Genealodzy.PL Podziel się na Facebooku

https://genealodzy.pl/

Polskie TG  
Użytkownik:         Rejestracja
Hasło: Zapamiętaj

flag-pol flag-eng     home login logout     Forum Fotoalbum Geneszukacz Parafie Geneteka Metryki Deklaracja Legiony Straty

14:06 poniedziałek, 17 grudnia 2018

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zobacz następny temat
Autor Wiadomość
kamil_360Offline
Temat postu: Re: Staszów XVIII w.  PostWysłany: 14-09-2018 - 14:07
Sympatyk

Status: Offline
Już działa, i faktycznie, sięga kwietnia 1738 roku. Niesamowite, że mogli pomylić się o ok. 60 lat !

Ja z nich niestety chyba nie zrobię użytku, bo większość rodzin okazała się nierdzennie-staszowskimi, a moich Cukierskich też nie mogę znaleźć przed 1750 ;[

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Gadu-Gadu MSN Messenger  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
BibiOffline
Temat postu: Re: Staszów XVIII w.  PostWysłany: 14-09-2018 - 15:58
Zasłużony
Sympatyk

A ja jak najbardziej Smile
Mam dużo ludzi ze Staszowa i Rytwian -oto nazwiska;Witaszek, Skład, Gaydowski, Gęca, Migoń, Kalina, Nayduk, Lasota, Bacz, Madej, Dyląg, Suchorowska, Pankiewicz, Sokolska, Decka,Pyrz,Bednarski, Banaś, Kłusek,Kazimierski,Prostak,Borkowski, Maj, Szeleś v. Stankowicz.

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
kamil_360Offline
Temat postu: Re: Staszów XVIII w.  PostWysłany: 14-09-2018 - 16:25
Sympatyk

Bednarski i Lasota to także moje nazwiska. Suchorowski i Witaszek chyba się przewija.
Gdybyś trafiła na ślub Piotr Cukierskiego, między 1730 a 1750, bo raczej nie wczesniej, to daj mi znać proszę.
Jego 2gi ślub z 1750 i 1 szy ślub jego żony z 1738 znalazłem, a jego samego nie potrafię.
A może był z innej parafii ?

Pozdrawiam ; )

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Gadu-Gadu MSN Messenger  
BibiOffline
Temat postu: Re: Staszów XVIII w.  PostWysłany: 15-09-2018 - 12:45
Zasłużony
Sympatyk

Ok zwrócę uwagę na to nazwisko.

BibiOffline
Temat postu: Re: Staszów XVIII w.  PostWysłany: 15-09-2018 - 17:18
Zasłużony
Sympatyk

Kamilu,
sprawdź w matrimonium metrica 1613-1751 slub na str 265 -ostatni w kwietniu - może to ten.

_jaj_Offline
Temat postu: Re: Staszów XVIII w.  PostWysłany: 25-09-2018 - 17:22

Dzien dobry,

chcialbym podziekowac serdecznie za Wasze wysiłki w skompletowaniu aktow ze Staszowa. Ostatnio okazało sie, ze pochodze wzdluz skomplikowanej linii z klanu Brzezowskich vel Brzozowskich, maystrow kunsztu sukiennickiego z tego miasta. Klan w sensie dosłownym, na przełomie XVIII i XIXw. kilka linii noszacych to samo nazwisko, ale bodajze wszyscy bez wyjatku sukiennicy. Bez Waszej pracy nie zorientowałbym sie w tym gaszczu...!

Byłbym bardzo wdzieczny, gdyby ktos umiescił zaktualizowane podsumowanie -- jakie akty z jakich lat sa gdzie dostepne.

Pozdrowienia, _jaj_

Skocz do:  
Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zobacz następny temat