Serwis Polskiego Towarzystwa Genealogicznego

flag-pol flag-eng home login logout Forum Fotoalbum Geneszukacz Parafie Geneteka Metryki Deklaracja Legiony Straty
wtorek, 19 marca 2024

longpixel


Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zobacz następny temat
Autor Wiadomość
mpelczynskaOffline
Temat postu: Prośba o rozszyfrowanie zdjęcia  PostWysłany: 31-07-2018 - 16:33
Sympatyk


Dołączył: 04-04-2018
Posty: 169

Status: Offline
Dzień dobry,

Jest to zdjęcie na którym niby jest siostra mojej prababki, Konstancja Krawczyk z domu Szachta (najbardziej na prawo). Chciałabym się dowiedzieć jak najwięcej z tego zdjęcia.... Wiem, że mąż Konstancji - Antoni był wojsku. Podobno byli na Wołyniu i uciekli przed ludobójstwem. Czy jest ktoś coś w stanie z tego zdjęcia odczytać? Czy to raczej naiwne nadzieje?

Bardzo proszę o pomoc.


_________________
- Martyna
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Barbara_DomagałaOffline
Temat postu: Prośba o rozszyfrowanie zdjęcia  PostWysłany: 01-08-2018 - 11:54
Zasłużony
Sympatyk


Dołączył: 07-02-2013
Posty: 102

Status: Offline
Wklej też widok rewersu zdjęcia. Może pomóc w datowaniu. Czy wiesz cokolwiek o osobach na zdjęciu? Kilka z nich ma charakterystyczny kształt oczu i ust, zapewne są z jednej rodziny. Kobieta w środku i ta na lewo są bardzo do siebie podobne. Zapewne to matka i córka. Pan z tyłu po środku może być ich bratem i synem, bo też podobny.
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
mpelczynskaOffline
Temat postu: Prośba o rozszyfrowanie zdjęcia  PostWysłany: 01-08-2018 - 15:06
Sympatyk


Dołączył: 04-04-2018
Posty: 169

Status: Offline
Nie mam tylu poniewaz jest to zdjecie znalezione na My Heritage. Niestety zadna z osob ktore maja to zdjecie w albumach nie jest mi w stanie powiedziec skad ono jest... Wiem tylko tyle, ze osoba najbardziej na prawo to siostra prababci. Wydaj mi sie ze to rodzenstwo ze swoimi dziecmi, albo siostry z mezami i dziecmi... a cos z mundurow? czy ubran dzieci? cokolwiek? to zdjecie musialo byc zrobione miedzy 1928 a 1945. Konstancja - najbardziej na prawo zmarla 21 stycznia 1945.

_________________
- Martyna
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Mar_Herr
Temat postu: Prośba o rozszyfrowanie zdjęcia  PostWysłany: 01-08-2018 - 15:20
Sympatyk


Dołączył: 10-08-2016
Posty: 229

Warto byłoby rozszyfrować mundury i odznaczenia widniejące na bluzie pana z wąsem. Pierwsze po prawej w górnym rzędzie to moim zdaniem Medal Dziesięciolecia Odzyskanej Niepodległości, nadawany od 1928 roku, co uprawdopodobnia Twoje datowanie.

_________________
Pozdrawiam

Marcin
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
krzykoOffline
Temat postu: Prośba o rozszyfrowanie zdjęcia  PostWysłany: 01-08-2018 - 15:33
Zasłużony
Sympatyk


Dołączył: 04-04-2009
Posty: 174

Status: Offline
Wojskowy stojący jako pierwszy z prawej strony to Antoni Krawczyk z tego zdjęcia https://genealodzy.pl/index.php?name=PN ... 043#441043
Tutaj może trochę starszy i z wąsem.
Drugi wojskowy tak jak i pierwszy należał do KOP, o czym świadczą odznaki.

