Serwis Polskiego Towarzystwa Genealogicznego

flag-pol flag-eng home login logout Forum Fotoalbum Geneszukacz Parafie Geneteka Metryki Deklaracja Legiony Straty
wtorek, 19 marca 2024

longpixel


Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zobacz następny temat
Autor Wiadomość
Tadeusz_WysockiOnline!
Temat postu: "Sekrety Rodzinne" w urzędzie dzielnicowym - zagad  PostWysłany: 26-09-2007 - 11:35
Członek PTG


Dołączył: 23-02-2007
Posty: 755
Skąd: Warszawa
Status: Online!
Witam wszystkich jesiennie, smętno dziś trochę bez słońca, stąd proponuję mały uśmiech i zagadkę na wesoło:
Dziś poranną porą udałem się do swojego urzędu dzielnicowego w celu załatwienia nowej tablicy rejestracyjnej, co to mi się w weekend zgubiła w drodze z Wąsowa (poznańskie) na bardzo równych polskich drogach i autostradach, pani kierowniczka długo mi się przypatrywała, w końcu podeszła zapytała : "Bardzo przepraszam, ale czy to pan zajmuje się genealogią?", mnie wmurowało w krzesło, i kiwnąłem głową na tak, i się zaczęło!, pani opowiedziała mi o swojej rodzinie, o 92-letniej prababci, która wszystko pamięta!, o kłopotach z ustaleniem parafii do poszukiwań wpisów rodzinnych, itd., ja pomogłem w lokalizacji, użyłem SŁUŻBOWEGO komputera (władzo panująca w IV RP, która wszystko ważne widzisz i podsłuchujesz, przebacz!) do sprawdzenia w Słowniku Geograficznym on-line prawidłowej parafii w XIX wieku (była inna!), itd., przyszły też inne pracownice urzędu z pytaniami, myślałem, że nie wyjdę!, w końcu pomyślałem sobie zapytam, skąd ta pani mnie zna, delikatnie o to spytałem, i wyobraźcie sobie odpowiedź: "No jak to, to przecież pan występował w telewizji w tym programie Sekrety Rodzinne i wspaniale przedstawiał badania genealogiczne wspólnie z redaktorem Kamellem, i proszę pana, ja bardzo pana proszę, bardzo proszę, niech pan zadzwoni do TVP1, przecież pan ich zna, niech pan ich poprosi, żeby ten program był znowu na antenie telewizji, przecież to nasza telewizja, publiczna!, cała rodzina prosi łącznie z prababcią!".
Się wzruszyłem, bo pani miała rację, ale z przejęcia nie przyznałem się, że to nie ja, mea culpa!, przepraszam daną osobę, i mam zagadkę: A kogóż to ja tej pani przypomniałem? Kto był tym wspaniałym genealogiem?! Znam osobiście tylko Stasia Pieniążka, no ale ja takiej wybitnej genealogicznej brody nie mam!, więc KTO?
Po zreferendowaniu sprawy i wybraniu danej osoby ja ją bardzo proszę, żeby do tej telewizji zadzwoniła, i Sekrety Rodzinne przywróciła, bo inaczej ja już żadnej sprawy w urzędzie nie załatwię!
=
I z tą prośbą pozostaję, życząc wszystkim "Stałego Dnia Genealoga Uśmiechniętego" Smile Smile
Tadeusz
http://www.narodowa.pl
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
andrzejlazarOffline
Temat postu: "Sekrety Rodzinne" w urzędzie dzielnicowym - zagad  PostWysłany: 26-09-2007 - 11:44
Nieaktywny


Dołączył: 31-10-2006
Posty: 127
Skąd: Gródków pow. Bedzin
Status: Offline
To mógł być nie kto inny jak nasz wspaniały Kolega Waldemar Fronczak.
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora MSN Messenger  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Ewa_SzczodruchOffline
Temat postu:   PostWysłany: 26-09-2007 - 11:57
Zasłużony
Sympatyk


Dołączył: 10-12-2006
Posty: 4115
Skąd: Toruń
Status: Offline
Witaj Tadeuszu!

Znam kilku panów, którzy brali udział w programie, ale jako żywo, nie przypominasz żadnego ( Waldek ma charakterystyczny kucyk ), ale... Ciebie nie widziałam 'na żywo' Crying or Very sad

Cieszę się, że udało Ci się załatwić sprawę i pomóc urzędniczce Very Happy

Pozdrawiam cieplutko, Ewa Szczodruch
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Pieniążek_StanisławOffline
Temat postu:   PostWysłany: 26-09-2007 - 19:33
Zasłużony
Nieaktywny


Dołączył: 14-07-2006
Posty: 923
Skąd: Gdynia
Status: Offline
Tadziu
Nic dziwnego, że miłam pani pomyliła cię z Waldkiem.
Otóż obydwaj jesteście bardzo sympatyczni i także obydwaj z wielką pasją oddajecie się genealogii.
A podobieństwoi fizyczne? Telewizja tak "podmaluje i poprawi błędy urody", że wszyscy moga być do siebie podobni.
A Sekretów Rodzinnych żal.
Pozdrawiam
Stanisław Peniążek
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość MSN Messenger  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
andrzejlazarOffline
Temat postu:   PostWysłany: 26-09-2007 - 20:29
Nieaktywny


Dołączył: 31-10-2006
Posty: 127
Skąd: Gródków pow. Bedzin
Status: Offline
Stasiu czy to prawda , że zgoliłeś brodę?
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora MSN Messenger  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Pieniążek_StanisławOffline
Temat postu:   PostWysłany: 27-09-2007 - 07:23
Zasłużony
Nieaktywny


