Serwis Polskiego Towarzystwa Genealogicznego

flag-pol flag-eng home login logout Forum Fotoalbum Geneszukacz Parafie Geneteka Metryki Deklaracja Legiony Straty
piątek, 29 marca 2024

longpixel


Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zobacz następny temat
Autor Wiadomość
malinowskaOffline
Temat postu: Malinowscy h.Ślepowron  PostWysłany: 14-11-2007 - 15:45
Sympatyk


Dołączył: 15-09-2007
Posty: 22

Status: Offline
Interesują mnie wszyscy Malinowscy tegoż herbu , szczególnie z lubelskiego i okolic Stanisławowa ( byłe Kresy)

Bogna
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Nowik_AndrzejOffline
Temat postu:   PostWysłany: 14-11-2007 - 23:21
Członek PTG


Dołączył: 22-06-2007
Posty: 545

Status: Offline
Ród, o który Pani pyta, jest najsłynniejszym tego nazwiska, a jego gniazdem w XV wieku było właśnie województwo lubelskie.

Prababcia moja Anna Nowik pochodziła z tej linii rodu, która pisała się z Kalnicy na Podlasiu (nadanej na przełomie XV i XVI wieku) i która później zaczęła pieczętować się herbem Pobóg. I właśnie o Pobóg Malinowskich posiadam najwięcej wiadomości, chętnie się podzielę, tylko proszę bliżej określić przedmiot Pani poszukiwań (dotarłem do dziesiątków dokumentów dotyczących w sumie kilkunastu pokoleń). Najważniejsze dla mnie informacje zebrałem na stronie
http://www.nowikowie.republika.pl/recor ... nowscy.htm

Z poważaniem

Andrzej Nowik
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
NiepiekłoOffline
Temat postu:   PostWysłany: 15-11-2007 - 08:36
Sympatyk


Dołączył: 24-05-2007
Posty: 38

Status: Offline
Andrzeju!
W 1893 r Piotr Malinowski syn Stanisława i Marianny Michałowskiej poślubił w kościele w Skibniewie Podawce Annę Niepiekło (h.Rawicz) c. Stanisława i Marianny Zembrowskiej. Przypuszczałem, że Piotr był h. Ślepowron, jako że herb ten był powszechnie spotykany w tym rejonie Podlasia. Ale teraz doszedłem do wniosku, ze Piotr mógł być h. Pobóg. Ze Skibniewa do Kalnicy jest dość blisko.
Jeśli masz jakieś informacje o tej osobie w swoich zbiorach daj znać.
Pozdrawiam
Lech
Możesz też zajrzeć na www.niepieklo.fora.pl
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
malinowskaOffline
Temat postu:   PostWysłany: 20-11-2007 - 22:54
Sympatyk


Dołączył: 15-09-2007
Posty: 22

Status: Offline
Ciągle mam problemy z poruszaniem sie tutaj .
W tym własnie problem . W zasadzie Malinowscy z Kalnicy powinni Używać herbu Ślepowron, tymczasem gdzie się nie ruszę , to h. Pobóg .Nie rozumiem dlaczego członkowie Pobogów , pieczętowali się Ślepowronem .
To utrudnia poszukiwania Smile W ziemi halickiej spodziewałam się znaleźć Malinowskich h.Ślepowron i z pewnym zaskoczeniem przeczytałam na czyjejś stronie internetowej, że Stefan Malinowski, sołtys ( moze źle przetłumaczyłam) Malinówki był h.Pobóg. Nie znalazłam nigdzie potwierdzenia zadnego herbu , tylko informację , że był. ( sądy halickie) .
Tymczasem Malinowscy ( moi) z Delejowa , pieczętowali się Ślepowronem i w/g Niesieckiego, przybyli z lubelskiego . Ponieważ nie mam wielkich mozliwości , nie mogę dotrzec do wielu publikacji . Mam drzewko na Trees.pl Malinowskich z Delejowa i niepołączone innej lini . Mogę przesłać obraz na maila . Nie widzę innego wyjścia , jak rozszerzenie poszukiwań na wszystkich Malinowskich h.Ślepowron .
Bogna
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Nowik_AndrzejOffline
Temat postu:   PostWysłany: 25-11-2007 - 13:51
Członek PTG


Dołączył: 22-06-2007
Posty: 545

Status: Offline
Spróbuję pewne sprawy uporządkować.

