Serwis Polskiego Towarzystwa Genealogicznego

flag-pol flag-eng home login logout Forum Fotoalbum Geneszukacz Parafie Geneteka Metryki Deklaracja Legiony Straty
wtorek, 19 marca 2024

longpixel


Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zobacz następny temat
Autor Wiadomość
Sroczyński_WłodzimierzOffline
Temat postu:   PostWysłany: 22-01-2015 - 19:09
Członek PTG


Dołączył: 09-10-2008
Posty: 31511
Skąd: Warszawa
Status: Offline
Nie mam jeszcze informacji o decyzji, którą podjął Zarząd WTg Gniazdo.
Może dobrze byłoby, aby Ci z Was, którzy zdecydują się na "1%" dla WTG dzięki informacji (baner, wątek etc) czy wręcz namowom tu, czyli w skrócie dzięki PTG - dopisali w uwagach/celu szczegółowym "PTG". Szczególnie wtedy, gdy przychylacie się do pomysłu wspólnego finansowania niketórych segmentach naszej działalności. Ułatwi to (za parę miesięcy) ropzonananie potrzeb i chęci Smile A może i negocjacje;)

_________________
Bez PW. Korespondencja poprzez maila:
https://genealodzy.pl/index.php?module= ... 3odzimierz
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
WMOffline
Temat postu:   PostWysłany: 22-01-2015 - 22:55
Zasłużony
Nieaktywny


Dołączył: 31-10-2009
Posty: 200
Skąd: Przasnysz
Status: Offline
Decyzji WTG Gniazdo niema, ale jest już decyzja co wpisywać jako cel szczegółowy. A co mają wpisywać ci, którzy przeznaczają swoje 1% tylko dla WTG bez względu na negocjacje?
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Sroczyński_WłodzimierzOffline
Temat postu:   PostWysłany: 22-01-2015 - 23:05
Członek PTG


Dołączył: 09-10-2008
Posty: 31511
Skąd: Warszawa
Status: Offline
Dziwne wnioski. Jeśli napisałem coś takiego to proszę o wybaczenie.
Wyraźnie (wydawało mi się) napisałem, ze jeszcze nie wiem - nie dotarła do mnie informacja, co postanowiło Gniazdo. A nie, że decyzji WTG Gniazdo nie ma.

"Nie mam jeszcze informacji o decyzji, którą podjął Zarząd WTg Gniazdo. " 19:09
czyli wprost: wiem, ze decyzja jest, ale do 19:09 do mnie nie dotarła (czym absolutnie WTG Gniazdo nie obciążałem i nie obciążam!)

Żadnej "decyzji co wpisywać jako cel szczegółowy", poza indywidulną decyzją składajacego PIT być nie może.
Przedstawiłem sugestię, że wypełnienie pola "cel szczegółowy" w PITach składanych za 2014 rok wpisem "PTG" pomogłoby w identyfikacji źródła wiaodmości o 1% (jako serwis genealodzy.pl) tudzież wyrażałoby wolę osoby, która kieruje 1% swego podatku. Więc i tu koryguję (mam nadzieję, że jednoznacznie i nie pzoostawiając pola do domysłów) "interpretację o zapadłej decyzji"

Wyjaśniam jednocześnie, że pole "cel szczegółowy" może pozostać
niewypełnione
wypelnione treścią dowolną

Treść nie jest uzależniona od negocjacji (chyba kolejne sformułowanie opacznie zrozumiane), al ebyć może negocjacje za parę miesięcy będą uzależnione od tego ile osób, jakimi kwotami dysponując wypełni to pole sugerowaną treścią, nie wypełni, wypełni inną.

Przeprszam urażonych łopatologicznością tego wpisu, ale wydał mi się niezbędny wświelte posta
"22-01-2015 - 22:55
Decyzji WTG Gniazdo niema, ale jest już decyzja co wpisywać jako cel szczegółowy. A co mają wpisywać ci, którzy przeznaczają swoje 1% tylko dla WTG bez względu na negocjacje?"

_________________
Bez PW. Korespondencja poprzez maila:
https://genealodzy.pl/index.php?module= ... 3odzimierz
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
AsiekOffline
Temat postu:   PostWysłany: 22-01-2015 - 23:34
Sympatyk


Dołączył: 04-07-2006
Posty: 58
Skąd: Posnania
Status: Offline
Zarząd WTG już podjął decyzję.
Myślę, że niedługo zostanie upubliczniona na forum.