Dołączył: 14-07-2006
Posty: 923
Skąd: Gdynia
Status: Offline
Jakieś resztki pozostawiłem. Chyba wymienię swój awatar.
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość MSN Messenger  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
andrzejlazarOffline
Temat postu:   PostWysłany: 27-09-2007 - 08:29
Nieaktywny


Dołączył: 31-10-2006
Posty: 127
Skąd: Gródków pow. Bedzin
Status: Offline
Pozdrawiam Cię serdecznie .
Moja broda bardzo posiwiała i też się przerzedziła z powodu utrudnień podczas kwerend...
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora MSN Messenger  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Tadeusz_WysockiOnline!
Temat postu:   PostWysłany: 27-09-2007 - 14:19
Członek PTG


Dołączył: 23-02-2007
Posty: 755
Skąd: Warszawa
Status: Online!
Witaj Ewo, witaj Stasiu, witajcie wszyscy przyjaciele,
Dzięki Wam za te słowa, to miód na serce moje, najlepszy półtorak!,
A propos, kiedy ktoś weźmie się za promocję polskiego miodu pitnego, co tam wódki, piwa, wina, każdy to ma, ALE MIÓD PITNY jest starszy niż te popularne napitki, walczą w UE o oscypek, o lokalne serki, ogóreczki, specjały, i dobrze, ALE WALCZMY O JEDYNY W RODZAJU NA ŚWIECIE POLSKI MIÓD PITNY Smile
-
Wracając do historii z panią z urzędu, a więc moje pardon idzie do Waldemara Fronczaka, Waldku, już nie będę, tylko daj mi jeszcze poudawać przy tej kierowniczce, ech, trudno robić za taki świetny oryginał Smile
Stasiu, będziesz 6-go na Zjeździe w Warszawie? Podjechałbym Cię uścisnąć, całe szczęście broda Wielkogromnego Mojżesza znikła, uśmiech ten sam!
A Sekrety Rodzinne trzeba wskrzesić, mój nastarszy Max właśnie kończy dziennikarstwo na UW, już siedział w tv w kilku programach, teraz pisze pracę końcową, więc jak się przewali w tej publicznej tv ta wielka polityka, to trzeba się będzie zabrać za podniesienie feniksa z popiołów. Niech żywi nie tracą nadziei.
Miłej jesieni dla wszystkich,
Tadeusz

_________________
Tadeusz Wysocki
PolTG23
+
http://www.narodowa.pl/recepcja.htm
motto:
"Zbierać przemijające okruchy przeszłości, bo z nich teraźniejszość, przyszłość i wytłumaczenie wszystkiego" (tw)
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Grochowicki_AndrzejOffline
Temat postu:   PostWysłany: 27-09-2007 - 20:21
Sympatyk


Dołączył: 14-02-2007
Posty: 135

Status: Offline
Przy okazji przesyłam Wam wszystkim i każdemu z osobna dużą uśmiechniętą buzię Very Happy
i pozdrawiam serdecznie
Andrzej-Maciej
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Fronczak_WaldemarOffline
Temat postu:   PostWysłany: 27-09-2007 - 23:25
Członek PTG


Dołączył: 28-06-2006
Posty: 676
Skąd: Łódź
Status: Offline
Witam pięknie wszystkich. Dość dawno mnie tu nie było, a tu taka niespodzianka!
Jeszcze ktoś o mnie pamięta? To bardzo miłe zaskoczenie.
Trochę schodziło mi przy domowych zajęciach, trochę pojechałem na grzyby w puszczę, trochę latałem po cmentarzach I wojennych. Z Maćkiem Terkiem z Kielc kontynuowaliśmy też dzieła rozpoczęte podczas Sekretów Rodzinnych. Kiedyś o tym napiszę.
Jeden z efektów można zobaczyć pod adresami
http://www.pinczow.com/news/display.php?ID=2512
http://pinczow.com.pl/asp/start.asp?pag ... ci&nr=1234
Przygotowaliśmy tą sentymentalną podróż i uczestniczyliśmy w niej.
Tadku, możesz do woli reprezentować mnie. Wierzę, że robisz to dobrze, a dzięki temu genealogia będzie miała większą siłę rażenia Smile
Pozdrawiam wszystkich serdecznie
Do zobaczenia na Zjeździe
Waldemar Fronczak
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Tadeusz_WysockiOnline!
Temat postu:   PostWysłany: 01-10-2007 - 11:26
Członek PTG


Dołączył: 23-02-2007
Posty: 755
Skąd: Warszawa
Status: Online!
Witaj Waldku,
Dzięki za zgodę na reprezentację, choć nie ukrywam, że jak prawda wyjdzie na wierzch, to po mnie Sad
Dzięki również za ciekawe linki, aby więcej takich ludzi jak ty otwartych na pomoc innym,
Miłej jesieni dla wszystkich genealogów,
Do zobaczenia,
Tadeusz
http://www.narodowa.pl

_________________
Tadeusz Wysocki
PolTG23
+
http://www.narodowa.pl/recepcja.htm
motto:
"Zbierać przemijające okruchy przeszłości, bo z nich teraźniejszość, przyszłość i wytłumaczenie wszystkiego" (tw)
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:     
Skocz do:  
Wszystkie czasy w strefie GMT - 12 Godzin
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zobacz następny temat
Powered by PNphpBB2 © 2003-2006 The PNphpBB Group
Credits
donate.jpg
Serwis Polskiego Towarzystwa Genealogicznego zawiera forum genealogiczne i bazy danych przydatne dla genealogów © 2006-2024 Polskie Towarzystwo Genealogiczne
kontakt:
Strona wygenerowana w czasie 0.636674 sekund(y)