Serwis Polskiego Towarzystwa Genealogicznego

flag-pol flag-eng home login logout Forum Fotoalbum Geneszukacz Parafie Geneteka Metryki Deklaracja Legiony Straty
czwartek, 28 marca 2024

longpixel


Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zobacz następny temat
Autor Wiadomość
barbarag.Offline
Temat postu:   PostWysłany: 18-10-2009 - 01:36
Zasłużony
Sympatyk


Dołączył: 24-03-2009
Posty: 70

Status: Offline
Pani Magdo, przepraszam, że wtrącam się w korespondencję z p.Jankiem, ale mieszkam w Krakowie i mogłabym trochę pogrzebać w Archiwum. Jeżeli jest Pani zainteresowana, proszę napisać coś bliżej o krewnych z okolic Krakowa. Sama trochę szukam, to i przy okazji może coś znajdę i dla Pani. Moja rodzina również nie wykazuje specjalnego zainteresowania tropieniem dziejów, więc rozumiem, jak trudno samej pokonać odległości nie tylko w czasie, ale i w przestrzeni.
Pozdrawiam
Barbara
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Jones_MagdalenaOffline
Temat postu:   PostWysłany: 15-11-2009 - 23:47
Sympatyk


Dołączył: 13-08-2009
Posty: 51

Status: Offline
barbarag. napisał:
Pani Magdo, przepraszam, że wtrącam się w korespondencję z p.Jankiem, ale mieszkam w Krakowie i mogłabym trochę pogrzebać w Archiwum. Jeżeli jest Pani zainteresowana, proszę napisać coś bliżej o krewnych z okolic Krakowa. Sama trochę szukam, to i przy okazji może coś znajdę i dla Pani.


Pani Barbaro/Janku,
Dziekuje za oferte pomocy i przepraszam, ze dopiero teraz odpisuje... (- watek mi zaginal i jakos nie potrafilam na niego trafic!)

Jesli chodzi o Kraków i okolice, to wiem bardzo malo: w zasadzie jedynie to, ze mojej ŚP. Babci ojciec nazywal sie Józef Śmiechowicz, i byl poczatkowo (czasy konca I-szej wojny swiatowej) sekretarzem w sadzie w Wadowicach, a potem pracowal w Krakowie jako asesor (?).
Mam zapisane daty jego urodzin jako 1883r, i smierci 1925r (ponoc latem) - ale nic wiecej nie wiem oprócz tego, ze mial dwoje czy troje rodzenstwa: m.in. siostra (byc moze z meza Sieprawska) miala duze gospodarstwo w Spytkowicach.
Aha, ów Józef mial ponoc piecioro dzieci (byc moze niektóre - podejrzewam, ze moze dwie pierwsze dalej tutaj wymienione - byly "adoptowane" przez malzenstwo z druga zona, która byla wdowa): Hanie (zm. w wieku 19-stu lat), Stasie (zginela w II wojnie swiatowej w Warszawie), syna - ponoc emigrowal do Ottawy i mial dwóch synów, moja babcie i jeszcze jedna córke (te galez rodzinny akurat znam).

W dodatku moja Babcia miala wpisane jako nazwisko rodowe Moskałw (choc jedna z Jej Córek twierdzi, ze prawidlowo powinno byc: Moskat) - nie znam historii z tym zwiazanej - nie wiem dlaczego nazwisko inne niz ojca...

Jesli chodzi o matke mojej babci, to wiem tylko tyle, ze miala na imie Maria i umarla mlodo (po porodzie?). Jej rodzice to byli Leokadia i Prokop, ale wiecej nie wiem. Nie wiem nawet czy nosila nazwisko Śmiechowicz czy tez Moskałw.

Bardzo malo tych informacji, ale moze przypadkiem uda mi sie cos tutaj dowiedziec?

Raz jeszcze dziekuje za oferte pomocy! Smile

Pozdrawiam.