_________________
Serdeczności,
Asia

Wielkopolskie Towarzystwo Genealogiczne "Gniazdo"
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Jabłonowski_MarekOffline
Temat postu:   PostWysłany: 23-01-2015 - 17:18
Zasłużony
Członek PTG


Dołączył: 21-03-2007
Posty: 152
Skąd: Bydgoszcz, sercem Mazowsze
Status: Offline
Witam,
w tym tygodniu do urzędów skarbowych w Bydgoszczy i Szczecinie wpłynęły 4 pity z wnioskiem o przekazanie 1% podatku na konto WTG "Gniazdo"

_________________
Szczęśliwi Ci, którzy liczą swój dom w pokoleniach.
_______________________________________
Marek Stanisław Jabłonowski
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Sroczyński_WłodzimierzOffline
Temat postu:   PostWysłany: 24-01-2015 - 19:54
Członek PTG


Dołączył: 09-10-2008
Posty: 31511
Skąd: Warszawa
Status: Offline
Ok, już wszystko wiadomo.
Należy się na pewno dłuższa, pełniejsza, odrębna informacja. Zresztą wynik będzie we wpłatach widoczny:)
WTG Gniazdo zdecydowało się przekazać ok 1/3 wpływów z 1% za 2013, które otrzymało.
Czyli 4700,00 zł.

_________________
Bez PW. Korespondencja poprzez maila:
https://genealodzy.pl/index.php?module= ... 3odzimierz
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Młochowski_JacekOffline
Temat postu:   PostWysłany: 25-01-2015 - 18:02
Członek Honorowy


Dołączył: 20-06-2006
Posty: 1725
Skąd: Radom
Status: Offline
WTG Gniazdo zobowiązało się przekazać PTG na podstawie umowy darowizny kwotę 4.700 zł na działania związane z rozwojem genealogii, a w szczególności na projekty związane z cyfryzacją dokumentów, prowadzeniem serwisów internetowych oraz podtrzymywaniem tradycji narodowej, pielęgnowaniem polskości, rozwojem świadomości narodowej, obywatelskiej i kulturowej z wpłat otrzymanych w 2014 roku za rok 2013, co stanowi ok 1/3 wpływów z tego tytułu.
Za deklarowane wsparcie serdecznie dziękujemy w imieniu wszystkich naszych członków i użytkowników naszych serwisów.

_________________
Pozdrawiam serdecznie
Jacek Młochowski
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora MSN Messenger  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Młochowski_JacekOffline
Temat postu:   PostWysłany: 08-02-2015 - 13:28
Członek Honorowy


Dołączył: 20-06-2006
Posty: 1725
Skąd: Radom
Status: Offline
Zgadnie z umową na konto PTG wpłynęła darowizna w kwocie 4.700 zł od Wielkopolskiego Towarzystwa Genealogicznego "Gniazdo", co odnotowaliśmy na podstronie z informacjami o darowiznach . Za wsparcie naszych projektów serdecznie dziekuję w imieniu Zarządu PTG, naszych Członków i Sympatyków

_________________
Pozdrawiam serdecznie
Jacek Młochowski
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora MSN Messenger  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Rembikowska_EwaOffline
Temat postu:   PostWysłany: 08-02-2015 - 17:36
Zasłużony
Sympatyk


Dołączył: 08-04-2010
Posty: 49

Status: Offline
Zapraszam osoby posiadające konto na Facebooku, by wzięły udział w wydarzeniu "Przekaż 1% dla WTG". Im będzie więcej osób dołączy do tego wydarzenia, tym i pozycjonowanie ze strony fejsa będzie lepsze.
A ja codziennie będę wyciągała ciekawostki z gazet wielkopolskich z pamiętnego roku 1919 ukazujące jak w owym czasie żyli nasi przodkowie i z jakimi problemami się borykali.

