Serwis Polskiego Towarzystwa Genealogicznego

flag-pol flag-eng home login logout Forum Fotoalbum Geneszukacz Parafie Geneteka Metryki Deklaracja Legiony Straty
czwartek, 28 marca 2024

longpixel


Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zobacz następny temat
Autor Wiadomość
spichouOffline
Temat postu: Delikatna (nazwisko)  PostWysłany: 12-01-2018 - 16:49
Sympatyk


Dołączył: 12-01-2018
Posty: 11

Status: Offline
Bonjour,

je suis ŕ la recherche de renseignements sur MARIA DELIKATNA , afin de poursuivre la reconstitution de mon arbre généalogique.
Elle serait née le 11 octobre 1922 ? KOWALOWKA.
Je ne trouve aucun site pour cette ville.
Je suis ? la recherche de son acte de naissance.
Merci de votre aide.

Witam,

Szukam informacji na temat MARIA DELIKATNA, aby kontynuować rekonstrukcję mojego drzewa genealogicznego.
Urodziła się 11 października 1922 r. W KOWALOWCE.
Nie mogę znaleźć żadnej witryny dla tego miasta.
Szukam aktu urodzenia.
Dziękuję za pomoc.
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
urluchOffline
Temat postu: DELIKATNA  PostWysłany: 12-01-2018 - 17:19
Sympatyk


Dołączył: 31-07-2016
Posty: 146

Status: Offline
Il y a queleques villages KOWALÓWKA en Pologne.
Voici la liste des villages: https://fr.wikipedia.org/wiki/Kowal%C3%B3wka

Il faut contacter avec Le bureau de l'état-civil, dans lequel était cette propre Kowalówka. Sur ces pages vous pouvez trouver les numéros de téléphone aux ces bureaux:

1. http://urzad-stanu-cywilnego.pl/wieruszow - Kowalówka pres de Wieruszów,
2. http://urzad-stanu-cywilnego.pl/andrzejewo - Kowalówka pres de Andrzejewo,
3. http://urzad-stanu-cywilnego.pl/cieszanow - Kowalówka pres de Cieszanów.

Tous les actes de naissance de 1918 vous pouvez obtenir de ce bureau de l'état-civil, mais il faut prouver, que vous etes le descendant de personne laquelle vous cherchez.

---------------------------------------------------------

W Polsce jest kilka wsi Kowalówka. Pod tym adresem jest lista wsi: https://pl.wikipedia.org/wiki/Kowal%C3%B3wka.
Należy skontaktować się z Urzędem Stanu Cywilnego odpowiadającym tej właściwej Kowalówce.

Na tych stronach znajdują się numery telefonu do tych Urzędów Stanu Cywilnego:

1. http://urzad-stanu-cywilnego.pl/wieruszow - Kowalówka pres de Wieruszów,
2. http://urzad-stanu-cywilnego.pl/andrzejewo - Kowalówka pres de Andrzejewo,
3. http://urzad-stanu-cywilnego.pl/cieszanow - Kowalówka pres de Cieszanów.

Wszystkie akty urodzenia od 1918 można uzyskać przez Urząd Stanu Cywilnego, lecz aby je uzyskać trzeba udowodnić, że jest to faktycznie nasz przodek.

Michał
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
spichouOffline
Temat postu: Re: DELIKATNA  PostWysłany: 12-01-2018 - 17:32
Sympatyk


Dołączył: 12-01-2018
Posty: 11

Status: Offline
merci beaucoup pour votre réponse.
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
AlfajetOffline
Temat postu: Re: DELIKATNA  PostWysłany: 12-01-2018 - 18:50
Sympatyk