Magda
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
dominikkOffline
Temat postu: pomoc w odszukaniu krewnych w Wielkiej Brytani  PostWysłany: 04-01-2010 - 20:13
Sympatyk


Dołączył: 05-05-2009
Posty: 385
Skąd: Tomaszów Maz./Rawa Maz.
Status: Offline
Moja krewna wyemigrowała do Wielkiej Brytani i chciałbym dowiedzieć się coœ o jej póŸniejszych losach. Nazywała się Stanisława Skorupinska i od 1929 r. była żonš Romana Charabin-Kaminskiego. Urodziła się około 1906 r. w Warszawie. Była córkš Franciszka i Marianny. Do Wielkiej Brytani wraz z rodzinš (miała na 100% jednego syna) wyjechała jakoœ w latach trzydziestych XX wieku. Po œlubie mieszkała w okolicach Rawy Mazowieckiej, póŸniej chyba w Łodzi. Nie wiem czy w Wielkiej Brytanii używała dwuczłonowego nazwiska. Nazwisko Charabin była nazwiskiem jej męża, który był sierotš ze Szpitala Dziecištka Jezus i póŸniej został adoptowany przez rodzinę Kamińskich i od tamtego czasu nosił nazwisko Charabin-Kamiński. Proszę o jakieœ podpowiedzi jak szukać.
Pozdrawiam
Dominik
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
maluszyckaOffline
Temat postu: pomoc w odszukaniu krewnych w Wielkiej Brytani  PostWysłany: 04-01-2010 - 23:42
Zasłużony
Sympatyk


Dołączył: 10-12-2009
Posty: 329

Status: Offline
Z rejestru urodzeń,zgonów i ślubów w Wielkiej Brytanii

Name: Stanislawa Kaminska
Birth Date: 28 Aug 1906
Death Registration Month/Year: May 1993
Age at death (estimated): 86
Registration district: Sheffield
Inferred County: Yorkshire
Register number: H54A
District and Subdistrict: 0481H

Pozdrawiam Bogda

_________________
Bogusława Marczak
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
dominikkOffline
Temat postu: pomoc w odszukaniu krewnych w Wielkiej Brytani  PostWysłany: 05-01-2010 - 13:36
Sympatyk


Dołączył: 05-05-2009
Posty: 385
Skąd: Tomaszów Maz./Rawa Maz.
Status: Offline
dziękuje za odpowiedź. Wychodzi na to, że rodzina Kamińskich mieszkała blisko maista Sheffield. Czy można też odszukać informację o zgonie Romana Kamińskiego lub o czasie emigracji do Wielkiej Brytanii rodziny Kamińskich?
Pozdrawiam
Dominik
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
maluszyckaOffline
Temat postu: pomoc w odszukaniu krewnych w Wielkiej Brytani  PostWysłany: 05-01-2010 - 18:58
Zasłużony
Sympatyk


Dołączył: 10-12-2009
Posty: 329

Status: Offline
Jest jeden Roman, ale w innej lokalizacji:

Name: Roman Kaminski
Birth Date: 2 Mar 1907
Death Registration Month/Year: Aug 1984
Age at death (estimated): 77
Registration district: Oldham
Inferred County: Lancashire
Volume: 39
Page: 37

Wpisu Charabin-Kaminski nie spotkałam.
Migracje ,to jedynie do Ameryki
Bogda

_________________
Bogusława Marczak
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
AlicjaSurmackaOffline
Temat postu: pomoc w odszukaniu krewnych w Wielkiej Brytani  PostWysłany: 05-01-2010 - 21:31
Sympatyk


Dołączył: 12-07-2007
Posty: 1011
Skąd: Radomsko
Status: Offline
Córka brata dziadka Anna Wanda Surmacka ur w 1924 r w Warszawie wyemigrowała do Angli, kiedy nie wiem?
Pierwszym jej mężem był Stanisław Markowski. Gdzie brali ślub też nie wiem? Ze związku tego urodziło się w Londynie dwoje dzieci :
Piotr Stanisław w 1946 roku i Joanna Alicja w 1948 roku.
Stanisław Markowski zmarł najprawdopodobniej w 1969 roku, po czym Anna Wanda poślubiła Binsona Thomasa Koellera ur w 1902 roku, który to usynowił dzieci z pierwszego małżeństwa. Thomas Koeller zm w 1986 roku.
Chciałabym się dowiedzieć kiedy i gdzie urodził się i zmarł Stanisław Markowski?
A przede wszystkim czy jeszcze żyje Anna Wanda Koeller z Surmackich?
Pozdrawiam serdecznie Alicja
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
moyra777
Temat postu:   PostWysłany: 05-01-2010 - 22:06
Zasłużony
Sympatyk


