Genealodzy.PL Podziel się na Facebooku

https://genealodzy.pl/

Polskie TG  
Użytkownik:         Rejestracja
Hasło: Zapamiętaj

flag-pol flag-eng     home login logout     Forum Fotoalbum Geneszukacz Parafie Geneteka Metryki Deklaracja Legiony Straty

15:21 poniedziałek, 19 listopada 2018

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zobacz następny temat
Autor Wiadomość
Marian.POffline
Temat postu:   PostWysłany: 29-09-2018 - 18:18
Sympatyk

Status: Offline
Panie Albinie,
spisy z 1876r akurat ten rocznik potrzebuje , w 74 urodził się mój przodek a w spisach będzie imię ojca ,matki których nie znam . Tak zachodzę do AA i co dalej ? tzn. opłacam i dostaje ten spis do sfotografowania ?.Chcę zaznaczyć nigdy nie byłem w żadnym archiwum i nie wiem co i jak , proszę o instrukcję.Pozdrawiam
Marian

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Albin_KożuchowskiOffline
Temat postu:   PostWysłany: 29-09-2018 - 19:09
Zasłużony
Sympatyk

Zasady korzystania z zasobów AA były już omawiane wcześniej. Kwerenda jest darmowa, nie można robić samemu skanów lub zdjęć. Można tylko spisać potrzebne dane. Ksiądz może zrobić skan za odpowiednią opłatą.

https://archibial.pl/instytucje/archiwu ... ecezjalne/

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email  
Marian.POffline
Temat postu:   PostWysłany: 29-09-2018 - 19:42
Sympatyk

Dziękuję za informacje. Pozdrawiam serdecznie
Marian

Albin_KożuchowskiOffline
Temat postu:   PostWysłany: 12-10-2018 - 18:04
Zasłużony
Sympatyk

Justyno, jesteś jeszcze zainteresowana swoimi poszukiwaniami? Chyba nie bardzo, świadczy o tym brak odzewu na mój email dot. Łazara /Łazaraski/. Mam trochę danych zdobytych w archiwum, ale jak ktoś szybko rezygnuje, to trudno.

Stypiński_BartoszOffline
Temat postu:   PostWysłany: 16-10-2018 - 21:37

Witam
Mam problem z odnalezieniem informacji o mojej prababci Helenie Dobrskiej z domu Rogalko (tak podała Babcia) urodzonej ok 1893 roku w Białymstoku z matki Teofili zd.Promińska (ur. ok 1854 w Białymstoku). Rodzeństwo prababci Jan,Maria,Bronisław,Władysław,Witold. Możliwe , że nazwisko zostało przekręcone z Rogalska bądź Rogala. Dziękuję z góry za jakiekolwiek informację o wyżej wymienionych.
Bartosz Stypiński

Arek_BerezaOffline
Temat postu:   PostWysłany: 16-10-2018 - 22:07
Zasłużony
Sympatyk

Ten 1893 raczej (piszę z pamięci) znajdziesz na szukaj w archiwach jak zacznie działać Smile

Albin_KożuchowskiOffline
Temat postu:   PostWysłany: 17-10-2018 - 13:16
Zasłużony
Sympatyk

Stypiński_Bartosz napisał:
Witam
Mam problem z odnalezieniem informacji o mojej prababci Helenie Dobrskiej z domu Rogalko (tak podała Babcia) urodzonej ok 1893 roku w Białymstoku z matki Teofili zd.Promińska (ur. ok 1854 w Białymstoku). Rodzeństwo prababci Jan,Maria,Bronisław,Władysław,Witold. Możliwe , że nazwisko zostało przekręcone z Rogalska bądź Rogala. Dziękuję z góry za jakiekolwiek informację o wyżej wymienionych.
Bartosz Stypiński

Na czym ten problem polega? Metryki chrztów z lat 1889-1912/katolickie/ z Białegostoku są dostępne w Szwa.