Dołączył: 10-11-2012
Posty: 166

Status: Offline
Kowalówka jest również na terenie dzisiejszej Ukrainy: gmina Monasterzyska, powiat buczacki ( Buczacz ), województwo tarnopolskie ( Tarnopol ). Położenie można sprawdzić na stronie http://kami.net.pl/kresy/. W wyszukiwarce można wpisać kowa*wka ( jeśli brak polskich liter ). Według informacji na tej stronie parafia w Kowalówka Matki Bożej erygowana była w 1905 roku.
Nazwisko Delikatny występuje w Genetece w parafii Monasterzyska, miejscowość Kowalówka w XVIII wieku. http://geneteka.genealodzy.pl/index.php ... rdertable=
Stąd moje przypuszczenia, że chodzi właśnie o tę Kowalówkę.
I jeszcze Słownik http://dir.icm.edu.pl/Slownik_geograficzny/Tom_IV/515
Pozdrawiam,
Grażyna
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
spichouOffline
Temat postu: Re: DELIKATNA  PostWysłany: 14-01-2018 - 12:30
Sympatyk


Dołączył: 12-01-2018
Posty: 11

Status: Offline
merci pour votre réponse, bonne journée
dziękuję za odpowiedź, życzę miłego dnia
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Ś_DariuszOffline
Temat postu:   PostWysłany: 17-08-2018 - 19:56


Dołączył: 17-08-2018
Posty: 5

Status: Offline
Maria Delikatna z Kowalówki w czasie wojny wywieziona na roboty do Niemiec. Pozostała na zachodzie , wyszła za mąż i osiedliła się we Francji. Nazwisko po mężu Bruzi , dwaj synowie - Henryk i Kazik. Być może chodzi o nią. Jej mama była z domu Wołkowska i miała siostrę Wiktorię Wołkowską po mężu Ślimak ( mieszkali w Oleszy) po wojnie w Trzemesznie. Pozostała rodzina Delikatnych po wojnie osiedliła się w różnych miejscach Na Dolnym Śląsku.
Maria Delikatna de Kowalówka pendant la guerre envoyée en Allemagne pour le travail. Elle est restée ŕ l'ouest, s'est mariée et s'est installée en France. Nom de famille aprčs mari Bruzi, deux fils - Henryk et Kazik. Peut-ętre que c'est ŕ propos d'elle. Sa mčre était de la maison de Wołkowska et a eu sa soeur Wiktoria Wołkowska aprčs son mari Ślimak (ils vivaient ŕ Olesza) aprčs la guerre ŕ Trzemeszno. La famille délicate restante aprčs la guerre s’installa dans divers endroits de la Basse-Silésie.
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
spichouOffline
Temat postu:   PostWysłany: 03-10-2018 - 10:18
Sympatyk


Dołączył: 12-01-2018
Posty: 11

Status: Offline
Bonjour, merci pour toutes ces informations. Seriez-vous de la męme famille pour en savoir autant ? Je ne parviens pas ŕ trouver d'informations sur les deux fils qui je pense peuvent encore ętre en vie.
Cześć, dziękuję za wszystkie te informacje. Czy byłbyś z tej samej rodziny, aby wiedzieć tyle? Nie mogę znaleźć informacji o tych dwóch synach, którzy, jak sądzę, wciąż mogą żyć.
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Ś_DariuszOffline
Temat postu:   PostWysłany: 15-10-2018 - 20:20


Dołączył: 17-08-2018
Posty: 5

Status: Offline
Jestem wnukiem Wiktorii Ślimak ( siostry Marii Delikatnej ). W 1978 lub 1979 dwaj synowie ( Kazik i Henryk) Marii Delikatnej po mężu Bruzi, przebywali w Polsce , również u moich rodziców ( mój tata i oni to bracia cioteczni). Henryk miał córkę Natali, wieku wtedy ok 11-12 lat . Mieszkali w Colmar we Francji. W tamtym czasie mogli mieć około 35 lat.
Je suis le petit-fils de Wiktoria limak (soeur de Maria Delikatna). En 1978 ou 1979, deux fils (Kazik et Henryk) Maria Delikatna, aprčs mon mari Bruzi, sont restés en Pologne, également avec mes parents (mon pčre et leur cousins). Henry avait une fille, Natalia, alors âgée d'environ 11 ŕ 12 ans. Ils habitaient ŕ Colmar en France. Ŕ ce moment-lŕ, ils pourraient avoir environ 35 ans.
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
spichouOffline
Temat postu:   PostWysłany: 15-10-2018 - 22:45
Sympatyk


Dołączył: 12-01-2018
Posty: 11

Status: Offline
Formidable, merci encore. j'ai quelques questions, Kazik et Henryk sont-ils les fils de Wiktoria ou de Maria ? Et quel est leur nom de famille ? Ce qui me donnera également le nom de Natalia. Auriez-vous des informations sur Rosalie WOLKOWISKA, qui doit donc ętre la mčre de Wiktoria et Maria ? En vous remerciant par avance.