Dołączył: 18-02-2008
Posty: 754
Skąd: Montreal
Alicjo, jestes pewna ze byl to 1986? bo ja znalazlam nastepujace

Name: KOELLER, Thomas Robinson
Registration District: Gravesend
County: Kent
Year of Registration: 1996
Month of Registration: May
Date of Birth: 10 August 1902
District No: 5621C
Reg No: T18C
Ent No: 140
DOR: 0596

Markowski Poter S. urodzil sie w I kwartale 1947r w district Uxbridge
Markowska Joan A. urodzila sie w I kwartale 1948r w district Harrow
Jezeli to twoj to Stanislaw Markowski zmarl w I kwartale 1971 roku w district Brent, urodzil sie 29 kw 1902r niestety nie jest podane gdzie, nie moge go znalezc w 1902 roku moze urodzil sie w Polsce.

Anna jeszcze zyla w 2002 roku
http://www.192.com/all/search/?looking_ ... &location=

zgonu nie moglam znalezc do 2006, Jezeli zmarla to zmarla po 2006

Jak chesz zdjecia indeksow podaj email.
Agnieszka
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość MSN Messenger  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
dominikkOffline
Temat postu:   PostWysłany: 06-01-2010 - 14:01
Sympatyk


Dołączył: 05-05-2009
Posty: 385
Skąd: Tomaszów Maz./Rawa Maz.
Status: Offline
Pani Bogdo jeszcze raz dziękuje za odszukanie danych dot. Romana i Stanisławy Kamińskich. W 100% to Ci których szukam, ponieważ zgadzaja się daty urodzenia. Będe próbował szukac jeszcze ich potomków, ponieważ napeno mieli kilkoro dzieci i wnuki. Ostanio udało mi się zdobyć fotografie rodziny Kamińskich, które przesyłali mojej bezdzietnej ciotce w domu której wychowywała się Stanisława. Są też jakieś adnotacje na zdjęciach, ale muszę trochę nad tym posiedzieć. Dodam jeszcze, że ciotka nie żyje od 20 lat, ale niektóre rzeczy z rozbiórki jej domu zachowały się u własciciela domu, który nawet nie był świadomy co to za fotografie.
Pozdrawiam
Dominik
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
AlicjaSurmackaOffline
Temat postu:   PostWysłany: 06-01-2010 - 21:15
Sympatyk


Dołączył: 12-07-2007
Posty: 1011
Skąd: Radomsko
Status: Offline
Agnieszko dziękuję Ci bardzo serdecznie za odszukanie tych danych. To jest z pewnością ta rodzina, która mnie interesuje.
Mam daty dzienne urodzeń Piotra i Joanny ale ich nie podawałam. Natomiast daty urodzeń i zgonów obydwu mężów miałam tylko orientacyjne. Pomogłaś mi podając datę dzienną urodzenia Stanisława bo jestem w stanie odszuka jego akt urodzenia. Agnieszko o ile to możliwe sprawdź proszę w którym roku wyjechała Anna Wanda, czy jako Surmacka czy może już Markowska.
Ma to dla mnie znaczenie bowiem dysponuję listami jakie pisał mój dziadek do ojca Anny i próbuję odtworzyć kawałek historii rodziny.
Pozdrawiam serdecznia Alicja
mój mail: alicja.surmacka@op.pl
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Ewa_MordalskaOffline
Temat postu:   PostWysłany: 07-01-2010 - 08:02
Sympatyk