VILLA_POPŁAWYOffline
Temat postu:   PostWysłany: 17-10-2018 - 13:33
Zasłużony

wszystko chcą na tacy internetowi szukacze

Orlik_Ala
Temat postu:   PostWysłany: 25-10-2018 - 20:31
Sympatyk

Zaczynam poszukiwania przodków na Podlasiu i zupełnie nie mam doświadczenia na tym terenie. W Genetece są indeksy z interesujących mnie parafii od 1864 roku wstecz. Późniejszych nie znalazłam.
Znam daty i miejsca urodzin dziadków i babci w latach 1900-1902. Mam imiona i nazwiska pradziadków i prababek i chciałabym na tej podstawie odnaleźć metryki ich ślubów.
Sprawa dotyczy parafii Goniądz i Dolistowo, lata od 1900 wstecz.
Może ktoś z bywalców w AAB wie, czy do ślubów w tych parafiach są skorowidze?
I czy pozostaje mi tylko wizyta w AA Białystok? Dziękuję z góry za wszelkie podpowiedzi Smile

jamiolkowski_jerzyOffline
Temat postu:   PostWysłany: 25-10-2018 - 21:55
Zasłużony
Sympatyk

W internecie nie ma żadnych skanów i pewnie długo jeszcze nie będzie. Najsensowniejsza- niestety współcześnie mało popularna - metoda to wizyta w AA w Białymstoku gdzie do przeglądnięcia sa kompletne księgi obu parafii.
Jesli chodzi o skorowidze to takie w księgach pojawiają sie (poza wyjatkami) dopiero od 1875 roku. Lata 1865 - 1874 trzeba ślepic akt po akcie..

jartOffline
Temat postu:   PostWysłany: 25-10-2018 - 22:38
Zasłużony
Sympatyk

Alu, a jakie nazwiska? Mam kilka w Goniądzkiej, może coś się zgodzi. Jakby co pisz PW.

Poszukuję rodzin: Jastrzębski, Olbryś, Pskiet – par. Jasienica; Sitko/Sitek lub Młynarczyk, Pych – par. Długosiodło; Łaszcz, Świercz, Szczęsny, Ciach, Kapel – par. Wyszków; te nazwiska także w par. Jelonki

Orlik_Ala
Temat postu:   PostWysłany: 25-10-2018 - 23:13
Sympatyk

Cyt.
"Jesli chodzi o skorowidze to takie w księgach pojawiają sie (poza wyjatkami) dopiero od 1875 roku. Lata 1865 - 1874 trzeba ślepic akt po akcie.."
To w sumie dla mnie dobra wiadomość, poszukiwane śluby miały miejsce prawdopodobnie bliżej 1900, a przy odrobinie szczęścia może jeszcze na jakieś chrzty prapra- w skorowidzach naftrafię.

jart - PW

EmiliaPietrakOffline
Temat postu:   PostWysłany: 26-10-2018 - 09:53
Sympatyk

Orlik_Ala napisał:
Zaczynam poszukiwania przodków na Podlasiu i zupełnie nie mam doświadczenia na tym terenie. W Genetece są indeksy z interesujących mnie parafii od 1864 roku wstecz. Późniejszych nie znalazłam.
Znam daty i miejsca urodzin dziadków i babci w latach 1900-1902. Mam imiona i nazwiska pradziadków i prababek i chciałabym na tej podstawie odnaleźć metryki ich ślubów.
Sprawa dotyczy parafii Goniądz i Dolistowo, lata od 1900 wstecz.
Może ktoś z bywalców w AAB wie, czy do ślubów w tych parafiach są skorowidze?
I czy pozostaje mi tylko wizyta w AA Białystok? Dziękuję z góry za wszelkie podpowiedzi Smile

Spróbuj w wyszukiwarce Geneo którą odpalił jakiś czas temu Jamiński Zespół Indeksacyjny. Wprawdzie większość indeksów jest z parafii położonych trochę bardziej na północ, bliżej Augustowa, ale trochę informacji o ludziach z Dolistowa powinno się tam znaleźć. Dodatkowo JZI publikuje indeksy rozszerzone - to znaczy że wszystkie informacje zawarte w akcie są opublikowane, nie tylko sam akt, nazwiska i data. Z tego względu można też szukać w uwagach do aktu, wśród świadków itp.

link:

http://search.jzi.org.pl/geneo/

EDIT:
jeszcze jedna baza która może Ci pomóc:

https://indeksy.projektpodlasie.pl/wyszukiwarka

Skocz do:  
Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zobacz następny temat