Świetnie, jeszcze raz dziękuję. Mam pytania, czy Kazik i Henryk są synami Wiktorii czy Marii? A jakie jest ich nazwisko? Które również dadzą mi imię Natalii. Czy masz jakieś informacje na temat Rosalie WOLKOWISKA, która musi być matką Wiktorii i Marii? Dziękując z góry
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Ś_DariuszOffline
Temat postu:   PostWysłany: 15-10-2018 - 23:52


Dołączył: 17-08-2018
Posty: 5

Status: Offline
Ils sont les fils de Maria, probablement leur nom est Bruzi. Ils ont vécu en 1978/1979, probablement ŕ Colmar. Kazik travaillait quelque part en Allemagne (probablement dans une aciérie) et Henry ŕ la mine (?) Je ne suis pas sűr. Natalia avait probablement une mčre d'Afrique du Nord (Algérie ou Tunisie). Sa mčre s'appelait Maria et Wiktoria Wołkowscy (Bruzi et Ślimak d'aprčs ses maris), je ne sais pas. Mais demain je le saurai auprčs de mon pčre - Tadeusz Ślimak, né le 1931 Je vais en savoir plus sur la famille Delicate vivant en Basse-Silésie. Demain j'écrirai plus. Salutations. Je demande des informations sur vos liens ou sur votre relation avec la famille Gentle.
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
spichouOffline
Temat postu:   PostWysłany: 18-10-2018 - 09:41
Sympatyk


Dołączył: 12-01-2018
Posty: 11

Status: Offline
Bonjour,

J'attends avec impatience votre prochain message.
Bonne journée.

Witam,

Nie mogę się doczekać kolejnej wiadomości.
Miłego dnia.
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Pobłocka_ElżbietaOffline
Temat postu:   PostWysłany: 18-10-2018 - 09:56
Sympatyk


Dołączył: 22-01-2009
Posty: 3299

Status: Offline
http://www.straty.pl/szukaj-w-bazie

nazwisko 
DELIKATNY
imię 
KAZIMIERZ
data urodzenia 
1920
miejsce urodzenia 
w Kowalówce
data śmierci 
1944
czł. ZMW RP i SL w Dobrowodach, pow. podhajecki d-ca drużyny BCh, zginął wiosną 1944 w walce z UPA w obronie rodzinnej wsi; pochowany w Kowalówce.

_________________
Pozdrawiam
Ela
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Ś_DariuszOffline
Temat postu:   PostWysłany: 18-10-2018 - 22:22


Dołączył: 17-08-2018
Posty: 5

Status: Offline
W niedzielę 21.10.spotkam się z moim tatą i dowiem się dokładnie o rodzinie Delikatnych z Kowalówki ( mój tata ich znał, również Marię - urodził się w 1931 roku , mieszkał w Oleszy , kilka kilometrów od Kowalówki). Mam wątpliwości , czy Maria była siostrą mojej babci Wiktorii Ślimak z domu Wołkowska , czy może była córką siostry mojej babci. Wszystko wyjaśni mój tata.Odpiszę w niedzielę. Ponawiam pytanie , z kim rozmawiam?. Pozdrawiam, Dariusz Ślimak.
Le dimanche 21 octobre, je rencontre mon pčre et découvre la famille délicate de Kowalówka (mon pčre les connaissait, y compris Maria - il est né en 1931, il vivait ŕ Olesza, ŕ quelques kilomčtres de Kowalówka). Je doute que Maria soit la soeur de ma grand-mčre Wiktoria limak de la maison de Wołkowska ou qu'elle soit peut-ętre la fille de la soeur de ma grand-mčre. Tout va expliquer mon pčre, je vais écrire dimanche. Je répčte la question, ŕ qui dois-je parler? Cordialement, Dariusz Ślimak.
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
spichouOffline
Temat postu:   PostWysłany: 19-10-2018 - 18:56
Sympatyk