Link do wydarzenia

https://www.facebook.com/events/1410757509217044/

Pozdrawiam

Ewa Rembikowska
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Sroczyński_WłodzimierzOffline
Temat postu:   PostWysłany: 09-02-2015 - 17:27
Członek PTG


Dołączył: 09-10-2008
Posty: 31511
Skąd: Warszawa
Status: Offline
Ryczałty, najmy etc - rozliczone:)
Najbliższym terminem związanym z tematem jest 1 marca - ostatni dzien, gdy powinien zostać wystawiony PIT8C - dochód ze zbycia akcji, udziałów etc - na jego (ich) podstawie wypleniamy do 30 kwietnia PIT38. Te same terminy dotyczą najpopolraniejszych informacji rozliczeniowych, ale z uwagi na inne odliczenia/rozliczenia podatek od dochodów kapitałowych można na ogół rozliczyć wcześniej, stąd teraz o nim piszę.
W PIT38 również można skierować 1% z należnego podatku w miejsce, które sami wybierzemy. Formularz umożliwia (poodbnie jak przy ryczałcie) określenie celu szczegółowego. Inwestorzy, spekulanci, rentierzy! Nie zapominajcie:)
Współpracę obie strony (PTg i WTG Gnizado) mają zamiar kontynuować, więc przeznaczenie i wykorzystanie 1% nie powinno budzic wątpliwości, wiecie na co ida pieniądze i jak są wykorzystane, co dzięki nim jesteśmy w stanie zrobić.

_________________
Bez PW. Korespondencja poprzez maila:
https://genealodzy.pl/index.php?module= ... 3odzimierz
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Sroczyński_WłodzimierzOffline
Temat postu:   PostWysłany: 15-08-2015 - 22:30
Członek PTG


Dołączył: 09-10-2008
Posty: 31511
Skąd: Warszawa
Status: Offline
Tegoroczny sezon (czyli kolejny po wyżej omawianym "za2013") dobiega końca. Wyniki przebiły zeszłoroczne.
Również tym razem będziemy rozmawiać o współpracy, finansowym udziale WTG w aktywnościach PTG.

_________________
Bez PW. Korespondencja poprzez maila:
https://genealodzy.pl/index.php?module= ... 3odzimierz
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Sroczyński_WłodzimierzOffline
Temat postu:   PostWysłany: 20-01-2016 - 16:04
Członek PTG


Dołączył: 09-10-2008
Posty: 31511
Skąd: Warszawa
Status: Offline
Przydałaby się informacja o rozliczeniu współpracy za 2015 (podatek za 2014), tj czy, ile (i jaki to udział w zebranej), kiedy transfer:)

Rozliczenie ryczałtów za 2015 tuż tuż, info o wpłacie dokonanej bądź zamiarach może mieć związek z wypełnieniem formularzy w ciągu najbliższych 10 dni. Tak sądzęWink

pozdrawiam z góry dziękuję za informacje

_________________
Bez PW. Korespondencja poprzez maila:
https://genealodzy.pl/index.php?module= ... 3odzimierz
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
DominiaqueOffline
Temat postu:   PostWysłany: 23-04-2017 - 15:00
Sympatyk


Dołączył: 16-12-2015
Posty: 181

Status: Offline
Szkoda, że nie można Wam przelać 1%. Wsparłem WTG dla szczytnej idei pomimo, iż moje korzenie tkwią w łódzkim i lubelskim.

_________________
Tomasz Dominiak
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Bea
Temat postu:   PostWysłany: 09-10-2018 - 18:08
Sympatyk


Dołączył: 01-06-2009
Posty: 1558
Skąd: Mazowsze Północne (Ziemia Zawkrzeńska)
Ministerstwo Finansów opublikowało raport z przekazania 1% podatku OPP za rok 2017. Można przeczytać: https://www.finanse.mf.gov.pl/documents ... ty+1+proc. (pdf)
Jest też WTG Gniazdo, na 2461. miejscu.

_________________
Beata

mapki parafii warszawskich w latach 1826-1939: link
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:     
Skocz do:  
Wszystkie czasy w strefie GMT - 12 Godzin
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zobacz następny temat
Powered by PNphpBB2 © 2003-2006 The PNphpBB Group
Credits
donate.jpg
Serwis Polskiego Towarzystwa Genealogicznego zawiera forum genealogiczne i bazy danych przydatne dla genealogów © 2006-2024 Polskie Towarzystwo Genealogiczne
kontakt:
Strona wygenerowana w czasie 0.830677 sekund(y)