Offline
Temat postu: Wykaz Kolejarzy i Leśników w Galicji 1884 - 1940 r.  PostWysłany: 28-04-2018 - 15:20
Zasłużony
Sympatyk

Witam mam pytanie.
Wyszukując na tej stronie: www.kolejarze-online.pl Piotra Niemiec. Wyskakuje że urodził się w 1898 roku, więc się zgadza ale pisze że lata pracy 1884-1939. Nie rozumiem z tymi latami jak to możliwe.

Virg@Offline
Temat postu: Wykaz Kolejarzy i Leśników w Galicji 1884 - 1940 r.  PostWysłany: 30-04-2018 - 13:34
Sympatyk

Aniu,

Wielkopolska Biblioteka Cyfrowa, udostępnia publikację: Almanach Leśny. Rocznik Personalny Administracji Lasów Państwowych, 1933, wydany nakładem Spółki Wydawniczej "Prasa Drzewna", Warszawa 1933.
Struktura publikacji:
Część I. Imienny wykaz personelu Administracji Lasów Państwowych: według stanu na dzień 1 lipca 1933 roku
Część II. Alfabetyczny wykaz personelu Administracji Lasów Państwowych
Część III. Uzupełnienia i przepisy

W książce Gniewnie szumiał las. Wspomnienia leśników polskich 1939-1945 Znajduje się Aneks – Leśnicy i drzewiarze (uczestnicy walki wyzwoleńczej narodu polskiego 1939-1945, Wydawnictwo Ministerstwa Obrony Narodowej w 1982 r.
Chociaż wykaz jest niepełny, może warto i tam zaglądnąć.

Pozdrawiam serdecznie i życzę owocnego poszukiwania –
Lidia

chodorekannaOffline
Temat postu: Re: Wykaz Kolejarzy i Leśników w Galicji 1884 - 1940 r.  PostWysłany: 18-10-2018 - 12:38
Sympatyk

Virg@ napisał:
Aniu,

Wielkopolska Biblioteka Cyfrowa, udostępnia publikację: Almanach Leśny. Rocznik Personalny Administracji Lasów Państwowych, 1933, wydany nakładem Spółki Wydawniczej "Prasa Drzewna", Warszawa 1933.
Struktura publikacji:
Część I. Imienny wykaz personelu Administracji Lasów Państwowych: według stanu na dzień 1 lipca 1933 roku
Część II. Alfabetyczny wykaz personelu Administracji Lasów Państwowych
Część III. Uzupełnienia i przepisy

W książce Gniewnie szumiał las. Wspomnienia leśników polskich 1939-1945 Znajduje się Aneks – Leśnicy i drzewiarze (uczestnicy walki wyzwoleńczej narodu polskiego 1939-1945, Wydawnictwo Ministerstwa Obrony Narodowej w 1982 r.
Chociaż wykaz jest niepełny, może warto i tam zaglądnąć.

Pozdrawiam serdecznie i życzę owocnego poszukiwania –
Lidia

Skocz do:  
Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zobacz następny temat