Dołączył: 29-01-2009
Posty: 64

Status: Offline
AlicjaSurmacka napisał:
Agnieszko dziękuję Ci bardzo serdecznie za odszukanie tych danych. To jest z pewnością ta rodzina, która mnie interesuje.
Mam daty dzienne urodzeń Piotra i Joanny ale ich nie podawałam. Natomiast daty urodzeń i zgonów obydwu mężów miałam tylko orientacyjne. Pomogłaś mi podając datę dzienną urodzenia Stanisława bo jestem w stanie odszuka jego akt urodzenia. Agnieszko o ile to możliwe sprawdź proszę w którym roku wyjechała Anna Wanda, czy jako Surmacka czy może już Markowska.
Ma to dla mnie znaczenie bowiem dysponuję listami jakie pisał mój dziadek do ojca Anny i próbuję odtworzyć kawałek historii rodziny.
Pozdrawiam serdecznia Alicja
mój mail: alicja.surmacka@op.pl
Witam wszystkich. Mam ogromną prośbę. Mój wuj po II wojnie nie wrócił już do Polski z wiadomych przyczyn. Nazywał się Józef Wiśniewski ur. 29.01.1891r w Łodzi, syn Antoniego i Antoniny z Poradowskich. Zmarł w Anglii. Niestety nie wiem gdzie mieszkał. Podobno zamieszkiwał u jakiegoś księdza ale w jakim mieście lub miejscowości nie wiem. Wujek zmarł między 1950-1960 rokiem.
Ponieważ nie znam angielskiego, dlatego jest mi trudno korzystać ze stron w tym języku. Może ktoś będzie mógł mi pomóc. Będę wdzięczna. Bardzo mi zależy na jakiejkolwiek informacji. Ewa.
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
maluszyckaOffline
Temat postu:   PostWysłany: 07-01-2010 - 19:37
Zasłużony
Sympatyk


Dołączył: 10-12-2009
Posty: 329

Status: Offline
Name: Josef Wisniewski
Death Registration Month/Year: 1952 Zarejstrowany zgon - I kwartał 1952
Age at death (estimated): 61 - lat 61
Registration district: Overton - okręg Overton
Inferred County: Flintshire
Volume: 8a
Page: 571

_________________
Bogusława Marczak
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Dampc_KasiaOffline
Temat postu:   PostWysłany: 07-01-2010 - 21:16
Zasłużony
Członek PTG


Dołączył: 13-02-2009
Posty: 172
Skąd: Kaszuby
Status: Offline
Witam!
Bardzo proszę o informacje na temat mojego wujka Leona Waga (ur. 1920 r.), który zmarł w latach 90-tych XX wieku w Sheffield. Niestety nie znam dokładnej daty zgonu.
Z góry bardzo dziękuję.
Pozdrawiam
Kasia
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
maluszyckaOffline
Temat postu:   PostWysłany: 08-01-2010 - 00:06
Zasłużony
Sympatyk


Dołączył: 10-12-2009
Posty: 329

Status: Offline
Name: Leon Waga
Birth Date: 11 Sep 1921
Death Registration Month/Year: Nov 1992
Age at death (estimated): 71
Registration district: Sheffield
Inferred County: Yorkshire
Volume: 3
Page: 1848



pozdrawiam
Bogda


Ostatnio zmieniony przez maluszycka dnia 31-01-2010 - 16:03, w całości zmieniany 1 raz
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
maluszyckaOffline
Temat postu:   PostWysłany: 08-01-2010 - 00:38
Zasłużony
Sympatyk


Dołączył: 10-12-2009
Posty: 329

Status: Offline
Akt małżeństwa
Name: Peter B W Waga
Spouse Surname: Flude
Date of Registration: Jul-Aug-Sep 1982
Registration district: Sheffield
Registration county (inferred): Yorkshire - West Riding
Volume Number: 3
Page Number: 1951


Ostatnio zmieniony przez maluszycka dnia 31-01-2010 - 16:03, w całości zmieniany 1 raz
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:     
Skocz do:  
Wszystkie czasy w strefie GMT - 12 Godzin
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zobacz następny temat
Powered by PNphpBB2 © 2003-2006 The PNphpBB Group
Credits
donate.jpg
Serwis Polskiego Towarzystwa Genealogicznego zawiera forum genealogiczne i bazy danych przydatne dla genealogów © 2006-2024 Polskie Towarzystwo Genealogiczne
kontakt:
Strona wygenerowana w czasie 0.566410 sekund(y)