Dołączył: 12-01-2018
Posty: 11

Status: Offline
Bonjour,
En fait, je fais ces recherches pour une amie qui elle-męme cherche ses origines.
Ce que j'ai réussi ŕ trouver :
ROSALIE WOLKOWISKA est née en 1893.
Elle a eu une fille BERTHE, née ŕ PARIS, le 10/12/1911, de pčre inconnu, tel le dit l'état civil français.
BERTHE s'est mariée 3 fois, et a eu 4 enfants, dont MONIQUE CHEVREAU, et c'est sa fille LAURE, mon amie, qui m'a confié ces recherches.
ROSALIE a également eu deux autres filles, suite ŕ son mariage avec ANTOINE DELIKATNA , MARIA et WIKTORIA.
MARIA a eu deux enfants, suite ŕ son mariage avec TOMASZ BRUZI, HENRYK et KAZIK.
Quel a été le parcours de ROSALIE ?
J'ai trouvé une personne du męme nom sur un navire ELLIS ISLAND, est-ce bien la męme personne ?
Savez-vous qui est le pčre de BERTHE ?
Mes renseignements sont-ils exacts ?

Je vous remercie vivement de toutes les précisions et renseignements que vous pourrez m'apporter.
Sophie PICHARD

Witam,
Właściwie to robię te badania dla przyjaciela, który szuka swojego pochodzenia.
Co udało mi się znaleźć:
ROSALIE WOLKOWISKA urodził się w 1893 roku.
Miała córkę BERTHE, urodzoną w Paryżu w dniu 10 grudnia 1911 roku, nieznanego ojca, jak twierdzi francuski stan cywilny.
BERTHE poślubił 3 razy i miał 4 dzieci, w tym MONIQUE CHEVREAU, i to jej córka LAURE, moja przyjaciółka, powierzyła mi te badania.
ROSALIA miała również dwie inne dziewczyny, po ślubie z ANTOINE DELIKATNA, MARIA i WIKTORIA.
MARIA miała dwoje dzieci po ślubie z TOMASZEM BRUZIEM, HENRYKEM i KAZIKEM.
Jaka była kariera ROSALIE?
Znalazłem osobę o tym samym nazwisku na statku ELLIS ISLAND, czy to ta sama osoba?
Czy wiesz, kto jest ojcem BERTHE?
Czy moje informacje są dokładne?

Bardzo dziękuję za wszystkie szczegóły i informacje, które możesz mi przynieść.
Sophie PICHARD
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Ś_DariuszOffline
Temat postu:   PostWysłany: 24-10-2018 - 23:19


