Genealodzy.PL Podziel się na Facebooku

https://genealodzy.pl/

Polskie TG  
Użytkownik:         Rejestracja
Hasło: Zapamiętaj

flag-pol flag-eng     home login logout     Forum Fotoalbum Geneszukacz Parafie Geneteka Metryki Deklaracja Legiony Straty

20:31 środa, 12 grudnia 2018

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zobacz następny temat
Autor Wiadomość
Krasuska_PrzegalińskaOffline
Temat postu:   PostWysłany: 10-10-2018 - 13:41
Sympatyk

Status: Offline
wolenski_pipis napisał:
Przykro mi, ale mam umowę z Wydawcą. Coraz więcej osób zwraca się do mnie aby im podesłać informacje z herbarza. Rzeczywistość wygląda tak, że powoli kończę zabawę zatytułowaną – „Herbarz szlachty łukowskiej…”, choć tom IV jest gotowy do druku, a tom V w toku. Cały ubiegły rok nie mogłem się opędzić od zapytań o tom III. Większość z pytających do dziś nie zakupiła tego tomu. Sprzedaż idzie słabiutko. Proszę mi wierzyć, że nie chodzi tu o moje ambicje, które nie są tak wielkie, ale jedynie o to, aby Wydawcy zwróciły się koszty. Realnie patrzę na rzeczywistość, i nie mam w naturze wciskać czegoś tym, którzy tego nie chcą. Rynek wydawnictw o treści genealogiczno-heraldycznej kurczy się, gdyż brak jest chętnych do kupna. Problemem w Polsce jest sprzedaż książki wydanej w nakładzie 100 (sto) egzemplarzy.

Pozdrawiam – Marek Woliński

Panie Marku,
proszę się nie poddawać!
ja kupiłam wszystkie trzy części i bardzo często korzystam z Herbarza. Kolejne dwie części tez na pewno kupię. To bardzo cenna pozycja w moich genealogicznych zbiorach i na pewno nie tylko ja tak mam Smile
pozdrawiam gorąco
Marta

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
wolenski_pipisOffline
Temat postu:   PostWysłany: 11-10-2018 - 11:52
Sympatyk

Status: Offline
Pani Marto, to nie jest forma rezygnacji, ale realne spojrzenie na polski rynek genealogiczno-heraldyczny. We Francji, gdzie odsetek szlachty to 0,2% ogółu ludności, sprzedawane są książki o tej tematyce w ilości kilku tysięcy egzemplarzy. W Polsce, gdzie odsetek rdzennej ludności polskiej pochodzenia szlacheckiego oceniany jest na 15-20%, problemem jest, jak pisałem, sprzedaż książki w nakładzie 100 (sto) egzemplarzy. Ten sam problem występował już w XIX i na początku XX wieku.

Pozdrawiam serdecznie Marek Woliński

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Skocz do:  
Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zobacz następny temat