Genealodzy.PL Podziel się na Facebooku

https://genealodzy.pl/

Polskie TG  
Użytkownik:         Rejestracja
Hasło: Zapamiętaj

flag-pol flag-eng     home login logout     Forum Fotoalbum Geneszukacz Parafie Geneteka Metryki Deklaracja Legiony Straty

21:13 środa, 12 grudnia 2018

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zobacz następny temat
Autor Wiadomość
Kozera_PiotrOffline
Temat postu: Czarny-Zawisza z Soboty herbu Przerowa  PostWysłany: 11-10-2018 - 20:16
Zasłużony
Sympatyk

Status: Offline
Witam
Badania DNA autosomalnego jakie niedawno zrobiłem sugerują, że mogę być w jakiś sposób związany z wymienioną wyżej rodziną.Szukam wszelkich informacji
na ich temat. Szczególnie interesują mnie osoby Augusta Władysława Emiliana ur.1814,właściciela Soboty i Zakrzewa koło Łowicza, zm.1899 pochowanego na cmentarzu Rakowice w Krakowie oraz jego syna, Artura Tomasza Cypriana Adolfa urodzonego w 1854 roku.W sieci znalazłem opracowanie Tadeusza Perzyny "Między Piątkiem a Sobotą",która pokrótce opisuje losy tej rodziny,ale nie wyjaśnia ono losów młodszego z Zawiszów.Proszę o pomoc w zebraniu informacji o tej rodzinie z okresu od około 1885 do czasów współczesnych.

Pozdrawiam
Piotr

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Tomasz_LenczewskiOffline
Temat postu: Czarny-Zawisza z Soboty herbu Przerowa  PostWysłany: 11-10-2018 - 21:58
Sympatyk

Tu jest metryka ślubu Artura http://metryki.genealodzy.pl/metryka.ph ... =658&y=303
Sobota była juz sprzedana Stokowskim

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora  
Hanna_IwonaOffline
Temat postu: Czarny-Zawisza z Soboty herbu Przerowa  PostWysłany: 13-10-2018 - 11:47
Sympatyk

Witaj Piotrze.
Ja mam w swojej rodzinie Ludwika Czarnego-Zawiszę herbu Przerowa męża mojej antenatki Elżbiety Tarnawy Malczewskiej córki Michała Tarnawy Malczewskiego i Anny Mierskiej.Ludwik był synem Macieja i Antoniny Czarnych Zawiszów dawnych właścicieli Mieronic Świętokrzyskie.Mieronice w posagu ślubnym otrzymała siostra rodzona Ludwika Katarzyna,która w posagu przekazała Mieronice swojemu przyszłemu mężowi Ludwikowi Tarnawie Malczewskiemu.Ludwik Czarny-Zawisza wraz z Elżbietą Tarnawa Malczewską byli właścicielami Rożenka i Ciechomina.Po ich śmierci Rożenek i Ciechomin odziedziczyli ich dzieci:Marianna,Mateusz,Onufry.Marianna zmarła bezżena i bezpotomna również Mateusz był Kapitanem Wojsk Polskich zmarł bezżenny i bezpotomny.Po ich śmierci Rożenek i Ciechomin przeszedł w ręce dzieci Onufrego z 2-go Ślubu z Julianną Leszczyńską z Leszczyn herbu Bielina.:Aleksandra Ludwika Franciszka,Mariana Joachima Józefa,Jana Chryzostoma oraz córki Józefy.1-szy Ślub Onufrego Czarnego Zawiszy odbył się w1805 w Marzeninie/Radom z Marianną Tarnawą Malczewską córką Juliana Tarnawy Malczewskiego i Barbary Dobek.W roku 1805 Urodził się ich syn Julian Karol Leopold Józef który zmarł w 1806r.Dopiero po śmierci Marianny 1szej żony i syna Onufry w 1813 poślubił Juliannę.w Białej Rawskiej.Oczywiście Ludwik Czarny-Zawisza z Elżbietą Tarnawa Malczewską mieli jeszcze córkę Cecylię oraz syna Józefa.

Pozdrawiam
Hanna Iwona

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Skocz do:  
Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zobacz następny temat