Malinowscy, o których Pani pisała, czyli z parafii Skibniewo w ziemi drohickiej na Podlasiu, mogą pochodzić z Malinowa w parafii Dziatkowice w tej samej ziemi drohickiej, pieczętowali się herbem Pobóg, lecz nie znam ich pochodzenia sprzed XV wieku.

Malinowscy na Kalnicy pod Brańskiem w ziemi bielskiej na Podlasiu początkowo pieczętowali się herbem Ślepowron i pochodzili spoza Podlasia, lecz zapewne pod wpływem swoich podlaskich sąsiadów zmienili herb na Pobóg i do dzisiaj są Pobóg-Malinowskimi.

O tym, że Malinowscy piszący się z Kalnicy, nazwanej później Malinowem-Kalnicą, używali pierwotnie herbu Ślepowron, świadczą dokumenty z odciśniętym wizerunkiem herbu; nie ulega również wątpliwości, że później używali herbu Pobóg: największy przedstawiciel rodu, biskup Antonin Pobóg-Malinowski, pisał się z Kalnicy (tak występuje w jednym z drzew rodowych), a inni wylegitymowali się ze szlachectwa w XIX wieku pisząc się z Malinowa-Kalnicy z herbem Pobóg.

Z poważaniem

Andrzej Nowik
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
NiepiekłoOffline
Temat postu:   PostWysłany: 26-11-2007 - 07:56
Sympatyk


Dołączył: 24-05-2007
Posty: 38

Status: Offline
Może przyda się Wam informacja, że w latach 1738, 1739 Laurenty (Wawrzyniec) Malinowski był administratorem dóbr Czyżewo w części należącej do Godlewskich. Żródło - Księga grodzka nurska relacje oblaty nr 17 - AGAD.
Pozdrawiam
Lech
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
malinowskaOffline
Temat postu:   PostWysłany: 26-11-2007 - 16:00
Sympatyk


Dołączył: 15-09-2007
Posty: 22

Status: Offline
http://trees.pl/profile.php?load=profil ... malinowska

To link do mojej strony . Malinowscy z Delejowa ( drzewka + krótka historia)sa rodzina mego męża . Wgram jeszcze Malinowscy Ślepowron aby można było zobaczyć do czego powoli docieram . Postaram się jak najszybciej dodać podstronę z niepołączonymi . Za zgodność mojej rodziny odpowiadam, natomiast inne informacje pochodzą z herbarzy i innych pozycji ksiązkowych więc nie wiem jak dalece są prawdziwe.
Dziękuję bardzo za pomoc .
Bogna
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
MalinOffline
Temat postu:   PostWysłany: 25-02-2009 - 21:09
Sympatyk


Dołączył: 24-02-2009
Posty: 13

Status: Offline
Witam
Poszukuję informacji o Malinowskich z okolic Łucka na Wołyniu, Wiem że moi przodkowie mieszkali w miejscowości Aleksandrowo w gminie Rożyszcze, za wszelkie informacje z góry dziękuję.
Pozdrawiam serdecznie Kacper Malinowski
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
t.dzwonkowskiOffline
Temat postu:   PostWysłany: 25-02-2009 - 21:32
Sympatyk


Dołączył: 26-10-2007
Posty: 284

Status: Offline
Sz. Pani
Franciszek Dzwonkowski, ur. się w 1704 r. w Przytułach, syn Władysława i NN., ożenił się z NN. Malinowską, miał 4 synów: najstarszego Ignacego, „który spłaciwszy schedy dziedzictwa młodszych, sam tylko na pozostałym po rodzicach majątku we wsi Przytuły ..,. utrzymał się”, Jakuba, który „zaciągnąwszy się pod chorągwie narodowe na Ukrainę wyjechał , gdzie zostając lat kilka chorążym w pułku przedniej straży , tamże się ożenił i pozostał; Józefa, który był księdzem. Franciszek zmarł w 1770 r., a jego żona w 1777 r. źródło: Teodor Anzelm Dzwonkowski, Pamiętniki czyli Pamiątka po ojcu dla Józefy z Dzwonkowskich Ko-mornickiej, Warszawa 1985, s.52.
Z poważaniem Tadeusz Dzwonkowski
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
t.dzwonkowskiOffline
Temat postu:   PostWysłany: 25-02-2009 - 21:36
Sympatyk


