Genealodzy.PL Podziel się na Facebooku

Genealodzy.PL

Użytkownik: Rejestracja
Hasło: Pamiętaj

Serwis Polskiego Towarzystwa Genealogicznego

flag-pol flag-eng home login logout Forum Fotoalbum Geneszukacz Parafie Geneteka Metryki Deklaracja Legiony Straty 04:52 środa, 17 lipca 2019

longpixel

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zobacz następny temat
Autor Wiadomość
sbasiaczOffline
Temat postu: problemy z Office Exel  PostWysłany: 27-07-2018 - 16:51
Zasłużony
Sympatyk

Status: Offline
Witajcie
Do niedawna indeksowałam w programie Open Office, od kilku dniu mam nowy komputer(Smile i zupełnie nowego Office Exel no i mam problem, a mianowicie
nie działa funkcja autouzupełnianie(jest włączona) ale tylko w kolumnie "imię" "nazwisko" a w kolumnie "miejscowość" nie chce uzupełnić Świętochów (to parafia Pniewnik) w innych kolumnach jest ok.
a żeby było ciekawiej w kolumnach, w których nie chce autouzupełniać, działa wybiórczo tzn.nie uzupełnia imion takich jak Stanisław, Władysław, Józef itp i oczywiście żeńskie odpowiedniki.Aleksander uzupełnia dopiero przed ostatnią literą.
Bardzo mi to utrudnia pracę (korzystanie z lewego altu i strzałki, jest tak pracochłonne, że wolę wpisać sama) co jest nie tak w moim programie?
pozdrawiam
Basia Sikorska Rolling Eyes

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
eshabeOffline
Temat postu:   PostWysłany: 27-07-2018 - 17:59
Sympatyk

Na 99% z imionami chodzi o to, że dopóki masz w danej kolumnie tylko imię "Józef", to będzie je rozpoznawać dużo wcześniej. Gdy pojawi się w tej kolumnie również imię "Józefa", a w kolejnych wierszach zaczniesz wpisywać "Józ...." to ta funkcja nic nie podpowie, bo wprowadziłaś wcześniej dwa różne imiona zaczynające się tak samo i program nie wie, czy tym razem będziesz chciała wpisać "Józef", czy "Józefa". Tak samo będzie w przypadku wszystkich innych imion, których żeńska forma od męskiej różni się tylko dodanie litery "a" na końcu.

W przypadku imienia "Aleksander" jest podobnie, ale zaczyna podpowiadać przed ostatnią literą. A dlaczego? Bo zapewne masz też gdzieś wpisane "Aleksandra". Żeńska forma nie różni się tylko dodaniem litery "a", ale różnica jest w przypadku dwóch ostatnich liter. Dlatego gdy wpiszesz "Aleksande..." to program będzie już wiedział, że to może być tylko "Aleksander", a nie "Aleksandra".

Co do miejscowości "Świętochów" to zapewne chodzi o to samo i program nie podpowiada, bo w kolumnie "Miejscowość" pewnie już występuje bardzo podobna nazwa różniąca się tylko końcówką. Może po prostu w którymś wierszu popełniłaś literówkę związaną z nazwą tej miejscowości? I program widzi wtedy w tej kolumnie dwie różne miejscowości o niemalże identycznej nazwie różniące się tylko końcówką? Dla człowieka będzie to ewidentna literówka, której być może na pierwszy rzut oka nie zauważy. Dla programu będą to jednak dwie różne nazwy i wpisując ją ponownie program nie wie, o którą z tych nazw chodzi Ci w danej chwili, a zatem nie może jej skutecznie podpowiedzieć.

Sroczyński_WłodzimierzOffline
Temat postu:   PostWysłany: 27-07-2018 - 18:01
Zasłużony
Członek PTG

podpowie - Józefa
stąd łatwiej żeńskie wprowadzać jako Qjózefa i używac autuzupełnienia, a potem usunąc wszystkie "Q'
patrz temat "triki przy indeksacji"

sbasiaczOffline
Temat postu: problemy z Office Exel  PostWysłany: 27-07-2018 - 21:48
Zasłużony
Sympatyk

Dziękuję za podpowiedzi.
Przeczytałam "triki komputerowe"
Najbardziej do gustu przypadł mi pomysł na zastąpienie imion literami np.Stanisław=sss, a Stanisława=ss, tylko jak to zrobić?
pozdrawiam
Basia Sikorska

sbasiaczOffline
Temat postu: problemy z Office Exel  PostWysłany: 30-07-2018 - 20:16
Zasłużony
Sympatyk

Dziękuję Włodku
Wybrałam jednak qJózefa i to działa!
pozdrawiam
Basia Sikorska

Skocz do:  
Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zobacz następny temat