Dołączył: 17-08-2018
Posty: 5

Status: Offline
Po rozmowie z ojcem dowiedziałem się :
1.Ignacy Wołkowski i Maria Wołkowska ( z domu Haręza) to rodzice Rozalii po mężu Delikatna.
2. Rozalia była ich najstarszą córką, z małżeństwa z Antonim Delikatnym mieli następujące dzieci:
- Maria Delikatna , wywieziona do Niemiec na przymusowe roboty w czasie wojny , po wojnie została we Francji i wyszła za mąż za Tomasza Bruzi ( miała z nim dwóch synów - Henryka i Kazika
- Józefa Delikatna , co się z nią stało mój ojciec nie wiedział
- Anna lub Hanka Delikatna po mężu LEGAN ( po wojnie mieszkała w Siemianowie powiat strzeliński)
- Weronika Delikatna ( urodzona ok 1929 lub 1930 roku , tak pamięta mój tata)
- Karol DELIKATNY , zamieszkały Siemianów ( zmarł kilka lat temu) miał chyba 3 córki , jedna z nich to KAZIA
- Ludwik DELIKATNY , zamieszkały Grzegorzów koło Jawora , również nie żyje.
Rozalia miała jeszcze siostry i brata :
Wiktorię WOŁKOWSKĄ po mężu ŚLIMAK ( mieszkali w Oleszy, po wojnie w Trzemesznie - trzej synowie : Tadeusz ur.1931 , Bronisław ur. 1935 i Stefan ur. 1945)
Józefę WOŁKOWSKĄ po mężu Łukaszewicz ( mieszkała po wojnie w Michałowicach, syn Franciszek i córka Zofia)
Antoni Wołkowski najmłodszy z rodzeństwa ( miał syna Władysława).
Chyba ta Rozalia opisana przez panią , to chyba nie ta sama osoba, mój ojciec nie przypomina sobie o takiej sprawie, jak jej pobyt we Francji. Nic na ten temat się nie mówiło w jego rodzinie. Jedynie o jej mężu Antonim Delikatnym mówiło się że wcześniej był on gdzieś za granicą i tam dorobił się jakiegoś majątku i jak powiedział mój ojciec umiał porozumiewać się w obcych językach ( ta
kże z Niemcami w czasie wojny). Był dużo starszy od Rozalii
Maria Bruzi i jej synowie Henryk ( miał córkę Natali Bruzi) i Kazik mieszkali chyba w Colmar .
Aprčs avoir parlé ŕ mon pčre, j'ai appris:
1. Ignacy Wołkowski et Maria Wołkowska (née Haręza) sont les parents de Rozalia d'aprčs son mari Delikatna.
2. Rozalia était leur fille aînée; elles avaient eu les enfants suivants aprčs leur mariage avec Antoni Delikatny:
- Maria Delikatna, déportée en Allemagne pour y effectuer des travaux forcés pendant la guerre, elle est restée en France aprčs la guerre et a épousé Tomasz Bruzi (elle a eu deux fils - Henryk et Kazik).
- Józef Delikatna, ce qui lui est arrivé, mon pčre ne savait pas
- Anna ou Hanka Delikatna aprčs son mari LEGAN (aprčs la guerre, elle a vécu dans le district de Siemianów Strzelin)
- Weronika Delikatna (née vers 1929 ou 1930, mon pčre se souvient)
- Karol DELIKATNY, habitant de Siemianów (décédé il y a quelques années), avait probablement trois filles, dont KAZIA.
- Ludwik DELIKATNY, un habitant de Grzegorzów prčs de Jawor, est également mort.
Rozalia avait aussi des soeurs et un frčre:
Wiktoria WOŁKOWSKA aprčs son mari LIMAK (ils vivaient ŕ Olesza, aprčs la guerre ŕ Trzemeszno - trois fils: Tadeusz né en 1931, Bronisław née en 1935 et Stefan né en 1945)
Józefa WOŁKOWSKA aprčs son mari Łukaszewicz (elle a vécu aprčs la guerre ŕ Michałowice, son fils Franciszek et sa fille Zofia)
Antoni Wołkowski est le plus jeune de ses frčres et sœurs (il a eu un fils, Władysław).
Je pense que Rozalia que vous avez décrite n'est probablement pas la męme personne. Mon pčre ne se souvient pas d'une chose telle que son séjour en France. Rien n'a été dit de lui dans sa famille. Antoni Delikatny n’a parlé que de son mari, mais il a fait fortune et, comme mon pčre l’a dit, il savait comment communiquer en langues étrangčres (ce
kże avec l'Allemagne pendant la guerre). Il était beaucoup plus vieux que Rozalia
Maria Bruzi et ses fils Henryk (il avait une fille Natalia Bruzi) et Kazik habitaient probablement ŕ Colmar.
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:     
Skocz do:  
Wszystkie czasy w strefie GMT - 12 Godzin
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zobacz następny temat
Powered by PNphpBB2 © 2003-2006 The PNphpBB Group
Credits
donate.jpg
Serwis Polskiego Towarzystwa Genealogicznego zawiera forum genealogiczne i bazy danych przydatne dla genealogów © 2006-2024 Polskie Towarzystwo Genealogiczne
kontakt:
Strona wygenerowana w czasie 0.716023 sekund(y)