Krzysiek
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Grzegorz_PolakOffline
Temat postu: Prośba o rozszyfrowanie zdjęcia  PostWysłany: 01-08-2018 - 15:36
Sympatyk


Dołączył: 24-07-2016
Posty: 186

Status: Offline
Witaj
Jeśli zdjęcie pochodzi z MyHeritage, to zapewne jest to wszytko, co można z niego "wycisnąć"? Mam na myśli uzyskanie powiększeń fragmentów?
Jedno, co na razie znalazłem: Mężczyzna w mundurze z prawej strony zdjęcia (na piersi widoczne 6 odznaczeń) ma w górnym rzędzie pierwszy z jego lewej strony Medal Dziesięciolecia Odzyskania Niepodległości nadawany od 1928. "Prawo otrzymania odznaczenia przysługiwało osobom, które pełniły nienagannie służbę państwową, wojskową lub cywilną, służbę samorządową albo w innych instytucjach publiczno-prawnych od dnia 11 listopada 1918 r. do dnia 11 listopada 1928 roku." (Stefan Oberleitner: Polskie ordery odznaczenia i niektóre wyróżnienia zaszczytne 1705 - 1990, Tom I, rok wyd. 1992, str. 171)

_________________
Grzegorz
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
mpelczynskaOffline
Temat postu: Prośba o rozszyfrowanie zdjęcia  PostWysłany: 01-08-2018 - 16:52
Sympatyk


Dołączył: 04-04-2018
Posty: 169

Status: Offline
Dziekuje, wlasnie mialam pisac, ze sadzac po orderach i odznakach mezczyzna po prawej stronie wyglada jak Antoni Krawczyk. Bardzo dziekuje za wszelka pomoc!

Jesli chodzi o mezczyzne w mundurze po lewej stronie. Myslicie ze co jest na jego pagonie? Myslicie ze moze to byc chorazy albo sierzant?

A mezczyzna w srodku ubrany jest po cywilnemu czy jest to tez jakis rodzaj munduru?

I te mundurki dzieci to mundurki szkolne? Widzialam ze mundurki szkole byly zazwyczaj ciemne, a te sa biale.

_________________
- Martyna
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Grzegorz_PolakOffline
Temat postu: Prośba o rozszyfrowanie zdjęcia  PostWysłany: 01-08-2018 - 20:53
Sympatyk


Dołączył: 24-07-2016
Posty: 186

Status: Offline
No, generałowie to raczej nie są Wink (żarcik)
https://pl.wikipedia.org/wiki/Stopnie_w ... pospolitej

_________________
Grzegorz
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
mpelczynskaOffline
Temat postu: Prośba o rozszyfrowanie zdjęcia  PostWysłany: 01-08-2018 - 21:01
Sympatyk


Dołączył: 04-04-2018
Posty: 169

Status: Offline
Hahaha wiem Smile Myslalam ze jak moze rozpoznam stopien wojskowy to dopasuje do kogos z rodziny...
Bo nie widze belek u mezczyzny po lewej stronie, ale widze biale paski po bokach... jakos tak probuje cos odczytac Smile

_________________
- Martyna
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
magda_lenaOffline
Temat postu: Re: Prośba o rozszyfrowanie zdjęcia  PostWysłany: 01-08-2018 - 22:33
Zasłużony
Sympatyk


Dołączył: 05-01-2013
Posty: 756

Status: Offline
mpelczynska napisał:


I te mundurki dzieci to mundurki szkolne? Widzialam ze mundurki szkole byly zazwyczaj ciemne, a te sa biale.


To nie są mundurki szkolne, tylko ubranka marynarskie. Popularne od połowy XIX w, aż do teraz (tylko w bardziej współczesnej formie), zarówno dla chłopców, jak i dziewczynek.
Występowały w kolorze jasnym i ciemnym.
Tak, że z nich nic nie wyczytasz.
Chociaż ja stawiam na przełom lat 20-stych/30-stych, sądząc po ubraniach i fryzurach pań. Ewentualnie wczesne 30-ste.

_________________
Pozdrawiam, Magdalena
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:     
Skocz do:  
Wszystkie czasy w strefie GMT - 12 Godzin
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zobacz następny temat
Powered by PNphpBB2 © 2003-2006 The PNphpBB Group
Credits
donate.jpg
Serwis Polskiego Towarzystwa Genealogicznego zawiera forum genealogiczne i bazy danych przydatne dla genealogów © 2006-2024 Polskie Towarzystwo Genealogiczne
kontakt:
Strona wygenerowana w czasie 0.485414 sekund(y)