Serwis Polskiego Towarzystwa Genealogicznego

flag-pol flag-eng home login logout Forum Fotoalbum Geneszukacz Parafie Geneteka Metryki Deklaracja Legiony Straty
czwartek, 18 kwietnia 2024

longpixel


Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zobacz następny temat
Autor Wiadomość
agness3Offline
Temat postu: Jak odnaleźć krewnego którego nie powinno być...?  PostWysłany: 09-08-2018 - 22:07
Sympatyk


Dołączył: 14-01-2017
Posty: 63

Status: Offline
Witam
Czy ktoś może mnie nakierować, lub coś podpowiedzieć, jak odnaleźć osobę o której istnieniu się nie wiedziało ????
Ta osoba to brat mojej babci urodzony w 1920r. Do tej pory myśleliśmy że babcia była jedynaczką ( ona zresztą też tak myślała ).
Źródła rodzinne nic nie pomogą, babcia w wieku ośmiu lat została sierotą, nikt nie wspomniał że miała rodzeństwo.
Kontaktowałam się z USC ale nie odszukali aktu zgonu mimo iż tylko w jednej miejscowości od dziada pradziada rodzili się, brali śluby i umierali. Przy akcie urodzenia, nie ma żadnej adnotacji.
Internetowe serwisy typu Straty.pl też przeszukane. Nie mam pojęcia gdzie jeszcze mogę szukać, aby na coś trafić, zaczynam wątpić czy to wogóle ma sens, bo to jak szukanie igły w stogu siana..... I czy w tamtych czasach mogła być taka sytuacja że dziecko umarło a nie ma jego aktu zgonu????

Agnieszka
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Sroczyński_WłodzimierzOffline
Temat postu: Jak odnaleźć krewnego którego nie powinno być...?  PostWysłany: 09-08-2018 - 22:16
Członek PTG


Dołączył: 09-10-2008
Posty: 31712
Skąd: Warszawa
Status: Offline
gdzie to U? drugą kopie ASC sprawdziłaś?

_________________
Bez PW. Korespondencja poprzez maila:
https://genealodzy.pl/index.php?module= ... 3odzimierz
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
agness3Offline
Temat postu: Jak odnaleźć krewnego którego nie powinno być...?  PostWysłany: 09-08-2018 - 22:40
Sympatyk


Dołączył: 14-01-2017
Posty: 63

Status: Offline
Proszę o wyjaśnienie jak mogę sprawdzić tą drugą kopię. To jest miejscowość Gnojno woj. Świętokrzyskie
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
magda_lenaOffline
Temat postu: Jak odnaleźć krewnego którego nie powinno być...?  PostWysłany: 09-08-2018 - 23:02
Zasłużony
Sympatyk


Dołączył: 05-01-2013
Posty: 756

Status: Offline
Ja szukałam takiej osoby. Ale mój sposób chyba Ci nie pomoże.

Znalazłam wszystkie dzieci pradziadków po ojcu, ur w latach dostępnych. A potem okazało się, że była jeszcze jedna córka. O idealnym zestawie nazwisk.
Józefa Nowak zd. Krawczyk. Najpopularniejszy zestaw w Polsce, na dodatek w życiu dorosłym zamieszkała w milionowym mieście ...
Znalazłam przez USC.
Obliczyłam prawdopodobne lata, kiedy cioteczna babka ślub brała, zadzwoniłam do USC i bingo. Brała ten ślub.
Nie wiem, jakim cudem.
Urodziła się pradziadkom na starość, kiedy to postanowili wyemigrować ze swojej wsi (rodzina 200 lat na miejscu) za pracą. Połowa lat 20-stych (akta niedostępne, emigracja na chwilę, do rodzinnej wsi jednak nie wrócili) . Z Polski centralnej do północnej ... A ślub się odbył w parafii macierzystej czyt tej. zasiedziałej od lat dwustu Rolling Eyes

Z doświadczenie indeksacyjnego. I to jest bardziej prawdopodobne.
Piszesz, że babcia została sierotą w wieku 8 lat.
Trafiam na takie akty, gdzie umiera dziecko. Sierota, oddana na wychowanie do wuja/krewnego/dalszej rodziny po śmierci rodziców. Na wychowanie albo do pracy Neutral
W zupełnie innej parafii.
I to są całkiem małe dzieci.

I z doświadczeń własnych. Mój dziadek po mamie, został sierotą w wieku lat 9. Został przygarnięty, do miasta wojewódzkiego. Odległego o jakieś 40 km. Połowa lat 20-stych XX wieku. Kolejny ślad ślub we wsi, koniec lat 30-stych, świętokrzyska wioska. Tyle, że ja o tym wiedziałam ...

Może i tu tak było?
To jednak nadal szukanie igły w stogu siana Sad

_________________
Pozdrawiam, Magdalena
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Sroczyński_WłodzimierzOffline
Temat postu: Jak odnaleźć krewnego którego nie powinno być...?  PostWysłany: 09-08-2018 - 23:38
Członek PTG


Dołączył: 09-10-2008
Posty: 31712
Skąd: Warszawa
Status: Offline
to niedobrze:( gmina Gnojno - jakies szczątki w aktach, więc pewnie ni ksiąg ludności ni ew. poborowych z nich (rocznik 20, więc by się łapał raczej do rejestracji - to standard zamiast igły w stogu
sąd pokoju w chmielniku, po 27/28? grodzki (cywilne spadkowe, przysposobionie etc)
porada w AP w Kielcach też o ew. inne
jeśli dożył do wydania dowodów pod niezmienionym nazwiskiem - metryczki dowodowe ale to ok 1952 start (datę i inne dane - masz)

_________________
Bez PW. Korespondencja poprzez maila:
https://genealodzy.pl/index.php?module= ... 3odzimierz
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
agness3Offline
Temat postu: Re: Jak odnaleźć krewnego którego nie powinno być...?  PostWysłany: 10-08-2018 - 16:17
Sympatyk


Dołączył: 14-01-2017
Posty: 63

Status: Offline
Sroczyński_Włodzimierz napisał:
to niedobrze:( gmina Gnojno - jakies szczątki w aktach, więc pewnie ni ksiąg ludności ni ew. poborowych z nich (rocznik 20, więc by się łapał raczej do rejestracji - to standard zamiast igły w stogu
sąd pokoju w chmielniku, po 27/28? grodzki (cywilne spadkowe, przysposobionie etc)
porada w AP w Kielcach też o ew. inne
jeśli dożył do wydania dowodów pod niezmienionym nazwiskiem - metryczki dowodowe ale to ok 1952 start (datę i inne dane - masz)


Panie Włodzimierzu bardzo dziękuję za wskazówki😀
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:     
Skocz do:  
Wszystkie czasy w strefie GMT - 12 Godzin
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zobacz następny temat
Powered by PNphpBB2 © 2003-2006 The PNphpBB Group
Credits
donate.jpg
Serwis Polskiego Towarzystwa Genealogicznego zawiera forum genealogiczne i bazy danych przydatne dla genealogów © 2006-2024 Polskie Towarzystwo Genealogiczne
kontakt:
Strona wygenerowana w czasie 0.758534 sekund(y)