Dołączył: 26-10-2007
Posty: 284

Status: Offline
Sz. Pani
Ewa Dzwonkowska, z domu Malinowska, żona Franciszka Dzwonkowskiego, właścicielka dóbr Przytuły z Aleksandrem synem nieżyjącego Stanisława Czaplickiego z dóbr Czplice. Ewa Dzwonkowska podpisała ręką trzymaną w 1775. AGAD. Księgi ostrołęckie ziemskie z lat 1773 -1775, sygn.1106,k.239.
Z poważaniem Tadeusz Dzwonkowski
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
malinowskaOffline
Temat postu:   PostWysłany: 11-03-2009 - 19:07
Sympatyk


Dołączył: 15-09-2007
Posty: 22

Status: Offline
Przepraszam za dłuższą nieobecność i dziękuję za odpowiedzi . To mi trochę rozjaśniło w głowie . Tak więc wpis w metrykach Anna de Malinowo nie musi oznaczać błędnego zapisu nazwiska ale gniazdo i to niekoniecznie w ziemi halickiej .
Trees.pl zmieniło układ , więc może zmienię link.
http://malinowscy.herbarz.net/
Pozdrawiam i jeszcze raz dziękuję , Bogusława Malinowska
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
LitwosOffline
Temat postu:   PostWysłany: 01-06-2016 - 20:46
Sympatyk


Dołączył: 25-03-2016
Posty: 738

Status: Offline
Witam, czy ma ktos liste lub drzewko Malinowskich zamieszkujacych WXL?

Pozdrawiam
Robert
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
marek14Offline
Temat postu:   PostWysłany: 03-06-2016 - 08:20
Sympatyk


Dołączył: 20-09-2011
Posty: 201

Status: Offline
Witam.
Może ktoś ma informacje o Malinowskich z miejscowości Węgleszyn / Tyniec, powiat jędrzejowski woj. świętokrzyskie pojawili się tam
w XVIII w.- pozdrawiam Marek Malinowski.
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
mikmalOffline
Temat postu:   PostWysłany: 26-08-2018 - 16:02
Sympatyk


Dołączył: 25-08-2018
Posty: 89

Status: Offline
Zna ktos moze kogos, kto juz robil testy genetyczne w celu ustalenia haplogrupy? Stworzylem projekt na FTDNA w ktorym chcialbym zebrac jak najwiecej linii Malinowskich w celu ustalenia pokrewienstwa i pochodzenia.

W ten sposob mozna ustalic jak wygladaly relacje miedzy "Slepowronami" a "Pobogami". Oraz ujawnic zdeklasowanych, pomimo braku wzmianek w metrykach lub dokumentow wywodowych itd.

Drugim celem jest ustalenie jakiego rodu Malinowscy sa galezia i jakie rody wywodza sie z Malinowskich.

Wszystkich Malinowskich zapraszam (link ponizej pod www).

_________________
Pozdrawiam serdecznie
Mikolaj
Zapraszam do Malinowski DNA Surname Project na FTDNA
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
marek14Offline
Temat postu:   PostWysłany: 25-01-2022 - 18:44
Sympatyk


Dołączył: 20-09-2011
Posty: 201

Status: Offline
Ja poszukuję coś o Malinowskich którzy najprawdopodobniej przybyli około 1750 roku do Tyńca lub Węgleszyna/parafia/ k/ Jędrzejowa.Proszę o jakiekolwiek informacje.
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:     
Skocz do:  
Wszystkie czasy w strefie GMT - 12 Godzin
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zobacz następny temat
Powered by PNphpBB2 © 2003-2006 The PNphpBB Group
Credits
donate.jpg
Serwis Polskiego Towarzystwa Genealogicznego zawiera forum genealogiczne i bazy danych przydatne dla genealogów © 2006-2024 Polskie Towarzystwo Genealogiczne
kontakt:
Strona wygenerowana w czasie 0.882829 sekund(y)