Genealodzy.PL Podziel się na Facebooku

https://genealodzy.pl/

Polskie TG  
Użytkownik:         Rejestracja
Hasło: Zapamiętaj

flag-pol flag-eng     home login logout     Forum Fotoalbum Geneszukacz Parafie Geneteka Metryki Deklaracja Legiony Straty

09:53 czwartek, 20 września 2018

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zobacz następny temat
Autor Wiadomość
maxwolf1910Offline
Temat postu:   PostWysłany: 14-09-2018 - 20:45
Sympatyk

Status: Offline
Dziękuje bardzo Pani Grażyno szczególnie http://anno.onb.ac.at/cgi-content/anno? ... ch&seite=3 o te nabycie mi chodziło

Pozdrawiam
Mariusz

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
bubu24Offline
Temat postu:   PostWysłany: 14-09-2018 - 22:22

Status: Offline
Muszę wnieśc pewną poprawkę do pierwszego mojego postu, bo z rozpędu, opisałem Amalię Majchrowicz jako żonę Aleksandra Mouzon, podczas gdy była ona jego matką, żoną Henryka Mouzon.
Ponieważ w 1831 roku Franciszek Majchrowicz jest opisany jako właściciel Wilczysk, a Wilhelm Władysław Ludwik Mouson urodził się tam ok. 1881 roku to zapewne rodzinom Majchrowicz i Mouzon (Mouson) udało się spłacic wierzycieli z tego postanowienia (edyktu) sądu z 1829 i zachowa majątek rodzinny przez co najmniej kolejne 50 lat.
Mam poważne podstawy przypuszcza, że Amalia z aktu z Czchowa i Aniela z postanowienia z 1829 to ta sama osoba (kto popełnił błąd sad czy ksiądz do wyjaśnienia).
Z postanowienia tego wynika, że Wincenty, Fanciszek, Aniela (Amalia), Józefa i Tekla Majchrowicz byli rodzeństwem (dziecmi Kazimierza Majchrowicza)
Ponadto wspomniany wcześniej jako urzędnik (oficjalista) podatkowy we Lwowie Satnisław Mouson rozpoczynał swoją kariere urzędniczą jako praktykant rachunkowy w urzędzie podatkowym w Nowym Sączu (Szematyzmy 1901 i 1902), co bardzo uprawdopodabnia powiązania rodzinne.
Natomiast wspomniana też Leokadia Mouson w latach 1898-1900 była młodszą nauczycielką w 2-klasowej szkole podstawowej w Bruśniku w powiecie grybowskim.

Pozdrawiam.
JMD

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Skocz do:  
Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zobacz następny temat